Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Znieczulenie w kręgosłup

42 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~adam~

~adam~
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2017 - 07:16:19

Do Wszystkich obawiających się znieczulenia w kręgosłup.
Nic się nie bójcie!Jestem dwa dni po zabiegu kolana z takim właśnie znieczuleniem .Zero bólu przy znieczulaniu i przede wszystkim znacznie mniej sensacji dla organizmu po zaprzestaniu jego działania.Byłem też kiedyś tam znieczulany całkowicie i zdecydowanie dłużej dochodziłem do siebie.Śmieszne jest jedynie uczucie kompletnej bezwładności od pasa w dół przez ok 3 do 4 godz ,ale w końcu o to w tym wszystkim chodzi:)
Acha.Jedyny może dyskomfort to lekki ból głowy po rozpoczęciu chodzenia,ale na luzie do wytrzymania.
Nie ma też ryzyka uszkodzenia rdzenia,gdyż igła wbijana jest w obszar gdzie rdzenia już nie ma.
Jeżeli ktoś gdziekolwiek czytał o bólach przy wkłuciu czy jakichś innych strasznych rzeczach nie wierzcie.
Wszystko to BZDURY i wyolbrzymianie tematu.
Pozdrowienia.

#42 ~Piotr~

~Piotr~
  • Goście

Napisano 17 listopad 2017 - 19:35:15

Do Wszystkich obawiających się znieczulenia w kręgosłup.
Nic się nie bójcie! ...Jeżeli ktoś gdziekolwiek czytał o bólach przy wkłuciu czy jakichś innych strasznych rzeczach nie wierzcie.
Wszystko to BZDURY i wyolbrzymianie tematu.
Pozdrowienia.

Ja nie będę nakłaniał do wiary lub nie-wiary w bezpieczne dla zdrowia lub życia znieczulenie podpajęczynówkowe/zewnątrzoponowe.

Kilka dni temu zmarł bliski mi człowiek w wyniku zabiegu z takim właśnie znieczuleniem. Przez ok. dwa lata trwała postępująca degradacja organizmu (zanik czynności ruchowych i deformacja kończyn, co doprowadziło do konieczności korzystania z wózka inwalidzkiego oraz pomocy osób trzecich, a ostatecznie stałego pozostawania w łóżku). Śmierć nastąpiła w czasie snu, prawdopodobnie przez uduszenie spowodowanie ustaniem pracy układu oddechowego.

#43 ~Sebastian~

~Sebastian~
  • Goście

Napisano 15 luty 2020 - 23:39:17

Miałem znieczulenie w kregosłup do operacji przepukliny. Była to moja druga operacja w życiu z użyciem tego znieczulenia. A że boje sie intubacji.. a własciwie extubacji orzeraża mniee to dopiero przy drugiej ooeracji wybrałem to znieczulenie... przy pierwszej operacji nie moglem wybierac... za 1 razem bolało i to bardzoo nie wiem czemu.. ale myslałem ze zeskocze z stołu ... przy drugiej operacji poprosiłem o znieczulenie do znieczulenia... czyli Lidokaine. I mimo ze sie wtedy balem to nie bylo wcale bólu a nawet malo co czułem. Bo bylem znieczulony miescowo. Jedyny minus to ze sie meczyłem przy zrobieniu siku po operacji ale sie udało. Jezeli miałbym mozljwość i koniecznośc znow wybrałbym to znieczulenie. Dodam ze wszysto bylo na NFZ i nie bylo problemu z znieczuleniem.miescowym do podania znieczulenia w kregosłup.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych