Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

WILK - godny poznania.

31 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2019 - 20:33:02

W minioną sobotę spędziłem kilka ładnych godzin w lesie, gdzie na 100% wiadomo, że są wilki. Tą samą drogą chodzą wilki, sarny i … ludzie. Otóż wspomnianej soboty spotkałem m.in. rowerzystę, motorowerzystę, młodego człowieka z psem, młoda kobietę z kilkuletnim dzieckiem i małym pieskiem i nieco później dwie młode matki z małymi dziećmi. Koegzystencja godna pozazdroszczenia. Od lat chodzę w różne rejony zalesione to moja pasja …bycia z NATURĄ za pan brat. Nie napiszę, gdzie to miało miejsce ponieważ obawiam się  o zakłócenie  spokoju i przyrody.

Absolutnie nie czuje się jako PAN tej ziemi, która jest mi dana we władanie jak ktoś wyżej napisał to biblijne nadużycie doprowadza do wielotysięcznego wyniszczenia wielu gatunków na tej ziemi.

Podobnie ma się i sytuacja z Wilkami, niektórzy myśliwi, leśnicy podsycają ów problem.

Spójrzmy  szerzej na problem. I te wszędobylskie masy śmieci wyrzucane do lasu, rzek, morza…

ROZERWANE ŁAŃCUCHY POKARMOWE

Opinia publiczna najczęściej przejmuje się jednak losem żółwi morskich, wielorybów, wilków czy ostatnich białych nosorożców. Mało kto myśli o przyszłości „uciążliwych robaków”, jak najczęściej nazywa się większość gatunków owadów. A to właśnie w ich świecie rozpoczęła się prawdziwa apokalipsa, która może przynieść katastrofalne załamanie się wszystkich ekosystemów. Badania opublikowane na początku tego roku w prestiżowym magazynie „Biological Conservation” wskazują, że oprócz pszczół miodnych 75 proc. wszystkich owadów jest zagrożonych wyginięciem.

PS Administrator nie usunął całego tematu zatem odczytuje to jako zachęta do kontynuowania… J

Temat nie tylko zszedł na psy, ale jeszcze gorzej, bo na robaki.
Ja kiedyś miałem robaki, takie małe białe o długości około 3 milimetry.
W nocy wychodziły mi z tyłka na spacer.
Zabiłem je wszystkie, 100 % ! Zacząłęm jeść kiszoną kapustę, pić sok z kapusty, wyprałem i zmieniłem pościel i bieliznę i robaczki więcej się nie pojawiły.
Po dziś dzień ślad po nich zaginął.
Nasuwa się zatem pytanie, czy według ciebie jestem nieekologiczny, bo unicestwiłem wszystkie owsiki.

Moim zdaniem powinieneś się Stachu zacząć leczyć na głowę.
Jak widzę robale w moim domu to je tłukę, bez względu na to czy to są karaluchy, mrówki faraona, muchy, wszy, pchły, mole, komary, osy, szerszenie czy inne tałatajstwo.

#22 Misiulka

Misiulka

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 185 postów

Napisano 02 grudzień 2019 - 21:31:15

Zamiast obrażać człowieka , może wystarczyłoby gdybyś zapoznał się z tematem, chociaż tylko pobieżnie.

Bo za chwilę Twoje dzieci  lub wnuki  zamiast do szkoły,  będą chodziły zapylać ręcznie kwiatostan :unsure:

Lubisz owoce ?  bo ja bardzo.

Nie to jest istotne, czy zabijesz muchę, czy komara, robiło się to od zawsze, problem lezy w zatruciu środowiska ale co tam, przecież to Ciebie nie dotyczy, mam rację ?

Tak, łańcuch pokarmowy jest przerwany i to my,  "dobrzy" ludzie jesteśmy temu winni

Myślenie nie boli , za to zdecydowanie łatwiej przychodzi Tobie ubliżanie drugiemu człowiekowi .

Użytkownik Misiulka edytował ten post 02 grudzień 2019 - 21:32:51

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2019 - 22:06:55

Nie mam męża, jestem wdową Alu.

To nie pisała Ala, tylko Ja,

a kłamać to trzeba umić - nawet na forum, tłuku. 

:P

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2019 - 22:08:42

Wszystko git.

Jak wygląda Wilk w świetle faktu, że już za 800 milionów lat będzie za mało CO2 żeby podtrzymać jakąkolwiek fotosyntezę a jasność Słońca rośnie o 1% co 100 milionów lat, niby niewiele, ale to wystarczy żeby za 10% wyparowały wszelkie oceany. To co ta planeta przeżywała w przeszłości, to taki człowiek to jest pikuś.

I ta planeta będzie tu jeszcze długo zanim znikną z niej ludzie niezależnie co z nią zrobimy, ziemia się oczyści, powietrze się oczyści, woda się oczyści, może zajmie to 30 tysięcy lat a może milion ale się stanie. Słowo.

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2019 - 07:11:40

Najwidoczniej Ala vel misiulka *bo to jedna i ta osoba* ma problem z prawidłową percepcją, 
ponieważ tylko ten osobnik *Ala vel misiulka* na tym forum obraża innych i przy tym pisze kompletne bzdury.

#26 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 342 postów

Napisano 03 grudzień 2019 - 18:38:14

Z mojej biblioteczki polecę trzy, tylko trzy, wydawnictwa. Dla początkujących miłośników przyrody wystarczy , gdyż dalsza ich edukacja  uzależniona jest od ‘’  (za)chwycenia  się tematem”. ;)

1. NIE TAKI STRASZNY WILK – Farley Mowat , Iskry, 1986 rok.

„Patrzyłem prosto w bursztynowe oczy wilka arktycznego, który ważył prawdopodobnie więcej ode mnie i z pewnością był dużo lepiej przygotowany do walki wręcz, niż ja będę kiedykolwiek…”

1. ŻELAZNY WILK – Tytus Karpowicz, Wydawnictwo Lubelskie, (1961), 1986.

Pamięci ludzi, którzy kiedykolwiek zetknęli się z wilkiem. Z pozdrowieniemwszystkim wilkom świata.

1. GAWĘDY O WILKACH I INNYCH ZWIERZĘTACH – Marcin Kostrzyński ( na YT Marcin z Lasu), Świat Książki, 2018 rok.

Gawędy o wilkach… Marcina Kostrzyńskiego to nie tylko zabawne  i pełne nadziei historie, które z zapartym tchem  przeczytają zarówno dorośli, jak i starsze dzieci…

#27 ~Grzechu~

~Grzechu~
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2019 - 20:18:35

A ja proponuję książkę o psie który jeździł koleją.
Taki jest właśnie tytuł tej książki. 
Jest to książka przygodowa oparta na faktach, 
o bardzo rezolutnym psie.
Jest to książka dla modzieży, ale dorosłym i dzieciom też polecam.

#28 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 342 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 18:18:33

Na pożegnanie polecam jeszcze jedna książkę "Po sąsiedzku z wilkami" Sabina Nowak i Robert Mysłojek. Założnie tegoż tematu na tym forum było pomyłką. Jest tyle madrych stron  nt wilków.....

#29 Ala2

Ala2

Swojak

• PipPipPipPip
  • 189 postów

Napisano 04 grudzień 2019 - 19:05:32

Tak mi przykro Stachu... :(  :(  :(

To taki ciekawy temat, ale dla ludzi na pewnym poziomie, chętnych poznawać cudowny świat zwierząt.

Szkoda, że Moderator widząc co się dzieje na wątku, nie uczynił go jedynie dla zarejestrowanych użytkowników.

P.S. Dziękuję za tytuł książki, którą polecasz. :)

Użytkownik Ala2 edytował ten post 04 grudzień 2019 - 19:07:22

#30 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2019 - 20:26:26

Przykro mi Stachu... :(  

Taki ciekawy temat, no ale niestety nie dla ludzi na pewnym poziomie, którzy chętnie poznaliby bliżej świat wików.

Szkoda, że Moderator widząc co się dzieje na wątku, nie zablokował tej Ali2 vel misiulki,

która to osoba nie jeden temat już zatraciła ubliżając tym, którzy mają inne zdanie niż on, bo to on.

P.S. Dzięki za tytuły książek o wilkach,
a książkę o psie który podróżował koleją czytałem, ale też dziękuję.  :)

#31 ~Biały Kieł~

~Biały Kieł~
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2019 - 20:29:13

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku 2020 ! 
:) 

#32 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2019 - 20:31:28

Założnie tegoż tematu na tym forum było pomyłką. Jest tyle madrych stron  nt wilków.....

tylko nie pisz które, bo wtedy troll ala&misiulka następny temat zabagni

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych