Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

65 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Leśnik~

~Leśnik~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2012 - 10:53:07

To prawda trzeba umieć zbierać jagody ale to nie jest żadne wytłumaczenie jeśli ktoś zbiera maszynką na zakupy.Praca np.sezonowa jest.Po za tym jakby zbierał maszynką to i ona psuje krzaczki! Zbiera się rękoma!

#22 ~Stańczyk~

~Stańczyk~
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2012 - 14:48:00

U nas niet bo niet. Szwecji wyższa kultura i nie płaczą.

#23 ~karolina~

~karolina~
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2012 - 20:14:47

Ja sie z tym nie zgadzam ze maszynki szkodza krzaczkom, czy je niszcza bo ja osobiscie zbieram jagody maszynka, i krzaczki wygladaja lepiej nizeli bym zbierala jagody rekoma. :)

#24 ~mojrzesz~

~mojrzesz~
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2012 - 21:31:32

mieszkAM W SZWECCJI I DZISaj BYLEM NA JAgodach z maszynka . w ciagu godziny zebralem 8 litrow jagod calkiem legalnie i niewiem dlaczego to moglo byc zle dla runa lesnego .

#25 ~Paw~

~Paw~
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2012 - 10:51:43

chory kraj, za zbeiranie maszynką pod sąd a za zabujstwoi dziecka, nawet niewiadomo, co..... ehhhhh

#26 ~zbieracz~

~zbieracz~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2013 - 14:00:38

Witam strażników. Oświadczam ,że posiadam szwedzką maszynkę z atestem CE . Apropo zbierałem , zbieram i będę zbierał jagody maszyną . Moja dniówka to 250 - 300zl x 3 -4 tygodnie.Pozdrawiam strażników. Oczywiście zbieram w okolicy Dębnica Kasz.

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2013 - 14:36:25

Ty się weź za konkretną robote a nie za zbieranie jagód! Twoja maszynka może być nawet meksykańska i tak poniesiesz kare za niszczenie jagód.Co za nieodpowiedzialny typ! :(

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2013 - 21:47:01

czegoś tu nie rozumiem.... w muzeum w Bytowie maszynki do zbierania jagód wiszą jako eksponaty kultury ludowej, tak więc używane były od dawna i jagody są do dziś...więc jeśli jagody są to znaczy że maszynki ich nie zniszczą 

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 07:16:45

O tym było głośno.Każda maszynka uszkadza krzak jagód nieodwracalnie więc to Logiczne że nie używamy maszynki tylko rąk ale jeśli ktoś chce ponieść kare to proszę bardzo.Dorosły i odpowiedzialny człowiek zrozumie co się do niego mówi ;)

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2013 - 07:24:06

I tak jak pisał pan Leśnik jest w bród sezonowej pracy jagody można sobie do domu uzbierać rękami a nie na zarobek.Nikogo to nie interesuje że ktoś na tym zarabia.Pracy nie brakuje jak się komuś chce robić.A kara za zbieranie maszynką jest surowa!

#31 ~ccc~

~ccc~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2013 - 09:06:51

Piszecie tak , bo zarabianie kolosy nieroby. To my musimy na was zapierd....... ,na wasze pensje. Więc mordy w du.. .

#32 ~ccc~

~ccc~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2013 - 09:16:38

[quote name="Gość" post="1144925" timestamp="1370957785"]

Ty się weź za konkretną robote a nie za zbieranie jagód! Twoja maszynka może być nawet meksykańska i tak poniesiesz kare za niszczenie jagód.Co za nieodpowiedzialny typ! Od straszenia to są duchy ,a nie ty. Pracoholik się odezwał. Ty pewnie nawet grzybów nie znasz - zamiast jadalnych muchomory zbierasz , bo ci się w głowie pierd... .

#33 ~Timm~

~Timm~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2013 - 10:15:01

W taki sposób to patologia pisze! Nie wolno zbierać jagód maszynką!

#34 ~Beata~

~Beata~
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2013 - 12:24:35

Boże - ale się tu prymitywnych barbarzyńców zebrało na tym forum.
Do wszystkich zbierających tzw. maszynkami oraz broniących ich: jesteście zwykłą ciemną masą - niedouczoną hołotą! Jesteście jaskiniowcami, dla których ważna jest tylko własna d u p a i którzy uważają, że 'po nas choćby i potop'.
Jak taka zgraja jaskiniowców przejdzie przez las - na kilka lat owocowanie jagodzisk mamy z głowy, o ile nie ulegną one zupełnej zagładzie.
Dzicz plugawa!

TY zawsze taki głupi, czy tylko dziś!

#35 ~obserwator~

~obserwator~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2013 - 17:15:54

zbieranie jagód maszynką powinno być zabronione,krzaczki są bardzo poniszczone,czy na przyszły rok ten krzak się zaowocuje?to wygląda tak jakby drzewo ogołocił z liści i z gałązek 

a gdzie ochrona przyrody?

#36 ~iwona~

~iwona~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2013 - 21:46:35

jacy wszyscy mądrzy , to gdzie są ci ludzie co tak rękoma zbierają. Jak jestem na jagodach to jakoś nie widze tych przemądrzałych ekologów co ochroną krzaczków sie zajmują , że to jest nie dobre i tamto nie dobre a syf jaki w lesie zostawiacie tego już nie widzicie ! niedobrze sie robi ! ręczni zbieracze! rękawiczki lateksowe sie walają i inne śmieci , ja zbieram maszynką bo ciemnogrodem nie jestem, narzędzia są od tego by zycie ułatwiać ,to śmieszne co piszecie o niszczeniu krzaków :blink: szok! to jest dopiero prymityw.

#37 ~iwona~

~iwona~
  • Goście

Napisano 28 lipiec 2013 - 21:47:36

jacy wszyscy mądrzy , to gdzie są ci ludzie co tak rękoma zbierają. Jak jestem na jagodach to jakoś nie widze tych przemądrzałych ekologów co ochroną krzaczków sie zajmują , że to jest nie dobre i tamto nie dobre a syf jaki w lesie zostawiacie tego już nie widzicie ! niedobrze sie robi ! ręczni zbieracze! rękawiczki lateksowe sie walają i inne śmieci , ja zbieram maszynką bo ciemnogrodem nie jestem, narzędzia są od tego by zycie ułatwiać ,to śmieszne co piszecie o niszczeniu krzaków :blink: szok! to jest dopiero prymityw.

#38 ~'Gość'~

~'Gość'~
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2013 - 10:07:16

Tak! Tak! Zbieraj maszynką ty mądra inaczej! Jak cię ukarają mandatem to się być może rozumu nauczysz! Jak jesteś leniwa to ci się nie chce zbierać rękami. Maszynka niszczy krzak jagód nieodwracalnie.Czy trzeba być tak głupim żeby to zrozumieć?! Pegieroska patologia pójdzie do lasu naśmieci krzaki jagód niszczą maszynkami ale zadowoleni z siebie zaniosą jagody do skupu i cieszą się że mają pare groszy na papierosy ;) :D :P

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2013 - 07:53:47

Tak! Tak! Zbieraj maszynką ty mądra inaczej! Jak cię ukarają mandatem to się być może rozumu nauczysz! Jak jesteś leniwa to ci się nie chce zbierać rękami. Maszynka niszczy krzak jagód nieodwracalnie.Czy trzeba być tak głupim żeby to zrozumieć?! Pegieroska patologia pójdzie do lasu naśmieci krzaki jagód niszczą maszynkami ale zadowoleni z siebie zaniosą jagody do skupu i cieszą się że mają pare groszy na papierosy ;) :D :P

Nienawidzę takich ciemnych ludzi jak ty. Zbierałam dwadzieścia tal temu jagody ręką, teraz od 5-ciu lat zbieram maszynką. Ludzie nie "zbierają na papierosy" tylko na chleb, na książki dla dzieci. Widzę te jagodziny co rok w tym samym miejscu i krzaczki jakie były takie są. Tylko ludzie ciemni i ci którzy zazdroszczą tej ciężkiej harówki mówią, że krzaczki są poniszczone, a do lasu wejdą nazbierać sobie tylko na pierożki. Niektóre pracowite dzieci zbierają same na swoje książki. Ale Pani czy Pan  nierób nie rozumie i nie wie jak to jest ciężka praca -  wasze dzieci pewnie mają wszystko co zapragną, ale poczekamy zobaczymy, które dzieci bardziej będą szanowały rodzica, pracę, drugiego człowieka - myślę, że nie wasze. Swoją drogą jest wielu pracowników leśnych, którzy rozumieją właśnie takich jagodziarzy i nie latają po lesie jak opętani. Podobno tylko ten z Niemczewa jest nawiedzony na tym punkcie - aż dziwne, człowiek po takich swoich przeżyciach a zero zrozumienia dla biedniejszych od siebie. Musimy pamiętać, że wszystko co dajemy zostaje nam dwa razy zwrócone - dobro dwa razy mocniej do nas wróci, ale zło oczywiście też. Trzeba tylko czasu. Pozdrawiam wszystkich jagodziarzy.

#40 wodnik24

wodnik24

$ EMERYT $

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 559 postów

Napisano 04 sierpień 2013 - 09:08:46

Nienawidzę takich ciemnych ludzi jak ty. Zbierałam dwadzieścia tal temu jagody ręką, teraz od 5-ciu lat zbieram maszynką. Ludzie nie "zbierają na papierosy" tylko na chleb, na książki dla dzieci. Widzę te jagodziny co rok w tym samym miejscu i krzaczki jakie były takie są. Tylko ludzie ciemni i ci którzy zazdroszczą tej ciężkiej harówki mówią, że krzaczki są poniszczone, a do lasu wejdą nazbierać sobie tylko na pierożki. Niektóre pracowite dzieci zbierają same na swoje książki. Ale Pani czy Pan  nierób nie rozumie i nie wie jak to jest ciężka praca -  wasze dzieci pewnie mają wszystko co zapragną, ale poczekamy zobaczymy, które dzieci bardziej będą szanowały rodzica, pracę, drugiego człowieka - myślę, że nie wasze. Swoją drogą jest wielu pracowników leśnych, którzy rozumieją właśnie takich jagodziarzy i nie latają po lesie jak opętani. Podobno tylko ten z Niemczewa jest nawiedzony na tym punkcie - aż dziwne, człowiek po takich swoich przeżyciach a zero zrozumienia dla biedniejszych od siebie. Musimy pamiętać, że wszystko co dajemy zostaje nam dwa razy zwrócone - dobro dwa razy mocniej do nas wróci, ale zło oczywiście też. Trzeba tylko czasu. Pozdrawiam wszystkich jagodziarzy.

Witam masz rację popieram.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych