Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Zmiany zwyrodnieniowe - rehabilitacja czy operacja

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 tadeuszklawik

tadeuszklawik

Znajomy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 29 wrzesień 2016 - 14:53:10

Witam,

z uwagi na bóle szyi miałem zrobiony rezonans. Oto jego wynik: 

Badanie MR kręgosłupa szyjnego wykonano w sekwencji SE i FSE w obrazach T1 i T2 zależnych w 2 płaszczyznach.

Wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe tarcz międzykręgowych pod postacią dyhydraltacji obniżenia w przestrzeniach C3-C4-C5-C6-C7.

Na poziomie C4-C5-C6 zwężenie kanału kręgowego także od tyłu.

W przestrzeni C4-C5 przepuklina tarczy międzykręgowej centralna na szerokość 3 mm.

W przestrzeni C5-C6 wypuklina centralno – dwuboczna.

Podobnie w przestrzeni C6-C7 wypuklina centralno – dwuboczna krążka międzykręgowego.

Wysokość trzonów kręgowych i sygnał z trzonów kręgowych w normie.

Zmian śródrdzeniowych w badaniu nie stwierdzono.

Wniosek: Nasilone zmiany zwyrodnieniowe wielopoziomowe pod postacią kompleksów wypukliny/przepukliny tarcz międzykręgowych-osteofity powodujące zwężenie kanału kręgowego.

Moje pytanie - czy przy takich zmianach nastawić się na rehabilitację, czy raczej od razu operacja? Jeżeli rehabilitacja, to kogo polecacie? Nadmieniam, że bóle nie są silne. Są też dni, że wogóle ich nie ma. Mam też wrażenie, że nie pochodzą z szyi tylko z okolicznych mięśni i ścięgien, ponieważ jak robię retrakcję i retrakcję ze skrętami szyi to nie czuję bólu, tylko jakby blokadę przy maksymalnym skręcie głowy. Co o tym sądzicie? 

#2 ~Marzena~

~Marzena~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2019 - 07:46:18

U mnie najlepsze efekty przyniosła terapia mięśniowo-powięziowa. Wiele lat chodziłam na różne rehabilitacje i publiczne i prywatne i niby działało na kilka miesięcy zawsze miałam spokój, ale ten czas zaczął się skracać. W końcu za namową sąsiadki udałam się na rehabilitację do gabinetu dr Więcka i tam zastosowano właśnie tę metodę. Teraz już pół roku bez bólu, a wcześniej to już raz na miesiąc się pojawiał. Zobaczymy jak będzie dalej, ale już jest super. Mam do nich telefon 698115115 to jest do rejestracji.

#3 ~Iga~

~Iga~
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2019 - 13:55:47

Zawsze warto to skonsultować z dobrym fizjoterapeutą. Ja wiem to po sobie, sama korzystam z OpenMedical, więc jeśli ktoś z Was jest z Krakowa bądź okolic, z czystym sumieniem mogę polecić. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych