Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Wojna hodowle rodowodowe a tzw. "pseudohodowle"

258 odpowiedzi w tym temacie

#241 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 30 marzec 2019 - 20:56:43

Panie Krzyśku 29 marca się oszczeniła. Mamy 5 szczeniaczków. Piękne

#242 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2019 - 22:36:23

Interwencja obrońców praw zwierząt zakończyła koszmar 12 czworonogów przetrzymywanych w hotelu dla psów, który był zarazem hodowlą.
- Dostaliśmy zgłoszenie dotyczące zagłodzonego psa rasy wyżeł weimarski, który przetrzymywany był w boksie zewnętrznym, w nieocieplonej budzie w hoteliku. Na miejscu okazało się że pies jest praktycznie w stanie kacheksji - piszą na swoim facebookowym profilu przedstawiciele Szpitalika dla Kotów w Pile, wspominając swoją interwencję. Brali też w niej udział przedstawiciele Fundacji Mondo Cane.
- Zwierzęta zaniedbane, żyjące we własnych odchodach, schorowane i nieleczone! Kopulujące między sobą, bez znaczenia na rasę! Zagłodzona suka wyżła. W trakcie interwencji nie przedstawiono nam ani Policji, żadnych dokumentów dotyczących jakiegokolwiek leczenia zwierząt, jak również książeczek zdrowia - tak charakteryzują świadkowie stan pilskiej hodowli, która jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce, a jej właścicielka mieni się tytułami zoopsychologa, szkoleniowca, kynoterapeuty i dogoterapeuty. - Zresztą tego nie da się opisać, zapach unoszącego się fetoru jeszcze długo będziemy mieć w pamięci - dodają.
W trybie interwencyjnym odebrano właścicielom przybytku 12 zwierząt, które natychmiast trafiły pod opiekę jednej z poznańskich klinik weterynaryjnych.
Czytaliście to?

#243 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2019 - 13:54:12

Bo bez skrupułów sprzedają psy z wadami genetycznymi, my kupiliśmy berneńczyka z wadą genetyczną (dysplazja stawów biodrowych) w Junkrowy 21 gm. Skarszewy, jest już po zabiegu chirurgicznym. A jeszcze zabezpieczają się w umowie, że oddają w twoje ręce w pełni zdrowego szczeniaka więc "umywają ręce".

Napiszę tak: Nie jestem specjalistką w tej dziedzinie ale czytałam artykuł w którym było napisane, że poligeniczne dziedziczenie dysplazji powoduje to, że po rodzicach obciażonych HD mogą urodzić się osobniki wolne od schorzenia, tak jak i po rodzicach zdrowych u około 25% potomstwa moze ona wystąpić.(......) Z aktualnych badań wynika, że nieprawidłowy rozwój i ukształtowanie stawów biodrowych NIE JEST CHOROBĄ WRODZONĄ , bowiem szczenieta rodzą sie zdrowe , a rozwój dysplazji nastepuje w czasie intensywnego wzrostu i rozwoju psa.!!! (....) I tak dalej...itd. Wszystko było wyjaśnione dla mnie raczej rozsądnie ale tak napisałam nie jestem specjalistką ...

#244 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2019 - 14:00:27

Napiszę tak: Nie jestem specjalistką w tej dziedzinie ale czytałam artykuł w którym było napisane, że poligeniczne dziedziczenie dysplazji powoduje to, że po rodzicach obciażonych HD mogą urodzić się osobniki wolne od schorzenia, tak jak i po rodzicach zdrowych u około 25% potomstwa moze ona wystąpić.(......) Z aktualnych badań wynika, że nieprawidłowy rozwój i ukształtowanie stawów biodrowych NIE JEST CHOROBĄ WRODZONĄ , bowiem szczenieta rodzą sie zdrowe , a rozwój dysplazji nastepuje w czasie intensywnego wzrostu i rozwoju psa.!!! (....) I tak dalej...itd. Wszystko było wyjaśnione dla mnie raczej rozsądnie ale tak napisałam nie jestem specjalistką ...

I jeszcze na koniec - Najbardziej odpowiednim wiekiem badania profilaktycznego, biorąc pod uwagę miarodajność wyniku, jest u psa wiek 2-3 lata.wiem, że my chcemy zawsze szczeniaka bez obciążeń

#245 ~Asia~

~Asia~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2019 - 23:56:36

Witam Panie Krzyśku. Polecam moją :) Na razie nigdzie się nie ogłaszam bo sunia jest tydzień po kryciu i jeszcze nawet nie wiem czy jest w ciąży i czy będzie wszystko w porządku. W marcu będzie miała 2 lata i to będzie jej pierwszy miot.(mam nadzieję, że jest w ciąży).Pies tez w marcu bedzie miał 2 lata i tez to był jego pierwszy raz..Mam nagranie z krycia i warunków w jakich żyje i oczywiście papiery. Jeśli chodzi o warunki i "papiery" mojej suni to zapraszam. Proszę przyjechać i zobaczyć.Nie mam nic do ukrycia -nawet chce pokazać w jakich warunkach żyje moj pies.Proszę pisać jak Pan jest zainteresowany i myśli Pan poważnie o psie.

#246 ~Asia~

~Asia~
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2019 - 23:58:38

Witam p.Anna.Czy sunia zaszła w ciąże?Jeśli tak czy ma pani jeszcze szczeniaczki na sprzedaż? Jeśli tak prosze o wiadomość na meila asiula323323@interia.pl

#247 ~Aga~

~Aga~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2019 - 11:30:18

Czy o chodowli z jerzmanowic coś więcej...

#248 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2019 - 13:07:04

Czy o chodowli z jerzmanowic coś więcej...

nie Pani Ago. Jak Pani chce kupic pieska maltanczyka prosze podac jakies namiary na siebie.Zadzwonie albo napisze. podałabym swoje ale nie chce sie reklamowac bo to forum nie od tego.ale zawsze przeglądam i czytam co hodowcy i pseudohodowcy wyprawiają....

#249 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2019 - 13:08:52

nie Pani Ago. Jak Pani chce kupic pieska maltanczyka prosze podac jakies namiary na siebie.Zadzwonie albo napisze. podałabym swoje ale nie chce sie reklamowac bo to forum nie od tego.ale zawsze przeglądam i czytam co hodowcy i pseudohodowcy wyprawiają....

Przepraszam Pani Ago. Pomyłka.

#250 ~Natalia~

~Natalia~
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2019 - 21:19:51

WIKTORA LEGIONOWA
Wzięłam od pseudohodowcy szpica miniaturę koszt 2tys
Piesek z wada genetyczna - niezrośnięte ciemiaczko
Lamblia, nużyca, podwójne zeby- trzeba było usuwać stomatologicznie. Koszt leczenia, specjalistycznych karm ponad 5tys. Mały przestraszony, wycofany. Widać ze nigdy nie został socjalizowany. Przestrzegam wszystkich przed zakupem pupila z tego miejsca. Zgłaszałam wielokrotnie do straży dla zwierząt, obrońców praw etc niestety w dalszym ciągu widzę, ze wstawiają ogłoszenia z maltanczykami i szpicami!

#251 ~Martyna~

~Martyna~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2019 - 12:45:57

Witam Panie Krzyśku. Polecam moją :) Na razie nigdzie się nie ogłaszam bo sunia jest tydzień po kryciu i jeszcze nawet nie wiem czy jest w ciąży i czy będzie wszystko w porządku. W marcu będzie miała 2 lata i to będzie jej pierwszy miot.(mam nadzieję, że jest w ciąży).Pies tez w marcu bedzie miał 2 lata i tez to był jego pierwszy raz..Mam nagranie z krycia i warunków w jakich żyje i oczywiście papiery. Jeśli chodzi o warunki i "papiery" mojej suni to zapraszam. Proszę przyjechać i zobaczyć.Nie mam nic do ukrycia -nawet chce pokazać w jakich warunkach żyje moj pies.Proszę pisać jak Pan jest zainteresowany i myśli Pan poważnie o psie.

Witam, jestem zainteresowana zakupem maltańczyka;)

#252 ~Martyna~

~Martyna~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2019 - 13:05:26

Witam, jestem zainteresowana zakupem maltańczyka;) proszę o informację czy jest jeszcze dostępny. Mój adres: Martyna.kuchta@wp.pl

#253 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2019 - 13:32:54

Witam, jestem zainteresowana zakupem maltańczyka;)

prosze zadzwonic 696660877

#254 ~Mama~

~Mama~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 15:35:31

No właśnie...A Ty co z tym zrobiłaś? Naszym (ludzi) obowiązkiem jest mówić za tych, co sami nie mogą powiedzieć. Jeśli człowiek widzi krzywdę zwierząt powinien zgłosić taka pseudohodowle do odpowiednich służb. Dopóki społeczeństwo nie będzie reagowalo na takie okropne warunki, to nadal margines społeczny będzie szukał suczki za 400zł i będzie ją dopuszczał przy każdej cieczce, z innego miotu weźmie kolejną suczke, z kolejnego miotu weźmie chłopca i interes się kręci. Co się dziwić,ze nie odprowadzają,pewnie myślą,że to taka sama bujda jak z zarazkami,on ich nie widza, więc pewnie ich nie ma. A jak zaczną wychodzić robale to wielce zdziwieni.

#255 ~Tetiana~

~Tetiana~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 18:36:54

UWAGA! Proszę o udostępniana postu!
Kupiliśmy w hodowli Z Zielonego Młynka PKMPR (inne nazwy White Queen, Mini Mini Maltese, Biała Chryzantema, Jurajskie Wzgórza, Love Maltese, Bebeline Maltese, Bianko Rosa, Diamond Queen, możliwe mają jeszcze inne nazwy) pieska rasy Yorkshire Terier zakażoną wirusem PARWOWIROZA.
Ten wirus był, jest i będę latami w ich domu, bo maja tam dużo zwierząt. I rozprowadzają ten wirus po domach ludzi co kupują piesków.
Dla szczeniaków prawie zawsze kończy się śmiercią.
Znalazłam dużo postów o tej hodowli w internecie, że od lat sprzedają chorych piesków. Dla nich to prosto biznes.
Piesek nie je, wymiotuje, cały czas leży, płacze, jęczy, piszczy, męczą go skurczy.
To jest straszne, gdy widzi to twoje dziecko i ty.
Po tygodniu w strasznym cierpieniu piesek zmarł. Walczyli my o jej życie przez cztery dni. Miał być członkiem naszej rodziny, a zostaw dla nas HORROREM.
Odebraliśmy pieska w m. Romanów Kamienica Polska 42-260 ul. Ferensa 16.
Sprzedają piesków też innych ras (Maltese).
Sprzedają piesków przez OLX i inne portale internetowe. Ogłoszenia wystawiają codziennie( Częstochowa, Romanów, Kamienica Polska, Starcza, Hutki, Lisiniec i inne miejscowości) związek PKMPR.
Pani i Pan co sprzedają podpisani na portalach jako Maria, Marta, Dorotka, Janusz, numery tel wskazani w ogłoszeniach 506 266 233, 506 494 951, 504 445 941, 797 520 441, i inne.
Szukam tez poszkodowanych przez tych ludzi i błagam nie kupować od nich zwierząt.
Dziękuje za udostępniana postu.

#256 ~Ewa~

~Ewa~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2019 - 10:50:13

Kupiliśmy w hodowli Z Zielonego Młynka PKMPR (inne nazwy White Queen, Mini Mini Maltese, Biała Chryzantema, Jurajskie Wzgórza, Love Maltese, Bebeline Maltese, Bianko Rosa, Diamond Queen, możliwe mają jeszcze inne nazwy) pieska rasy Yorkshire Terier zakażoną wirusem PARWOWIROZA.
Ten wirus był, jest i będę latami w ich domu, bo maja tam dużo zwierząt. I rozprowadzają ten wirus po domach ludzi co kupują piesków.
Znalazłam dużo postów o tej hodowli w internecie, że od lat sprzedają chorych piesków. Dla nich to prosto biznes.
Piesek nie je, wymiotuje, cały czas leży, płacze, jęczy, piszczy, męczą go skurczy.
Po tygodniu w strasznym cierpieniu piesek zmarł. Walczyli my o jej życie przez cztery dni. Miał być członkiem naszej rodziny, a zostaw dla nas HORROREM.
Sprzedają piesków przez OLX i inne portale internetowe. Ogłoszenia wystawiają codziennie( Częstochowa, Romanów, Kamienica Polska, Starcza, Hutki, Lisiniec i inne miejscowości) związek PKMPR.
Pani i Pan co sprzedają podpisani na portalach jako Maria, Marta, Dorotka, Janusz, numery tel wskazani w ogłoszeniach 506 266 233, 506 494 951, 504 445 941, 797 520 441, i inne.
Szukam tez poszkodowanych przez tych ludzi i błagam nie kupować od nich zwierząt.

#257 ~Ewa~

~Ewa~
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2019 - 10:56:16

Proszę o kontakt, ja kupiłam suczkę chyba z tego samego miotu (ta sama data, tacy sami rodzice). Nie chciała jeść, pić, trochę wymiotowała, była strasznie apatyczna. Na szczęście nie miała gorączki. Trafiliśmy na dobrego weterynarza, doradził nam badania i okazało się że nie ma parawirozy, ale jest słaba bo malutka i powinna być jeszcze dłużej przy matce.

Przykro że mają takie podejście do zwierząt i że Wasza suczka nie przeżyła.

#258 ~Gośka~

~Gośka~
  • Goście

Napisano wczoraj, 16:11

TONENI cóż to za "hodowla"... rok temu postanowiliśmy kupić psa po śmierci naszej 15 letniej Goldenki. Zadzwoniłam i niewiele czytając o pseudohodowlach umówiłam się na kupno pieska. Pan G. teraz to dla mnie jasne, umówił się z nami w Tarnowie

#259 ~Gośka~

~Gośka~
  • Goście

Napisano wczoraj, 16:11

TONENI cóż to za "hodowla"... rok temu postanowiliśmy kupić psa po śmierci naszej 15 letniej Goldenki. Zadzwoniłam i niewiele czytając o pseudohodowlach umówiłam się na kupno pieska. Pan G. teraz to dla mnie jasne, umówił się z nami w Tarnowie

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych