Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Życie bez okularów i soczewek kontaktowych :: zobacz komentowany artykuł

44 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~coco~

~coco~
  • Goście

Napisano 05 październik 2010 - 21:41:00

no ciekawe pytanie, w sumie wiele mowi sie o tym ze minimalny wiek to ok 21 lat, a co w górną granicą? ktoś zna odpowiedz? bo i mnie to interesuje

górnej granicy nie ma, należy tylko przejść badania i w zależności od ich wyników możesz albo nie mieć taki zabieg, osobiście bym polecał skorzystać z konsultacji w jakiejś klinice, ja byłem np na grzybowskiej w wawie i sporo info uzyskałem

#22 ~antek~

~antek~
  • Goście

Napisano 23 listopad 2010 - 13:20:00

górnej granicy nie ma, należy tylko przejść badania i w zależności od ich wyników możesz albo nie mieć taki zabieg, osobiście bym polecał skorzystać z konsultacji w jakiejś klinice, ja byłem np na grzybowskiej w wawie i sporo info uzyskałem

no to genialnie, już myślałem, że taka korekcja to tylko dla młodych jest, a tu widzę, że jest szansa na poprawe wzroku także u starszych osobników :) czas zapisać sie na badania

#23 ~Tesa~

~Tesa~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2011 - 19:08:06

Jeżeli ktoś jako osoba już starsza ma wadę, przy której musi nosić grube okulary, a przeważnie "babcie" takie noszą, to czasami lepiej jest zrobić zabieg i mieć okulary tylko do czytania, a nie na co dzień. Nie jestem do końca pewna, ale np. można połączyć niektóre zabiegi, np. operacja zaćmy plus laserowa korekcja wzroku. Ciekawe tylko czy za jednym zamachem, czy rozłożone musiało by być na 2 etapy?

#24 ~nikolai~

~nikolai~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2011 - 23:56:08

oj o takie szczegóły to chyba trzeba będzie zapytać już okulistę, najlepiej pójść na wizyte gdzieś gdzie robią takie zabiegi i się dowiedzieć u źródła

#25 ~anetka~

~anetka~
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2011 - 14:51:34

jeżeli szukacie taiej kliniki to mogę polecić okolaser w wawie przy grzybowskiej, w zasadzie robią chyba wszystkie zabiegi korekcji wad wzroku, wszczepiają intacsy itp.

#26 ~tomek~

~tomek~
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2011 - 22:50:40

no okolaser to naprawdę warta polecenia klinika, bywałem w różnych salonach i klinikach, ale ta okazała się najlepsza, tylko szkoda że trochę to trwało zanim do nich trafiłem

#27 ~kamil~

~kamil~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2011 - 23:01:52

hej, mam pytanie, byłem ostatnio u swojego okulisty na zwykłej wizycie kontrolnej, do którego chodzę już ładnych parę lat i zapytałem się niego o możliwość korekcji laserowej gdyż chcę pozbyć się okularów, powiedział mi że nie warto bo jest duże ryzyko niepowodzenia oraz pogłębienia wady. Czy są osoby które miały taką korekcję? chciałbym poznać wasze opinie

#28 ~daszka~

~daszka~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2011 - 18:19:43

Mnie się wydaje, że żeby stwierdzić jakie mogą być efekty, to trzeba najpierw zrobić wszystkie te badania, co robią do zabiegów korekcji wzroku.A tak, to na jakiej podstawie on ci powie, jakie ryzyko jest w twoim przypadku. Wróżka?

#29 ~michal~

~michal~
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2011 - 22:50:33

nie wiem na jakiej podstawie tak stwierdzil, czy zajmowal sie korekcją, czy ot tak sobie powiedzial, bo z wyników badań które można w sieci znaleźć wynika że jedynie w małym promilu są jakieś powikłania, zatem raczej jest to zabieg bezpieczny, ale fakt - trzeba wybrać odpowiednią klinikę/lekarza

#30 ~martin~

~martin~
  • Goście

Napisano 09 luty 2011 - 14:39:42

hej, mam pytanie, byłem ostatnio u swojego okulisty na zwykłej wizycie kontrolnej, do którego chodzę już ładnych parę lat i zapytałem się niego o możliwość korekcji laserowej gdyż chcę pozbyć się okularów, powiedział mi że nie warto bo jest duże ryzyko niepowodzenia oraz pogłębienia wady. Czy są osoby które miały taką korekcję? chciałbym poznać wasze opinie

hehe, najlepsze są wypowiedzi takich "speców", jeżeli potrzebujesz konkretnej informacji to pójdź do kliniki gdzie robią takie zabiegi, mogę Ci polecić dr Archacką - przyjmje w wawie w klinice mikrochirurgii na grzybowskiej, pójdź zobacz co i jak, a dowiesz się, że ryzyko jest minimalne

#31 ~kamil~

~kamil~
  • Goście

Napisano 09 luty 2011 - 19:27:41

zapisałem się już na wizytę do Lasera, mam nadzieję że udzielą mi wyczerpujących informacji;)

#32 ~martin~

~martin~
  • Goście

Napisano 15 luty 2011 - 14:11:01

zapisałem się już na wizytę do Lasera, mam nadzieję że udzielą mi wyczerpujących informacji;)

i dobrze zrobiłeś, a do którego lekarza się zapsałeś? dr Archackiej, dr Gadomskiej czy ew. prof. Szaflika? ja ostatnio byłem u dr Gadomskiej i wizyta spełniła moje oczekiwania - na wszystkie pytania odpowiedzi dostałem :)

#33 ~kamil~

~kamil~
  • Goście

Napisano 15 luty 2011 - 23:41:34

i dobrze zrobiłeś, a do którego lekarza się zapsałeś? dr Archackiej, dr Gadomskiej czy ew. prof. Szaflika? ja ostatnio byłem u dr Gadomskiej i wizyta spełniła moje oczekiwania - na wszystkie pytania odpowiedzi dostałem :)

zapisałem sie do prof. Szaflika, mam nadzieję że również będę mógł to samo powiedzieć co Ty;)

#34 ~Alicja~

~Alicja~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2011 - 17:30:05

Ja robiłam zabieg u dr Gadomskiej - świetna lekarka. Naprawiła moje oczy:) Już nie muszę patrzeć na ludzi przez te ohydne okulary!

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2015 - 10:25:36

Górna granica to 55 lat, zalecana górna granica to 40 lat. Domyślam się, że informacja przedmówcom może już się nie przydać, ale może ktoś skorzysta. Dolna granica to 21 lat ale większość dobrych lekarzy nie podejmie się wykonania operacji przed 23-25 rokiem życia.

#36 rena123

rena123

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 354 postów

Napisano 09 grudzień 2015 - 19:48:18

Ja zapisałam się na zabieg do gabinetu dr. Januszewskiego http://januszewskiokulista.com.pl/, oczywiście okropnie się bałam przed zabiegiem, co prawda zabieg jest nieprzyjemny ale nie boli. Dodatkowo personel bardzo miły i uprzejmy w stosunku do pacjenta łagodzi cały ten stres związany z zabiegiem.

#37 sylwiatore

sylwiatore

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 29 luty 2016 - 10:14:55

Ja zrezygnowałam z okularów i soczewek ponieważ z roku na rok mój wzrok stawał się słabszy. Odkąd nie używam niczego, wada stoi w miejscu

#38 Zdrapaka

Zdrapaka

Nowy

• Pip
  • 19 postów

Napisano 15 marzec 2016 - 13:02:42

A ile kosztuję taka korekcja laserem? Jeżli tyle samo co usuwanie włosów z ciała laserem to niezbyt fajnie. Chociaż za wzrok jestem wstanie się poświęcić.

#39 darcia777N

darcia777N

Nowy

• Pip
  • 4 postów

Napisano 16 marzec 2016 - 13:30:12

no moja znajoma ma wadę -5 i też mysli o operacji laserem chyba na ok 5 tyś jej wycenili 

ja mam lekką wadę -0,75 to raczej nie myślę o takich zabiegach, no ale ona to mówi ze jak ściągnie okulary i gdzie je położy poza zasięgiem ręki to nie może ich znaleźć

#40 ~Przemo~

~Przemo~
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2017 - 12:23:45

0,75 to nic. Ja miałem -8. Pomogła operacja. Taki laser: polandoptical.pl/product,laser-nd-yag-firmy-nidek-mod.-yc-1800,121.html pol godizny zabiegu i po krzyku. Nie wrocilbym nigdy do grubych okularów… 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych