Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

645 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~.......~

~.......~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 14:34:59

Nie tylko tam są takie praktyki!

W Lęborku także od pomnika należy się opłata! bodajże też 10%

Nawet jeśli po śmiercie postawisz pomnik (płacisz podatek za pomnik na danym miejscu)
to nawet jeśli po jakimś czasie stwierdzisz że zmieniasz pomnik (nieważne czy jest to miesiąc czy parę lat) podatek płacisz ponownie!

W Lęborku ksiądz jest na tyle cwany, że także nie da się nabrać na zbyt niską cenę pomnika...

Na obłożenie ścieżek koło pomnika kostką także trzeba mieć zgodę księdza, ma wszystko w kartotekach nawet to że są posadzone dwa drzewka koło pomnika (uwaga do wszystkich: na lęborskim cmentarzu koło pomnika można mieć tylko jedno drzewko!!!)

także śmierć i pogrzeb to jedno, a każde następne widzimisię rodziny czytaj:pomnik,kostka,drzewka to dodatkowa opłata albo przynajmniej trzeba chodzić i prosić o zgodę............ :(

lepiej nie umierać....

coraz częściej mam wrażenie, że kościół to sklep, a księża traktują kapłaństwo jak wyuczony zawód, na którym dobrze się zarabia. Ostatnio sama spotkałam się z szokującą sytuacją ze strony księdza, ale nie będę się tu na ten temat wywodzić, szkoda nerwów.
Czuje się najzwyczajniej w świecie oszukana i zawiedziona przez kościół.. Wspaniałych Księży z powołania, ze świecą szukać.

#22 ~Anita~

~Anita~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 14:39:49

tez mi nowina-wybierzcie sie do Glowczyc -tam to dopiero proboszcz zdziera z ludzi hee

#23 ~bastek~

~bastek~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 14:50:52

Do wyznawców jedynie słusznego panującego nam wyznania!
Nic nie dadzą wam płacze, żale i lamenty. Płakać i płacic!

Choć pojawiło się światełko w tunelu aby te mafijne zapędy czarnego okupanta ukrócić.
Lekarstwo nazywa się PALIKOT.

Więc niech każdy weżmie to pod uwagę. Im będzie nas wiecej tym lekarstwo będzie działało silniej i szybciej. Innej drogi nie widzę. Kto nie ma głosu w parlamencie tego głos jest niesłyszalny.

#24 ~je-2-bny~

~je-2-bny~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 15:05:03

"za ustawienie nagrobka na cmentarzu należy pobierać do kasy parafialnej opłatę w wysokości 9 proc. i 1 proc. do kurii diecezjalnej od wartości nagrobka”.

Od każdej transakcji, pobierający winien jest odprowadzić do Skarbu Państwa podatek
w ustalonej wysokości odpowiednią Ustawą.
Pobierajacy winien wystawić na żądanie strony uiszczającej opłatę fakturę lub rachunek
z zaznaczeniem w jaki sposób została owa opłata uiszczona.
Jednostka nie wydająca faktury lub rachunku w związku z pobraną opłatą nie ma
podstwy prawnej do pobierania takiej opłaty.
Kuria nie ma umocowania prawnego do wydawania takich zaleceń.
Dlatego, też wszyscy od których "klecha" zażąda opłaty, powinni zażądać wydania faktury
lub rachunku.
Zacznijcie ludzie myśleć samodzielnie i nie dajcie się, jak te barany obdzierać ze skóry.
Wystarczy już, że Was strzygą i doją.

Kościół katolicki najważniejszym artykułem pierwszej potrzeby w Polsce,
aby oszustom żyło się dostatnio

Chcecie tego ???

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 15:05:14

"Powołuje się na regulamin cmentarza, który się opiera na ustaleniach I Synodu Diecezji Pelplińskiej z 2000 roku. W regulaminie czytamy m.in. "za ustawienie nagrobka na cmentarzu należy pobierać do kasy parafialnej opłatę w wysokości 9 proc. i 1 proc. do kurii diecezjalnej od wartości nagrobka”." !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#26 ~Maddy~

~Maddy~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 15:20:27

"Powołuje się na regulamin cmentarza, który się opiera na ustaleniach I Synodu Diecezji Pelplińskiej z 2000 roku. W regulaminie czytamy m.in. "za ustawienie nagrobka na cmentarzu należy pobierać do kasy parafialnej opłatę w wysokości 9 proc. i 1 proc. do kurii diecezjalnej od wartości nagrobka”." !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No to mamy państwo w państwie. Dopiero jakiemuś księdzu 300-letnie drzewa przeszkadzały, teraz czytam o tym. Ludzie obowiązkowo faktur sobie życzcie! No to kolejny przykład niefrasobliwości, w jednej z parafii w Słupsku Mama zamówił mszę za Tatę, który niedawno zmarł. Jakież było nasze zdziwienie kiedy się okazało , że tę msze połączono z intencją 50 lecia małżeństwa jakichś starszych państwa. Niedelikatne ...delikatnie pisząc. Mojej Mamie było przykro. I była to ostatnia moja wizyta w tamtejszym kościele.

#27 ~gew~

~gew~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 15:27:06

Ciemnota ,KLer zawsze próbował rządzić !Precz z tym Diabłem,Kościół chyli się ku upadkowi moralnemu...

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 15:37:34

Ciemnota ,KLer zawsze próbował rządzić !Precz z tym Diabłem,Kościół chyli się ku upadkowi moralnemu...

Dajcie spokój czarnym.Gadaniem ich nie ruszycie.Wystarczy nie dawac na tace i zobaczycie jak spokornieją.Ale w Głobinie to ten numer nie przejdzie.Ludzie się boją.

#29 ~seb~

~seb~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 15:41:43

Biadolą a mimo to płacą naciągaczowi. Pochować na komunalnym i zapomnieć o tym czarnym w sutanie. Nie chodzić na msze skoro taki koleś tam jest. Czytajcie Biblię a zobaczycie jak wiele jest zakłamania u księdzy, nie ma sensu do nich chodzić. Całkowite przeciwieństwo praw Bożych.

#30 ~hallelujah~

~hallelujah~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 15:50:36

Słowo księdza przeca święta. Czego się plują katole! Płacić! Toż to sługa boży! :lol:

#31 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 16:03:29

w Lęborku też płacimy 10% ,to jest normalne!!

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 16:05:14

Kasy fiskalne i podatek dochodowy , zasłużyli. A głupi ktoś to niech płaci.

#33 ~ktoś~

~ktoś~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 16:54:45

faktycznie barany,sami wychodowaliście takie darmozjady na własnej krwi.Toż to złodzieje,a o Gąbinie słyszałem już wcześnie ,że takie cyrki się dzieją.

#34 ~peet~

~peet~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 16:58:57

inkwizycja w Polsce ma sie dobrze i dostatnio , Polacy maja to na wlasne zyczenie za pomoca NSZZ Solidarnosc

#35 ~ilmaza87~

~ilmaza87~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 17:10:15

ale jestem zdziwiona. Nie wiedziałam o takim podatku. Boję się co będzie jak nasz zażąda podatku od nas. NAgrobek dla rodziców kosztował 20.000

10% z 20 zł to 2 zł :P

A mnie to nie dziwi, ksiądz z Gardna zawsze taki był i pewnie zawsze będzie.

#36 ~bolek~

~bolek~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 17:20:35

Łomatkoboska !Jaki to ;narut; praworządny się zrobił i chce płacić podatki.Ponoć 40% dochodu narodowego Polski to szara strefa i popieramy to.A tu bach,chcemy kas fiskalnych dla czarnych !A dlaczego nie ma na to szans ? Bo sejm (organ stanowiący prawo) składa się w większości z lekarzy,prawników i nauczycieli a to oni stanowią awangardę niepłacenia podatków.W sejmie nie ma ani jednego księdza.A kasy fiskalne mają nawet kierowcy dorożek.Cywilizowana Europa wprowadziła już dawno sposób finansowania swojej wiary czyli stała opłata na dany kościół.Tylko czy my byśmy tego chcieli?

#37 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 17:25:08

10% z 20 zł to 2 zł :P

A mnie to nie dziwi, ksiądz z Gardna zawsze taki był i pewnie zawsze będzie.

jak dobrze pamietam to otym ksiedzu był program na tvn.kobiecie z Gąbina odówił chsztu dziecka ponieważ dziecko urodziło się z chorobą dauna,ksiac powiedział ,że to nie człowiek,a wrazie śmierci matka niech pochowa dziecko pod płotem.byly na niego skargi ale on ma kogoś w kuri z rodziny.on jest dobry dla ludzi jak mu dużo w kieszeń pchają,za kase by wszystko zrobił, czarna mafia

#38 ~sl~

~sl~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 17:37:53

macie to na co zasluzyliscie, jak sobie pozwalacie to placzcie i placcie!!!
a tak od siebie:
po 1 opadtkowac wszystkie dochody kosciola
po 2 przekazac wszystkie cmentarze wladzom swieckim, w koncu nie kazdy zmarly jest wierzacy

Słowo księdza przeca święta. Czego się plują katole! Płacić! Toż to sługa boży! :lol:

amen bracie ;)

w Lęborku też płacimy 10% ,to jest normalne!!

normalnie witki opadaja!!!

#39 ~daniel~

~daniel~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 18:02:44

nie tylko w Gąbinie trzeba płacić za postawienie pomnika 10% wartości w Skórowie na cmentarzu także u ostatnio sławnego księdza........z telewizji i gazet............

#40 ~BógUrojony~

~BógUrojony~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 18:03:13

Dopóki ludzie nie zrozumieją, że to wszystko jest wyłącznie dla pieniędzy, to będą bulić. A za usługi trzeba płacić, wszystko kosztuje. I niech kosztuje, bardzo dobrze. Domagam się jedynie, aby każda transakcja księdza została zarejestrowana i rozliczona z Urzędem Skarbowym, aby na całym interesie nie dymano budżetu państwa.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych