Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Życie bez okularów i soczewek kontaktowych :: zobacz komentowany artykuł

44 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~wiedzmin~

~wiedzmin~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2009 - 12:33:38

Laserowa korekcja to najbardziej precyzyjna i bezpieczna metoda poprawy wzroku. Obecnie jest jedyną metodą, która pozwala na trwałe usunięcie wad wzroku. Zapewnia także najlepsze widzenie bez okularów i soczewek kontaktowych. Wpływa na poprawę komfortu życia pacjentów.

szkoda ze nie ma slowa o zakazach po zabiegu ktorych jest dluga lista

#2 ~TereNowy~

~TereNowy~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2009 - 15:30:42

szkoda ze nie ma slowa o zakazach po zabiegu ktorych jest dluga lista

Szkoda, że nie napisano, że chyba jeszcze żaden okulista nie zdecydował się na ten zabieg.
Szkoda też, że nie podano chociaż przybliżonych kosztów...

#3 ~Andy~

~Andy~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2009 - 16:02:45

Dołączam do przedmówców. Nie wierzcie reklamom firm wykonujących takie zabiegi ani durnym artykułom pisanym pod dyktando tych firm. Lepiej zapoznać się z faktami. Na początek artykuł:
http://miasta.gazeta...37,4220416.html
I opinie internautów, pierwsze do których kieruje Google:
http://forum.gazeta....cja_wzroku.html
http://forum.o2.pl/t...hp?id_p=2692193

#4 ~mieszczka~

~mieszczka~
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2009 - 23:53:42

Po tym, co czytałam na rożnych forach, to w Polsce te operacje są jeszcze "w powijakach". Nasi okuliści nie opanowali tej sztuki. Mam w rodzinie osobę, która mieszka na dalekim kontynencie i w wieku 70 lat operowano jej zaćmę, a że miała bardzo wysoką krótkowzroczność to " przy okazji" zoperowano jej tą wadę! Tak normalnie, w szpitalu na ubezpieczenie!. Pocieszającym jest fakt, że u nas można już kupić cienkie szkła, które wcale nie przypominają tych "denek butelki" i wcale nie widać, że osoba ma silne okulary. Jedynym mankamentem jest ich bardzo wysoka cena!

Użytkownik mieszczka edytował ten post 09 lipiec 2009 - 10:09:12

#5 ~muffi~

~muffi~
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2009 - 11:30:41

Witam, sama potwierdzam skuteczność i niezawodność tej metody. Mam 31 lat, od 6 roku życia nosiłam okulary, później soczewki. Wada była potworna i utrudniala życie -7,5. Po zabiegu wada została zredukowna do 0 i -0,25 :-))) Rekonwalescencja nie byla uciążliwa a ja świetnie widzę!!! W moje ślady poszły za mną 2 koleżanki, również mogą teraz normalnie żyć :-) Zaletą na pewno jest fakt, iż stanu rogówki niektorych z nas już pogorszyć się nie da a taki zabieg może przynieść ulgę.

#6 ~~Kasia~~

~~Kasia~~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2009 - 23:19:47

zdradz, gdzie wykonywałas zabieg i le Cie kosztował.

Witam, sama potwierdzam skuteczność i niezawodność tej metody. Mam 31 lat, od 6 roku życia nosiłam okulary, później soczewki. Wada była potworna i utrudniala życie -7,5. Po zabiegu wada została zredukowna do 0 i -0,25 :-))) Rekonwalescencja nie byla uciążliwa a ja świetnie widzę!!! W moje ślady poszły za mną 2 koleżanki, również mogą teraz normalnie żyć :-) Zaletą na pewno jest fakt, iż stanu rogówki niektorych z nas już pogorszyć się nie da a taki zabieg może przynieść ulgę.

#7 ~kasik~

~kasik~
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2009 - 19:41:12

To zależy gdzie człowiek uda się na taką operację. Jeśli klinika ma duże doświadczenie i dobry sprzęt to nie ma obaw. Gorzej właśnie jak dopiero raczkuje. Znam ośrodek gdzie laserową korekcję, operację zaćmy i jaskry, zeza wykonują już od 12 lat. To dużo czasu na zebranie doświadczenia.

#8 ~Eli~

~Eli~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2009 - 14:37:50

Po tym, co czytałam na rożnych forach, to w Polsce te operacje są jeszcze "w powijakach". Nasi okuliści nie opanowali tej sztuki. Mam w rodzinie osobę, która mieszka na dalekim kontynencie i w wieku 70 lat operowano jej zaćmę, a że miała bardzo wysoką krótkowzroczność to " przy okazji" zoperowano jej tą wadę! Tak normalnie, w szpitalu na ubezpieczenie!. Pocieszającym jest fakt, że u nas można już kupić cienkie szkła, które wcale nie przypominają tych "denek butelki" i wcale nie widać, że osoba ma silne okulary. Jedynym mankamentem jest ich bardzo wysoka cena!

Ludzie dajcie spokój, trochę wiary w naszych specjalistów. Zresztą na "dalekim kontynencie" mamy sporą szansę trafić w klinice na rodaka :P. Jeśli chodzi o sprzęt to mamy taki sam jak oni. Na prawdę nie wiem skąd nadal się bierze myślenie "skoro z zachodu to lepsze", może warto w końcu powiedzieć "dobre bo polskie"? Nie mamy się czego wstydzić.

#9 ~VOLVO-Rider-ka~

~VOLVO-Rider-ka~
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2009 - 21:39:18

Szkoda, że nie napisano, że chyba jeszcze żaden okulista nie zdecydował się na ten zabieg.
Szkoda też, że nie podano chociaż przybliżonych kosztów...

Okuliści tego nie robią. Najbliższa klinika jest w Gdańsku. Koszt ok. 3000 zł jedno oko (metodą nie najnowszą, przy -3,00D). Są różne metody i w zależności od niej oraz wady wzroku cena rośnie.

#10 ~Eli~

~Eli~
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2009 - 15:04:46

Okuliści tego nie robią. Najbliższa klinika jest w Gdańsku. Koszt ok. 3000 zł jedno oko (metodą nie najnowszą, przy -3,00D). Są różne metody i w zależności od niej oraz wady wzroku cena rośnie.

Z tego co się orientuje to cena tylko pośrednio uzależniona od wady. Każda metoda stosowana jest w określonym zakresie dioptrii np. jedna jest lepsza dla wad minusowych, a inna jest bardziej skuteczna przy plusach. Ceny kształtują się od ok.2300zł przy zabiegu Lasek do ok. 3500zł przy zabiegu sbk-Lasik(za jedno oko). Oczywiście wybór metody jest sprawą indywidualną i zależy od uwarunkowań zdrowotnych konkretnej osoby.

#11 ~Juras~

~Juras~
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2010 - 16:56:18

Ostatni post w tym temacie umieszczony był rok temu. Czy orientuje się ktoś może czy ceny tych zabiegów się zmieniły, czy koszty są takie same jak przed rokiem?
Pozdrawiam Juras

#12 ~Weronika~

~Weronika~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2010 - 19:24:55

Ostatni post w tym temacie umieszczony był rok temu. Czy orientuje się ktoś może czy ceny tych zabiegów się zmieniły, czy koszty są takie same jak przed rokiem?
Pozdrawiam Juras

To zależy gdzie zdecydujesz się na zabieg. Ostatnio moja znajoma z Warszawy robiła korekcję Epi-Lasik i zapłaciła bodajże 2,7k za oko. W Gdańsku ceny są podobne, kwestia 200-500zł różnicy.

#13 ~Juras~

~Juras~
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2010 - 18:06:43

Głównie to właśnie interesowałaby mnie Warszawa, bo mam bliżej. A poza tym wiem są tam dobre kliniki. A gdzie dokładnie robiła, jeśli mogę zapytać?

#14 ~Weronika~

~Weronika~
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2010 - 18:13:46

Głównie to właśnie interesowałaby mnie Warszawa, bo mam bliżej. A poza tym wiem są tam dobre kliniki. A gdzie dokładnie robiła, jeśli mogę zapytać?

Wiesz nie do końca jestem pewna nazwy :-/ Wiem że to w centrum i ma mało bajerancką nazwę "Laser" coś w tym stylu?? Poszukaj w sieci, a ja przy okazji zapytam koleżanki i się upewnię :)

#15 ~Juras~

~Juras~
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2010 - 18:07:32

A to chyba wiem, chodzi o okolaser. Oni znani są w Warszawce i faktycznie znajomi też mi o tym centrum mówili, że bardzo dobre, bo mają świetną kadrę. A Twoja znajoma zadowolona z efektu? Dobrze się spisali? Może możesz kogoś konkretnego polecić? Zapytaj proszę, i z góry dzięki za odp. :)

#16 ~mirafiori~

~mirafiori~
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2010 - 16:23:22

jeżeli mówicie o tej klinice przy grzybowskiej to potwiedzam, że naprawde dobrze zajmują się każdym pacjentem, chodzę tam regularnie i za każdym razem wychodze zadowolony tym, że wszystko bez kolejki, szybko i profesjonalnie

#17 ~ataman~

~ataman~
  • Goście

Napisano 27 wrzesień 2010 - 22:37:28

ja na grzybowska chodze profilaktyczne badać oczy, po tym jak mój znajomy nagle się zorientował, że ma wade 2, nie ryzykować, co do lekarzy - pełna profeska

#18 ~mater~

~mater~
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2010 - 21:31:43

ja na grzybowska chodze profilaktyczne badać oczy, po tym jak mój znajomy nagle się zorientował, że ma wade 2, nie ryzykować, co do lekarzy - pełna profeska

muszę Wam przyznać rację, klinika jak i lekarze świetni, korzystam z ich usług i jestem bardzo zadowolona

#19 ~halina~

~halina~
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2010 - 16:03:54

Wiecie może, czy jest jakaś granica wiekowa w przeprowadzaniu zabiegów laserem?

#20 ~aleksy~

~aleksy~
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2010 - 22:43:23

Wiecie może, czy jest jakaś granica wiekowa w przeprowadzaniu zabiegów laserem?

no ciekawe pytanie, w sumie wiele mowi sie o tym ze minimalny wiek to ok 21 lat, a co w górną granicą? ktoś zna odpowiedz? bo i mnie to interesuje

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych