Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Wczesna menopauza - szybsza starość :: zobacz komentowany artykuł

125 odpowiedzi w tym temacie

#41 wielbicielka :)

wielbicielka :)

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 4040 postów

Napisano 30 czerwiec 2012 - 13:14:06

A co powiedziec mam Ja ? 20 lat skonczone w lutym... slyszalas cos takiego jak przedwczesna menopauza... to wlasnie dotknelo mnie, postaw sie na moim miejscu.. nigdy nie bede mogla miec swoich dzieci ....z jakiego powodu !!!!??????? :(

Przykre... szczerze mówiąc jeszcze z takim przypadkiem się nie spotkałam...

Być może jednak medycyna nie jest w tym przypadku bezradna.... wdrożenie odpowiedniego leczenia hormonalnego może zatrzymać zmiany :)

#42 ~As~

~As~
  • Goście

Napisano 13 październik 2012 - 17:31:59

A ja mam już i dopiero 44 lata i w zeszłym roku zakończyłam swoją pełnię kobiecości. Szkoda, że tak szybko. To strasznie przykre patrzeć jak moje koleżanki mają malutkie dzieci, a ja się już ich nigdy nie doczekam. Mam pytanie: czy któraś z Pań zażywała kiedyś MENOPAUSAL FORMULA?

Witam, U mnie stwierdzono przedwczesne wygasanie funkcji jajników (menopauzę) 1,5 roku po urodzeniu córki. Miałam wtedy 33 lata. Miałam okropne udeżenia gorąca i chyba depresję. Bardzo chcieliśmy mieć jeszcze dzieci - ale lekarze wybili mi to zgłowy. Miałam FSH > 70 i reszte hormonów też jednoznacznie wskazujące menopauzę. Lekarze mówili "musiałby się zdarzyć cud". Ale cuda się zdarzają! Po siedmiu latach HTZ zaszłam w ciążę, na plastrach systen sequi i urodziła zdrowego synka. Teraz niestety znów mam wyniki do bani ale już się tak tym nie przejmuję. Mam pewne obawy co do HTZ ale bez hormonalnej terapii zastępczej moje samopoczucie jest fatalne.

#43 ~IZABELLA~

~IZABELLA~
  • Goście

Napisano 04 listopad 2012 - 21:49:41

Jestem po leczeniu onkologicznym i po operacji .Mam 39 lat.Lekarz powiedział że nie muszę brać hormonów ,a ja mam uderzenia gorąca i te wszystkie objawy menopauzy.Czy powinnam brać coś na to ?MOŻE KTOŚ MI ODPISZE....

#44 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2012 - 12:31:29

Jestem po leczeniu onkologicznym i po operacji .Mam 39 lat.Lekarz powiedział że nie muszę brać hormonów ,a ja mam uderzenia gorąca i te wszystkie objawy menopauzy.Czy powinnam brać coś na to ?MOŻE KTOŚ MI ODPISZE....

Nie bierz hormonów. Kup sobie tabl. ziołowe w aptece. Badałaś tarczycę? Też daje takie obiawy! Ja sobie radzę bez hormonów!

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2012 - 15:34:21

moja babcia przestała miesiączkować w wieku 32 lat, mama 44 :( ja mam 40 i chyba coś się dzieje. za tydz lekarz.

#46 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2012 - 15:47:12

moja babcia przestała miesiączkować w wieku 32 lat, mama 44 :( ja mam 40 i chyba coś się dzieje. za tydz lekarz.

W tych czasach już tak jest, stres itp. :( Trzeba się pogodzić z tym, bo wiadomo jak hormony szkodzą mi lekarz odradził, więcej szkody zrobią. Wspomagam się ziołami.

#47 ~IZABELLA~

~IZABELLA~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2012 - 19:43:15

Badałam tarczycę i jest dobrze .Spróbuje zioła...ale jak to dalej będzie :wacko:

#48 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 05 listopad 2012 - 20:21:37

Badałam tarczycę i jest dobrze .Spróbuje zioła...ale jak to dalej będzie :wacko:

Trochę to potrwa ale można wytrzymać :) Ja osobiście bronię się przed hormonami. Pozdrawiam.

#49 ~Edit~

~Edit~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2013 - 22:00:44

Witam,
mam 42 i tez juz przedwczesną menopauzę. Dostałam hormony, ale bardzo xle sie po nich czuje, mam zawroty, ciągle krwawię. Oczywiście poty dzienne i nocne przeszły...niedługo ide do lekarki, wiec będę dopytywac co ma innego do zaproponowania.

#50 ~Jagoda~

~Jagoda~
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2013 - 12:02:11

Ja tez sie bardzo mecze mam nocne poty ale najgorszy jest niepokoj kiedy mi przejdzie i poczuje sie znow dobrze. Biore systen conti . Nie moge sie pogodzic z takim samopoczuciem i ciagle chce mi sie plakac z nerwoow och szkoda

#51 ~Edit~

~Edit~
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2013 - 00:10:17

byłam u lekarki i dostałam lek-femoston. Po dokładnej obserwacji siebie zauważyłam,ze bola mnie nogi, a raczej kosci. Mam słabą pamięc. czasami okresy płaczliwości, niechęci...cięzkie to wszytsko. Lekarka powiedziała,ze mam nie mieszać leków z ziołami. Wiele kolezanek mówi,ze nie bedą używały hormonalnej terapii bo boją sie raka.

#52 ~aleksandra1992~

~aleksandra1992~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 19:49:35

Mam 20 lat miesiąc temu dowiedzialam się, że mam szczatkowe jajniki i albo tylko szyjke macicy albo w ogóle jej nie mam. Nie potrafie siez tym pogodzic w takim wieku dowiedzieć sie, ze nigdy nie będę mogła mieć dzieci, wiem, że są gorsze rzeczy jak nowotwór.Ale ja nie umiem przezyc tego, ze nigdy nie będę kobietą zawsze dzieckiem. Dla kobiet okres jest tragedią, ja nie miałam go ani razu i to tak strasznie boli.Mam przyjmować leki jak kobiety w menopauzie. Co o tym myslicie? Jak na razie moje samopoczucie jest tragiczne czuję się jak stara babcia, nic mi się nie chce nawet żyć. Do tej pory nie wiedzialam ze to mozebyc przez to, a takie samopoczucie mam juz od dawna. Co myslicie o HTZ?

#53 ~aleksandra1992~

~aleksandra1992~
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2013 - 19:53:42

Witam,
mam 42 i tez juz przedwczesną menopauzę. Dostałam hormony, ale bardzo xle sie po nich czuje, mam zawroty, ciągle krwawię. Oczywiście poty dzienne i nocne przeszły...niedługo ide do lekarki, wiec będę dopytywac co ma innego do zaproponowania.

Podobno przez pierwsze3 miesiace sa takie objawy potem przechodzi, ale lepiej sie upewnic u lekarza.

#54 ~bozka~

~bozka~
  • Goście

Napisano 02 luty 2013 - 22:43:12

witam, mam 45 lat i od trzech borykam się z objawami menopauzy. Zaczęło się od tarczycy, a terad doszło do wygasnięcia miesiaczki i recepty na systen conti. Biiorę od trzech tygodni i niebardzo widze popreawe , jak czytam to wszystko to jestem przerazona co robić brac nie brac . Jedyne co mnie pociesza to to że nie jestem sama z wczesną menopauzą.
najgorsze że oprócz czarnaego humoru i wielkiego doła nic mi nie dokuczało. Może ktos stosuje ten lek i powie kiedy widac poprwę

#55 ~kasia~

~kasia~
  • Goście

Napisano 11 luty 2013 - 14:00:15

http://www.ankietka..../menopauza.html

zapraszam do wypełnienia ankiety ;)) pozdrawiam i dziekuje

#56 ~Paulina~

~Paulina~
  • Goście

Napisano 18 luty 2013 - 02:02:08

Szanowna Pani!
Zwracam się z gorącą prośbą o wypełnienie ankiety (złożonej z trzech części-w sumie 34 pytania), której celem jest uzyskanie niezbędnych dla mnie informacji, które wykorzystam w pracy magisterskiej. Poniższa ankieta skierowana jest do kobiet w wieku powyżej 45 lat. Jest ona dobrowolna i przede wszystkim anonimowa. Tematem pracy jest: Nowa jakość życia w okresie klimakterium. Koniec czy początek życia kobiety? Jestem studentką II roku studiów magisterskich na kierunku Położnictwo, Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum. Poniższa ankieta wykorzystana będzie jedynie do celów naukowych. Będę niezmiernie wdzięczna jeżeli zechce Pani poświęcić swój czas na wypełnienie poniższej ankiety.
CZĘŚĆ I
http://www.ankietka....ia-kobiety.html

CZĘŚĆ II
http://www.ankietka....tyczesc-ii.html

CZĘŚĆ III
http://www.ankietka....yczesc-iii.html

#57 ~ELA~

~ELA~
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2013 - 06:51:33

DOBROĆ UCZYNIONA DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI, WRACA DO NAS Z PODWÓJNĄ SIŁĄ.

PODOBNO CZŁOWIEK JEST TYLE WART, ILE DOBREGO UCZYNI DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI. POKAŻ WIĘC CO TY JESTEŚ WART I NIE BĄDŹ OBOJĘTNY !!!

MÓJ KOLEGA W POLSCE OD URODZENIA CIERPI NA NIEULECZALNĄ I POSTĘPUJĄCĄ CHOROBĘ ZANIK MIĘŚNI. CHOROBY TEJ NIE MOŻNA WYLECZYĆ, ALE MOŻNA SPOWOLNIĆ JEJ ROZWÓJ. JEDNAK NA TO POTRZEBNE SĄ OGROMNE PIENIĄDZE, KTÓRYCH ROMEK PO PROSTU NIE MA. NIE BĄDŹ WIĘC OBOJĘTNY I POMÓŻ ROMKOWI WALCZYĆ Z TĄ OKRUTNĄ CHOROBĄ. W TEJ NIE RÓWNEJ WALCE, ON SAM NIE MA ŻADNYCH SZANS, ALE WŁAŚNIE DZIĘKI TOBIE, TE SZANSE MOGĄ SIĘ WYRÓWNAĆ. ROMEK MA SWOJĄ STRONĘ INTERNETOWĄ

www.romek.jasky.pl

I TAM ZNAJDZIESZ WSZYSTKIE SZCZEGÓŁY JAK MOŻESZ MU POMÓC. JA POMAGAM ROMKOWI NA ILE MOGĘ JUŻ OD KILKU LAT, ALE NIE JEST TO POMOC WYSTARCZAJĄCA, JEDNAK NIESTETY WIĘCEJ SAMA NIE MOGĘ NIC ZROBIĆ. A WIĘC, POMÓŻMY MU WSZYSCY RAZEM !!! IM WIĘCEJ NAS BĘDZIE, TYM BARDZIEJ TA POMOC BĘDZIE SKUTECZNA, A PRZECIEŻ TO JEST WŁAŚNIE NAJWAŻNIEJSZE I O TO CHODZI !!! JEŻELI WIĘC CHCESZ POMÓC ROMKOWI, TO NIE CZEKAJ. JUTRO MOŻE BYĆ JUŻ ZA PÓŹNO !!!

POMÓŻ ROMKOWI I ZAMIEŚĆ SWOJE ZDJĘCIE NA JEGO STRONIE INTERNETOWEJ, A CAŁY ŚWIAT ZOBACZY CO MASZ W SERCU !!! ZOBACZ ILE JUŻ OSÓB I FIRM POMOGŁO ROMKOWI. KLIKNIJ W TEN LINK LUB SKOPIUJ GO DO SWOJEJ PRZEGLĄDARKI

www.romek.jasky.pl/theme_1.php?sub=24836&page=27358

#58 ~mr.myers~

~mr.myers~
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2013 - 07:09:42

Wcale nie. Wystarczy dbać o siebie. Np. oczyszczać organizm ziółkami http://colonpack.pl/

To pomaga.

#59 ~Anna~

~Anna~
  • Goście

Napisano 02 październik 2013 - 13:34:13

Witam. Mam 36 lat i miesiąc temu dowiedziałam sie ,ze mojej jajniki  zakońcZyły juz swoją działalność...pomyślałam sobie ,ze tak chciał los i juz.....trafiłam na wspaniałego lekarza, który poświćił mi sporo czasu przed postawieniem diagnozy. Wykonał  badanie  cytologiczne, kolposkopie oraz usg....wystawił skierowanie na badania hormonalne..."tarczycowe" i " jajnikowe"....potwierdziły jego przypuszczenia i  diagnoza została postawiona jednoznacznie "przedwczesne wygasanie czynności jajników".... Wyniki były na tyle kiepskie ( tarczycowe  ok) ze zalecił mi HTZ natychmiast dostałam plasterki Systen Sequi. W moim przypdaku zaburzenia miesiączkowani a występowały ju zod roku,ale....pojawiły sie problemy z koncentracją i  uderzenia ciepła. I....przybieranie na wadze...każdego dnia rano  po przebudzeniu miałam wrazenie, ze jestem cięższa.Waga rosła  mimo diety , ruchu ...a to jak dla mnie spory problem. Pan doktor powiedział,ze to tez moze być efekt zabużonej gospodarki hormponalnej i że powinno wszystko wrócic do normy jak  wyrególujemy  hormony. Ogólnie nie czuję sie źle i w zasadzie poza tym,ze ustały uderzenia gorąca to nie widze różnicy w samopoczuciu. Mam pytanie do pań ,które stosują te plast...czy któraś z Pan  schudął po zastosowaniu tych plastrów,albo przynajmniej wróciła do swojej normalnej wagi?

Z góry dziękuje bardzo za odpowiedzi.

Pozdrawiam wszystkie Forumowiczki.

Ania

#60 EdGa

EdGa

Znajomy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 06 październik 2013 - 15:02:27

ZOBACZ  TAKŻE: NISKIE  WĘGLOWODANY. (NEWS) ♥♥♥♥♥

Niezbędna, kreatywna energia.