Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Znieczulenie w kręgosłup

42 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Ona 1987~

~Ona 1987~
  • Goście

Napisano 06 luty 2013 - 17:36:08

wczoraj (g.10.00)mialam robione takie znieczulenie( w kregoslup)(zabieg na kolanku) najpierw jedne uklucie (nie wiem co to bylo)pozniej druge po ktorym nie czulam nic od pasa w dol (po paru minutach)... dziwne wrazenie ze nie jestes w stanie nic zrobic nozkami ...nie bylam uspiona ale nie chcialam widziec tego co mi robia w kolano... zabieg trwal pol godziny pozniej na sale "otrzezwien" ;) 2x pospalam z pol godziny i czekalam az zaczne ruszac nozkami... zajelo mi to kolo 3h po 6h bylam juz w stanie ruszac paluszkami u nog ale czulam jakbym na stopach miala jakies deski... czesc ciala na ktorej lezalam ciagle byla znieczulona (pupa, uda, lydki, ) przez caly czas chcialo mi sie siku :D czulam po bolacych jajnikach i napecznialych okolicach podbrzusza...jak juz moglam wstac wielka ulga bylo sikanie ktore zajelo mi 8 minut :D wiec pamietajcie zeby zrobic wszystko przez zabiegiem :D :D:D (bo to meczące) NAJWAZNIEJSZE !!!!!!!!!! mozna ruszac glowa tylko na boki nie podnoscie glowy pod zadnym pozorem !!!!!!! o 18.00 wyszlam ze szpitala o wlasnych nogach ale podpierajac sie na kulach... teraz jest kozina 17.30 a Ja nadal normalnie chodze podparta na kulach... znieczulenie jest do przezycia ale dziwne uczucie ze nie mozesz ruszyc nogami a bardzo tego chcesz albo ktos Cie dotyka gdzies na nogach a Ty nie wiesz gdzie...

#22 ~ada~

~ada~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2013 - 19:04:54

Moj syn mial dzis czyli 18.12.2012 r znieczulenie w kregoslup przy samych wklociach bo mial cztery podejscia mdlal i spiewal z bolu .jako matka zatlukla bym tego lekarza poniewaz wydaje mi sie ze tak nie powinno byc . czy ktos mial taki przypadek i moze udzielic mi informacji dlaczego syn odczuwal taki smiertelny bol ?jestem zaniepokojona poniewaz syn po przywiezieniu go na sale chorych powidzial ze jak dojdzie do siebie to patalacha zatlucze .czy moga byc z tego jakies powiklania?syn mial artroskopie kolana .jezeli tak to wyglda to nie polecam nikomu wystrzegajcie sie mlodych lekarzy ktorzy cwicza swoje niezgrabne lapska na bezbronnych mlodych pacjentach .pozdrawiam i prosze o odpowiedz czy taki bol to normalne?

ja miałam taki pzypadek podczas cięcia cesarskiego.sam zstrzyk śmiertelnie mnie bolał,miałam wrażenie,że mi kęgołup rozrywają.Minelo już 7 lat,a ja odczuwam potworny ból kręgosłupa

#23 ~ELA~

~ELA~
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2013 - 06:48:48

DOBROĆ UCZYNIONA DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI, WRACA DO NAS Z PODWÓJNĄ SIŁĄ.

PODOBNO CZŁOWIEK JEST TYLE WART, ILE DOBREGO UCZYNI DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI. POKAŻ WIĘC CO TY JESTEŚ WART I NIE BĄDŹ OBOJĘTNY !!!

MÓJ KOLEGA W POLSCE OD URODZENIA CIERPI NA NIEULECZALNĄ I POSTĘPUJĄCĄ CHOROBĘ ZANIK MIĘŚNI. CHOROBY TEJ NIE MOŻNA WYLECZYĆ, ALE MOŻNA SPOWOLNIĆ JEJ ROZWÓJ. JEDNAK NA TO POTRZEBNE SĄ OGROMNE PIENIĄDZE, KTÓRYCH ROMEK PO PROSTU NIE MA. NIE BĄDŹ WIĘC OBOJĘTNY I POMÓŻ ROMKOWI WALCZYĆ Z TĄ OKRUTNĄ CHOROBĄ. W TEJ NIE RÓWNEJ WALCE, ON SAM NIE MA ŻADNYCH SZANS, ALE WŁAŚNIE DZIĘKI TOBIE, TE SZANSE MOGĄ SIĘ WYRÓWNAĆ. ROMEK MA SWOJĄ STRONĘ INTERNETOWĄ

www.romek.jasky.pl

I TAM ZNAJDZIESZ WSZYSTKIE SZCZEGÓŁY JAK MOŻESZ MU POMÓC. JA POMAGAM ROMKOWI NA ILE MOGĘ JUŻ OD KILKU LAT, ALE NIE JEST TO POMOC WYSTARCZAJĄCA, JEDNAK NIESTETY WIĘCEJ SAMA NIE MOGĘ NIC ZROBIĆ. A WIĘC, POMÓŻMY MU WSZYSCY RAZEM !!! IM WIĘCEJ NAS BĘDZIE, TYM BARDZIEJ TA POMOC BĘDZIE SKUTECZNA, A PRZECIEŻ TO JEST WŁAŚNIE NAJWAŻNIEJSZE I O TO CHODZI !!! JEŻELI WIĘC CHCESZ POMÓC ROMKOWI, TO NIE CZEKAJ. JUTRO MOŻE BYĆ JUŻ ZA PÓŹNO !!!

POMÓŻ ROMKOWI I ZAMIEŚĆ SWOJE ZDJĘCIE NA JEGO STRONIE INTERNETOWEJ, A CAŁY ŚWIAT ZOBACZY CO MASZ W SERCU !!! ZOBACZ ILE JUŻ OSÓB I FIRM POMOGŁO ROMKOWI. KLIKNIJ W TEN LINK LUB SKOPIUJ GO DO SWOJEJ PRZEGLĄDARKI

www.romek.jasky.pl/theme_1.php?sub=24836&page=27358

#24 ~aneta~

~aneta~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2013 - 17:35:23

Do Wszystkich obawiających się znieczulenia w kręgosłup.
Nic się nie bójcie!Jestem dwa dni po zabiegu kolana z takim właśnie znieczuleniem .Zero bólu przy znieczulaniu i przede wszystkim znacznie mniej sensacji dla organizmu po zaprzestaniu jego działania.Byłem też kiedyś tam znieczulany całkowicie i zdecydowanie dłużej dochodziłem do siebie.Śmieszne jest jedynie uczucie kompletnej bezwładności od pasa w dół przez ok 3 do 4 godz ,ale w końcu o to w tym wszystkim chodzi:)
Acha.Jedyny może dyskomfort to lekki ból głowy po rozpoczęciu chodzenia,ale na luzie do wytrzymania.
Nie ma też ryzyka uszkodzenia rdzenia,gdyż igła wbijana jest w obszar gdzie rdzenia już nie ma.
Jeżeli ktoś gdziekolwiek czytał o bólach przy wkłuciu czy jakichś innych strasznych rzeczach nie wierzcie.
Wszystko to BZDURY i wyolbrzymianie tematu.
Pozdrowienia.

ale kochany jestes...ja mam operacje halluksa 5 sierpnia,strasznie boje sie tego kucia.....że sie rusze przy wbijaniu igły i cos bedzie nie tak...błagam trzymajcie kciuki ,pozdrawiam Aneta

#25 proszę o kulturę

proszę o kulturę

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 8154 postów

Napisano 25 lipiec 2013 - 19:31:48

ale kochany jestes...ja mam operacje halluksa 5 sierpnia,strasznie boje sie tego kucia.....że sie rusze przy wbijaniu igły i cos bedzie nie tak...błagam trzymajcie kciuki ,pozdrawiam Aneta

Powodzenia wobec tego :) Trzymam kciuki :)

#26 ~żal.pl~

~żal.pl~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2013 - 22:31:14

Dla mających przed sobą tego rodzaju zabieg... nie lękajcie sie :D igla moze robi wrazenie bo ma lekko licząc z 10 cm ale spoko, calej nie wbija :D Pozatym w plecy nic nie widac, lekkie ukłucie a potem mozna was kroic bez cienia bólu. Sposob pewny i sprawdzony. Jest tylko male "ale" Gdy juz was odwiozą na sale i zostajecie sami... sprawdzcie czy macie penisa. To bardzo dziwne łapac sie tam i nic nie czuc.. Wiem ze kazdy to sprawdza "juz po" :D Czucie wraca po godzince, od stóp w góre.

#27 ~Roberto~

~Roberto~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2014 - 18:29:14

Moj syn mial dzis czyli 18.12.2012 r znieczulenie w kregoslup przy samych wklociach bo mial cztery podejscia mdlal i spiewal z bolu .jako matka zatlukla bym tego lekarza poniewaz wydaje mi sie ze tak nie powinno byc . czy ktos mial taki przypadek i moze udzielic mi informacji dlaczego syn odczuwal taki smiertelny bol ?jestem zaniepokojona poniewaz syn po przywiezieniu go na sale chorych powidzial ze jak dojdzie do siebie to patalacha zatlucze .czy moga byc z tego jakies powiklania?syn mial artroskopie kolana .jezeli tak to wyglda to nie polecam nikomu wystrzegajcie sie mlodych lekarzy ktorzy cwicza swoje niezgrabne lapska na bezbronnych mlodych pacjentach .pozdrawiam i prosze o odpowiedz czy taki bol to normalne?

#28 ~pos3gacz~

~pos3gacz~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2014 - 21:36:42

Mozesz poprosic o znieczulenie ogolne.Sama nie mialam znieczulenia ,,w kregoslup",ale wiem,ze po nim konieczne jest lezenie na wznak przez chyba 2 doby.Nie dostosujesz sie,bol glowy nieustanny.Lekarz powinien Ci to wytlumaczyc dokladnie.Wiem rowniez,ze samo podanie znieczulenia nie jest bolesne,ale jak kazdy,masz prawo do strachu.Najlepiej jednak wyluzowac sie,czego Ci serdecznie zycze,podejsc do sprawy ze spokojem.Pisze tak,bo samej jakos mi to wyszlo juz kilka razy,nie wiem,czy ze strachu sie nie balam,czy mam tak silny charakter.Wierzylam wtedy,ze tylko mi pomoga,ulza w bolu,wiec czekalam na ,,radosc" z normalnosci.Powodzenia.

Nie strasz chłopaka - znieczulenie dokręgowe stosowane jest przeważnie w za biegach alloplastyki stawów biodrowych, jak również w artroskopii stawów kolanowych.

Po takim zabiegu czas leżenia na wznak do 12 godzin.

Sam miałem taki zabieg stosowany 3 krotnie w czasie 7 miesięcy.

Wymiana stawów biodrowych oraz artroskopia stawu kolanowego.

Nic strasznego

O znieczuleniu ogólnym decyduje anestezjolog i niestety
przeważnie wykonują znieczulenie dokręgowe.

Użytkownik pos3gacz edytował ten post 11 kwiecień 2014 - 21:38:31

#29 ~pos3gacz~

~pos3gacz~
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2014 - 21:48:28

Widzę, że zamiast lekarza sama powinnaś mu nogę siekierą obciąć - i szybciej i mniej boleśnie, oczywiście według twego ""wykształcenia medycznego"".

Ból przy wkłuciu mniejszy od ugryzienia komara, tylko ciapciaki drą mordy ze strachu.

#30 ~Marcin~

~Marcin~
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2014 - 13:47:06

niedawno mialem dwa razy zastrzyk w kregosłup w odstepie 2 tyg(operowali mi noge) ...zastrzyk nie boli mozna dodatkowo poprosic o krotkie uspienie...wystarczy lezec 12 godzin na wznak i nic sie pozniej nie odczuwa...jedyne co jest nie przyjemne to paraliz od pasa w dół

#31 ~Alicce~

~Alicce~
  • Goście

Napisano 19 styczeń 2016 - 07:18:57

Kszdy odczuwa inaczej... jestem dzien po znieczulaniu i nigdy juz nie wyraze zgody na do kręgosłupa... wkłówali sie tyle razy ze plakałam z bólu...

#32 ~Ada~

~Ada~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2016 - 12:00:07

Mozesz poprosic o znieczulenie ogolne.Sama nie mialam znieczulenia ,,w kregoslup",ale wiem,ze po nim konieczne jest lezenie na wznak przez chyba 2 doby.Nie dostosujesz sie,bol glowy nieustanny.Lekarz powinien Ci to wytlumaczyc dokladnie.Wiem rowniez,ze samo podanie znieczulenia nie jest bolesne,ale jak kazdy,masz prawo do strachu.Najlepiej jednak wyluzowac sie,czego Ci serdecznie zycze,podejsc do sprawy ze spokojem.Pisze tak,bo samej jakos mi to wyszlo juz kilka razy,nie wiem,czy ze strachu sie nie balam,czy mam tak silny charakter.Wierzylam wtedy,ze tylko mi pomoga,ulza w bolu,wiec czekalam na ,,radosc" z normalnosci.Powodzenia.

#33 ~Ada~

~Ada~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2016 - 12:10:48

Przeszłam na obu kolanach 6 artroskopii i na lewym kolanie mam  całkowitą endoprotezę. Operacja wszczepiania endoprotezy trwala 5 godzin, przy znieczuleniu w kręgosłup. Podanie znieczulenia jest prawie bezbolesne ( jak zastrzyk), podczas operacji właściwie to się śpi. Emocje są całkowicie wyłączone w zwiazku z tym nie ma zadnego strachu. ( Mówie o swoich odczuciach.) Obecnie jestem po operacji tego samego kolana w Anglii, operacja 3 godz. także znieczulenie w kręgosłup, Po operacji zalecane jest lezenie na wznak ok 12 godz. Przed operacjami leczylam sie w poradni leczenia bolu, i tam bardzo mądry anestazjolog wyjasnil mi roznicę pomiędzy znieczuleniem w kręgosłup a narkozą. Cytuje go : narkoza jest to balansowanie na granicy życia i śmierci. Zaleca bezwzglednie znieczulenie w kręgosłup. Mam nadzieje że wszystko sie uda i powrócisz do zdrowia i pełnosprawności :)

#34 ~Rafał~

~Rafał~
  • Goście

Napisano 12 listopad 2016 - 08:54:06

Synek pewnie rozpieszczczony i do bólu nie przyzwyczajony, pewne rzeczy muszą boleć. To chyba on powinien dostać w ryja za niewyparzony język a nie lekarz.

#35 -MISIA

-MISIA

Swojak

• PipPipPipPip
  • 13714 postów

Napisano 12 listopad 2016 - 16:31:21

Każdy z nas się boi operacji, znieczulenia, jakie by ono nie było. W przeciągu dwóch ostatnich lat przeszłam  2 operacje. Jedną przy pełnym znieczuleniu, bo bardzo poważną, drugą właśnie w kręgosłup- artroskopia kolana- rozerwana łąkotka.

Zanim poddamy się każdej operacji warto zasięgnąć kilkunastu opinii na temat lekarza operującego i wybrać takiego, który wzbudza nasze największe zaufanie oraz miejsce, w którym  tą  operacje będzie się przeprowadzać.

Wiem, że piszę prawdy oczywiste ale to nasze życie i nasze zdrowie przecież.

Pełna znieczulenie- narkoza jest zapewne bardziej niebezpieczne, bo sami nie mamy świadomości, co się z nami dzieje. Bardzo się jej bałam, myślałam, że nie ujrzę już moich najbliższych- operacja była poważna. Nie zdaje sobie człowiek sprawy z tego tak długo, aż sam się nie znajdzie w podobnej sytuacji. Mój chirurg zabezpieczył się w sposób możliwie najlepszy. Do asysty oprócz anestezjologa dobrał sobie jeszcze 2 innych lekarzy o specjalności, które podczas operacji mogły wydać się niezbędne. Zabezpieczył na szczęście też kilka litrów krwi, które również się przydały. Szczęśliwy powrót do domu i do rodziny okazał się dla mnie ogromnym przeżyciem- nie do opisania - płakałam ze szczęścia  Wszystko skończyło się pozytywnie .

Kolejna- w kręgosłup nie była bolesna, przygotowano mnie do tego doskonale.Leżałam 12 h nieruchomo , kolano mając obłożone przez cały czas lodem.. Miałam szczęście po raz kolejny trafiając na ZŁOTE RECE lekarza. W obu przypadkach opieka doskonała, więc rekonwalescencja również przebiegła pomyślnie. Zaopatrzona w potrzebne leki wróciłam do domu- swojej oazy :)

Opisałam swoje przejścia- otworzyłam się bardzo ale tylko po to aby uświadomić Wam  jak ważne, dla każdego z nas jest nasze życie i NASZE zdrowie. Dlatego raz jeszcze proszę, wybierajmy lekarza, który takie operacje robi często, a więc doświadczonego i zaprawionego w boju a nie przypadkowego. Taki wybór dzisiaj istnieje, to nie są czasy, dawnej rejonizacji. to MY wybieramy,

Każdy się boi, to ogromny stres ale czasem innego wyjścia nie ma . Życzę zdrowia i wszelkiej pomyślności wszystkim, oczekującym na operację oraz tym, którzy mają to już za sobą. :) - głowa w górę i proszę myśleć pozytywnie ( chociaż sama wiem, że strach ma wielkie oczy )

#36 -MISIA

-MISIA

Swojak

• PipPipPipPip
  • 13714 postów

Napisano 12 listopad 2016 - 18:29:53

A ja zwykły tchórz jestem na takie dictum :D

#37 ~Krzychu~

~Krzychu~
  • Goście

Napisano 19 luty 2017 - 23:14:07

Znieczulenie w kręgosłup, w ogóle każde znieczulenie miejscowe jest znacznie bardziej bezpieczne dla serca i w ogóle dla ludzkiego organizmu, niż znieczulenie ogólne (narkoza). Bałbym się narkozy i za wszelką cenę unikałbym znieczulenia ogólnego. Ja miałem operację ręki (łokcia) po podwójnym złamaniu łokciowym, i miałem miejscowe znieczulenie ręki (dostałem przed operacją od anestezjologa zastrzyk znieczulający do łopatki). I operacja powiodła się. Znam parę osób, które miało operację wyrostka robaczkowego, i miały one przed operacją znieczulenie w kręgosłup i nawet w trakcie operacji rozmawiały z anestezjologiem. Ogólnie, polecam jakiekolwiek miejscowe znieczulenie.

#38 ~Marcin~

~Marcin~
  • Goście

Napisano 24 luty 2017 - 19:34:19

kiedy sciagnac plaster po znieczuleniu kręgosłupa wi ktoś

#39 ~Marcin~

~Marcin~
  • Goście

Napisano 24 luty 2017 - 19:35:30

kiedy sciagnac plaster po znieczuleniu kręgosłupa wie ktoś

#40 ~mariusz01041975~

~mariusz01041975~
  • Goście

Napisano 12 marzec 2017 - 11:17:39

Witam.
Miałem operacje żylaków odbytu i znieczulenie w kręgosłup.
Pierwszy raz mialem takie znieczulenie.
Więc nie wiedziałem że to takie ważne żeby nie podnosić głowy a tym bardziej wstawać po 12 czy 24 godzinach.
Coś tam pielęgniarki mówiły żeby leżeć na palsko. Ale nie wzięłam tego do serca.
Wstawalem w nocy do kaczki no i podnioslem sobie oparcie w łóżku.
Na drugi dzień jak już można było chodzić to bardzo bolał mnie kark .
Glowa mnie nie boli .
Jak leżę jest ok ,nic mnie nie boli , tylko jak wstane i zacznę chodzić zaczyna boleć kark po obu stronach kręgosłupa. Tak jakby coś z głowy splywało , bo tak się wydaje jak by z tąd ten ból się pojawiał.
Proszę powiedzieć , czy ktoś miał takie byle w karku po takim znieczuleniu , jak tak to po jakim czasie przeszły ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych