Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

46 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Smerf Maruda~

~Smerf Maruda~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2016 - 14:00:22

Niestety, przydałaby się jakaś restrukturyzacja służb, jęsli uważają, że zrobili już wszystko.

Sorry, służby zrobił robotę aż nadto, dawno nie widziałem takiego "ruchu na plaży i miescie".

W zimie była podobna akcja w Polsce, jak utopiło sie dwóch chłopców w rzece, pod lodem, rodzice, tez postawili słuzby w całej Polsce, bo nie chcieli przyjąc do wiadomosci prawdy ...

Kiedy zrozumiecie, że należy ludzi, dzieci nauczyć dobrze pływać, zamiast pleść farmazony o nie wchodzeniu do wody, nie jeżdzeniu rowerem, nie jeżdzeniu samochodem, nie chodzeniu po chodnikach, przecież spadająca dachówka też moze zabic ...

Wystapcie  do Urzedów Miast i szkół, aby zwiekaszyc ilośćzajęć WF na basenach, albo pogódzcie się z topielcami.

#22 ~Hoonigan~

~Hoonigan~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2016 - 14:36:22

No ok,male co da to, że ktos umie plywac. Skoro jest flaga czerwona i nie wolno wchodzic do wody to nie wolno. Amen. Jak ktoś ma sie utopic to i tak sie utopi.

#23 ~moli~

~moli~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2016 - 15:12:50

Współczuję rodzicom . Najgorsza jest ta niepewność co sie w tej chwili dzieje z dzieckiem. Boże, jaki to krzyż dla rodzica. Oby szybko sie znalazła.

#24 niu

niu

⋆⋆✤⋆⋆

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 4997 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 15:50:38

...

Kiedy zrozumiecie, że należy ludzi, dzieci nauczyć dobrze pływać, zamiast pleść farmazony o nie wchodzeniu do wody, nie jeżdzeniu rowerem, nie jeżdzeniu samochodem, nie chodzeniu po chodnikach, przecież spadająca dachówka też moze zabic ...

Wystapcie  do Urzedów Miast i szkół, aby zwiekaszyc ilośćzajęć WF na basenach, albo pogódzcie się z topielcami.

Czy zwiększenie liczby godzin na basenie, uratowałoby 11 letnie dziecko przed utonięciem przez prądy w morzu?

Czy 10 000 godzin na nauce pływania, uratuje pływających "po pijaku"?

Czy pływacki olimpijczyk poradzi sobie przy czerwonej fladze?

Czy rośli mężczyźni - doskonali pływacy nie toną przy falochronie z drewnianych pali?

Ludzie toną bo myślą, że są świetnymi pływakami.

Najmniej utonięć jest wśród tych, którzy nie posiadają umiejętności pływania w ogóle.

Użytkownik niu edytował ten post 09 sierpień 2016 - 15:52:48

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2016 - 15:57:28

Sorry, służby zrobił robotę aż nadto, dawno nie widziałem takiego "ruchu na plaży i miescie".
W zimie była podobna akcja w Polsce, jak utopiło sie dwóch chłopców w rzece, pod lodem, rodzice, tez postawili słuzby w całej Polsce, bo nie chcieli przyjąc do wiadomosci prawdy ...
Wystapcie do Urzedów Miast i szkół, aby zwiekaszyc ilośćzajęć WF na basenach, albo pogódzcie się z topielcami.

Otóż to ... rodzice muszą pogodzić się z prawdą... która na 99,9% oznacza jedno :(

#26 ~łs~

~łs~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2016 - 16:42:07

jak zwykle najmądrzejszy...
nawet jak ktoś potrafi pływać, to po to jest czerwona flaga, żeby do tej wody nie wchodzić, bo nawet najlepszy pływak nie jest w stanie walczyć z takim żywiołem

oni nie pływali,byli po kolana w wodzie

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2016 - 16:58:22

oni nie pływali,byli po kolana w wodzie

I wystarczyło.

#28 ~K-PAX~

~K-PAX~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2016 - 17:03:53

Przy takiej fali kiedyś w Czołpinie trzech chłopaków na raz do Neptuna poszło na wieki

#29 ~basia~

~basia~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2016 - 17:24:39

Skąd wiedzą że była po kolana w wodzie jak nie patrzyli na nią

#30 ~Ania~

~Ania~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2016 - 17:26:22

Dla mnie jest dziwne , ze nawet nikt z siedzacych na plazy nie widzial , ze dziewczynce fale podciely nozki i ze plynie wraz z pradem ? Z wlasnego doswiadczenia wiem , ze jezeli nie ma warunkow , aby wejsc do wody , a siedzi sie na plazy , aby nawdychac sie jodu to patrzy sie na morze ,na nie wiarygodne wielkie fale ;/
Bedac nad morze 2 tygodnie temu , pogoda byla świetna , zazwyczaj bylisny na plazy strzezonej. Mam 9 letnia siostre zawsze ktos szedl z nia do wody , pomimo tego , ze fale byly malutkie albo nie bylo ich wcale. A jezeli poszla juz sama , byla pilnowala na zmiane przez rodzicow, ciocie , wujkoe. Miala ustalone jak daleko mogla isc. Moja siostra uczy sie plywac od 4 roku zycia i pomimo , ze rodzice maja swiadomosc , ze juz umie plywac to i tak zawsze ja pilnuja.

#31 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2016 - 17:58:07

Niestety, przydałaby się jakaś restrukturyzacja służb, jęsli uważają, że zrobili już wszystko.

Nawet najlepsza struktura służb nic nie da jeżeli ludzie z głupoty będą narażać siebie lub swoich bliskich, tak  jak w tym przypadku. Nie da się przeszukać całego morza. Tu nie są potrzebne zmiany w służbach tylko więcej rozumu i odpowiedzialności u dorosłych.

#32 ~Abstynentka~

~Abstynentka~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2016 - 18:00:32

(...)

#33 ~Smerf Maruda~

~Smerf Maruda~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2016 - 18:03:39

Ludzie toną bo myślą, że są świetnymi pływakami.

Najmniej utonięć jest wśród tych, którzy nie posiadają umiejętności pływania w ogóle.

Na poczatku sezonu byłem świadkiem, jak ok. 14 letni chłopak popłynał za piłka ( południowy wiatr ). Jakie było jego zdziwienie jak po paru metrach zmęczony chciał stanac na dnie ... a dna nie było, panika rozpaczliwy piesek, po chwili się opanował i zaczął odpoczywać spokojnie na plecach. Ratownicy teżz się na niego patrzyli, ale nie reagowali. Sytuacja nie do końca wygladała zle, ale jak łepek  zaczął próbowac znowu płynąc rozpaczliwym-pieskiem, ktoś z rodziny podpłynał i przycholował go do brzegu. Dopiero po jego minie było widac, że dla niego sytuacja była tragiczna.

Parę miesięcy temu  było wideo jak łepek utonął wsród kilkudziesieciu ludzi, na małym jeziorze 10 m od brzegu, najblizsi nie byli dalej jak 5 m.

czasami nie do konca widać, czy ktos tonie, czy tylko się bawi.

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2016 - 18:25:20

Co (...)

Masz dowody na to że w tym przypadku tak było ? Jeśli nie to zamilcz zanim napiszesz coś niestosownego.

#35 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2016 - 18:38:36

Niestety komuchy, lemingi, lewaki - czyli ludzie głęboko wierzący w utopijna wizje świata  , ( typowi fundemantalisci religijni, nowej religi poprawnosci politycznej Sorosa) - utopisci -  uważaja, ze wystarczy wprowadzić nowy przepis zakaz, aby ludzie przestali ginąc w  wypadkach, albo zaczeli być dobrzy.

Nawet najlepszy kierowca, rowerzysta, czy piechur,nie nie da rady, jak trafi na pirata- wariata  drogowego,proponujesz wprowadzic zakaz jazdy samochodami ?

Przeciez ginie tam wiecej ludzi ?

No i oczywiści  zakazać sprzedazy sznurów, przeciez tylu ludzi sie wiesza....  :unsure:

Po pierwsze:

1. Uczyc dzieci pływać.

2. Jak nie zrozumiałes przeczytaj punkt 1, co najmniej  1000 razy.

PS: Przed chwiła na plaży była konferencja prasowa, trzy telewizje przeprowadzały wywiady z WOPR, nie chce mi sie  robic filmu sorry.

Proponuję, abyś dla przykładu wszedł do wzburzonej wody przy czerwonej fladze i pokaż jak należy się zachowywać :) Proponuję również udokumentować to na wideo dla potomnych

#36 niu

niu

⋆⋆✤⋆⋆

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 4997 postów

Napisano 09 sierpień 2016 - 19:31:58

(...)

#37 ~Mag~

~Mag~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2016 - 20:54:57

Witam właśnie kończę spędzać urlop w Ustce że swoimi dziećmi lat 10 i 7 ,nie piję alkoholu nigdy i zawsze ich pilnuje ! Wierzcie mi nie jest to możliwe ! Na jedno patrzę ,drugie gdzieś znika -masa ludzi ,masa dzieci -straszne.Bardzo współczuję rodzinie NIKOLI bardzo to przeżywamy z moją córką

#38 ~AGA~

~AGA~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2016 - 21:09:37

Co to (...)

NIE ZNASZ TEJ RODZINY TO SIE NIE WYPOWIADAJ BO TO PORZADNA RODZINA.

#39 ~ABC~

~ABC~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2016 - 22:50:29

POWINNI ZAKAZAĆ ROZKŁADANIA PARAWANÓW NA PLAŻY I WYCOFAĆ JE ZE SPRZEDAŻY !!! NIE WIDAĆ PRZEZ NIE NIC, A TYM SAMYM BAWIĄCYCH SIĘ DZIECI I TRAGEDIA GOTOWA.

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2016 - 22:56:04

POWINNI ZAKAZAĆ ROZKŁADANIA PARAWANÓW NA PLAŻY I WYCOFAĆ JE ZE SPRZEDAŻY !!! NIE WIDAĆ PRZEZ NIE NIC, A TYM SAMYM BAWIĄCYCH SIĘ DZIECI I TRAGEDIA GOTOWA.

a co tu parawan zawinił ? w wodzie były parawany gamoniu rozstawione ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych