Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zapalenie krtani+Zanik głosu+Ból gardła

59 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Rozalia~

~Rozalia~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2012 - 20:17:11

Witam.Od trzech dni choruje na zapalenie krtani do tego potworny ból gardła którego nie życze nikomu i całkowity zanik głosu.Lekarz przepisał mi Fluimucil Muko.Rozpuszcza się jedną saszetkę na pół szklanki wody i wypija.Jak dotąd głos mi nie wrócił.Już się boję że jeśli ten Lek mi nie pomoże to będę musiała znowu iść do Lekarza. Dodam jeszcze że mam zapchany nos i męczący uciążliwy kaszel. Proszę was o porady.Może ktoś z was też na to chorował. Chciałabym jaknajszybciej odzyskać głos i być zdrowa. Próbuje też domowymi sposobami się Leczyć pije herbate z miodem i cytryną lub mleko. Pozdrawiam i Dziękuję serdecznie.

#2 serce-czytelnik

serce-czytelnik

Swojak

• Moderatorzy społeczni
  • PipPipPipPip
  • 14292 postów

Napisano 09 grudzień 2012 - 20:48:12

Dobry wieczór.

Polecam domowej produkcji syrop.
Do słoika np po dżemie,warstwami układać należy
plasterki cytryny,posypać cukrem
następna warstwa -cebula krojona posypać cukrem
i tak do zapełnienia 4/5 słoika.
otwór słoika nakryć gazą.
Można dodać dwa ząbki czosnku i ew.parę kropli soku malinowego.
po paru godzinach można już zażywać.
W międzyczasie wskazane przygotowanie następnego słoika syropu.
Radzę jak nie pomoże udać się do laryngologa lub lekarza rodzinnego z długoletnią praktyką
niechętnie przepisującego antybiotyki.
Jest parę innych skutecznych sposobów leczenia wymienionych dolegliwości.
Życzę powrotu do zdrowia.

#3 ~Benia~

~Benia~
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2012 - 21:45:25

Mam bardzo dobra miksture na krtan i zanik głosu ,wiem ze to dosyc niesmaczne ale naprawde pomoze . Kubek czarnej kawy zbozowe dosyc ciepłej i dodac łyzeczke smalcu z swiezo wytopionej słoninki ,pic po kilka razy dziennie . NP ja piłam podgrzewana kawe kubek na 3 razy ,wiec 2 lub 3 kubki dziennie ,juz na drogi dzien była poprawa ,Zycze zdrowia .

#4 ~kasia~

~kasia~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2012 - 09:33:27

na zapalenie krtani najlepsze sa inhalacje z berodualu dziwne ze lekarz tego leku nie przepisał. zycze zdrowia

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2012 - 11:46:47

Witam.Od trzech dni choruje na zapalenie krtani do tego potworny ból gardła którego nie życze nikomu i całkowity zanik głosu.Lekarz przepisał mi Fluimucil Muko.Rozpuszcza się jedną saszetkę na pół szklanki wody i wypija.Jak dotąd głos mi nie wrócił.Już się boję że jeśli ten Lek mi nie pomoże to będę musiała znowu iść do Lekarza. Dodam jeszcze że mam zapchany nos i męczący uciążliwy kaszel. Proszę was o porady.Może ktoś z was też na to chorował. Chciałabym jaknajszybciej odzyskać głos i być zdrowa. Próbuje też domowymi sposobami się Leczyć pije herbate z miodem i cytryną lub mleko. Pozdrawiam i Dziękuję serdecznie.

Rozalio: lekarz wie co robi. ale też nie jest magikiem. skoro Ci przepisał leki, to zażywaj je regularnie, a efekty przyjda. to nie jest tak, że ktoś na forum poda ci przepis na wyjście z choroby ot tak od ręki.
no i forum nie jest miejscem, gdzie można otrzymać poradę lokarską. od tego są lekarze, a nie domorośli znachorzy na forum. takie forumowe leczenie czesto może zaszkodzić, zamiast pomóc.

#6 Emka

Emka

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 3491 postów

Napisano 28 styczeń 2013 - 20:57:26

Dobry wieczór.

Polecam domowej produkcji syrop.
Do słoika np po dżemie,warstwami układać należy
plasterki cytryny,posypać cukrem
następna warstwa -cebula krojona posypać cukrem
i tak do zapełnienia 4/5 słoika.
otwór słoika nakryć gazą.
Można dodać dwa ząbki czosnku i ew.parę kropli soku malinowego.
po paru godzinach można już zażywać....

Horror mojego dzieciństwa :D ale pomagał ;)
marzyłam wtedy o zwykłym syropie z apteki :D ale moja mama była uparta ;)

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 23:52:44

ne ma to jak zjesc surowa cebule. najlepsza na ta pogode.

#8 tytus

tytus

Swojak

• Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 9251 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 00:01:44

Sok z młodych pędów sosny plus cukier. Coś niesamowitego jeśłi chodzi o skuteczność. Smak nie za zbytnio :)

#9 Emka

Emka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 3491 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 00:41:37

Sok z młodych pędów sosny plus cukier. Coś niesamowitego jeśłi chodzi o skuteczność. Smak nie za zbytnio :)

Te pędy sa do kupienia ? :)

#10 tytus

tytus

Swojak

• Moderatorzy
  • PipPipPipPip
  • 9251 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 12:01:33

Te pędy sa do kupienia ? :)

Nie, trzeba wiosną samemu uzbierać, do słoika i zasypać cukrem. Choć raz na giełdzie samochodowej widziałem że pewna babcia sprzedawała takie syropy. Słoik litrowy po 30 zł. A w mojej lodówce stoi jeszcze pół słoika- teściowie cenią medycynę naturalną :)

#11 ~najlepszy sposób!~

~najlepszy sposób!~
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2013 - 12:06:12

Rozmawiają dwie koleżanki:
- Ale mnie dzisiaj gardło boli...
- Jak mnie ostatnio bolało, to zrobiłam laskę mężowi i od razu przestało.
- Poważnie?
- No, spróbuj!
Po paru dniach znów się spotykają:
- I jak, pomogło?
- No, jak ręką odjął... ale Twój mąż do końca nie chciał uwierzyć, że to Ty zaproponowałaś...

#12 Emka

Emka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 3491 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 18:30:55

Nie, trzeba wiosną samemu uzbierać, do słoika i zasypać cukrem. Choć raz na giełdzie samochodowej widziałem że pewna babcia sprzedawała takie syropy. Słoik litrowy po 30 zł. A w mojej lodówce stoi jeszcze pół słoika- teściowie cenią medycynę naturalną :)

Pamiętam, że był kiedyś w aptekach syrop sosnowy, więc coś musi w tym być ;)
Nie mam pojęcia jak wygląda pęd sosny :D więc raczej nie będę eksperymentowała ze zbieraniem ;)

#13 ate

ate

Obserwator rzeczy dziwnych i ulotnych

• PipPipPipPip
  • 1685 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 18:43:36

Pamiętam, że był kiedyś w aptekach syrop sosnowy, więc coś musi w tym być ;)
Nie mam pojęcia jak wygląda pęd sosny :D więc raczej nie będę eksperymentowała ze zbieraniem ;)

Syrop nazywał się "Pini". Był stosunkowo smaczny (w porównaniu z piołunowym, ohydnym "Guajazylem" - był wręcz pyszny).
Głównym składnikiem był wyciąg z pędów sosny (Pinus).

Od dłuższego już czasu robimy go sobie sami.
Prosty przepis ( i najbardziej zbliżony do naszego) jest poniżej:

http://www.gotujmy.pl/syrop-z-pedow-sosnowych,przepisy,148869.html

Jedna, bardzo ważna uwaga: pędy obrywamy max do 2/3 długości. Jeżeli zerwiemy całe - nie odrodzą się. Uszkodzimy bezpowrotnie drzewo!

Naprawdę pomaga.
Smacznego i zdrowia życzę :)

#14 Emka

Emka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 3491 postów

Napisano 29 styczeń 2013 - 18:53:11

Syrop nazywał się "Pini". Był stosunkowo smaczny (w porównaniu z piołunowym, ohydnym "Guajazylem" - był wręcz pyszny).
Głównym składnikiem był wyciąg z pędów sosny (Pinus).

Od dłuższego już czasu robimy go sobie sami.
Prosty przepis ( i najbardziej zbliżony do naszego) jest poniżej:

http://www.gotujmy.p...isy,148869.html

Jedna, bardzo ważna uwaga: pędy obrywamy max do 2/3 długości. Jeżeli zerwiemy całe - nie odrodzą się. Uszkodzimy bezpowrotnie drzewo!

Naprawdę pomaga.
Smacznego i zdrowia życzę :)

Tak :) rzeczywiście to był syrop Pini :)
Chyba mnie z Tytusem przekonaliście i pozbieram te pędy w tym roku ;) dzięki za przepis :)
po tym jak mnie tej zimy wymęczyła grypa i zapalenie krtani, pierwszy raz od lat, wolę się zabezpieczyć na przyszły rok :)

#15 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2013 - 14:25:32

Na zapalenie krtani antybiotyk z przepisu lekarza.A na towarzyszącą chrypę i ból  tabletki emskie (dziś zapomniane przez lekarzy, a naprawdę działające cuda) Pozdrawiam

#16 ~Paweł~

~Paweł~
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2014 - 19:11:34

Ja też od piątku mam włączone mute i straszny ból gardła - nic nie pomaga, ani domowe zdrowe sposoby ani leki przepisane przez lekarzy.

#17 ~marek.l~

~marek.l~
  • Goście

Napisano 29 luty 2016 - 11:18:06

Polecałbym inhalator PRO Sanity. Nie kosztuje dużo, ja go znalazłem za niecałe dwieście złotych. Gwarancja 5 lat, bezinwazyjne i bezbolesne podawanie leku. Nadaje się do użytku przez dorosłych, jak też dzieci.

#18 ~Marta~

~Marta~
  • Goście

Napisano 23 marzec 2016 - 22:43:50

Zapalenie płuc

#19 ~Ja h~

~Ja h~
  • Goście

Napisano 23 marzec 2016 - 22:48:50

Nie można stosować samego berodualu bez sterydu bo zamiast leczyć to szkodzi nigdy nie dajcie sobie wmówić że jest inaczej te leki to komplet

#20 ~bbbrr~

~bbbrr~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2016 - 13:44:49

Witam. Nam polecało parę osób, które ogólnie mają jakieś tam większe doświadczenie z inhalatorami taki sprzęt – Sanity Pro. Kupiliśmy za niecałe 200 złotych i jak na razie działa okej. Podaje lek sprawnie, nie ucieka gdzieś bokiem aerozol.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych