Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

19 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 maj 2014 - 03:41:29

Ja będę mieć emeryturę ok. 1500 brutto. Dzieci niestety musiały wyemigrować za pracą. To gdzie mam wg Pana Premiera Tuska dokonać żywota? I na czyj koszt? O ile oczywiście dożyję tego pięknego wieku uprawniającego do emerytury.

#2 ~senior na 5~

~senior na 5~
  • Goście

Napisano 06 maj 2014 - 06:03:54

Dzieci nie będa przysyłać dolarów czy innych funtów? no to współczuję.

#3 ~Rita~

~Rita~
  • Goście

Napisano 06 maj 2014 - 15:54:33

Ja będę mieć emeryturę ok. 1500 brutto. Dzieci niestety musiały wyemigrować za pracą. To gdzie mam wg Pana Premiera Tuska dokonać żywota? I na czyj koszt? O ile oczywiście dożyję tego pięknego wieku uprawniającego do emerytury.

Chyba dzieci dopłacą resztę, jakoś ich wychowałaś :)

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 07 maj 2014 - 09:00:28

Ooo, emerytura 1500 to bogactwo! Ja dostanę 600. Pracuję w sektorze państwowym, niestety. A dzieci nie mają obowiązku płacić za rodziców.

#5 ~Rita~

~Rita~
  • Goście

Napisano 07 maj 2014 - 14:14:20

Ooo, emerytura 1500 to bogactwo! Ja dostanę 600. Pracuję w sektorze państwowym, niestety. A dzieci nie mają obowiązku płacić za rodziców.

Mylisz się, mają obowiązek płacić alimenty rodzicom, tak stanowi prawo. To,że rzadko z tego korzystają wynika z ich małpiej miłości do dzieci. Złe dzieci pozwalają żeby rodzice żyli w nędzy :(

#6 ~PaniKa~

~PaniKa~
  • Goście

Napisano 08 maj 2014 - 08:39:41

Mylisz się co do alimentacji rodziców. Owszem w prawie są przewidziane takie przypadki, ale są też pewne ograniczenia. Jest to możliwe, np. w momencie, gdy rodzic/ żyje/ą w skrajnym ubóstwie, a stan zdrowia nie pozwala na uzyskanie przychodów. Ponadto nie należy się ono rodzicom, którzy zniedbywali swoje potomstwo.

#7 ~Rita~

~Rita~
  • Goście

Napisano 08 maj 2014 - 13:34:42

Mylisz się co do alimentacji rodziców. Owszem w prawie są przewidziane takie przypadki, ale są też pewne ograniczenia. Jest to możliwe, np. w momencie, gdy rodzic/ żyje/ą w skrajnym ubóstwie, a stan zdrowia nie pozwala na uzyskanie przychodów. Ponadto nie należy się ono rodzicom, którzy zniedbywali swoje potomstwo.

To ty się mylisz - wystarczy, że rodzic udokumentuje swoje wydatki na lekarstwa (po 60-tce są one niemałe) i już wpada w to skrajne ubóstwo. Udowodnij, że rodzice się tobą źle zajmowali, sądy przyznają alimenty nawet w przypadku, gdy dzieci były w domu dziecka :D

#8 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 maj 2014 - 21:10:49

A ja powiem tak : kiedyś byłam pracownikiem pięknego
prywatnego domu seniora nie daleko Lęborka i to co zobaczyłam przeraziło mnie koszt utrzymania :
pok. 1 os- 3900Zł
pok. 2 i więcej 2800Zł + koszty zwrotu za leki przepisane przez lekarza ale najgorsze jest to że
pani prowadząca kuchnię w ogóle się nie zna na żywieniu zbiorowym staruszków to co dostawali do jedzenia zostawia wiele do zyczenia ileż można jeść
kisiel z tartym jabłkiem albo galaretę drobiową
z porcji rosołowych ludzie patrzcie na meni co jadają wasi rodzice ich nikt nie sprawdza

#9 ~waldix~

~waldix~
  • Goście

Napisano 20 maj 2014 - 14:58:53

burmistrz tochyba dla siebie otwiera bo nas na 2500zł .za podstawe nie stać.

#10 ~Płatna opieka??~

~Płatna opieka??~
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2018 - 11:35:30

Jakie są dziś opinie o opiece w tym domu? Szukamy domu opieki dla 96 letniej mamy bo płatna opieka jaką jej teraz zapewniają woła o pomstę do nieba. Przyjechaliśmy w odwiedziny już przy wejściu dowiedzieliśmy się,że "państwa mama obraziła się i nie chce wyjść na posiłek". Idziemy do pokoju /kilkuosobowego/ mama jest w łazience, wychodzi /pusz się przy pomocy balkonika/,.. i ma w ręku mokrą bieliznę/?/, mówi, że skoczyła się bo ma ból domu brzucha. Sprawdzamy spodnie, te mokre. Pomagamy się mamie przebrać, jest dziwnie ciepła.? Nie ma żadnych spodni do przebrania..? Przecież kupiliśmy 3 pary ciepłych dresowych spodni jesienią. Pani z obsługi przynosi nam jakieś cudze..trudno.. ubraliśmy mamę. Mówimy, e chyba ma temperaturę. Pani dotyka mamy i mówi że nie, nie ma. Po chwili przychodzi druga z termometrem i mierzy temperaturę zdziwiona mówi że jest 37,5 st.C. po kilku minutach znów przychodzi z innym termometrem i mówi; " nie wierzę jednak jest temperatura". Momentalnie wraca z tabletką. Mówimy,że mama skarży się na parcie na mocz i dawniej miewała infekcje dróg moczowych. Pani przynosi tabletki na infekcję. P godzinie mama lepiej się poczuła, zjadła jogurt. Zastanawiamy się dlaczego nikt nie zainteresował się powodem rozdrażnienia starszej schorowanej kobiety, którą MAJĄ. SIĘ OPIEKOWAĆ ZA OPŁATĄ???

#11 ~Moze zgłosić Policji~

~Moze zgłosić Policji~
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2018 - 06:40:17

Jakie są dziś opinie o opiece w tym domu? Szukamy domu opieki dla 96 letniej mamy bo płatna opieka jaką jej teraz zapewniają woła o pomstę do nieba. Przyjechaliśmy w odwiedziny już przy wejściu dowiedzieliśmy się,że "państwa mama obraziła się i nie chce wyjść na posiłek". Idziemy do pokoju /kilkuosobowego/ mama jest w łazience, wychodzi /pusz się przy pomocy balkonika/,.. i ma w ręku mokrą bieliznę/?/, mówi, że skoczyła się bo ma ból domu brzucha. Sprawdzamy spodnie, te mokre. Pomagamy się mamie przebrać, jest dziwnie ciepła.? Nie ma żadnych spodni do przebrania..? Przecież kupiliśmy 3 pary ciepłych dresowych spodni jesienią. Pani z obsługi przynosi nam jakieś cudze..trudno.. ubraliśmy mamę. Mówimy, e chyba ma temperaturę. Pani dotyka mamy i mówi że nie, nie ma. Po chwili przychodzi druga z termometrem i mierzy temperaturę zdziwiona mówi że jest 37,5 st.C. po kilku minutach znów przychodzi z innym termometrem i mówi; " nie wierzę jednak jest temperatura". Momentalnie wraca z tabletką. Mówimy,że mama skarży się na parcie na mocz i dawniej miewała infekcje dróg moczowych. Pani przynosi tabletki na infekcję. P godzinie mama lepiej się poczuła, zjadła jogurt. Zastanawiamy się dlaczego nikt nie zainteresował się powodem rozdrażnienia starszej schorowanej kobiety, którą MAJĄ. SIĘ OPIEKOWAĆ ZA OPŁATĄ???

Kolejny szok! Tydzień temu byliśmy u mamy i..przeraził nas ogromny sinak na jej głowie sięgający od czola do czubka głowy. Powiedzili, że spadlaz ktzesla bo zasnęla..? Ktoś powiedział że "znaleźli ją i narobili krzyku: u leży kobieta nieżyje"..? Skoro spadla z krzesła, to dlaczego " zaleźli ją"? Kto, kiedy gdzie znalazł?? Jak dlugo i gdzie leżała zanim znaleźli? Na stołówce zawsze ktoś jest, w pokoju też nie mieszka sama.UPADEK Z KRZESLA I AKIOGROMNY SINIAK?? Nikt nic nie wyjaśnił. Dlaczego ? Z przerażenia nie wemy co robić? Podonolearz nie twierdzil wsząsu mózgu..? Dlaczgonas nie powiadiono? Oiekunka prawna nie odpowiada na SMSy. ..Płacimy by mamie z demencją zapewnić bezpieczeństwo i opiekę!

#12 ~Huk~

~Huk~
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2018 - 18:02:37

Business is Business

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2018 - 07:24:37

Kolejny szok! Tydzień temu byliśmy u mamy i..przeraził nas ogromny sinak na jej głowie sięgający od czola do czubka głowy. Powiedzili, że spadlaz ktzesla bo zasnęla..? Ktoś powiedział że "znaleźli ją i narobili krzyku: u leży kobieta nieżyje"..? Skoro spadla z krzesła, to dlaczego " zaleźli ją"? Kto, kiedy gdzie znalazł?? Jak dlugo i gdzie leżała zanim znaleźli? Na stołówce zawsze ktoś jest, w pokoju też nie mieszka sama.UPADEK Z KRZESLA I AKIOGROMNY SINIAK?? Nikt nic nie wyjaśnił. Dlaczego ? Z przerażenia nie wemy co robić? Podonolearz nie twierdzil wsząsu mózgu..? Dlaczgonas nie powiadiono? Oiekunka prawna nie odpowiada na SMSy. ..Płacimy by mamie z demencją zapewnić bezpieczeństwo i opiekę!

Taka kochająca rodzinka a matkę ubezwłasnowolniono i pozwolono na obcą osobę jako opiekun prawny? Zastanawiająca miłość bo w mojej rodzinie to córka była opiekunką prawną a nie obca osoba, która bierze za to kasę a tak naprawdę to wszystko ma w wiadomym miejscu.

#14 ~yoozwa~

~yoozwa~
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2018 - 16:08:36

Taka kochająca rodzinka a matkę ubezwłasnowolniono i pozwolono na obcą osobę jako opiekun prawny? Zastanawiająca miłość bo w mojej rodzinie to córka była opiekunką prawną a nie obca osoba, która bierze za to kasę a tak naprawdę to wszystko ma w wiadomym miejscu.

piszą że płacą by mamę z demencją mieć w .... siedzeniu , państwo "take"

#15 ~Dba o dobro matki?~

~Dba o dobro matki?~
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2018 - 09:21:59

W tym problem, że opiekunem prawnym JEST CÓRKA /działaczka kościelna/, która składała przysięgę przed Sądem że BĘDZIE DBAĆ O DOBRO MATKI../?/ i to ona wystąpła o ubezwłasnowolnienie matki i umieściła w ośrodku daleko od rodziny...i lekceważy sygnały o złej opiece, a rodzinę oskarża o "szuranie i sianie zamętu"..? Teraz okazuje się, że ośrodek ma problemy natury prawnej...?

#16 ~Zemsta katechetki~

~Zemsta katechetki~
  • Goście

Napisano 31 październik 2018 - 15:13:30

W tym problem, że opiekunem prawnym JEST CÓRKA /działaczka kościelna/, która składała przysięgę przed Sądem że BĘDZIE DBAĆ O DOBRO MATKI../?/ i to ona wystąpła o ubezwłasnowolnienie matki i umieściła w ośrodku daleko od rodziny...i lekceważy sygnały o złej opiece, a rodzinę oskarża o "szuranie i sianie zamętu"..? Teraz okazuje się, że ośrodek ma problemy natury prawnej...?

Zemsta emerytowanej katechetki za skontrolowanie nielegalnego domu opieki, to zabronienie odwiedzin i żądanie zgody sądu na odwiedziny w obecności kuratora opłacanego przez chcących odwiedzić starą schorowaną prawo 100 letnią matkę???

#17 ~Heniu~

~Heniu~
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2019 - 13:07:23

Taka kochająca rodzinka 

#18 ~Prawo?~

~Prawo?~
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2019 - 12:17:57

Dziwi stanowisko mecenas, ktora popiera opiekuna prawnego protestującego przeciw kontrolom w prywatnym i działającym bez pozwolenia UW domu opieki.. Czekają na kolejny wypadek jak w domu opieki gdzie "staruszek palił się przypięty pasami"?

#19 ~Fugu~

~Fugu~
  • Goście

Napisano 06 luty 2019 - 14:30:38

Taka anegdota:
Kiedyś pracowałam w domu spokojnej starości. Dom fajny, sama na starość do nich pójdę...
Anegdota dotyczy rodzin dziadków. CÓRKA, SYN, itp... Raz na 2 tyg. Raz na 2 miesiące.... Przychodzą i się "opiekują" rodzicem przez godzinę i zawsze jest ten sam scenariusz pt. " mama nie ma tego śmego, źle się nią zajmujecie" itp. Sranie

#20 ~Kontrole konieczne~

~Kontrole konieczne~
  • Goście

Napisano 12 luty 2019 - 16:41:16

Taka anegdota:
Kiedyś pracowałam w domu spokojnej starości. Dom fajny, sama na starość do nich pójdę...
Anegdota dotyczy rodzin dziadków. CÓRKA, SYN, itp... Raz na 2 tyg. Raz na 2 miesiące.... Przychodzą i się "opiekują" rodzicem przez godzinę i zawsze jest ten sam scenariusz pt. " mama nie ma tego śmego, źle się nią zajmujecie" itp. Sranie

O ile wiem, PRYWATNY dom opieki nie jest darmowy i rodzina musi słono płacić za opiekę nad seniorem, więc MUSI PRACOWAĆ by zarobić na opłaty i by wystarczyło na utrzymanie sobie i swojej rodziny. Powierzając opiekę nad rodzicem osobom PROWADZĄCYM OŚRODEK musi mieć pewność, że senior ma zaspokojone wszystkie potrzeby i jest bezpieczny. Brak nadzoru ze strony rodziny skutkuje wypadkami, odleżynami i chorobami skórnymi. Konieczne są też kontrole ze strony odpowiednich urzędów by nie dochodziło do wypadków.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych