Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

582 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~anty klecha~

~anty klecha~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 12:39:15

A teraz to zapierdzielałbym do urzędu skarbowego i sprawdził czy ksiądz zapłacił podatek od darowizny od osoby z która nie jest spokrewniony. Co to za haracze... czarna mafia. Regulamin cmentarza włożyłbym temu księdzu w .............

#2 ~zniesmaczony~

~zniesmaczony~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 12:44:00

kiedys w PGR był tow.sekretarz i wszystko bylo jasne- chcielista to mata,czego strajkowaliscie
spiac na styropianie?

#3 ~Polaris~

~Polaris~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 12:44:14

Nie tylko tam są takie praktyki!

W Lęborku także od pomnika należy się opłata! bodajże też 10%

Nawet jeśli po śmiercie postawisz pomnik (płacisz podatek za pomnik na danym miejscu)
to nawet jeśli po jakimś czasie stwierdzisz że zmieniasz pomnik (nieważne czy jest to miesiąc czy parę lat) podatek płacisz ponownie!

W Lęborku ksiądz jest na tyle cwany, że także nie da się nabrać na zbyt niską cenę pomnika...

Na obłożenie ścieżek koło pomnika kostką także trzeba mieć zgodę księdza, ma wszystko w kartotekach nawet to że są posadzone dwa drzewka koło pomnika (uwaga do wszystkich: na lęborskim cmentarzu koło pomnika można mieć tylko jedno drzewko!!!)

także śmierć i pogrzeb to jedno, a każde następne widzimisię rodziny czytaj:pomnik,kostka,drzewka to dodatkowa opłata albo przynajmniej trzeba chodzić i prosić o zgodę............ :(

lepiej nie umierać....

#4 ~krecik~

~krecik~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 12:57:58

Złodziejstwo.
Nic dodać - nic ująć.

#5 ~diabel~

~diabel~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 13:02:35

Jak zescie ksiedza wychowali,tak macie ,"ksiadz" jest tylko przy oltarzu apotem sami wiecie.......

#6 ~czytelnik~

~czytelnik~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 13:03:48

Taka praktyka niestety jest też stosowana w innym miejscowościach. A ludzie jak postawią fikuśny pomnik za około 6 tys. to później są zdziwieni jak jeszcze maja proboszczowi odpalić działkę za to, że ten pomnik postawili.
Tylko nie wiem jakim prawem pobierają te procenty??? Niech ktoś zrobi z tym porządek.

#7 ~anatol~

~anatol~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 13:09:42

W Stowięcinie też pobiera proboszcz "pomnikowe" ale jest na tyle cwany, że żada najpierw projektu pomnika i przewidywanej ceny pomnika. Jak nie zapłacisz - to nie dostaniesz klucza od bramy wjazdowej, taki znam przypadek z przed kilku lat.

#8 ~madonna~

~madonna~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 13:14:18

Proboszczowi zawsze mało, i zawsze robi problemy najwyższa pora pożegnać darmozjada

#9 ~duch~

~duch~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 13:16:35

A teraz to zapierdzielałbym do urzędu skarbowego i sprawdził czy ksiądz zapłacił podatek od darowizny od osoby z która nie jest spokrewniony. Co to za haracze... czarna mafia. Regulamin cmentarza włożyłbym temu księdzu w ....

Powinni miec kasy fiskalne i uczciwie sie rozliczac zgodnie z przykazaniami boskimi, za kazde pobrane pieniadze katabas powinien wystawiac fakture.Nie wolno tolerowac okradania "na czarno", przeciez dostaja pensje, mieszkaja w palacach, zyja ponad stan,jezdza furami po pierwszym roku wejscia do parafi jak biznesmen, ktory firme prowadzi od 20 lat.Kiedys koscioly remontowali ze skladek, tak bylo za komuny i koscioly byly zadbane, a teraz koscioly remontuje panstwo, ktore przy kazdej klecha okrada, nauczajac z ambony uczciwosci.Niech sie utrzymuja z wlasnej pracy tak jak w kosciele prawoslawnym w Slupsku. Pop i jego zona sa lekarzami stomatologami i zyja za wlasne pieniadze dajac wiernym dobry przyklad jak zyc w rodzinie, nie tak jak ci dziwkom stawiaja rezydencje,serfuja na wczasy zagraniczne i po hotelach z nimi.Czas uregulowac finanse tych demoralizatorow agresywnych w stosunku do wiernych i pasozytow spolecznych.Niech sie wreszcie naucza MILOWAC, MILOWAC, MILOWAC - blizniego, a nie postepowac jak szakale.

#10 ~egzorcysta~

~egzorcysta~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 13:17:57

A może należy zrezygnować z pomników i ksiądz prawdopodobnie będzie zadowolony.

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 13:33:50

ale jestem zdziwiona. Nie wiedziałam o takim podatku. Boję się co będzie jak nasz zażąda podatku od nas. NAgrobek dla rodziców kosztował 20.000

#12 ~tomi~

~tomi~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 13:40:42

Jak to czytam czuję się jakbym był w innym świecie,czy to dzieje się na prawdę?Miałem ostatnio kilka spraw i wszystko było za tzw. co łaska,czyli mogłem ofiarę złożyć i nie musiałem,a byłem w dwóch parafiach,naprawdę w moich przypadkach było ok.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 13:41:44

słuchajcie .. moim zdaniem skoro proboszcze biorą sobie 10% od wartości nagrobka .. to ludzie bądźcie tacy cwani i po prosie o fakturę bo chcecie się z tego np rozliczyć... jeśli wam nie da znaczy to ze bierze te pieniądze na lewo... tak moja mała rada ... ach i to nie tylko w Gąbinie bierze tak ksiądz za pomnik ... bo w Zagórzycy również...

#14 ~ricord~

~ricord~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 13:49:30

Najwyzszy czas pogonic czarnych z cmentarzy!
Pazernosc ich jest generalnie bezgraniczna. Mam nadzieje, ze wkrotce i w Polsce ludzie zaczna zaspakajac swoje potrzeby duchowe bez pasibrzuchow, jak to juz sie dzieje w Holandii.Koscioly budowane sa z datkow miejscowej ludnosci, wiec do nich naleza.Sukienkowi wciaz uwazaja, ze glupimi i biednymi najlatwiej manipulowac, ale jak widac konczy sie bezduszne obdzieranie z ostatniego grosza wiernych. Wiernych Bogu, nie katabasowi.

#15 ~katolik nire lubiacy czrny~

~katolik nire lubiacy czrny~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 13:49:57

Źle się stało że w parafiach powstały lub zostały przez kościół przejęte cmentarze tam gdzie są one gminne lub miejskie nie ma problemu z czarnymi wszyscy płacą jednakowe stawki za miejsce na cmentarzu. niestety czarni panosza się i nic im ie można zrobić.

#16 ~ricord~

~ricord~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 13:51:12

Co na to Urzedy Skarbowe?

#17 ~yyy Ktos tam~

~yyy Ktos tam~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 14:02:37

Wszedzie prawie jest oplada 10 peocentowa za miejsce na cmentarzu i to jest na 20 lat oplacone jak sie nie oplaci to bedzie likwidacja grobu i jeszcze za likwidacje trzeba zaplacic

#18 ~arnold~

~arnold~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 14:12:30

Najwyzszy czas pogonic czarnych z cmentarzy!
Pazernosc ich jest generalnie bezgraniczna. Mam nadzieje, ze wkrotce i w Polsce ludzie zaczna zaspakajac swoje potrzeby duchowe bez pasibrzuchow, jak to juz sie dzieje w Holandii.Koscioly budowane sa z datkow miejscowej ludnosci, wiec do nich naleza.Sukienkowi wciaz uwazaja, ze glupimi i biednymi najlatwiej manipulowac, ale jak widac konczy sie bezduszne obdzieranie z ostatniego grosza wiernych. Wiernych Bogu, nie katabasowi.

daj se spokój z tą Holandią albo tam zamieszkaj jak ci tu żle,pełno zboczeńców,trójkątów, czworokątów i tego chcesz tutaj może ty też to zboczek

#19 ~bonzaj74~

~bonzaj74~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 14:13:55

:D PODATEK ha ha ha :P Panie proboszczu proponuje ogłosić na ambonie kolejne 10% na utrzymanie pana,drodzy parafianie na pewno nie odmówią. :lol:

#20 ~Ala~

~Ala~
  • Goście

Napisano 18 listopad 2010 - 14:29:12

Księża też powinni płacić podadki - koniecznie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Naprawdę nie wiem za kogo oni się uważają - za "ponad ludzi".... brak słów :/ Ich zachowanie załuguje na potępienie- wiadomo gdzie....

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych