Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Zaginęły dwa konie! Nagroda za pomoc w odnalezieniu!


1 odpowiedź w tym temacie

#1 Aleks

Aleks

    Swojak

  • Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 135 postów

Napisano 07 styczeń 2013 - 20:49:03

Uwaga!

Dnia 28.12.2012r. z gospodarstwa w Świerznie koło Miastka zaginęły dwa konie (wałachy) maści skarogniadej.
Ktokolwiek widział lub posiada wiedzę na temat pobytu, przetrzymywania lub kradzieży koni proszony jest o informację pod numer tel 519 594 957 lub powiadomienie policji w Miastku.

Za pomoc w odnalezieniu koni przewidziana jest nagroda pieniężna!

Użytkownik Aleks edytował ten post 07 styczeń 2013 - 22:50:19


#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2019 - 14:26:22

Takie duże zwierzęta jak konie i "amba" wcięła??? Kiedyś koniokradów karano bardzo ostro, najczęściej nie bawiono się nawet w odrąbywanie złodziejskich rąk, tylko od razu koniokradów zabijano, często miało formę linczu, czyli samosądu tłumnego, gdzie tłum ludzi po prostu koniokrada, czyli złodzieja koni po prostu żywcem rozszarpywał na strzępy!!! W całym zwyczaju zabijania koniokradów spoczywał bardzo ważny fundament: miał się koniokrad kategorycznie odwalić od cudzych zwierząt, ten zwyczaj zabijania koniokradów pomagał utrwalać zwyczaje tępienia wścibstwa i złodziejstwa w innych aspektach, bo złodziejstwo, kradzież to de facto mega silne wścibstwo połączone z pragnieniem zdobycia i zdobyciem cudzych dzieci, cudzych rzeczy itd. Kiedyś z wścibskimi ludźmi się nie patyczkowano, w dzisiejszych czasach przydałoby się z kolei antyzłodziejskie wścibstwo, by złodzieje spokojnie spać już nie mogli.

 

SKRADZIONO 2 WAŁACHY, CO Z TEGO, ŻE 2012 ROKU, ONE GDZIEŚ DALEJ SĄ, ZOMO I ZREWIDOWAĆ WSZYSTKIE GOSPODARSTWA DOMOWE NA TERENIE CAŁEGO POWIATU BYTOWSKIEGO I OD RAZU BY SIĘ TE 2 WAŁACHY I ZŁODZIEJE ZNALEŹLI!!!

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych