Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

158 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 15:49:40

"Zakaz używania skutrów na jeziorze", padłem !!! Nie mogę powstać...

#2 ~realista~

~realista~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 16:54:11

Proszę, proszę! pierwszy w historii świata przypadek poprawy stanu ekologicznego jeziora poprzez wprowadzenie możliwości używania sprzętu motorowodnego. To ci dopiero ewenement! Jak facet gada takie głupoty, to znak, że jest kompletnym ignorantem i łże, aż ziemia jęczy! Całe Mazury przez to prawie nie żyją, a Świeszyno ma się lepiej. Co za idiotyzmy!

#3 ~turysta~

~turysta~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 17:11:14

Co oni wygaduja? Jaka poprawa ekosystemu?nad jeziorem to chce miec spokoj a nie sluchac ryku silników i uważać jak plywam kajakiem czy lowie ryby. Skonczylo sie i juz szukajcie w swoim rejonie akwenów.

#4 ~MD~

~MD~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 17:19:21

Popieram pomysł utrzymania możliwości pływania na tym jeziorze przez skutery czy łodzie motorowe. W okolicy Miastka i Bytowa jest minimum 10 jezior na których można swobodnie pływać, dlaczego odbierać ludziom możliwość spełnienia swoich fascynacji?? Na mazurach jest wiele jezior które przez możliwość pływania motorówkami ściągają masę turystów może tak być również u nas!!! Komu to przeszkadza??? Ludzie przyjeżdżają- zostawiają dużo kasy (paliwo, grill etc) Lepiej po naszemu zasypać jezioro niech zarośnie trzciną a turystów do innych gmin wysłać - mega głupota

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 17:26:12

Szanowny Autorze nowinki,czy smakowało to "e"? Salta

#6 ~Rafał~

~Rafał~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 18:06:50

Burmistrz zamyka jezioro bo go jedna pani postraszyła prawnikami . Jak jezioro będzie wyglądało bez natleniania przez motorówki jeszcze co niektórzy pamiętają ( to tylko 10 lat) , spytajcie Rybaka jak poprawiło się od kiedy motorówki mogą pływać . Warto zapoznać się z tym artykułem z Wyborczej " Akcja dotleniania Zalewu Zegrzynskiego "  (wystarczy wpisać w wyszukiwarkę )

Idąc na kompromis można zrobić zakaz pływania na silnikach spalinowych w odległości 300 m od pomostu . Pamiętać również trzeba o tym że jak jezioro w tym roku  zarosło glonami to przyjechały skutery i szybko się z tym uporały 

#7 ~Marcin~

~Marcin~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 18:25:48

Proszę, proszę! pierwszy w historii świata przypadek poprawy stanu ekologicznego jeziora poprzez wprowadzenie możliwości używania sprzętu motorowodnego. To ci dopiero ewenement! Jak facet gada takie głupoty, to znak, że jest kompletnym ignorantem i łże, aż ziemia jęczy! Całe Mazury przez to prawie nie żyją, a Świeszyno ma się lepiej. Co za idiotyzmy!

Jak mało wiary w to że pływanie skuterami pomaga dla jakości wody to poszukajcie artykułów dotyczących dotleniania Zegrza. Wręcz starosta legionowski nawoływał motorowodniaków  do pływania także cytuje (Bierzcie swoje motorówki i pływajcie po Zegrzu do upadłego). Zapraszam do zapoznania się z tematem.

#8 ~Czarna~

~Czarna~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 18:35:01

W 100% popieram Panów bo sama osobiście tam byłam na biwaku i widziałam jak jest,to biwakowicze łamią zasady i wypływają poza obszar jaki mają wyznaczony do kąpania.Mój syn pierwszy raz pływał tam na skuterze wodnym i miał wielka radoche bo to dla dzieciaków frajda,wystarczy tylko zapytać a napewno nie odmówią nikomu.Ludzie ogarnijcie się,bo jeszcze troche to na wszystko zrobią Nam zakazy,W różnych miejscach w całym pływaja są takie atrakcje, to dlaczego u Nas ma nie byc??? Popierajcie,nie bądzcie obojętni.

#9 ~Tomi~

~Tomi~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 18:39:33

W tym kraju wszystko wszystkim przeszkadza. A tak naprawde to tylko i wyłacznie zwykła zawiść. Mnie nie stac to inni tez nie będą. Byłem tam nie raz i nie przeszkadzały mi pływające motorówki. Raczej uwazam to za atrakcje. 

#10 ~Dariusz~

~Dariusz~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 18:47:53

popieram Panów i ich hobby.to nikomu nie szkodzi

#11 ~Błażej~

~Błażej~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 18:59:18

Popieram zniesienie zakazu używania skuterów na jeziorze... Ludziom, którzy mają pasje i umieją się z nimi dzielić z innymi nie powinno się tego uniemożliwiać. Skoro chłopaki organizują i chcą organizować atrakcje dla miejscowych dzieciaków to "władza" niech ich wspomaga, a przynajmniej nie utrudnia takich inicjatyw i nie zmienia tego co było do tej pory dobre.   

#12 ~BUŁA~

~BUŁA~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 19:01:46

w 100% popieram NIE WPROWADZENIE ZAKAZU, kto był nad tym jeziorem kilkanaście latemu wie jak wyglądało, teraz jest dużo lepiej. turyście i realiście polecam wyjazd do senatorium lub do domu wesołego staruszka to może zaznają trochę spokoju.

#13 ~Rafał~

~Rafał~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 19:04:55

Nie mamy takich jezior w okolicy gdzie można sobie pływać silnikami motorowodnymi. Czemu chcą to zabrać ?!!!

Popieram Panów w 100%.

Byłem tam w sezonie i nie przeszkadzało mi ich hobby. A jak chcę ciszy totalnej to jadę na inne niedalekie jeziora!!!

Jedno takie jezioro powinno zostać z możliwością korzystania z siników motorowodnych. 

Powodzenia Panowie !!!

#14 ~Arkadiusz~

~Arkadiusz~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 19:14:06

Co za paranoja.

W pełni popieram wspomnianych Panów. Ludzie z pasją i jednocześnie chcą robić coś dobrego dla innych. To tylko może pomóc takiemu regionowi. To oni przyciągają tam ludzi i wykonują dobrą robotę aby z roku na rok więcej osób odwiedzało ten region. Wystarczy przestrzegać obecnie dobrze określonych norm i zasad a wszyscy będą zadowoleni. Trzymam kciuki i mam nadzieję do zobaczenia latem.

#15 ~Sonja~

~Sonja~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 19:21:51

Czytajac wiadomosc nt. zakazu korzystania ze skuterow, odnosze wrazenie, ze radni, ktorzy glosowali za, staraja sie odebrac pasjonatom sportu, aktywnego wypoczynku ich radosc spedzania czasu niekoniecznie w centrach handlowych, czy przed tv. Jedni kochaja kajaki, inni lowienie rybek, a jeszcze inni skutery wodne. Czyz, nie mozna ustalic przepisow, ktore nie beda dzielily i draznily milosnikow spedzania aktywnie wolnego czasu. Tak sie zlozylo, ze pod koniec sierpnia br. wybralam sie na wycieczke samochodowa w rejony miasteckie. Pojechalam z wnukiem wlasnie nad jezioro w Swieszynie. Poznaje ze zdjecia tych Panow. Nie bylo zadnego problemu, kiedy poprosilam, aby zezwolili mi poplynac razem z ich rodzinami / kobiety i dzieci/ na takiej duzej motorowce. Nie wiem jak prawidlowo ja nazwac, bo po prostu sie nie znam. Plynelam takze z jednym z Panow, po raz pierwszy w zyciu na skuterze wodnym / mam 60 lat/. Mnie i mojemu wnukowi pozostaly nie tylko piekne wspomnienia z koncowki lata, ale takze wiara, ze mozna spotkac ludzi, ktorzy zupelnie bezinteresownie potrafia sprawic tyle radosci obcemu czlowiekowi. Panowie cieszyli sie niczym dzieci plywajac na jeziorze. Dopieszczali swoj sprzet, Uczyli swoje dzieci / w roznym wieku/ zachowania oraz przestrzegania obowiazujacych w tym sporcie zasad. Bylam zachwycona nie tylko kultura Panow, ale takze zaangazowaniem w to, co widac bylo okiem laika, iz jest ich pasja. Kibicuje tym ludziom i licze, ze ktos z decydentow przemysli sprawe i podejmie korzystne dla wodniakow decyzje. Mieszkam w Hamburgu. Po rzece Elbie, po jeziorku Alster, ktore jest w samym centrum miasta plywaja pasazerskie stateczki, kajaki, motorowki, rowery wodne, jachty i ten fakt czyni to miejsce atrakcyjne , nie tylko dla mieszkancow, ale takze dla turystow. Kazdy, kto ma ochote moze sobie wypozyczyc dowolny sprzet i spedzac czas na wodzie.     

#16 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 19:26:17

Burmistrz zamyka jezioro bo go jedna pani postraszyła prawnikami . Jak jezioro będzie wyglądało bez natleniania przez motorówki jeszcze co niektórzy pamiętają ( to tylko 10 lat) , spytajcie Rybaka jak poprawiło się od kiedy motorówki mogą pływać . Warto zapoznać się z tym artykułem z Wyborczej " Akcja dotleniania Zalewu Zegrzynskiego "  (wystarczy wpisać w wyszukiwarkę )

Idąc na kompromis można zrobić zakaz pływania na silnikach spalinowych w odległości 300 m od pomostu . Pamiętać również trzeba o tym że jak jezioro w tym roku  zarosło glonami to przyjechały skutery i szybko się z tym uporały 

Zgadzam się w 100% , zawsze można wypracować jakiś kompromis wystarczy chcieć. Wprowadzić zakaz pływania sprzętem przy pomoście, a jeżeli będzie trzeba wysłać policję by skontrolowała uprawnienia, bo ci którzy je posiadają nie pływają w okolicy pomostu. Zresztą to było widać doskonale w tym roku. Jezioro pokryło się glonami i tam gdzie motorowodniacy mają swoje działki szybko one zniknęły, a przy pomoście niestety były długo. Spędzają wspólnie ze swoimi dziećmi czas, a nie tylko telewizja. 

#17 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 19:30:50

Połowę z tych postów na górze pisała jedna i ta sama osoba. 4 Piotrusiów Panów żali się że nie mogą się pobawić. Żałosne

#18 ~grzybek~

~grzybek~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 19:36:28

Jak nie pływał lodzie to jezioro zarastalo głowami a na dnie tworzyła się ptzyducha i sieja i sielawa znikala po mieszaniu wody nawet płotki lepiej biorą

#19 ~mich~

~mich~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 19:41:08

wszystkie wieksze jeziora powinny byc otwarte na dla amatorow sportow wodnych.Na calym zachodzie tak jest

#20 ~ggg~

~ggg~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2015 - 19:45:29

Jestem za tymi panami,niech coś się dzieje w tym świeszynie przynajmniej jakieś atrakcje są ,a jesli komuś żal d*** ścisk niech polata z nimi może czegoś nuczy sie oj zawisc ludzka nie zna granic....

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych