Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

95 odpowiedzi w tym temacie

#81 100Marek

100Marek

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 6263 postów

Napisano 06 styczeń 2013 - 21:39:04

Taki wideo radar jak przy Real w Kobylnicy by się zdal. Rejestruje nie tylko przekroczenie pędkości, ale wszelkie nieprawidłowe zachowania kierowców.

Nie wszelkie, bo jeżeli nie przekroczysz prędkości, ani nie wjedziesz na czerwonym, to nie będzie fotki gdy nie zapniesz pasów lub na przykład będziesz rozmawiał przez telefon.

#82 ~Wee~

~Wee~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2013 - 21:39:21

Nie przenoś sytuacji z filmów sensacyjnych na teren miasta, nie jest tak jak piszesz. Obowiązek zatrzymania samochodu przed przejściem istnieje, ale nie zawsze. Sprawdź w kodeksie.

Ty wiesz lepiej czego doświadczyłem, nie? Chyba zacznę nagrywać te sytuacje na przejściać i zachowanie gnojków, bo widzę że jawne próby uszkodzenia ciała są zamiatane pod dywan. Uwierz że miałem kilka sytuacji, że gdybym nie uciekał gnojek zrobiłby ze mnie pasztet.

W 1981 na ekrany polskich kin wszedł film "Miś". Pada tam takie zdanie:

"Tak mówicie? A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był. To wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka!!!"

Minęło 32 lata i nic się Polacy nie nauczyli. Dalej nie rozumieją że pieszy to człowiek, też ma prawo czasem przejść przez jezdnię.

#83 100Marek

100Marek

Swojak

• PipPipPipPip
  • 6263 postów

Napisano 06 styczeń 2013 - 21:44:25

Ty wiesz lepiej czego doświadczyłem, nie? Chyba zacznę nagrywać te sytuacje na przejściać i zachowanie gnojków, bo widzę że jawne próby uszkodzenia ciała są zamiatane pod dywan. Uwierz że miałem kilka sytuacji, że gdybym nie uciekał gnojek zrobiłby ze mnie pasztet.

W 1981 na ekrany polskich kin wszedł film "Miś". Pada tam takie zdanie:

"Tak mówicie? A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był. To wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka!!!"

Minęło 32 lata i nic się Polacy nie nauczyli. Dalej nie rozumieją że pieszy to człowiek, też ma prawo czasem przejść przez jezdnię.

Nie powiem czy wiem lepiej, ale nigdy nie spotkałem, jak piszesz świadomego szarżowania z pełnym gazem na pieszego. Przykre, jeżeli Ciebie coś takiego spotkało.

#84 ~Weee~

~Weee~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2013 - 21:47:35

Nie powiem czy wiem lepiej, ale nigdy nie spotkałem, jak piszesz świadomego szarżowania z pełnym gazem na pieszego. Przykre, jeżeli Ciebie coś takiego spotkało.

To jeszcze mało widziałeś. Kiedyś widziałem w Słupsku jak koleś na czerwonym jechał na matkę z dzieckiem w wózku. Gdyby nie zwiała wiadomo jakby to się skończyło. To że Ty masz wyobraźnię za kółkiem, nie oznacza że wszyscy ją mają. Uwierz że można się zdziwić. Dlatego potrzebne są systemy - barierki, kamery, ścieżki dla rowerów, inne programowanie świateł, a nie puszczanie na warunkowych kierowców za zakręt za którym nic nie widzą, malowanie przejść z daleka od skrzyżowań. Słupsk w tym zakresie to średniowiecze, dlatego jest niebezpiecznie.

#85 ~yyyyy~

~yyyyy~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2013 - 22:36:41

Zlikwidować pasy, zlikwidować dojazd bezpośredni z drogi krajowej 6 do Wielogłów!

te likwidator weź się zlikwiduj BARANIA ŁĄKO

#86 ~yyyyy~

~yyyyy~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2013 - 22:37:19

Zlikwidować pasy, zlikwidować dojazd bezpośredni z drogi krajowej 6 do Wielogłów!

#87 ~Aga~

~Aga~
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2013 - 23:23:09

teskty niektórych osób, to szkoda komentowac, najlepej niech ludzie siedzą w domach i bedzie spokój, ludzie chcą spokojnie z autobusu wrócić a domu a czasem tam kilka ładnych minut trzeba stać niekiedy w deszczu aż jakiś łaskawy kierowca sie zatrzyma. Niektórzy tu nie maja wyobrażni i ciekawe co oni by zrobili, kiedy ich dotyczyłaby taka sytuacja i stracili by na pasach bliską osobę

#88 ~widz~

~widz~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2013 - 01:42:15

Brawo mieszkańcy!!! A komentatorów z gp forum niestety połowy nie brać pod uwagę bo to idio...i.

W TAKIM KRAJU ŻYJEMY ŻE ABY COŚ OSIĄGNĄĆ TRZEBA WZIĄĆ SPRAWY W SWOJE RĘCE!

#89 ~Likwidator~

~Likwidator~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2013 - 05:29:47

Barania łąka... to może tam chadzają mieszkańcy Wielogłów po tych pasach? I ilu ich tam chodzi? Trzy osoby na tydzień?

Jak ktoś chce mieszkać na wsi jak król, to niech zadba o to, co trzeba. Niech kupi sobie samochód albo niech walczy o autobus do jakiejś lokalizacji na drodze lokalnej.

Droga krajowa i będziemy ją teraz rżnąć na kawałeczki pasami, bo się paru osobom nie chce przespacerować dwóch kilometrów zamiast jednego na przystanek.

#90 ~piotr~

~piotr~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2013 - 06:07:17

czy organizator tej procesji na ,,6,, zapomnial o bezpieczestwie protestujacych -
kamizelka odblaskowa kosztuje 3,50 - 5 zł opaska jeszcze taniej a ratuje zycie ! Może policja albo jakas firma ubezpieczeniowa zasponsoruje mieszkancom - to tylko jedno piwo!
Zadbajcie kochani s a m i o swoje i swych najblizszych bezpieczestwo - zadne protesty
nawet jak wam wybuduja skrzyzowanie wielopoziomowe i tak bedziecie jeczyc ze cos zle

#91 ~zbulwersowany~

~zbulwersowany~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2013 - 13:53:58

Trzeba dobrego oświetlenie tego odcinka oraz wysepkę do skrętu w lewo w strone wioski (jak jedziemy od Słupska w strone Gdańska). Mimo włączenia kierunkowskazu sygnalizujęcego skręt w lewo (już jak człowiek zjeżdza z obwodnicy) to kierowcy-idioci nawet za tobą nie hamują, nawet nie próbują wyminąć cię z prawej strony to z lewej wyprzedzają myśląc że zdążą!!! I Tak właśnie babka z szóstką dzieci w aucie myslała że zdąży i uderzyła w Tico skręcające na wioskę - o mało nie zabijając osób z Tico!!!!!!!!!!

#92 ~Martyna~

~Martyna~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2013 - 15:47:29

a kamizelki odblaskowe to sa załozone czy tak sobie chadzacie dalej szaro-burzy?

w mieście jak przechodzisz przez jezdnie, to też zakładasz kamizelkę?

#93 ~Martyna~

~Martyna~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2013 - 15:57:57

Jako mieszkańcowi Słupska nie podoba mi się ani lokalizacja przejścia, ani wsi Wielogłowy, ani też pomysły na protesty. Wszystkie wymienione wpływają negatywnie na bezpieczeństwo ważnej i ruchliwej krajowej drogi. W ramach protestu proponuję, aby każdy z dorosłych mieszkańców Słupska pojechał do Wielogłów i wbił jedną sztachetę gdzieś dokoła wsi. To powinno wystarczyć na płot, który skutecznie zablokuje mieszkańców w domach, nie będą się szwędać, będzie mozna zlikwidować pasy... ;)

Mi też się wiele rzeczy nie podoba, ale cóż- życie! Ruchliwej? Od wielu lat walczymy o rozwiązanie problemu z Zarządem Dróg Krajowych i Autostrad i co chwile otrzymujemy odpowiedź, że droga A6 jest mało uczęszczana i przebudowy nie będzie.

Apropo sztachety, to owszem musisz ją wbić, świetny pomysł, ale sobie między oczy!
Pozdrawiam ;)

#94 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2013 - 16:05:42

czy organizator tej procesji na ,,6,, zapomnial o bezpieczestwie protestujacych -
kamizelka odblaskowa kosztuje 3,50 - 5 zł opaska jeszcze taniej a ratuje zycie ! Może policja albo jakas firma ubezpieczeniowa zasponsoruje mieszkancom - to tylko jedno piwo!
Zadbajcie kochani s a m i o swoje i swych najblizszych bezpieczestwo - zadne protesty
nawet jak wam wybuduja skrzyzowanie wielopoziomowe i tak bedziecie jeczyc ze cos zle

jesteś zwykłym bu.....em, jak cię to nie dotyczy,to się nie odzywaj i naucz się ortografii .

#95 ~Słupszczanka~

~Słupszczanka~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2013 - 16:21:34

Ta manifestacja, to świetny pomysł! Bardzo dobrze, że mieszkańcy wzięli sprawę we własne ręce. Mam tam znajomych i już wiele razy zjeżdżając z A6 na drogę powiatową BARANY wyprzedzają nie biorąc pod uwagę podwójnej ciągłej, pasów, ograniczenia prędkości.
Niby gmina chce pomóc, ale jak? Raptem postawili 1 lampę solarowo przy wjeździe, która po zmroku świeci 20 minut przy dobrych wiatrach...
Ja się nie dziwie, gdyby tam ginęli moi bliscy też bym tam była... A Ci wszyscy przemądrzali sami niech tam ią i spróbują przejść przez przejście na drugą stronę, powodzenia!

Ludzie! Żyjemy w wolnym kraju, każdy z nas ma prawo wypić piwo i chcieć wrócić do domu, przecież taki pieszy nawet gdyby szedł na czterech, nie znaczy że ma zostać rozjechany przez Kierowcę, który jest ostrzegany znakami i zamiast 70km/h jedzie drugie tyle. Większość z Was pisze jakby nigdy nie wracała pod jakim kolwiek wpływem alkoholu do domu, choćby od Cioci z imienin... przykre!

Drodzy Wielogłowianie, życzę Wam, aby w końcu poprawiło się Wasze bezpieczeństwo, by Wasze dzieci bezpiecznie wracały do domów! Walczcie o swoje.

Jak wyżej ktoś mądry napisał droga jest dla Was, nie Wy dla rogi. Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia jutro na manifestacji.

#96 jacektalin

jacektalin

Nowy

• Pip
  • 8 postów

Napisano 27 luty 2020 - 12:10:07

Tak jak kolega napisał - najlepsze i najprostsze rozwiązanie. Przejście może nieco trudniej zrobić niż zakup znaku na https://max8.pl/ i po problemie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych