Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

73 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 maj 2012 - 13:03

Witam,
codziennie dojeżdżam do pracy do Słupska, to co się dzieje na trasie Ustka-Slupsk przechodzi ludzkie pojęcie.
Stan drogi Ustka-Słupsk jest niezły, do tego jest gdzie nabrać prędkości, więc w mentalności polskiego kierowcy daje to zezwolenie na zapier***nie ile fabryka dała. Prosto, w miarę równo to znaczy, że można.

Ale do rzeczy...

to co przez ostatni rok (od niedawna jestem stąd) naoglądałem się na trasie Ustka-Słupsk naprawdę niepokoi. Zachowania kierowców, łamanie przepisów w naprawdę niebezpiecznych miejscach, totalnie ryzykowne wyprzedzanie... tragedia. Zawsze staram się spojrzeć skąd deb*** jest... no i niestety głównie GS lub GSL. Zastanawiam się nad zamontowaniem kamery w aucie i jawnie z premedytacją co lepszych deb***i podkablować na policję. Raz, drugi... może pójdzie plota, że na trasie jeździ komuch z kamerką i podpi***la co lepszych. Może wtedy zrobi się bezpieczniej... zrobi się wirtualną tablicę z punktacją (pod filmikiem). Pod koniec miesiąca wybierze się deb***A MIESIĄCA, a że jesteśmy z tej okolicy to napewno znajdziemy laureata i podarujemy piekną nalepkę na szybę....

Prędzej czy póżniej staniesz na sprawie jako świadek. Wiesz jak kończą konfidenci. I po co ci to, dziecko się zestresuje bo tato w szpitalu leży, a renciście trudno będzie spłacić hipoteczny.

#22 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 09 maj 2012 - 13:26

Witam,
codziennie dojeżdżam do pracy do Słupska, to co się dzieje na trasie Ustka-Slupsk przechodzi ludzkie pojęcie.
Stan drogi Ustka-Słupsk jest niezły, do tego jest gdzie nabrać prędkości, więc w mentalności polskiego kierowcy daje to zezwolenie na zapier***nie ile fabryka dała. Prosto, w miarę równo to znaczy, że można.

Ale do rzeczy...

to co przez ostatni rok (od niedawna jestem stąd) naoglądałem się na trasie Ustka-Słupsk naprawdę niepokoi. Zachowania kierowców, łamanie przepisów w naprawdę niebezpiecznych miejscach, totalnie ryzykowne wyprzedzanie... tragedia. Zawsze staram się spojrzeć skąd deb*** jest... no i niestety głównie GS lub GSL. Zastanawiam się nad zamontowaniem kamery w aucie i jawnie z premedytacją co lepszych deb***i podkablować na policję. Raz, drugi... może pójdzie plota, że na trasie jeździ komuch z kamerką i podpi***la co lepszych. Może wtedy zrobi się bezpieczniej... zrobi się wirtualną tablicę z punktacją (pod filmikiem). Pod koniec miesiąca wybierze się deb***A MIESIĄCA, a że jesteśmy z tej okolicy to napewno znajdziemy laureata i podarujemy piekną nalepkę na szybę....

#23 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 09 maj 2012 - 13:30

Witam,

Ale do rzeczy...

cyt.Zawsze staram się spojrzeć skąd deb*** jest... no i niestety głównie GS lub GSL

A niby jakie maja być rejestracje na trasie Słupsk-Ustka?

#24 ~Andy~

~Andy~
  • Goście

Napisano 09 maj 2012 - 14:01

Po co robią osiedle bez bezpiecznego lewoskrętu, gratuluje bezmózgim yeti z urzędu ;/
Jestem planistą przestrzennym i wstyd mi za tych ludzi bez wyobraźni w urzędzie, podejmujących decyzje. Ja nie mam pracy a oni nie wiedzą co czynia i to za jakie pieniądze.

Mnie też już załamuje ta bezmyślność. Gmina robi naprawdę duże osiedle i wcale nie myśli jak na to osiedle skierować ruch. Ich poziom myślenia jest na poziomie projektowania drogi dla bryczek konnych. Na tym feralnym odcinku zrobili skrzyżowanie. Ok. Ładne i nawet oświetlenie zmontowali, tyle, że to nie takie skrzyżowanie powinno być, ba, widzę że 100 metrów dalej kolejne miejsce na wypadki powstało. A gdzie droga wewnętrzna? Gdzie pasy do zjazdu. Ha, ostatnio nawet zauważyłem, że i przystanek jest i to prawie na środku... skrzyżowania, więc kurcze jak jechać?. W jednym miejscu mamy przystanek, skrzyżowanie, siłą rzeczy przejście dla pieszych no i drogę na której można jechać 90. Racja, Że niby trzeba jeździć ostrożnie, ale deb***i nie brakuje. Nie nasi to przyjezdni, więc się trzeba zabezpieczyć, a nie z drogi wojewódzkiej robić drogę osiedlową!!! Popatrzcie, po drugiej stronie też się domki zaraz pobuduję, i będziemy mieli osiedlówkę na trasie.

I teraz zastanówmy się co zrobią nasi projektanci... postawią ograniczenie do 50 i zakaz wyprzedzania. I co to da? Nic. Tak jak nikt nie zwalnia po drugiej stronie Bydlina, tak samo będzie i tutaj.

Gmino droga, zróbcie tu prawidłowe skrzyżowanie z pasem zjazdowym i wjazdowym, a wypadki się skończą. ostatnio chyba z miesiąc temu był chyba identyczny, i jeszcze wcześniej też coś było, ktoś to jeszcze liczy? A sezon dopiero przed nami...

A propo kamerek. Mam taką zainstalowaną HD, dla własnego bezpieczeństwa... Polecam.

Pozdrawiam.

#25 Piterr

Piterr

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 284 postów

Napisano 09 maj 2012 - 14:11

....poszaleliście czy co ?
1) Jest tam prawidłowo oznaczone skrzyżowanie, a na skrzyżowaniu jest zakaz wyprzedzania i do tego są tam podwójne ciągłe linie poziome i tyle na ten temat.
2) idąc waszym tokiem myślenia wyjazd z każdej przecznicy powinien wchodzić w skrzyżowanie o ruchu okrężnym
3) idąc waszym tokiem myślenia przy wyjeździe z każdej posesji na drogę krajową powinna być sygnalizacja świetlna
itd ...............
Jedynym sposobem na wyplenienie polskich ułanów drogowych byłyby mandaty podobne jak w Skandynawii, czyli proporcjonalne do zarobków, do tego odstrzeliwanie sanitarne kierowców jeżdżących po pijanemu :)

#26 ~Ron Jeremy~

~Ron Jeremy~
  • Goście

Napisano 09 maj 2012 - 14:15

Mnie też już załamuje ta bezmyślność. Gmina robi naprawdę duże osiedle i wcale nie myśli jak na to osiedle skierować ruch. Ich poziom myślenia jest na poziomie projektowania drogi dla bryczek konnych. Na tym feralnym odcinku zrobili skrzyżowanie. Ok. Ładne i nawet oświetlenie zmontowali, tyle, że to nie takie skrzyżowanie powinno być, ba, widzę że 100 metrów dalej kolejne miejsce na wypadki powstało. A gdzie droga wewnętrzna? Gdzie pasy do zjazdu. Ha, ostatnio nawet zauważyłem, że i przystanek jest i to prawie na środku... skrzyżowania, więc kurcze jak jechać?. W jednym miejscu mamy przystanek, skrzyżowanie, siłą rzeczy przejście dla pieszych no i drogę na której można jechać 90. Racja, Że niby trzeba jeździć ostrożnie, ale deb***i nie brakuje. Nie nasi to przyjezdni, więc się trzeba zabezpieczyć, a nie z drogi wojewódzkiej robić drogę osiedlową!!! Popatrzcie, po drugiej stronie też się domki zaraz pobuduję, i będziemy mieli osiedlówkę na trasie.I teraz zastanówmy się co zrobią nasi projektanci... postawią ograniczenie do 50 i zakaz wyprzedzania. I co to da? Nic. Tak jak nikt nie zwalnia po drugiej stronie Bydlina, tak samo będzie i tutaj.Gmino droga, zróbcie tu prawidłowe skrzyżowanie z pasem zjazdowym i wjazdowym, a wypadki się skończą. ostatnio chyba z miesiąc temu był chyba identyczny, i jeszcze wcześniej też coś było, ktoś to jeszcze liczy? A sezon dopiero przed nami...A propo kamerek. Mam taką zainstalowaną HD, dla własnego bezpieczeństwa... Polecam.Pozdrawiam.

W domu se zamontuj kamerkę, bo Ci stara rogi doprawia, a tak chociaż zarobisz na filmikach.

#27 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 09 maj 2012 - 14:23

A niby jakie maja być rejestracje na trasie Słupsk-Ustka?

No chyba nie zapomniałeś, że Ustka to nadmorska miejscowość i jest tutaj wielu z poza GS...

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 maj 2012 - 14:29

W domu se zamontuj kamerkę, bo Ci stara rogi doprawia, a tak chociaż zarobisz na filmikach.

Piękna argumentacja ;) sama świadomość napisania takiego inteligentnego postu nie dała by mi żyć. Ale to tak jak na drogach. Deb**i nie brakuje.

#29 ~Andy~

~Andy~
  • Goście

Napisano 09 maj 2012 - 14:32

....poszaleliście czy co ?
1) Jest tam prawidłowo oznaczone skrzyżowanie, a na skrzyżowaniu jest zakaz wyprzedzania i do tego są tam podwójne ciągłe linie poziome i tyle na ten temat.
2) idąc waszym tokiem myślenia wyjazd z każdej przecznicy powinien wchodzić w skrzyżowanie o ruchu okrężnym
3) idąc waszym tokiem myślenia przy wyjeździe z każdej posesji na drogę krajową powinna być sygnalizacja świetlna
itd ...............
Jedynym sposobem na wyplenienie polskich ułanów drogowych byłyby mandaty podobne jak w Skandynawii, czyli proporcjonalne do zarobków, do tego odstrzeliwanie sanitarne kierowców jeżdżących po pijanemu :)

Dzięki takim ludziom jak ty nie mamy autostrad, nie mamy bezkolizyjnych skrzyżowań, nic nie mamy nic bo wystarczy wg ciebie tylko podwyższać mandaty. Gratuluję rozumu wiejskiego inteligenta.

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 maj 2012 - 14:41

Prędzej czy póżniej staniesz na sprawie jako świadek. Wiesz jak kończą konfidenci. I po co ci to, dziecko się zestresuje bo tato w szpitalu leży, a renciście trudno będzie spłacić hipoteczny.

No jasne, lepiej siedzieć i nic nie robić. Nie no... chociaż ponarzekać by się zdało, jak na stereotypowego polaka... warto też przyglądać się jak kiedyś w nas, albo w kogoś z naszej rodziny wali rozpędzone auto.

Problem jest... i warto się zastanowić co i w jaki sposób z tym zrobić. Jak nie da się infrastrukturą to może nagonką.

#31 ~pora~

~pora~
  • Goście

Napisano 09 maj 2012 - 14:49

Śmieszy mnie wasze rozumowanie, dali pozwalenia na stawianie domkow a o dojeździe nie pomyśleli.
Wy dalej się kłóćcie a oni z was się śmieją.

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 09 maj 2012 - 14:55

polak i po szkodzie jest madry inaczej - mina wieki nim jaki spec od budowy osiedla
zrobi tam zjazdy na osiedle

#33 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 09 maj 2012 - 14:56

,,...z objawami złamanej nogi", hm... piękne sformułowanie!Oczywiście sam wypadek mało śmieszny.

#34 ~stig~

~stig~
  • Goście

Napisano 09 maj 2012 - 15:14

all we know is call the stig

#35 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 09 maj 2012 - 15:32

Mnie też już załamuje ta bezmyślność. Gmina robi naprawdę duże osiedle i wcale nie myśli jak na to osiedle skierować ruch. Ich poziom myślenia jest na poziomie projektowania drogi dla bryczek konnych. Na tym feralnym odcinku zrobili skrzyżowanie. Ok. Ładne i nawet oświetlenie zmontowali, tyle, że to nie takie skrzyżowanie powinno być, ba, widzę że 100 metrów dalej kolejne miejsce na wypadki powstało. A gdzie droga wewnętrzna? Gdzie pasy do zjazdu. Ha, ostatnio nawet zauważyłem, że i przystanek jest i to prawie na środku... skrzyżowania, więc kurcze jak jechać?. W jednym miejscu mamy przystanek, skrzyżowanie, siłą rzeczy przejście dla pieszych no i drogę na której można jechać 90. Racja, Że niby trzeba jeździć ostrożnie, ale deb***i nie brakuje. Nie nasi to przyjezdni, więc się trzeba zabezpieczyć, a nie z drogi wojewódzkiej robić drogę osiedlową!!! Popatrzcie, po drugiej stronie też się domki zaraz pobuduję, i będziemy mieli osiedlówkę na trasie.

I teraz zastanówmy się co zrobią nasi projektanci... postawią ograniczenie do 50 i zakaz wyprzedzania. I co to da? Nic. Tak jak nikt nie zwalnia po drugiej stronie Bydlina, tak samo będzie i tutaj.

Gmino droga, zróbcie tu prawidłowe skrzyżowanie z pasem zjazdowym i wjazdowym, a wypadki się skończą. ostatnio chyba z miesiąc temu był chyba identyczny, i jeszcze wcześniej też coś było, ktoś to jeszcze liczy? A sezon dopiero przed nami...

A propo kamerek. Mam taką zainstalowaną HD, dla własnego bezpieczeństwa... Polecam.

Pozdrawiam.

Czy możesz zdradzić jakim autem jeździsz? W razie spotkania na drodze może zdążę sobie poprawić makijaż do tej kamerki. Nagrasz mnie, a tu nosek mi się będzie świecił:-)

#36 ~MarC~

~MarC~
  • Goście

Napisano 09 maj 2012 - 16:19

Konfident...słowo bardzo nieodpowiednie. Powinineś napisać "donos obywatelski". Wszystkie sposoby na polskich warchołów drogowych i dzicz zamieszkałą na styku kultury zachodniej i wschodnio-mongoidalnej jest wskazana.

#37 ~sim~

~sim~
  • Goście

Napisano 09 maj 2012 - 16:36

Dzięki takim ludziom jak ty nie mamy autostrad, nie mamy bezkolizyjnych skrzyżowań, nic nie mamy nic bo wystarczy wg ciebie tylko podwyższać mandaty. Gratuluję rozumu wiejskiego inteligenta.

Oj Andy, co ty znowu chrzanisz i ludzi obrażasz!?! Dobrze człowiek pisze, że niezbędne wymogi bezpiecznego połączenia dróg są tam spełnione. Ale niestety na bezmyślność za kierownicą, żadna autostrada czy bezkolizyjne skrzyżowanie nie pomoże - bo do "ułanów polskich dróg" przemawia jedynie solidny ubytek gotówki z konta!

#38 ~sikacz~

~sikacz~
  • Goście

Napisano 09 maj 2012 - 16:41

all we know is call the stig

Coś ci się gościu chyba potentegowało. Albo pomyliłeś forum, albo zachować się nie potrafisz!?! :unsure:

#39 ~Anonim~

~Anonim~
  • Goście

Napisano 09 maj 2012 - 16:47

Złamana noga, Roztrzaskana miednica...

#40 ~lewatywa~

~lewatywa~
  • Goście

Napisano 09 maj 2012 - 16:50

"Jak uspokaja policja, droga jest przejezdna."
ohhh czuję się uspokojony ;)

Najważniejsze!