Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zaproszenie nie wszystkich z jednego domu

Zaproszenie rodzina mąż

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Kaś~

~Kaś~
  • Goście

Napisano 29 maj 2019 - 19:02:00

Witam. Czy grzecznie jest zaprosić tylko rodziciw na przyjęcie z okazji ich przyjazdu do Polski czy razem z 4 osobowa rodziną siostry która mieszka w ich domu i młodsza która mieszka sama w innym domu. Widzimy się z rodzicami 2 razy do roku i chciałabym być ze wszystkimi w naszym nowym domu. Oczywiście rodzice też nas do siebie zapraszają ale wtedy są wszyscy nie tylko my. Mąż ma zdanie, że ostatnio siostry były na święte i se to spory wydatek ale mnie tak zależy, tylko brak mi argumentów.

#2 ~ktoś~

~ktoś~
  • Goście

Napisano 29 maj 2019 - 22:20:34

Zrób tak, jak  Twoje serce Tobie podpowiada. Nie sugeruj się mężem, to Twoja rodzina. i Ty czujesz to najlepiej.

Osobiście zaprosiłabym na pierwszą wizytę  wizytę wszystkich, potem mogą rodzice zawsze wpaść do Was  sami .

Jeśli siostra zaprasza wszystkich przy takiej okazji, zrobiłabym identycznie. Siostry były na święta ?  No i cóż z tego ? Czy przyjazd rodziców nie jest dla Ciebie także świętem ?

Analogicznie postępuj także z rodziną męża - tutaj nie powinno być różnicy.

Jeśli będzie to zbyt dużym obciążeniem dla budżetu domowego, to po prostu przyjęcie zrób skromniejsze, nie musi przecież być na zasadzie " zastaw się a postaw się "

Serce podpowie Ci samo -  tak sądzę. :)

''Mój Boże...jaki smutny ten obrazek. Ile w nim pogardy. Czy to już naprawdę autodegradacja Krystyny Jandy?. Z takimi sojusznikami jak KJ nasz obóz liberalny przegra każde wybory. I naprawdę trudno będzie go żałować. Ta pogarda wobec wyborców PiS jest nie do zniesienia.''

ty motłochu, pięknie Gilda cię podsumowała :angry: :angry: :angry:

#3 ~Kas~

~Kas~
  • Goście

Napisano 30 maj 2019 - 11:19:48

Ja rodziciw widzę 2crazy do roku. Mieszkają i pracują we Włoszech. Przez kilka dni urlopu trudno jest urządzać przyjęcia u siostry jednej, drugiej i u mnie. Po prostu mało kiedy my okazję być wszyscy razem. Z racji nowego domu przydało by się wszystkich ugoscic moim zdaniem. Mąż mówi że siostry były na święta. Jego 2 siostry mieszkają 250 km od nas, jego rodzice 1.5 km. spotykamy się z jego rodzicami sami lub wszystkimi jeśli przyjadą. Różnie, u nas u jego ridziciw. Nikt ode mnie nie wymaga uginajacego się stołu. Sami przeważnie coś przynoszą. Mimo wszystko dziękuję za odpowiedzi.

#4 ~Kas~

~Kas~
  • Goście

Napisano 30 maj 2019 - 11:22:17

Dzięki Isia

#5 ~Dyplomowany Kamerdyner :)~

~Dyplomowany Kamerdyner :)~
  • Goście

Napisano 30 maj 2019 - 14:40:54

Ja rodziciw widzę 2crazy do roku. Mieszkają i pracują we Włoszech. Przez kilka dni urlopu trudno jest urządzać przyjęcia u siostry jednej, drugiej i u mnie. Po prostu mało kiedy my okazję być wszyscy razem. Z racji nowego domu przydało by się wszystkich ugoscic moim zdaniem. Mąż mówi że siostry były na święta. Jego 2 siostry mieszkają 250 km od nas, jego rodzice 1.5 km. spotykamy się z jego rodzicami sami lub wszystkimi jeśli przyjadą. Różnie, u nas u jego ridziciw. Nikt ode mnie nie wymaga uginajacego się stołu. Sami przeważnie coś przynoszą. Mimo wszystko dziękuję za odpowiedzi.

U nas wygląda to nieco inaczej...

Święta organizowane są przemiennie : raz przez jednych, to przez drugich, a następnie trzecich itd :) To nie oznacza, że główny organizator wszystko przygotowuje we własnym zakresie. Jedni deklarują przyniesienie sałatek, inni karpia albo ciasta. Gospodyni to wszystko koordynuje, żeby nie okazało się, że każdy przyniósł np. taką samą sałatkę.

Jeżeli chodzi o jedzenie, "przyniesione" stanowi mniej więcej połowę wszystkiego.

Z alkoholem podział jest jeszcze bardziej wyrazisty. Jeżeli ktoś ma zamiar wypić więcej niż lampkę wina, to powinien ... przynieś tyle, ile ma zamiar wypić :)

Odnośnie okresowego przyjazdu rodziców, można stosować podobne rozwiązanie.

#6 ~toja~

~toja~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2019 - 09:45:47

Miśka, z tak długiego tekstu wyłapałaś tylko to?? :D

Głodnemu chleb na myśli :o :wacko:

#7 ~K~

~K~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2019 - 09:59:46

Jeszcze nigdy nie widzialem zeby ktos sisrczyscie w usta tesciowa calowak. Moze jacys zboczency tak robia ale nikt normalny...

#8 ~K jak Krystian~

~K jak Krystian~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2019 - 13:14:55

Tęsknię za Ener-DE :blush:

#9 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2019 - 07:29:23

Tęsknię za Ener-DE :blush:

To prawda :(  zrobił by z miśką porządek :lol: :lol: :lol:

Pełza  jak ameba    wredna i obślizła :ph34r: :P :rolleyes:

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2019 - 12:24:48

:blink:

#11 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2019 - 12:33:40

Witam. Czy grzecznie jest zaprosić tylko rodziciw na przyjęcie z okazji ich przyjazdu do Polski czy razem z 4 osobowa rodziną siostry która mieszka w ich domu i młodsza która mieszka sama w innym domu. Widzimy się z rodzicami 2 razy do roku i chciałabym być ze wszystkimi w naszym nowym domu. Oczywiście rodzice też nas do siebie zapraszają ale wtedy są wszyscy nie tylko my. Mąż ma zdanie, że ostatnio siostry były na święte i se to spory wydatek ale mnie tak zależy, tylko brak mi argumentów.

sama zdecyduj jaka forma zaproszenia będzie najodpowiedniejsza dla wszystkich. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Zaproszenie, rodzina, mąż

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych