Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

WILK - godny poznania.

31 odpowiedzi w tym temacie

#1 Stach

Stach

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 342 postów

Napisano 28 listopad 2019 - 17:11:50

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2019 - 23:08:53

Wilki są jak najbardziej zagrożeniem dla człowieka,
tylko ktoś kompletnie głupi może twierdzić inaczej. 

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2019 - 23:15:17

Do oglądnięcia / Wpisać w google>
Wilki atakują. Uważaj na siebie. Wilki przebiegają przez pole.

Ten materiał filmowy nie jest miarodajny, ale pod tym materiałem filmowym jest link Dariusza B,
Wystarczy poczytać,  żeby przekonać zielonych i innych hipisów, że wilk to drapieżnik który nie żywi się trawą jak krowa 
i w razie potrzeby zaatakuje także człowieka.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2019 - 23:18:45

W lesie nie żyją misie tylko niedźwiedzie, zaś wilki to nie są wiewiórki które można karmić z dłoni,
może kiedyś Piotrusie Pany i inne Ale to zrozumieją, że w przyrodzie jedni pożerają drugich, a opowieści typu że wilk nie jest groźny dla człowieka to brednie.

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2019 - 23:24:25

Jest taki film, film powstał na podstawie opowieści, a opowieść na podstawie faktów.
Film pod tytułem PRZETRWANIE. 
Film powstał w roku 2011 i był nominowany do Oskara.
Głównym aktorem jest Liam Neeson.
Film pokazuje grupę mężczyzn, którzy przetrwali katastrofę lotniczą.
Muszą oni stawić czoła własnym słabościom, mroźnym warunkom Alaski i żądnym krwi wilkom.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2019 - 23:36:35

Jest wiele artykułów w głosie pomorza, łatwo je odnaleźć w internecie i przeczytać. Nie sądzę żeby autorzy tych artykułów fantazjowali, nie podejrzewam o to dziennikarzy gp.
Np. 
1. Konflikt wilk człowiek będzie zawsze, uważa profesor Okarma.
albo
2. Wilki zagryzły 8 danieli z hodowli w Polnicy w gminie Człuchów.
To wyglądało bardzo drastycznie.

albo
3. Wilki znowu zaatakowały, tym razem owce w Bukowej.

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2019 - 23:44:27

albo w Dzienniku Bałtyckim
Atak wilków w Podgórzu k. Bytowa. Zagryzły stado owiec *Uwaga drastyczne zdjęcia*
Takich artykułów są dziesiątki, to co się dzieje jest niewiarygodne.
Ludzie w niektórych powiatch boją się chodzić do lasu.

#8 ~czarna pantera.~

~czarna pantera.~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2019 - 00:00:32

Macie racje Goscie. Wilki jak najbardziej stanowia realne zagrozenie dla czlowieka.
Pal licho jak zagryza jakiemus chlopu stado owiec, ot tak, zagryza wszystkie, chociaz jedna przeciez wystarczylaby zeby sie nazarly.
Niestety moze sie tak przydarzyc ze zaatakuja czlowieka.
Takie przypadki sie zdarzaly i moga sie powtorzyc.

#9 Ala2

Ala2

Swojak

• PipPipPipPip
  • 189 postów

Napisano 29 listopad 2019 - 09:07:52

Człowiek nie jest panem tego świata, choć chciałby...wygra jeśli uszanuje przyrodę, zwierzęta dziko żyjące i raczej będzie się z nimi układał, niż walczył, ale do tego potrzebna jest wiedza.

Co w tym dziwnego, że wilk chce jeść, my też jemy, więc poluje na inne dzikie zwierzęta, człowieka zaatakuje tylko wtedy, gdy poczuje zagrożenie z jego strony, bądź będzie przez niego atakowany.

Las jest domem dzikich zwierząt, więc szanujmy to.

Zabezpieczajmy swoje zwierzęta, swój inwentarz należycie, a nie zganiajmy winy za swoje niedbalstwo jedynie na głodne wilki.

P.S.

Dziękuję moderatorowi za reakcję i usunięcie obraźliwych postów. :)

Użytkownik Ala2 edytował ten post 29 listopad 2019 - 11:48:04

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2019 - 11:38:26

To twój post jest obraźliwy. Nazywasz ludzi najpodlejszyn gatunkiem żyjącym na Ziemi. Jak bardzo musisz być nieszczęśliwą osobą, że w taki podły sposób obrażasz wszystkich ludzi bez wyjątku.
Znam takie osoby jak ty. Obok mnie mieszka taka stara panna co ma 8 kotów.
Nikogo nie lubi, do nikogo się nie odzywa, wciąż dzwoni na policję bo np. dzieci jej za oknem przeszkadzają, bo za głośno się bawią.
Na 100 % jesteś kimś takim, tylko nie pisz że tak nie jest, bo tylko winni się tłumaczą.
Człowiek jest Panem tego świata, czy ci sìę to podoba czy nie.
Człowiek ma czynić sobie Ziemię poddaną i takie są prawa natury.
Wilki są zagrożeniem dla człowieka i zawsze były, o ile nie wchodzą człowiekowi w drogę to niech sobie żyją, ale jak zaczynają zagrażać ludziom i zwierzętom gospodarczym, to należy je odstrzelić , albo przesiedlić na tereny niezamieszkałe przez człowieka, a są jeszcze takie tereny.

#11 ~Moderatorze~

~Moderatorze~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2019 - 11:42:59

Ona sugeruje, żeby ludzie kierowali się zasadami stosowanymi przez zwierzęta.
Co za nonsens ! Ona chyba postradała zmysły, albo jest ociężała umysłowo i do tego obraża wszystkich ludzi hurtem, że są podli. To jej post trzeba wykasować moderatorzy.

#12 Misiulka

Misiulka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 185 postów

Napisano 29 listopad 2019 - 11:51:07

Może byście Państwo przestali się czepiać Ali ? - wyraziła swoje poglądy na temat wilków, do czego ma pełne prawo. tak jak i Wy macie prawo je wyrażać. Może podyskutować o wilkach a nie obrażać bez przerwy ludzi, wyrażających własną opinię na każdy temat. ?

Please :unsure:

#13 Ala2

Ala2

Swojak

• PipPipPipPip
  • 189 postów

Napisano 29 listopad 2019 - 11:59:38

Może byście Państwo przestali się czepiać Ali ? - wyraziła swoje poglądy na temat wilków, do czego ma pełne prawo. tak jak i Wy macie prawo je wyrażać. Może podyskutować o wilkach a nie obrażać bez przerwy ludzi, wyrażających własną opinię na każdy temat. ?

Please :unsure:

Dziękuję Misiu, :) edytowałam swój post, żeby nie obrażać innych moimi dość radykalnymi poglądami dotyczącymi przyrody i zwierząt w ogóle.

Ty wiesz jakie mam na ten temat poglądy, ale jak widać, nie wszyscy to rozumieją, wykazując brak tolerancji dla wypowiedzi innych, niż ich własne.

Obrażonych przepraszam. :)

#14 ~Moderatorze~

~Moderatorze~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2019 - 12:00:01

Właśnie patrzę na swoje małe dzieci, jak się bawią. Kocham swoje dzieci nad życie, przytulamy się często do siebie i mówimy często sobie nawzajem że się kochamy.
Nie pozwolę na to, żeby jakaś Ala2 pisała na forum, że moje dzieci to - cytuję : " najpodlejszy gatunek na świecie".
Moderatorze, takie osoby które ubliżają innym na forum nie powinny mieć możliwości pisania na publicznym forum.
Mama.

#15 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 342 postów

Napisano 29 listopad 2019 - 16:27:38

Napisałem temat o wilkach  przy założeniu, że dyskusje będą merytoryczne. Przykro  jest czytać posty niektorych osób. Nikt nikogo nie przymusza do (nie)lubienia wilków. Liczyłem, że interlokutorzy wniosa coś nowego . Niestety  źle się dzieje, gdy niepotrafimy używać silnych argumentów tylko siły (obelg)  jako argument.  Aerumnarum plenus.

#16 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 342 postów

Napisano 29 listopad 2019 - 16:28:55

https://pomorska.pl/...dzi/ar/13722320

#17 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 342 postów

Napisano 29 listopad 2019 - 16:30:36

http://wiadomosci.ga...i-spotkamy.html

#18 ~Twój Mąż~

~Twój Mąż~
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2019 - 10:50:37

Właśnie patrzę na swoje małe dzieci, jak się bawią. Kocham swoje dzieci nad życie, przytulamy się często do siebie i mówimy często sobie nawzajem że się kochamy.
Nie pozwolę na to, żeby jakaś Ala2 pisała na forum, że
moje dzieci to - cytuję : " najpodlejszy gatunek na świecie".
Moderatorze, takie osoby które ubliżają innym na forum nie powinny mieć możliwości pisania na publicznym forum.
Mama.

Coś w tym jest. Kiedy na was patrzę, myślę, że Ala chyba ma rację.

Tata

#19 Stach

Stach

Swojak

• PipPipPipPip
  • 342 postów

Napisano 02 grudzień 2019 - 11:39:53

W minioną sobotę spędziłem kilka ładnych godzin w lesie, gdzie na 100% wiadomo, że są wilki. Tą samą drogą chodzą wilki, sarny i … ludzie. Otóż wspomnianej soboty spotkałem m.in. rowerzystę, motorowerzystę, młodego człowieka z psem, młoda kobietę z kilkuletnim dzieckiem i małym pieskiem i nieco później dwie młode matki z małymi dziećmi. Koegzystencja godna pozazdroszczenia. Od lat chodzę w różne rejony zalesione to moja pasja …bycia z NATURĄ za pan brat. Nie napiszę, gdzie to miało miejsce ponieważ obawiam się  o zakłócenie  spokoju i przyrody.

Absolutnie nie czuje się jako PAN tej ziemi, która jest mi dana we władanie jak ktoś wyżej napisał to biblijne nadużycie doprowadza do wielotysięcznego wyniszczenia wielu gatunków na tej ziemi.

Podobnie ma się i sytuacja z Wilkami, niektórzy myśliwi, leśnicy podsycają ów problem.

Spójrzmy  szerzej na problem. I te wszędobylskie masy śmieci wyrzucane do lasu, rzek, morza…

ROZERWANE ŁAŃCUCHY POKARMOWE

Opinia publiczna najczęściej przejmuje się jednak losem żółwi morskich, wielorybów, wilków czy ostatnich białych nosorożców. Mało kto myśli o przyszłością „uciążliwych robaków”, jak najczęściej nazywa się większość gatunków owadów. A to właśnie w ich świecie rozpoczęła się prawdziwa apokalipsa, która może przynieść katastrofalne załamanie się wszystkich ekosystemów. Badania opublikowane na początku tego roku w prestiżowym magazynie „Biological Conservation” wskazują, że oprócz pszczół miodnych 75 proc. wszystkich owadów jest zagrożonych wyginięciem.

PS Administrator nie usunął całego tematu zatem odczytuje to jako zachęta do kontynuowania… J

Użytkownik Stach edytował ten post 02 grudzień 2019 - 11:40:45

#20 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2019 - 20:21:10

Coś w tym jest. Kiedy na was patrzę, myślę, że Ala chyba ma rację.

Tata

Nie mam męża, jestem wdową Alu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych