Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

65 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~znowu lipa~

~znowu lipa~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2012 - 19:05:53

jedno co w tym kraju wychodzi to straszenie maluczkich sadem i wiezieniem ,ale tylko maluczkich
grube ryby maja sie dobrze i bawia sie z sadem w kotka i myszke

#2 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2012 - 19:11:17

Całe rodziny z Dębnicy Kaszubskiej uczestniczą w tym procederze...i chwała im za to bo to jakiś pieniądz na dorobienie do marnych pensji.

#3 ~Detoks~

~Detoks~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2012 - 19:26:34

Z tego co mi wiadomo to w tym roku jak i w poprzednich latach jest to już legalne.. a po drugie nawet w pewnej gazecie pisało,że "zbieranie maszynką odmładza krzaki"..

#4 ~dan~

~dan~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2012 - 19:39:49

Zamiast ogłaszać za co można w tym kraju trafić pod sąd lepiej może i wygodniej podawać za co trafić nie można. Mam podejrzenie, że to jakaś postkomuna mści się teraz na Polakach ograniczając im wszelkie prawa i tworząć zakaz za zakazem. Kryminaly w Polsce są przepełnione jak nigdzie indziej na świecie. Komuś się we łbie popieprzyło czy co? Ostatnio jakiś cieć na parkingu groził mi sądami za to, że sfotografowałem fronton 'Jantara'. Durnyj pop chyba to urzędnicze glupactwo krestil.

#5 ~Iwona~

~Iwona~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2012 - 20:13:46

Po pierwsze nie jest to maszynka tylko przyrząd pomagający i ułatwiający w zbieraniu jagód,a po drugie to biednemu zawsze wiatr w oczy wieje.Słyszałam że nawet policje w to angażują,gdzie by to pomyślał żeby policja za nasze pieniądze jeździła po lesie i zajmowała się nie ich sprawami.Ludzie zbierali i zbierać będą przyrządami!!!!

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2012 - 20:44:18

Tylko jest jeden problem po zbiorze przy pomocy tzw.maszynki już nikt nie zbierze nic więcej poniewaz zrywa się również niedojrzałe jagody. Często dzwonią do straży ludzie którzy zbieraja ręcznie jagody w lesie, zaraz widać w którym miejscu było zbierane przy pomocy tzw. maszynki(grzebienia).

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2012 - 20:56:12

Z tego co mi wiadomo to w tym roku jak i w poprzednich latach jest to już legalne.. a po drugie nawet w pewnej gazecie pisało,że "zbieranie maszynką odmładza krzaki"..

W polsce dalej jest to nielegalne, jak ktoś nie potrafi zbierac maszynką to wyrywa całe krzewinki i czesto jak jest susza to w sierpniu widac całe połacie suchych jagodzin w nastepnych latach często w tym miejscu rośnie tylko trawa. Z tym odmładzaniem to słyszałeś ale "niewiesz w którym kościele dzwoni" jagoda się rozkrzewia ale tylko wtedy gdy system system korzeniowy rozrywa a nie wyrywa.

#8 ~......~

~......~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2012 - 21:01:30

Zastanawia mnie jedno... Czy wycinka drzew tez jest nielegalna? Bo przez ten proceder rowniez niszczona jest sciolka,runo czy jagodziny...
Przepraszam za pisownie,ale polskich znakow brak :)

#9 ~miłośnik przyrody~

~miłośnik przyrody~
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2012 - 23:59:46

A widzieliście, jak wygląda las po tzw. legalnym pozyskiwaniu drewna?

#10 ~Pytek~

~Pytek~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2012 - 00:06:33

Widzieliśmy, przynajmniej ja widziałem. Dlaczego pytasz?

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2012 - 00:19:34

A widzieliście, jak wygląda las po tzw. legalnym pozyskiwaniu drewna?

Ale wycinke całkowitą drzew przeprowadza sie raz na 80-120 lat a nie co roku. Powiedz to drzewiarzą, bo oni twierdzą iż lasy wycinają za mało drzew i oni muszą sprowadzac drewno z zagranicy.

#12 ~dzicz~

~dzicz~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2012 - 07:21:35

jagodziny byly od wiekow ,sa i beda nawet gdyby je kosil kosa najlepiej zagrodzic lasy
i wprowadzic przepustki na wjaz i zbieranie tylko dla łuczonych urzednikow

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2012 - 07:29:08

Nie wolno zbierać jagód maszynką! Tylko niszczy się krzak jagód! Jeśli będzie ktoś tak zbierał zadzwonić gdzie trzeba i po kłopocie!

#14 ~zygfryd~

~zygfryd~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2012 - 08:40:07

Zacznijmy od tego jak ktoś udowodni że niszcze jagody maszynką bo jesli mam zakupioną dobrą szwedzką to ona ma odpowiedni rozstaw zębów i nie ciągnie liści. Poza tym w polskim prawie nie ma listy zabronionych narzędzi w których mieści się maszynka by ktoś mi mógł zarzucić że zbieram niedozwolonym narzędziem. Jeśli tak to co jesli zbieram ręcznie i mam w wiaderku liście i zielone to znaczy co ze moje dłonie to jak maszynka niedozwolone narzędzie -absurd prawny. z maszynkami to jak z dziwkami wszyscy wiedzą że proceder trwa zamiast go zalegalizować i sprzedawać legalne maszynki atestowane to udaje się że się ściga a ludzie robią maszynki ze szprych. Błedne koło

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2012 - 09:28:42

że strażnik kazał na jego oczach zniszczyć maszynkę, były też takie sytuacje, gdy wysypał z wiadra jagody i podeptał.
:lol:

KAZAŁ???? :lol: :lol:
PODEPTAŁ??? :blink: A on je narwal że podeptał??? to ja mu auto podeptam i co mnie to że to jego, jak on me jagogy :)
może i podeptał jakiejś kobiecie bo facetowi to by mógł podeptać :lol: :lol: :lol:

#16 ~Quasimodo xxl~

~Quasimodo xxl~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2012 - 10:55:37

Przecież tu nie chodzi o same jagody. Tu chodzi o to, że "jagodziarze" ni płacą podatku, więc trzeba coś na nich "wydumać". No i dumali, dumali aż wydumali.

#17 ~jagodziara~

~jagodziara~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2012 - 13:10:30

Nie wolno zbierać jagód maszynką! Tylko niszczy się krzak jagód! Jeśli będzie ktoś tak zbierał zadzwonić gdzie trzeba i po kłopocie!

w takim razie trawy również nie powinno się kosić .... wracając do tematu zabraniają zbierać jagody maszynką a tymczasem sezon wrze i w sklepie"jula" można kupic kilka rodzaji maszynek do jagód to tak jakby sprzedawali chleb a nie pozwalali go jesc :) :P :D

#18 ~PN~

~PN~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2012 - 13:24:49

Boże - ale się tu prymitywnych barbarzyńców zebrało na tym forum.
Do wszystkich zbierających tzw. maszynkami oraz broniących ich: jesteście zwykłą ciemną masą - niedouczoną hołotą! Jesteście jaskiniowcami, dla których ważna jest tylko własna d u p a i którzy uważają, że 'po nas choćby i potop'.
Jak taka zgraja jaskiniowców przejdzie przez las - na kilka lat owocowanie jagodzisk mamy z głowy, o ile nie ulegną one zupełnej zagładzie.
Dzicz plugawa!

#19 ~PN~

~PN~
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2012 - 13:32:00

jagodziny byly od wiekow ,sa i beda nawet gdyby je kosil kosa najlepiej zagrodzic lasy
i wprowadzic przepustki na wjaz i zbieranie tylko dla łuczonych urzednikow

Jagodziny były od wieków i są - bo dotychczas zbierali je ludzie, a nie jaskiniowa hołota z tzw. maszynkami.
A czy nadal będą - to zależy jedynie od tego, czy uda nam się ucywilizować tę dzicz plugawą, w co - niestety - wątpię.
A zatem już niedługo powiemy o jagodzinach tylko w czasie przeszłym - były...

PS
Gratuluję nicka - w pełni adekwatny do postawy życiowej i intelektu!

#20 ~Zbyszek~

~Zbyszek~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2012 - 05:27:01

Pewnie- lepiej zakazać zbierać maszykami, a potem zniszczyć wszystkie jagodziny zrembami. Ja osobiście nie zbieram maszynką, kiedyś też myślałem, że krzaczki się strzasznie niszczą. Jak widziałem jagodziny bez liści to klołem, że już ktos zbierał maszynką. Ale znam rodzinę, która dzięki takiemu rwaniu zarabia na zakupy na zimę.Widziałem krzaczki z których zbierali i nie uważam , żeby wyglądały gorzej niż te z których zbierano jagody ręcznie.
Wiadomo- jak ktoś nie ma pojęcia to i ręcznie potrafi wyrwać krzaczek.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych