Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


705 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~domino~

~domino~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 18:11:39

nam karzą zyć skromnie bo nie wejdziemy do królestwa niebieskiego , a sukienkowi to chyba zarąbali św.Piotrowi klucze od dużej bramy żeby sie ze swoimi majątkami zmieścili

#42 ~eurodeputowany~

~eurodeputowany~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 18:46:07

Obudźcie się ludzie i zauważcie,że "każdy orze jak może" . W związku z tym,że kler nie podlega jakiejkolwiek procedurze podatkowej i rozliczeniowej wobec państwa , a w dodatku jeszcze jest dotowany przez państwo, wraz z ubezpieczeniem ZUS łącznie - czyni wszystko z tą regułą . Nie dziwie się absolutnie. Ksiądz to taki sam człowiek jak wszyscy, z tym,że działa w oficjalnie uznanym podziemiu finansowym.

#43 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 18:54:03

a mnie zabrakło dalszej części tego artykułu (nawet w wersji papierowej, którą poczytałem). Dlaczego redaktor nie skontaktował się z kurią i nie przedstawił ich stanowiska w sprawie? Czy w innych diecezjach też ustalono podobne "podatki"?

#44 ~cygan~

~cygan~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 18:56:36

Wierni praktykujacy i nie tylko , otwórzcie wreszcie oczy i przestancie się bać księży i kościoła.Ich powołaniem jest służyć ludziom i w niedoli im pomagac a czynią wręcz odwrotnie.Polska wieś jest biedna a oni nie mają litosci dla biednych rodzin -najważniejsza przeciez kasa!!!

#45 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 18:59:09

Kawał dziada dzieci nie ochrzczone, do komuni nie dopuszczane. LUDZIE OBUDZCIE SIĘ NIE IDZCIE 3 NIEDZIELE DO KOŚCIOŁA TO SAM SIE WYNIESIE!!!!

#46 ~anty~

~anty~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 19:00:04

Dlaczego PiS, Jarek i spółka ze Szyczypińską na czele nie zajmą się tym problemem !? Taka okazja żeby powołać komisję śledczą ! Do dzieła !!!!

...... co boicie się czarnych??? lepiej im dup.... lizać i paradować z różyczkami w zębach

#47 ~alfa~

~alfa~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 19:04:44

Takich księży jak w Gąbinie jest więcej.W Dretyniu na parafii też.Czarni za dużo sobie pozwalają, jeszcze trochę zaczną pobierać opłaty z amortyzację kropidła.Opodatkować ich!!!!!

#48 ~bonzaj74~

~bonzaj74~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 19:14:28

Księża też powinni płacić podadki - koniecznie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Naprawdę nie wiem za kogo oni się uważają - za "ponad ludzi".... brak słów :/ Ich zachowanie załuguje na potępienie- wiadomo gdzie....

Oni do piekła nie pójdą,jedynie do nieba :lol:
A tak naprawdę skoro tak grzeszą wykorzystując staruszki,naruszając życie intymne dzieci,pobierając haracze.Widać ze te diabły nie boja się ze pójdą do pieklą gdzie czeka ich wieczne potępienie.A wiec istnieje to piękne miejsce w raju ? B)

#49 ~ormalny czlowiek~

~ormalny czlowiek~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 19:17:03

Popieram normalność w 100 %! Oni oczywiście działają w porozumieniu i bezkarnie dyktuja pogrążonym w żałobie ludziom takie stawki. To chaniebne i sku***syńskie dytkaty. Niech wszyscy ocenią tzw . "duszpasterską" działalność tych biznesmenów, jakim sie zdaje ,że niebawem Unia Europejska dobierze im się do zapyziałych i zagrzybiałych dup i ogłosili wśród siebie wspólne zasady ograbiania ludzi z ostatnich pieniędzy- dopuki się da.
Nowe volvo , czy mercedes - to są oczywiście dary od zamożnych ciotek.W piekle takich nawet nie ma wśród służby diabelskiej.

#50 ~Smutasek1302~

~Smutasek1302~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 19:30:08

tylko żeby było jak najlepiej... ten ksiądz jest jakiś nie normalny,ale trzymam za was kciuki żeby wkącu wyleciał:) pozdrawiam:)

#51 ~niewierzacy~

~niewierzacy~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 19:31:51

to jest wlasnie wasz kosciol!!! jak smiecie sprzeciwiac sie wielebnemu?! pojdziecie do piekla... cieszcie sie, ze to nie sredniowiecze bo albo by was spalono albo wychlostano! placic, placic, placic!!! a i jeszcze bronic krzyza...

#52 ~rzetelny obserwator~

~rzetelny obserwator~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 20:02:43

nie tylko w Gąbinie trzeba płacić za postawienie pomnika 10% wartości w Skórowie na cmentarzu także u ostatnio sławnego księdza........z telewizji i gazet............


Brawo Daniel! A zauważyłeś,że sprawa ucichła w tempie schnięcia cuchnących skarpet na kaloryferze owego duszpasterza?

#53 ~normalny~

~normalny~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 20:44:02

bardzo dobrze że durni kantują to świadczy o naszym ciemnym społeczeństwie , barany niech płacą , gdybym ja znalazł się w podobnej sytuacji to czarny sku.....l musiałby jeszcze mnie doplacić

#54 ~Madonna~

~Madonna~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 20:51:19

Samą prawdę piszecie

#55 ~zulugula~

~zulugula~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 21:03:53

NA KOLANA CIEMNOTO, NA KLĘCZKACH BŁAGAC BĘDZIECIE ZŁODZIEJA KATABASA O WSZYSTKO: CHRZEST, ŚLUB, POGRZEB I INNE - A WY I WASZE DZIECI BEDZIECIE Z GŁODU ZDYCHAĆ, BY KLECHA-ZŁODZIEJ MIAŁ PWEŁNA KABZĘ I PEŁNE BEBECHY.
To wy, CIEMNOTA WIEJSKLA dajecie sie okradać i zastraszać klerowi katolickiemu.
Jka tak wierzycie w tego waszego boga, to poczytajcie biblię waszą - tam dowiecie kim są dla boga wasi "księżula" i ich uczynki".
Sami żyjecie w zakłamaniu i zastraszeniu - weźcie przykład z innych - PRZEPĘDŹCIE "CHŁOPCA W SUKIENCE" DO CHLEWU, BO TAM JEGO MIEJSCE. Ludzie, mamy XXI wiek, a wy nadal żyjecie w świecie zabobonów i iluzji życia w "niebie".
Skoro wasz bóg jest miłością i jest wszechmocny- to czemu małutkie dzieci umierają na raka, głodują, jest tyle wojen na świecie, mordów na dzieciach i kobietach, sam kler mordował dzieci i kobiety, starców, kobiety cięzarne rozprówano i wyciągano nie narodzone dzieci. TAK, CZEMU ? PYTAM - powiedzą wam, że to wina człowieka - ale przecież to on, ten wasz bób stworzył człowieka na wzór i podobienstwo swoje. POMYŚLCIE - MYŚLENIE NIE BOLI !
Malteizm ---- to wiara w istnienie Boga, który jest okrutną, arogancką i nieszczerą istotą, niegodną czci. Dla malteistów problem zła nie zaprzecza istnieniu Boga, lecz dowodzi, iż jest on kłamcą.- Rzymski filozof Celsus poświadcza fałszowanie pism chrześcijańskich, mówiąc o rewizjonistach: "przerabiali Pisma święte z ich pierwotnej postaci i usunęli wszystko, co pozwalało im na odparcie skierowanych przeciwko nim zarzutów."
- Uczeni wykazali, ze wszystkie cztery uznane przez Kościół Ewangelie zostały przerobione i poprawione. Czyli w zależności od zapotrzebowania politycznego i przejmowania władzy nad ciemnotą tworzyli BAŚNIE I ZABOBONY !
"W nowym państwie chorwackim zamieszkiwało 6,7 mln ludzi. Połowę tego stanowili katolicy, oprócz tego 2,2 mln prawosławnych, 750 tys. muzułmanów, 70 tys. protestantów i 45 tys. Żydów. Katolicy rozpalili się tylko przeciwko prawosławnym i Żydom. Fanatyzm i mordercza furia faszystów chorwackich była tym gorsza, że wszystko opierało się na waśniach religijnych, a plan państwowy zmierzał do utworzenia całkowicie katolickiej Chorwacji. Cornwell pisał o tych mordach: "Nawet w porównaniu z obecnymi rzeziami w Jugosławii zbrodnie Pavelicia na prawosławnych Serbach pozostają jedną z najbardziej odrażających masakr w historii".
Aby zdać sobie sprawę z okropności tego co się działo wówczas w Chorwacji, można porównać to choćby do zbrodni hitlerowców. Eksterminacje żołnierzy Hitlera i jego dowódców były, mówiąc nieco makabrycznie, jakby biurokratyczną robotą: bezemocjonalne zabijanie, planowe i regularne. Natomiast to co wyczyniali ustasze była to ślepa furia i szaleństwo. Fotografie tych zbrodni pokazują zdjęcia kobiet z odciętymi piersiami, wyłupione oczy (sam Ante Pavelić był ponoć ich kolekcjonerem), odcięte genitalia, dzieci wbijane na pal, setki narzędzi zbrodni: noży, toporów, haków na mięso, itd. Włosi sfotografowali ustasza, który miał na szyi „naszyjnik" z ludzkich języków i oczu.
Hitlerowskie wojska Wehrmachtu bywały przerażone lub zszokowane tymi poczynaniami. Na początku czerwca 1941 r. Edmund Glaise von Horstenau, niemiecki generał akredytowany w Chorwacji informował, że "ustaszów ogarnął szał", w lipcu donosił o zakłopotaniu Niemców, których "sześć batalionów piechoty" patrzyło się bezradnie w osłupieniu "ślepej krwawej furii ustaszów". 17 lutego 1942 r. szef Sicherheitspolizei i służb specjalnych, donosi Reichsführerowi SS: "Liczbę prawosławnych, których Chorwaci wymordowali i przy użyciu najbardziej sadystycznych metod zamęczyli na śmierć, trzeba oszacować mniej więcej na 300 tys. ludzi.. Należy przy tym zauważyć, że Kościół katolicki, ze względu na środki, jakie stosuje przy nawracaniu, i na swój przymus nawracania, forsował w ostatnich czasach potworności popełniane przez ustaszów, posługując się nimi również w swoich akcjach nawracania… Faktem jest, że mieszkający w Chorwacji Serbowie, którzy przyznali się do Kościoła katolickiego, mogą nadal żyć nie nagabywani… Widać z tego, że napięcie chorwacko-serbskie polega w istotne mierze na walce, jaką Kościół katolicki prowadzi przeciw Kościołowi prawosławnemu". Zdarzały się nawet zbrojne interwencje Niemców w tej sprawie, np. w czerwcu 1942 r. niemiecki dowódca 718 dywizji piechoty nakazał rozbroić i aresztować całą kompanię pułku ustaszów, "ponieważ zaistniało poważne podejrzenie, że kampania ta znowu dopuściła się gwałtów na ludności serbskiej w Romanii".Nawet Ribbentrop przekazał poprzez niemieckiego posła w Zagrzebiu Paveliciovi niezadowolenie rządu Rzeszy z powodu "potwornych ekscesów".Niemcy słali raporty, mówiąc o "doprawdy przerażających wydarzeniach", o "bezsensownej rzezi ludności serbskiej", o "potwornościach… popełnianych na bezbronnych starcach, kobietach i dzieciach w najbardziej bestialski sposób", o "coraz to nowych okropnościach", itd., etc.
Poczytajcie kim był błogosławiony arcybiskup Stepinac, którego błogosławionym "zrobił" JPII. Pczytajcie jak biskupi i arcybiskupi kościoła katolickiego współpracowali ze zbrodniarzami-chorwotami - gorszymi oprawcami i katami od Vafen SS !
Polecam artykuł: Chorwacja'41-45: Katolickie Eldorado [1]
Autor tekstu: Mariusz Agnosiewicz
- przekonacie sie kim był kler i ile mordów dokonali - nie tylko wtedy - przez stulecia knuli i mordowali !

#56 ~GOSC~

~GOSC~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 22:41:29

Ja bym mu wyplacila ale blache na czolo.Kur.. co za czlowiek.

#57 ~Piterr~

~Piterr~
 • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 23:12:35

ja bym tego sępa na taczkach za granicę parafii wywiózł. Jak można w taki sposób żerować na ludziach

#58 ~Domin~

~Domin~
 • Goście

Napisano 19 listopad 2010 - 03:01:57

Czarni w ostatnich latach pokazuja swoja prawdziwa twarz a ludziska dalej nie rozumieja ze latanie do kosciola i rzucanie na tace nie ma nic wspolnego z wiara w boga!Jak tak dalej pojdzie to za kilka lat dojdzie do switej inkwizycji

Pozdrawiam

#59 ~Cała prawda!~

~Cała prawda!~
 • Goście

Napisano 19 listopad 2010 - 06:00:07

mieciu zbiera pewnie na nowe fele do swojego volvo! To szczyt wszystkiego on zawsze był taki pazerny i ciągle mu mało! Skandal! Powinni go odwołać ze stanowiska księdza naszej parafii! ! !

#60 ~khaltion niary~

~khaltion niary~
 • Goście

Napisano 19 listopad 2010 - 09:50:40

ale jestem zdziwiona. Nie wiedziałam o takim podatku. Boję się co będzie jak nasz zażąda podatku od nas. NAgrobek dla rodziców kosztował 20.000

prosze się tym nie martwić bo nie ma takiego przepisu prawnego moze panią ten wasz ksiadz za przeproszeniem w d...,pocałować robią co chcom ale tylko na tych naiwnych na wsi bo tam jeszcze im się udaje i czsem w niewielkich miastach ale myśle ze po nagłosnianiu tych spraw to wkoncu rzad się za nich weżmie bo to kpina z nas ludzi i zdzieranie z biednych współczuje tym co padły ofiarom tego cwaniaka gdzie przewodni biskup i czego nie reaguje ? :angry:Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych