Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Wojna hodowle rodowodowe a tzw. "pseudohodowle"

277 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Zuzol~

~Zuzol~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 11:25:00

Najpierw powinnaś poinformować kupującego o wszystkim, a potem zobaczysz, czy będzie chciał kupić i za ile. Widzę, że chciałabyś sprzedawać kundelki za dużą kasę. :angry: Ja kundelka
takigo rasowego, ale bez rodowodu i nie na wystawy to sobie wzięłam ze schroniska za darmo. :P

nie ma czegos takiego jaki "kundelek rasowy bez rodowodu" nie ma! nie ma rodowodu (prawdziwego oczywiscie a nie wypisanego na kolanie bez wstecznych danych, badan itp. przez smieszna organizacje szerzącą w niedalekiej przyszłości przepełnianie sie schronisk, bo do tego w koncu doprowadzicie ) to nie jest rasowy koniec kropka!

#42 ~zuzol~

~zuzol~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 11:50:33

WITAM.Hm.,ja mam suczke z hodowli lecz bez rodowodu poniewaz niby urodzona nie w 1-szej 3 (bo ponoc pierwsze 3 sa rodowodowe),wiec co teraz mam kundla od hodowcy z papierami? bo nie rozumiem?wiec co hodowca robi z reszta po szczeniaku nr.3?wydaje?moze jeszcze za darmo?yhy juz to widze.poza tym weterynarz zaleca aby raz suczke dopuscic w celach zdrowotnych.ja dopuscilam raz i dzieki temu moja suczka zyje,juz szystko jest ok.nie mam zamiaru zrobic z niej gesi rozplodowej bo nie po to psa kupowalam,ale z tego powodu nie oddam pieskow w niewiadomo jakie w rece.koszty tez ponioslam niemale bedac co tydzien na samaym usg a gdzie reszta itd.a to co ludzie pisza na temet hodowli to niestety prawda,mowa o duzych hodowlach, poprostu masakra...liczy sie tylko kasa i tyle.

kasa to sie liczyła dla "hodowli" w ktorej kupiłaś swojego psa, a przepraszam zamiast brac ja w cudzysłów nazwę ją poprawnie z PSEUDOHODOWLI z jakiej wzielas psa. Chciałaś miec psa z rodowodem trzeba było poczytac troche, a wiedziałabyś , że nie ma czegoś takiego jak pierwsze 3 ,5 czy 7 psów. O jakich papierach piszesz?? bo nie o rodowodzie...nie patrzylaś czego bralaś?, aaa i nie ma czegos takiego jak ciaza dla dobra i zdrowia suczki. I strach sie bać jakie Ty rady i wartości przekażesz przyszłym wlascicielom swoich szczeniaków. Bo jeśli ich poziom bedzie taki jak poziom znajomosci tematu jaki tu zaproponowałaś to w świat pojdzie kolejna garstka nieuświadomionych, kompletnie niezaznajomionych z tematem ignorantów którzy nawet nie pofatyguja sie zeby poczytac co nieco o zdrowiu i wychowaniu psów, to forum za to znalazłaś bez problemu ,czyli jak sie chce to sie potrafi. Zachecam do lektury...internet to skarbnica wiedzy, zupełnie jak odpowiedzialny hodowca z PRAWDZIWEJ HODOWLI.

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2014 - 19:12:03

"Witam serdecznie hodowców psów bez rodowodów .Zakładamy STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW PSÓW WIELORASOWYCH.Jeśli chcesz do nas DOŁĄCZYĆ to napisz zajaczygmunt@wp.pl albo zadzwoń 609977897.CHCEMY NOWELIZACJI USTAWY O ZAKAZIE HODOWLI PSÓW.TA USTAWA ZABRANIA NAM PRAWA WYBORU I PODEJMOWANIA DECYZJI.Stowarzyszenie chcemy zarejestrować w Sądzie w Świdnicy."

"Powstaje nowy związek dla hodowców psów bez rodowodu http://zwkipr.prv.pl/index.php?el=1 Zaintersowanych proszę o kontakt pod nr tel.: 728668620CZŁONKIEM MOŻE BYĆ KAŻDY."

Słuchajcie tylko tu jest jeden taki problem, że jeśli nawet się zarejestrujemy to i tak jest nadal problem w tym, że wasze-nasze pieski nie będą mieć dalej rodowodu, a jest w ustawie zaznaczone, że muszą mieć rodowód ewentualnie metryke sad.gif i co teraz?

popieram

#44 wielka

wielka

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 luty 2014 - 16:10:15

Nie checie oddawać za darmo swopich kundli to nie rozmnażajcie ich - PROSTE!

KUNDLE!!Psy rasowe niczym nie różnią sie od psów bez rodowodu .Dla zwiazków liczy sie tylko papier nie to w jakich warunkach sa rozmnazane i hodowane psy.Lecz psełdo hodowca poświęci wiecej uwagi swoim psom niż wy hodowcy z rodowodem .Wystawiacie wasze psy na tych wystawach papiloty pierdoły może to wy siebie chcecie pokazać a nie psa .To że pies bedzie na wielu wystawach i zdobedzie mnustwo medali i tak niewie o co chodzli tylko własciciel sie cieszy i może sie pochwalić.I po co to wszystko .Psełdo hodowla jak dla wielu osób niczym sie nie różni może w jednym przypadku nie mecza swoich psów żeby podwyższyć swoje ego na pokazach.

#45 aldo3434

aldo3434

Znajomy

• PipPip
  • 36 postów

Napisano 10 wrzesień 2014 - 14:13:09

Ostatnio zastanawiałam się nad kupnem goldena. Bardzo podoba mi się ta rasa, moja siostra ma szczeniaczka. Naprawdę ładne psy :) Ale decyzję o kupnie podjeła bardzo pochopnie i wybrała hodowlę a tak naprawdę pseudo hodowlę. W takich miejscach psy są co prawda tańsze, ale mogą występować u nich różne choroby, Przeglądająć serwisy ofert pełno (...) człowiek może sie naprawdę pogubić

#46 ~Paula~

~Paula~
  • Goście

Napisano 17 październik 2014 - 01:01:57

Posiadam suke z hodowli ale nie otrzymałam rodowodu jest piękna i chciała bym założyć hodowle. Gdzie moge ja zarejestrować jako suke hodowlana jest to buldog francuski

#47 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 październik 2014 - 20:33:30

Szkoda,że nie zadbali o dobro zwierząt,a jedynie o monopol dla ZK.

#48 ~Wiki~

~Wiki~
  • Goście

Napisano 30 październik 2014 - 22:29:06

Mam dwa samce Yorki Biewery i są super ! Polecam !!!!. Ostrzegam przed kupnem w pseudohodowlach. Sama dałam się nabrać... Hodowla York Family ze Szczecina zwana też jako Biewery z Czarnolasu sprzedawała te pieski po 1300 zł, mi zaoferowali samca za 2000 tyś. twierdząc że będzie wyjątkowo malutki do 1,5 kg. Zapłaciłam zupełnie bezsensu bo piesek waży 3kg. Uszy duże klapnięte Mało tego starszne zawirowania z rodowodem z jakiegoś stowarzyszenia ... Błędne info ... Jak zaczęliśmy sprawdzać dane w rodowodzie to okazało się że ojciec zapisany w papierach od paru miesięcy nie żyje a ja widziałam go kupując psa czyli pokazano mi zupełnie innego samca ... Rodowód bez pieczątki hodowcy , stowarzyszenie które je wystawia ma to gdzieś... Piesek nie miał podstawowych szczepień , przeglądu miotu , chipu , brak umowy kupna sprzedaży , pokwitowań na zapłaconą kwotę , wielkie NIC za taką kwotę ...a człowiek jak w amoku zobaczy szczeniaka i przestaje racjonalne myśleć ...Jeżeli chcecie kupić psa z rodowodem kupcie z papierami Polskiej Federacji Kynologicznej. Mój drugi psiak jest właśnie z takim , malutki cudny i kosztował tyle samo co ten duży . Hodowca super okolice Gdańska interesuję się swoimi psami . Wszystko dopilnowane , przegląd miotu , chip , baza dna , wszystkie szczepienia , umowa !Ja mam nauczkę... Czuję się oszukana chociaż obydwu kocham tak samo ! Moja rada nie przepłacajcie, nie dajcie się naciągać i jak rodowód to Polskiej Federacji Kynologicznej . Pozdrawiam

#49 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 listopad 2014 - 13:21:40

Nareszcie będzie wyjście z tej sytuacji... Pozdrawiam

#50 ~Sylwia~

~Sylwia~
  • Goście

Napisano 20 listopad 2014 - 13:24:53

smieszny zwiazek w ktorym nawet nie ma przegladow miotow, dorosle podobne tylko do wzorca dostaja rodowody pomimo ze sa i skundlone... to dopiero jest nabijanie kieszeni i zerowanie na ludzkiej niewiedzy

Mam dwa samce Yorki Biewery i są super ! Polecam !!!!. Ostrzegam przed kupnem w pseudohodowlach. Sama dałam się nabrać... Hodowla York Family ze Szczecina zwana też jako Biewery z Czarnolasu sprzedawała te pieski po 1300 zł, mi zaoferowali samca za 2000 tyś. twierdząc że będzie wyjątkowo malutki do 1,5 kg. Zapłaciłam zupełnie bezsensu bo piesek waży 3kg. Uszy duże klapnięte Mało tego starszne zawirowania z rodowodem z jakiegoś stowarzyszenia ... Błędne info ... Jak zaczęliśmy sprawdzać dane w rodowodzie to okazało się że ojciec zapisany w papierach od paru miesięcy nie żyje a ja widziałam go kupując psa czyli pokazano mi zupełnie innego samca ... Rodowód bez pieczątki hodowcy , stowarzyszenie które je wystawia ma to gdzieś... Piesek nie miał podstawowych szczepień , przeglądu miotu , chipu , brak umowy kupna sprzedaży , pokwitowań na zapłaconą kwotę , wielkie NIC za taką kwotę ...a człowiek jak w amoku zobaczy szczeniaka i przestaje racjonalne myśleć ...Jeżeli chcecie kupić psa z rodowodem kupcie z papierami Polskiej Federacji Kynologicznej. Mój drugi psiak jest właśnie z takim , malutki cudny i kosztował tyle samo co ten duży . Hodowca super okolice Gdańska interesuję się swoimi psami . Wszystko dopilnowane , przegląd miotu , chip , baza dna , wszystkie szczepienia , umowa !Ja mam nauczkę... Czuję się oszukana chociaż obydwu kocham tak samo ! Moja rada nie przepłacajcie, nie dajcie się naciągać i jak rodowód to Polskiej Federacji Kynologicznej . Pozdrawiam

Zasrane stowarzyszenia i wasze "rodowodziki". Śmieszni jesteście. Ustawa ogranicza wasze prawa? A co z prawami psów pozamykanych w boksach zimnego schroniska? Z prawami psów wywożonych do lasu? Rodowód jest dokumentem tylko z ZKwP!

#51 knur

knur

Ⓚ Ⓝ Ⓤ Ⓡ

• PipPipPipPip
  • 6686 postów

Napisano 20 listopad 2014 - 21:52:31

wiecie, czy z rejestrowanej hodowli, czy spoza niej, najważniejsze jest to, żeby dbać o te futrzaki i je kochać. to jest najważniejsze. a co do zarejestrowanych hodowli to poniekąd mają rację, bo zwierzęta rozmnażane w nich są poddawane selekcji, dzięki temu w kolejnych pokoleniach uzyskuje się osobniki zdrowsze, pozbawione wad genetycznych/dziedzicznych. poza tym jest kontrola narodzin. wcześniej każdy dopuszczał psy jeden na drugiego, przez co powstawały wielorasowe hybrydy, które często kończyły w schroniskach lub co gorsza były porzucane np. w lesie. co do dominacji ZKwP to uważam, że organizacji powinno być więcej, ale rejestr jeden (państwowy).

#52 ~M~

~M~
  • Goście

Napisano 24 luty 2015 - 12:46:51

Szanowni Państwo,

psy rasowe bez rodowodów biorą się z hodowli legalnych, tylko z miotów nie zgłoszonych do Urzędu Skarbowego. Te psy są tak samo rasowe jak ich bracia z metrykami, tylko 3 razy tańsze. Od 40 lat prowadzę chów psów rasowych. Obserwuję rasę wnikliwie. Nigdy nie rozmnażałam zwierząt. Ale psy kupione w legalnych "hodowlach" zawsze są bardzo chorowite i mocno zdegenerowane, zarówno te z metrykami jak i te bez nich. Trafiły tez do mnie dwa pieski  tzw. "nie do rozrodu" z hodowli. To były najzdrowsze psy w moim życiu. Związek Kynologiczny degeneruje rasy zwierząt i jego lobby ze wszech miar zapobiega "dolaniu zdrowej krwi do ras".  Pragnę jedynie przypomnieć, że pies to Canis lupus f. familiaris forma udomowiona wilka. Proszę zobaczyć, co zrobiono z tego gatunku. To wynaturzone formy zwierząt niezdolne do życia. Robienie nagonki na właścicieli rozmnażających się psów z nieudokumentowanym -  przez Związek Kynologiczny -  pochodzeniem, doprowadzi do zgładzenia tego gatunku zwierzęcia. Gratuluję. Taki wsobny chów zwierząt wśród zwierząt przeznaczonych do spożycia dla ludzi byłby niemożliwy. Jest zakazany. Związek Kynologiczny nie ma co się zasłaniać sięganiem cztery pokolenia wstecz, ponieważ cała rasa wywodzi się w Europie często z dwóch lub czterech zwierząt macierzystych, a ciągłe mieszanie tych samych genów jest tylko drogą do kolejnych mutacji. 

#53 ~grażyna~

~grażyna~
  • Goście

Napisano 24 luty 2015 - 19:01:06

Witam całkowicie zgadzam się z tym.

#54 panjacek1985

panjacek1985

Znajomy

• PipPip
  • 38 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 07:51:53

Ludzie powinni zdawać sobie sprawę jakie zagrożenie niesie takie kupowanie zwierząt z nieprawdziwych hodowli

#55 ~Onwi~

~Onwi~
  • Goście

Napisano 02 marzec 2015 - 14:02:41

To, że ludzie, powinni sobie zdawać sobie sprawę z tego, co to jest za hodowla i przed zakupem psa dowiedzieć się czegoś o hodowcy i psach to jedno, ale druga sprawa to zwierzęta, które są tam hodowane. Przecież to ich dobro jest najważniejsze! Niestety nie mam czasu, by osobiście zajmować się ratowaniem zwierzaków, ale staram się chociaż przekazywać swój 1% podatku na takie stowarzyszenia jak Otoz czy Skrzydlate psy - wiem przynajmniej, że moje datki są dobrze wykorzystane. 

#56 poleszakalicja

poleszakalicja

Znajomy

• PipPip
  • 46 postów

Napisano 03 marzec 2015 - 13:40:04

Moja siostra ma suczkę z pseudo hodowli - kupiła ją taniej i nieświadomie. Problem w tym, że takie hodowle męczą zwierzęta stawiając jedynie na rozmrażanie.

#57 ~diesel~

~diesel~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2015 - 17:25:47

witam mam dwa ONy krótkowłose ciekawe czy Ci znafcy stwierdzą który jest z pseudo a który z legalnej hodowli

#58 zlytyrmand

zlytyrmand

Znajomy

• PipPip
  • 48 postów

Napisano 16 marzec 2015 - 09:34:45

witam mam dwa ONy krótkowłose ciekawe czy Ci znafcy stwierdzą który jest z pseudo a który z legalnej hodowli

To jednak nie jest takie ważne, Chodzi tu raczej o traktownie zwierząt w nielegalnych hodowlach

#59 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2015 - 10:43:00

To jednak nie jest takie ważne, Chodzi tu raczej o traktownie zwierząt w nielegalnych hodowlach

Poczytaj sobie o aferkach w hodowlach należących do Związku Kynologicznego ;) Mało było afer z trzymaniem zwierząt w klatkach? Mam Ci linki wstawić ? Dla mnie to że hodowla jest zarejestrowana w tym związku nie stanowi już żadnej gwarancji, zbyt długo w tym siedziałam i widziałam tych "miłosników ras" i ich różne zachowania wobec zwierząt.

I niejednokrotnie szczeniak urodzony w zwykłym domu, gdzie po prostu dopuszczono suczkę jest bardziej zadbany i zsocjalizowany niż z tych niby super hodowli. A najgorsi są Ci co mają kilka ras.Dziwnym trafem zawsze "hodują" te najmodniejsze i najbardziej dochodowe ;) Na przyjazd potencjalnego klienta szczeniaczki są wyjmowane z klatek, myte i niby w domu z włascicielami mieszkają .....

Byłes kiedyś na wystawie ? Ja bywałam prawie na wszystkich, rzygać mi się chce jak sobie przypomnę te machloje, naciąganie wzroców itd. 

Oczywiście przepraszam wszystkich uczciwych hodowców, bo sa tacy, prawdziwi pasjonaci. Ale nikt mi nigdy nie wmówi że rodowód gwarantuje że szczeniak był własciwie traktowany, socjalizowany itd, ah szkoda słów.

#60 ~diesel~

~diesel~
  • Goście

Napisano 28 marzec 2015 - 17:25:49

Nie popieram bezmyślnego rozmnażania , ani prowadzenia hodowli tylko i wyłącznie pod kątem zarobków wszystko jedno czy to psów  rodowodowych czy nie . Ale wydaje mi sie , że papier nie jest taki ważny , przecież większość ras powstało dawno temu i nikt wtedy nie prowadził wystaw ani rodowodów. Czy baca wybieże owczarka podhalańskiego z super rodowodem czy tego który może i odbiega od wzorca ale dobrze pracuje ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych