Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

ZDROWIE czyli siłownia, fitness, dieta

fitness

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
465 odpowiedzi w tym temacie

#81 zakładka

zakładka

Okruszki serca zbieram rozsypane gdzieś na ...

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 12:04:48

Żalu, proszę, taka sałatka brokułowo-jajeczna: szklanka ugotowanych różyczek brokułów, 1 jajko na twardo, 1/2 czerwonej papryki, łyżka posiekanego szczypiorku, łyżeczka łagodnej musztardy. łyżeczka oliwy z oliwek, łyżeczka soku z cytryny, łyżka wody przegotowanej i łyżeczka nasion słonecznika. Ugotowane jajo na twardo i paprykę pokroić w kostkę, połączyć z brokułami, polać sosem przygotowanym z oliwy, musztardy, wody i soku z cytryny, posypać szczypiorkiem i łyżeczką nasion słonecznika. Smacznego :) Pychotka (sałatka polecana przez moją dietetyczkę)

Użytkownik zakładka edytował ten post 06 grudzień 2013 - 12:05:45

#82 zakładka

zakładka

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 12:12:20

Następna sałatka z kaszą kus-kus (1 porcja): 1 mała puszka groszku (lub 1/2 dużej). 4 łyżki kaszy kus-kus (już przygotowanej), spory pomidor lub 4 koktajlowe, 4 plasterki chudej szynki i winegret z 1 łyżeczki oliwy, łyżeczka soku z cytryny i zioła (dowolne). Smacznego :)

Każdą tę sałatkę dostałam w przygotowanym przepisie dietetyczki po wizycie u niej. Dawno to było (ubiegły rok) ale dzięki tym sałatkom utrzymuję wagę taką, jaką chcę :) Później podam następne, teraz muszę uciekać do obowiązków, bo dzięki Ksaweremu mam wolny dzień dzisiaj ;)

#83 ~żal.pl~

~żal.pl~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2013 - 16:06:54

Dzieki Zakładko za przepisy ! Fajnie ze jest jakis odzew, szczególnie ta brokułowa sałatka wpadła mi w oko. Pasuje idealnie do mojej aktualnej diety, brak mi nieo zdrowych tłuszczy.

Kaszki kus-kus nigdy nie robilem ale kiedys wezme sie i za to :P

Z moich wyliczen wynika ze sałatka brokułowa bedzie posiadac: 280 kcal na co składa się 13 g. węglowodanów, 20 g tłuszczów (głównie nienasycone-zdrowe), 12 g białka oraz około 2 g błonnika. jak znam zycie to pewnie będe sie starał tuningowac ten przepis a juz widze pole do popisu. Moze zamienie słonecznik na orzechy włoskie (nasiaknięte wodą) oraz pomysle nad zmianą sosu na jogurtowo-koperkowy :) No zobaczymy ale bardzo dziekuje za przepisy, bede mial co robic i kombinowac. Pozdrawiam.

#84 knur

knur

Ⓚ Ⓝ Ⓤ Ⓡ

• PipPipPipPip
  • 6686 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 18:35:39

...teraz muszę uciekać do obowiązków, bo dzięki Ksaweremu mam wolny dzień dzisiaj ;)

odśnieżasz?

#85 zakładka

zakładka

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 18:59:36

odśnieżasz?

Jeszcze nie muszę ;) (do tych przyjemniejszych uciekłam) ;)

Użytkownik zakładka edytował ten post 06 grudzień 2013 - 19:06:18

#86 proszę o kulturę

proszę o kulturę

Swojak

• PipPipPipPip
  • 8154 postów

Napisano 07 grudzień 2013 - 18:35:13

Mam trochę czasu i zaproponuję Wam czysty barszczyk na Wigilię.Jest niesamowicie aromatyczny,bo robię go z buraków surowych.

Wybieram buraczki wielkości śrendiego jabłka.Myję,obieram cienko,kroję w plasterki cienko również.

Tak przygotowane buraczki przesypuję solą,cukrem,kwaskiem cytrynowym,majerankiem i pieprzem.Dodaję kika ząbków czosnku,ziele angielskie i listek laurowy,mieszam i odstawiam w zamkniętym sloiku do czasu jak puszczą sok.

Robię wywar z warzyw i kiedy ten będzie już gotowy wrzucam wszystko do tego wywaru,podgrzewam uważając aby calość się nie zagotowała.

Doprawiam do smaku i odstawiam na noc.Rano znów podgrzewam,doprawiam do konca i czekam na wigilię.Barsczyk przed podaniem przecedzam,aby nie pływał na talerzu czy kubku majeranek.W smaku powinien być dość ostry,nie żałujcie pieprzu,słodko kwaśny,wyrazisty.

Bardzo ważne jest aby go nie zgotować bo zmętnieje i straci kolor i smak.

Tak przygotowany barszczyk jest klarowny,ma przepiękny kolor,jest smakowity i pomocny przy dolegliwościach dnia drugiego ;)

Ten przepis już kiedyś podawałam,ale przypomnieć zawsze warto.Kto się odważy skorzystać z przepisu niech powie,czy smakowało.

#87 knur

knur

Ⓚ Ⓝ Ⓤ Ⓡ

• PipPipPipPip
  • 6686 postów

Napisano 07 grudzień 2013 - 19:14:31

taki barszczyk w szklaneczce to idealny z pasztecikami z miesem lub kapusta i grzybami. lubie to. pozywne i rozgrzewajace.

#88 proszę o kulturę

proszę o kulturę

Swojak

• PipPipPipPip
  • 8154 postów

Napisano 07 grudzień 2013 - 19:39:06

taki barszczyk w szklaneczce to idealny z pasztecikami z miesem lub kapusta i grzybami. lubie to. pozywne i rozgrzewajace.

Podany z uszkami na kolację Wigilijną,wyborny.

#89 knur

knur

Ⓚ Ⓝ Ⓤ Ⓡ

• PipPipPipPip
  • 6686 postów

Napisano 07 grudzień 2013 - 20:12:44

na wigilie preferuje inna wersje, barszczyk na bazie burakow, ale z grzybami i gotowany na wywarze rybnym i z dodatkiem kaszy.

#90 zakładka

zakładka

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 07 grudzień 2013 - 20:35:12

Miło Cię widzieć Saltuś w forumowych progach :) Może spróbuję Twój przepis na barszczyk, będzie inaczej smakować na pewno.

Ja tradycyjnie na zakwasie przygotowanym przez siebie zwykle gotuję i na wywarze z grzybów. Raz mogę ugotować inaczej :)

#91 ~Ala2~

~Ala2~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2013 - 20:38:45

Podany z uszkami na kolację Wigilijną,wyborny

W bardzo podobny sposób ja gotuję swój barszczyk z uszkami Salciu.

Ale dzięki za przypomnienie przepisu. :)

#92 proszę o kulturę

proszę o kulturę

Swojak

• PipPipPipPip
  • 8154 postów

Napisano 07 grudzień 2013 - 20:41:15

na wigilie preferuje inna wersje, barszczyk na bazie burakow, ale z grzybami i gotowany na wywarze rybnym i z dodatkiem kaszy.

O,coś nowego.Wschodnia kuchnia? Podaj szczegóły :)

Miło Cię widzieć Saltuś w forumowych progach :) Może spróbuję Twój przepis na barszczyk, będzie inaczej smakować na pewno.

Ja tradycyjnie na zakwasie przygotowanym przez siebie zwykle gotuję i na wywarze z grzybów. Raz mogę ugotować inaczej :)

Hej,Zakładko,spróbuj,polecam.Jest pracochłonny,ale smacznisty :)

Nie dodaję grzybów,bo moja szanowna wątróbka chyba już nie wytrzymuje.Kocham zbieranie grzybów,to mogłabym robić caly rok. :)

Na święta tradycyjnie wyjeżdżamy na wczasy,ale w tym roku gdybym tylko mogła schowałabym się do nory :( Gdyby tak te dni z kalendarza wyrzucić////// :(

#93 zakładka

zakładka

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 07 grudzień 2013 - 20:42:13

Dla Żala przepis na sałatkę z czerwonej fasolki (1 porcja). 3 łyżki czerwonej fasolki z puszki, 3-4 liście sałaty rzymskiej porwanej na małe kawałki (lub innej), 1/2 marchewki startej na tarce, 1 pomidor pokrojony w kostkę, 1/2 papryki, 3-4 oliwki przekrojone na pół, łyżka migdałów w płatkach, oregano, łyżeczka oliwy z oliwek, łyżeczka octu winnego lub soku z cytryny. Wszystkie składniki połączyć, polać sosem i posypać płatkami migdałów.

#94 proszę o kulturę

proszę o kulturę

Swojak

• PipPipPipPip
  • 8154 postów

Napisano 07 grudzień 2013 - 20:42:33

W bardzo podobny sposób ja gotuję swój barszczyk z uszkami Salciu.

Ale dzięki za przypomnienie przepisu. :)

Ooo,to już jesteśmy zwei :o  chyba jest smaczny :)

#95 proszę o kulturę

proszę o kulturę

Swojak

• PipPipPipPip
  • 8154 postów

Napisano 07 grudzień 2013 - 20:43:54

Dla Żala przepis na sałatkę z czerwonej fasolki (1 porcja). 3 łyżki czerwonej fasolki z puszki, 3-4 liście sałaty rzymskiej porwanej na małe kawałki (lub innej), 1/2 marchewki startej na tarce, 1 pomidor pokrojony w kostkę, 1/2 papryki, 3-4 oliwki przekrojone na pół, łyżka migdałów w płatkach, oregano, łyżeczka oliwy z oliwek, łyżeczka octu winnego lub soku z cytryny. Wszystkie składniki połączyć, polać sosem i posypać płatkami migdałów.

Spróbuję i ja :)

#96 knur

knur

Ⓚ Ⓝ Ⓤ Ⓡ

• PipPipPipPip
  • 6686 postów

Napisano 07 grudzień 2013 - 20:44:00

dokładnie :) okolice Lwowa.

#97 ~Ala2~

~Ala2~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2013 - 20:45:28

Ooo,to już jesteśmy zwei :o  chyba jest smaczny :)

Wszyscy zawsze bardzo chwalili za smak, kolor i pikantność... :)

#98 zakładka

zakładka

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 07 grudzień 2013 - 20:47:14

Hej,Zakładko,spróbuj,polecam.Jest pracochłonny,ale smacznisty :)

Nie dodaję grzybów,bo moja szanowna wątróbka chyba już nie wytrzymuje.Kocham zbieranie grzybów,to mogłabym robić caly rok. :)

Na święta tradycyjnie wyjeżdżamy na wczasy,ale w tym roku gdybym tylko mogła schowałabym się do nory :( Gdyby tak te dni z kalendarza wyrzucić////// :(

Wiem, Saltuś, wiem i współczuję bardzo :( Ale nie chowaj się do norki, spędź w rodzinnym ciepełku Święta, ta ważna dla Ciebie Osoba, po drugiej strony Tęczy na pewno by tego chciała :)

btw. Witaj Alicjo :)

Użytkownik zakładka edytował ten post 07 grudzień 2013 - 20:48:17

#99 proszę o kulturę

proszę o kulturę

Swojak

• PipPipPipPip
  • 8154 postów

Napisano 07 grudzień 2013 - 20:51:33

dokładnie :) okolice Lwowa.

Dawaj szczególiki,wyróbuję chętnie,bo lubię nwości.Co najwyżej z grzybkami się ograniczę.

#100 zakładka

zakładka

• PipPipPipPip
  • 22982 postów

Napisano 07 grudzień 2013 - 20:52:16

Pójdę sobie już, nie mam humoru dzisiaj i głowa mnie coś boli. Ksawery wszystkiemu winien, on tak hulać nie powinien. A on szaleje i szaleje u mnie, spokoju nie daje, spać nie daje.

Jutro następne przepisy na sałatki wrzucę Żalowi, niech ma, a co :)

Aha, Żalu, jak zajrzysz tu. osobiście nie daję do sałatek orzechów, bo są ciężko strawne (Pani dietetyczka wybiła mi je z głowy). Dodaję pestki z dyni, pestki słonecznika i ziarna sezamu. Proponuję Ci też zmienić.

Użytkownik zakładka edytował ten post 07 grudzień 2013 - 20:55:22

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: fitness

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych