Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~basia~

~basia~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2007 - 00:16:39

Tam pracuje duzo SB-kow,maja duze renty i emerytury.Mozna im obnizyc pensje,nie szkodzi!

#2 ~Mario~

~Mario~
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2007 - 23:09:29

No i co z tego ze od 1 stycznia beda wieksze place minimalne? A niepelnosprawni jakie maja pensje w tego typu zakladach? Powyzej minimalnych nikt tam nie dostaje. Poza tym - czas zmienic te pasozytnicze myslenie u prywaciarzy wyzyskujacych ludzi pokrzywdzonych zdrowotnie przez los: Do tej pory ci ludzie byli DARMOWYMI pracownikami, gdyz calosc ich kosztow zatrudnienia oplaca panstwo z PFRON-u. Ci ludzie przynosza prywaciarzom zyski - za darmo! Wiec czas juz skonczyc z tym, ze zwykly schorowany czlowiek pracuje za minimum dla bogacza, jak to ma miejsce obecnie. Bogaci sie bogaca? OK Niech sie bogaca, ale niech sie dziela ze swoimi pracownikami swoimi zyskami! Niech ci pracownicy odczuja finansowo korzysci ze swojej pracy. Tego im z calego serca zycze, gdyz sam jestem niepelnosprawny i mialem "przyjemnosc" pracy w ZPCh.

#3 ~miro~

~miro~
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2007 - 19:34:07

Popieram. Nie tylko J-----. W Słupsku są inne zakłady niby pracy chronionej - praca na trzy zmiany za najniższą krajową. Wyzysk !!!

#4 ~cleofas~

~cleofas~
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2007 - 18:57:27

w zupełności sie zgadzam, w takich firmach jak J....... tylko żerują na nas niepełnosprawnych, dorabiają sie naszym kosztem, a potem tylko zmieniają na coraz bnowsze domy, samochody na koszt firmy, jeżdzą na pseudo misje gospodarcze.....Nowa Zelandia, Meksyk, Chiny USA na wymyslone targi ochroniarskie albo biorą sobie wypłatyniby nagrody świąteczne w takiej samej wysokości jak my pracownicy np. po 10%, ale te 10% u nas to 600 zł a u szefów to 20 tauzenów. I jaka to sprawiedliwosc , a po drugie nigdy jej nie było. I dobrze niech drenują ich kieszenie

#5 ~Platnik~

~Platnik~
  • Goście

Napisano 02 marzec 2008 - 21:08:59

Skoro uważacie że praca w ZPCH to wyzysk to dalczego sami nie założycie firmy zatrudnicie osoby niepełnosprawne i bedziecie wtedy widzieli jaki to jest wyzysk, niestety praca prezesa czy właściciela jakiegokolwiek zakładu to ogromna odpowiedzialność. Osobiście podziwiam ludzi którzy potrafią się znaleść na obecnym trudnym rynku, dać szansę osobom niepełnosprawnym na normalną pracę i jakiekolwiek dochody. Praca właściciela nie zamyka się w godzinach od 8 do 16 to jest myślenie o interesech 24h na dobę, ogromna odpowiedzialność - jedna zła decyzja i firma leży, a wszyscy zatrudnieni tam pracownicy idą na zwolnienia, stąd takie różnice w wynagrodzeniach. Zawsze w Polsce najlepiej jest narzekać jakto jest źle, spróbujcie i wtedy się wypowiadajcie. Rzeczywiście obecne przepisy rozliczeń z PFRONEM są niesamowicie skomplikowane ale to nie zmienia faktu że wciąż jest to duża podpora finansowa każdego ZPCH. W Polsce nadal jest ogromny odsetek osób niepełnosprawnych, uproszczenie przepisów jest koniecznością.

#6 ~ewela1~

~ewela1~
  • Goście

Napisano 31 marzec 2008 - 18:41:33

No i co z tego ze od 1 stycznia beda wieksze place minimalne? A niepelnosprawni jakie maja pensje w tego typu zakladach? Powyzej minimalnych nikt tam nie dostaje. Poza tym - czas zmienic te pasozytnicze myslenie u prywaciarzy wyzyskujacych ludzi pokrzywdzonych zdrowotnie przez los: Do tej pory ci ludzie byli DARMOWYMI pracownikami, gdyz calosc ich kosztow zatrudnienia oplaca panstwo z PFRON-u. Ci ludzie przynosza prywaciarzom zyski - za darmo! Wiec czas juz skonczyc z tym, ze zwykly schorowany czlowiek pracuje za minimum dla bogacza, jak to ma miejsce obecnie. Bogaci sie bogaca? OK Niech sie bogaca, ale niech sie dziela ze swoimi pracownikami swoimi zyskami! Niech ci pracownicy odczuja finansowo korzysci ze swojej pracy. Tego im z calego serca zycze, gdyz sam jestem niepelnosprawny i mialem "przyjemnosc" pracy w ZPCh.

#7 ~ewela1~

~ewela1~
  • Goście

Napisano 31 marzec 2008 - 18:48:41

Niestety,ja też mam przyjemność pracować u takich wyzyskiwaczy.To podłoś,że nie ma na nich sposobu.Biorą wielkie pieniądze z PFRON-u a nam dają ochłapy.Ale nikt niemoże się odezwać,bo straci pracę.A jej jest teraz jak na lekarstwo.Dlatego stwierdziłam,że cza wyjechać z tego chorego kraju,bo tu to tylko można się garba dorobić.Koniec z wyzyskiem.

#8 ~MaRiA5555~

~MaRiA5555~
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2008 - 20:11:19

Mam pytanie ile godzin dziennie powinnien pracować pracownik w zakładzie pracy chronionej o stopniu niepełnosprawności umiarkowanej???Proszę o szybką odpowiedź :)

#9 ~zaba13~

~zaba13~
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2009 - 16:57:50

Ja pracuję w zpch mam minimum + premia (ale na papierze). Wyzysk i co wy na to

#10 ~zaba13~

~zaba13~
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2009 - 17:00:49

:D Osoba z 2 grupą może pracować 7 h tygodniowo 35h.

#11 ~iwonakr64~

~iwonakr64~
  • Goście

Napisano 07 październik 2009 - 11:52:28

Czy ktoś się orientuje jakie są normy metrażowe do sprzątania przy drugiej i trzeciej grupie w zakładach pracy chronionej?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych