Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Wczesna menopauza - szybsza starość :: zobacz komentowany artykuł

125 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~bozena~

~bozena~
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2009 - 16:30:28

Czym się Pani martwi ja mam 28 lat i jestem po radykalnej operacji narządu rodnego tj po usunięciu macicy i przydatków, ponad to mam taki nowotwór który uniemożliwia mi wzięcia hormonalnej terapii. Wydaje mi się że to ja mam problem, głowa do góry będzie dobrze

#22 ~GośćDK~

~GośćDK~
  • Goście

Napisano 08 luty 2010 - 12:54:21

cześć mam 42 ipół lat i hasimoto i rok temu też borykałam się z wachaniem miesiaczek a teraz mam 3 miesięczną córeczkę, a to miała być menopauza .Oczywiście dopiero po porodzie zaczęlam być szczęśliwa. Martwi mnie tylko powrót do pracy i zweryfikowałam swoje nastawienie do świata-nikt nie jest stary, bo to tylko nam się wydaje.Nie starość tylko kolejne etapy w życi przychodzą, a czasem niespodzianki tak jak moja.Głowy do góry .!!!

#23 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 14 luty 2010 - 08:55:55

Witam wszystkie Panie. Mam 40 lat i od miesiąca wielkiego doła. Brak miesiączki, złe wyniki poziomu hormonów. "Choroba Hasimoto z wygasaniem czynności jajników tworzą zespół Szmidta"- słowa endokrynologa. Czym to się je - nie wiem. Wiem tylko tyle - wczesna menopauza. Przyklejam plastry hormonalne System Sequi przepisane przez ginekologa i czekam nie wiem na co? Na starość? Wybuchy gorąca mnie wykańczają, co 20 minut, jestem już tym potwornie zmęczona, rodzina pociesza, a ja czytam następstwa HTZ i ogarnia mnie rozpacz. Moim zdaniem prócz wizyty u ginekologa i endokrynologa przydałaby się jeszcze wizyta u psychologa. Koleżanki w pracy mówią "Witaj w klubie" ale one mają po 50 lat a ja 10 lat młodsza i nie jestem na to przygotowana psychicznie. Czy to już początek końca? Jestem załamana. Wiem może bluźnie w tym momencie ale takie słowa jak "weź się za sport, uśmiechaj się" na dzień dzisiejszy nie działają. Pozdrawiam

MAM 49 LAT, OD 5 LAT BRAŁAM HORMONY, CZULAM SIE SUPER,NIESTETY MUSZIAŁAM ODSTAWIĆ BO ZYŁY, KREW,NOGI,ZASTRZYKI PRZECIWZAKRZEPOWE ITD., TERAZ CUJĘ SIĘ BARDZO ZLE, PRAWIE NIE ŚPIĘ,WIĘC CIAGLE JESTEM ZMĘCZONA I ROZDRAŻNIONA

#24 ~wiara1973~

~wiara1973~
  • Goście

Napisano 17 luty 2010 - 19:04:10

Witam Panie. Mam 37 lat i sztuczną menopauzę związaną z amputacją po rozpoznaniu nowotworu. Cieszę się, że żyję, nie zdążyłam urodzić dzieci, ale mam adopcyjne. Menopauza mnie zwaliła z nóg, złe samopoczucie depresja i ogólnie wszystko było źle. Terapia hormonalna to super sprawa ja nie mogę z niej skorzystać z powodu zmian w piersiach, ale jak możesz brać, po co się męczyć. Należy tylko pamiętać o kontroli u ginekologa i badać piersi. Powodzenia. :rolleyes:

#25 ~~beata~~

~~beata~~
  • Goście

Napisano 05 marzec 2010 - 02:10:54

:rolleyes: Witam Ja mam obecnie prawie 48 lat, po 40 ginekolog zalecił mi regulujące okres tabletki antykoncepcyjne (jasminum) brałam je ponad rok , czułam się świetnie młodo, lekko, super, wcześniej też nie narzekałam na samopoczucie. Potem lekarz zrezygnował z tej przychodni trafiłam do innego który kategorycznie zabronił mi brać te tabletki, trochę postraszył czym one grożą, i założył mi wkładkę na 5 lat. Niestety zaczęły się sensacje, obfite krwawienia i w szpitalu usunięto mi ją. Teraz sama nie wiem co się ze mną dzieje. Raz mam okres potem z pół roku przerwy potem znowu jest rozmowa z lekarzem nic mi nie dała. Mówi że tak ma być. Mam małe nadciśnienie biorę tabletki regulujące, nie mam żadnych uderzeń gorąca, ani czegoś tam o czym piszą moje poprzedniczki, ale to chyba ta menopauza. A może nie ?? :unsure:

#26 ~pinka79~

~pinka79~
  • Goście

Napisano 24 maj 2010 - 20:18:55

12 czerwca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się II Warszawski Dzień Promocji Zdrowia Seksualnego organizowany przez Fundację Promocji Zdrowia Seksualnego im. dr. Stanisława Kurkiewicza.Wstęp bezpłatny, start 10.00
Ja wybieram się posłuchać : Menopauza - ważny etap życia kobiety – dr Agnieszka Drosdzol

#27 ~Ira~

~Ira~
  • Goście

Napisano 31 marzec 2011 - 12:09:43

Menopauza jest do przeżycia, najważniejsze to nie poddać się psychicznie, warto konsultować się nie tylko z ginekologiem, ale też z psychologiem, psychoterapeutą. Trzeba szybko reagować i nie poddać się stresowi :)

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2011 - 15:26:49

Menopauza jest do przeżycia, najważniejsze to nie poddać się psychicznie, warto konsultować się nie tylko z ginekologiem, ale też z psychologiem, psychoterapeutą. Trzeba szybko reagować i nie poddać się stresowi :)

Już sama opłata za wizytę u ginekologa wpędzi w depresję, a psycholog i psychoterapeuta jak wystawia rachunek,to jeszcze nasze wnuki będą długi spłacać :( najlepszy sposób to zabrać wnuki lub jak kto ich nie ma, to pieska na spacer ;) :P

#29 ~Basica~

~Basica~
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2011 - 14:54:01

Mam 39 lat i od miesiaca zdiagnozowana przedwczesna menopauze. Od 3 lat mam zaburzenia miesiaczkowania, tak wiec to zaczelo sie juz wczesniej. Ginekolog przepisal mi plastry Fem7Combi, waham sie czy je stosowac, poniewaz czuje sie w miare dobrze. Lekarz przekonywal mnie, ze to jest korzystne, dziala oslaniajaco na organizm, ale z drugiej strony wiadomo tez o ryzyku. Nawiasem mowiac, nie sadzilam, ze przedwczesna menopauza zdarza sie czesto, lecz wyglada na to, ze dotyczy to coraz wiecej kobiet.

#30 ~Sandra~

~Sandra~
  • Goście

Napisano 21 maj 2011 - 15:08:41

Drogie Panie!

Domyślam się, że odwiedzają Panie to forum po to by znaleźć coś dla siebie - porady czy też refleksje innych kobiet na tematy które dotyczą również Pań. Postanowiłam jednak zwrócić się do Pań z prośbą o pomoc. Poszukuję kobiet w wieku od 50 do 60 lat (może być rocznikowo), które są w związku małżeńskim. Zajmuje się badaniem takich kwestii jak obraz ciała, relacja z partnerem i satysfakcja seksualna (są to badania do pracy magisterskiej). Bardzo liczę na pomoc ze strony Pań, to dla mnie naprawdę ważne. Mało osób zajęło się badaniem takich tematów, a jest to przecież potrzebne by lepiej zrozumieć dynamikę zmian zachodzącą w tym okresie. Badanie jest oczywiście anonimowe!

Poniżej podaję adres strony, z której można pobierać arkusz badań (składa się on z 11 stron, ale proszę się nie zrażać - jego wypełnienia zajmuje od 10 do 15 minut):

http://www.sendspace.pl/file/92893a3db4baea6b9214790

Wypełnione arkusze bardzo proszę wysyłać na adres mailowy, specjalnie stworzony na potrzeby badań: badania2011@onet.pl

BARDZO dziękuję za pomoc! :)

#31 ~Sandra~

~Sandra~
  • Goście

Napisano 21 maj 2011 - 15:10:12

Arkusz mogą także wypełniać Panie będące w nieformalnym związku z partnerem :)

#32 ~hannuta~

~hannuta~
  • Goście

Napisano 21 październik 2011 - 17:48:41

A ja mam już i dopiero 44 lata i w zeszłym roku zakończyłam swoją pełnię kobiecości. Szkoda, że tak szybko. To strasznie przykre patrzeć jak moje koleżanki mają malutkie dzieci, a ja się już ich nigdy nie doczekam. Mam pytanie: czy któraś z Pań zażywała kiedyś MENOPAUSAL FORMULA?

#33 ~Iwona~

~Iwona~
  • Goście

Napisano 21 listopad 2011 - 19:09:18

To prawda,że HTZ odmładza sama jestem tego przykładem mam prawie 50 lat a wszyscy mi dają lata po 30 oczywiście trzeba pocierpieć biorąc te plasterki hormonalne, bo ja strasznie przechodzę menopauzę.

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2012 - 11:38:05

To prawda,że HTZ odmładza sama jestem tego przykładem mam prawie 50 lat a wszyscy mi dają lata po 30 oczywiście trzeba pocierpieć biorąc te plasterki hormonalne, bo ja strasznie przechodzę menopauzę.

Poczytaj o zagrożeniu zakrzepicą i zawałem lub udarem mózgu..a może już przeżyłaś mały udar niedokrwienny :unsure: ..no bo te problemy ze wzrokiem mogą być objawem uszkodzenia mózgu :unsure: ..albo lusterka :rolleyes:

#35 ~DM~

~DM~
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2012 - 17:37:03

Jestem autorką książki o tym w jaki sposób można pomóc sobie samej w tym trudnym okresie, na życzenie wyślę darmowy fragment, a tutaj "Oswoić klimakterium" można ją kupić.

Nie czekaj, aż klimakterium na dobre u Ciebie zagości. Jaki ma to sens? Już teraz staw mu czoło i spróbuj łatwo i szybko odmienić swoje życie na lepsze.

(...)

Użytkownik -Kazik- edytował ten post 02 styczeń 2012 - 18:22:51
niedozwolona reklama

#36 ~Rozsądek i umiar~

~Rozsądek i umiar~
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2012 - 07:05:50

Jestem autorką książki o tym w jaki sposób można pomóc sobie samej w tym trudnym okresie, na życzenie wyślę darmowy fragment, a tutaj "Oswoić klimakterium" można ją kupić.

Nie czekaj, aż klimakterium na dobre u Ciebie zagości. Jaki ma to sens? Już teraz staw mu czoło i spróbuj łatwo i szybko odmienić swoje życie na lepsze.

(...)

Oswoić można się z nadmiarem reklam, bzdurnych artykułów pełnych rad i pseudo leków nabijających kieszenie producentom. Zachowajmy zdrowy rozsądek. :)

#37 ~Położna MGR~

~Położna MGR~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2012 - 23:50:39

Szanowne Panie które skończyły 45 lat proszę poświęcenie 10min. na wypełnienie ankiety do mojej pracy MGR.
http://moje-ankiety....pond-17328.html
Z góry dziękuję

#38 ~położna~

~położna~
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2012 - 15:22:06

Szanowne Panie zwracam się z prośbą o wypełnienie mojej ankiety do pracy MGR. Wypełnienie zajmuje ok. 10minut.
http://moje-ankiety....pond-17328.html
Z góry bardzo dziękuję

#39 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2012 - 14:22:33

A co powiedziec mam Ja ? 20 lat skonczone w lutym... slyszalas cos takiego jak przedwczesna menopauza... to wlasnie dotknelo mnie, postaw sie na moim miejscu.. nigdy nie bede mogla miec swoich dzieci ....z jakiego powodu !!!!??????? :(

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2012 - 11:09:05

A co powiedziec mam Ja ? 20 lat skonczone w lutym... slyszalas cos takiego jak przedwczesna menopauza... to wlasnie dotknelo mnie, postaw sie na moim miejscu.. nigdy nie bede mogla miec swoich dzieci ....z jakiego powodu !!!!??????? :(

Może nie trzeba było słuchać mamy i przykazań..i spróbować wcześniej :blush: podobno ciąża wstrzymuje menopauzę..może jeszcze zdążysz ;) :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych