Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

W co się bawić...?

33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wisia Wiśniewska

Wisia Wiśniewska

- nie lękam się korzystać z własnego mózgu -

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 522 postów

Napisano 15 czerwiec 2019 - 13:42:53

"...W co się bawić? W co się bawić?
Daleka pora na pytanie to, czy bliska,
Lecz w końcu przecież trzeba będzie je postawić,
Chociaż na razie w oku tli się śmiechu iskra..."

:)

Pytanie nie jest bezzasadne. W co się bawić na Forum gdy wszystkie możliwości są już wyczerpane..

Pomysłów mam milion. Proszę o propozycje... Ech, tak sobie nieraz w skrytości myślę, że pobawiłabym się choć wykonywany zawód pielęgniarki oddziału psychiatrycznego wymaga powagi i rozsądku.  

#2 Phoenix_7

Phoenix_7

**

• PipPipPipPip
  • 2854 postów

Napisano 15 czerwiec 2019 - 22:34:00

Zniewolony lud boi się teraz na forach wypowiadać i nie ma się czemu dziwić ? B)

#3 Wisia Wiśniewska

Wisia Wiśniewska

• PipPipPipPip
  • 522 postów

Napisano 16 czerwiec 2019 - 07:38:41

Zniewolony lud boi się teraz na forach wypowiadać i nie ma się czemu dziwić ? B)

Ludzie stają się coraz bardziej zamknięci w sobie. Coraz bardziej nieczuli, obojętni i egoistyczni. Zatracają radość życia. Do zabawy potrzebna jest im profesjonalna pomoc techniczna. 

Pamiętam jeszcze jako dziecko, u nas w domu zawsze było pełno gości. Wpadały co chwilę sąsiadki  pożyczyć na niby trochę soli albo cukru aby był pretekst do pogadania sobie w kuchni. Ale tej soli albo cukru nie zabierały. Jakby zapominały po co przyszły. 

Wpadali też sąsiedzi z flaszką wódki aby pogadać z tatą o polityce albo o babach. 

Odwiedzali nas ciocia z wujkiem i chrzestni. 

Ja nie miałam komputera ale radośnie bawiłam się z koleżankami lalkami,  skakanką albo w niebo i piekło. Z chłopakami też bawiłyśmy się... 

Teraz włączamy radio albo telewizor z którego płyną słowa zgorzkniałe pełne jakichś niesprecyzowanych pretensji do wszystkich i wszystkiego.   :(

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2019 - 15:20:45

Forum mialo się calkiem dobrze dopóki nie wkroczyl z brudnymi łapami Czarna Pantera, to jemu podziekować należy za rozwalenie forum

#5 Wisia Wiśniewska

Wisia Wiśniewska

• PipPipPipPip
  • 522 postów

Napisano 16 czerwiec 2019 - 15:37:46

Forum mialo się calkiem dobrze dopóki nie wkroczyl z brudnymi łapami Czarna Pantera, to jemu podziekować należy za rozwalenie forum

czarna pantera sam tego nie wymyślił.  Czerpie jakąś niezrozumiałą dla mnie rozkosz.  

To prawda. Odeszło wielu cennych Użytkowników. 

Tego już nigdy nikt nie odbuduje.  Pozostały tylko wspomnienia i żal.ze straconych nadziei.  

Pewnego dnia przytoczę słowa Użytkownika którymi pożegnał Forum.  Wkrótce odszedł na zawsze... Był naszym Przyjacielem. 

#6 Lizak

Lizak

Swojak

• PipPipPipPip
  • 313 postów

Napisano 16 czerwiec 2019 - 23:28:46

[...] Wkrótce odszedł na zawsze... Był naszym Przyjacielem.

Do końca zachował jednak pogodę ducha i poczucie humoru, co zanotowali kronikarze niebiescy relacjonując jego spotkanie ze św. Piotrem:

A Stanisław dłoń mu ściska i mówi:
Iwanie, choć się skończą wspólne boje,
przyjaźń pozostanie.

Użytkownik Lizak edytował ten post 16 czerwiec 2019 - 23:29:09

#7 Phoenix_7

Phoenix_7

**

• PipPipPipPip
  • 2854 postów

Napisano 17 czerwiec 2019 - 00:00:02

Wyjątkowo antyspołeczny i bardo toksyczny osobnik ! :angry:

czarna pantera sam tego nie wymyślił. 

Czerpie jakąś niezrozumiałą dla mnie rozkosz.  

To prawda. Odeszło wielu cennych Użytkowników. 

Tego już nigdy nikt nie odbuduje.  Pozostały tylko wspomnienia i żal.ze straconych nadziei.  

Pewnego dnia przytoczę słowa Użytkownika którymi pożegnał Forum.  Wkrótce odszedł na zawsze... Był naszym Przyjacielem. 

(...)

Użytkownik Phoenix_7 edytował ten post 17 czerwiec 2019 - 00:04:02

#8 Wisia Wiśniewska

Wisia Wiśniewska

• PipPipPipPip
  • 522 postów

Napisano 17 czerwiec 2019 - 11:45:10

Cieszył się  każdym gestem.  Zawsze marzył aby zabrał go ktoś na wycieczkę zagraniczną. Pragną zobaczyć świat...  

Spełniliśmy Jego marzenie. Był z nami na wycieczce... 

Oto co wpisał na You Tube po obejrzeniu filnu: 

KubuśPuchatek   1 rok temu

Witajcie Przyjaciele. Bardzo, ale to bardzo serdecznie Wam dziękuje za okazaną pamięć i rewelacyjny teledysk. Czyj to pomysł, a czyje wykonanie? Awatar jak żywy. Jeszcze nigdy nie byłem za granicą. Dzięki Wam na starość, i po mnie zostanie jakaś pamiątka. Pozdrawiam Uleńkę i Pszczółkę, oraz Obecnego1. Niech Was Bóg błogosławi. KubuśPuchatek.

#9 PlateO'Shrimp

PlateO'Shrimp

Dysponuje spodenkami

• PipPipPipPip
  • 1519 postów

Napisano 17 czerwiec 2019 - 12:15:24

Wisiu proszę nie pisz takich smutnych postów  :(

Bo się rozpłaczę a nie mogę beczeć w robocie  :(

#10 Wisia Wiśniewska

Wisia Wiśniewska

• PipPipPipPip
  • 522 postów

Napisano 17 czerwiec 2019 - 15:42:53

Wisiu proszę nie pisz takich smutnych postów  :(

Bo się rozpłaczę a nie mogę beczeć w robocie  :(

Ja też mam łzy w oczach...

Pytaliśmy co chciałby na imieniny albo urodziny. Odpowiadał wystarczy kilka dobrych słów. 

Ale jeśli możecie przyślijcie mi paski do glukometru, igły do penów, bandaże elastyczne do owijania nóg i oliwkę dla niemowląt. 

To co otrzymywał na receptę było niewystarczające. Lekarza obowiązują limity. 

Użytkownik Wisia Wiśniewska edytował ten post 17 czerwiec 2019 - 15:45:03

#11 ~znawca~

~znawca~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2019 - 19:24:07

Ja też mam łzy w oczach...

Pytaliśmy co chciałby na imieniny albo urodziny. Odpowiadał wystarczy kilka dobrych słów. 

Ale jeśli możecie przyślijcie mi paski do glukometru, igły do penów, bandaże elastyczne do owijania nóg i oliwkę dla niemowląt. 

To co otrzymywał na receptę było niewystarczające. Lekarza obowiązują limity. 

Nie wiem jak jest przy innych chorobach, ale wiem na pewno, że przy cukrzycy nie obowiązują żadne limity.

#12 Wisia Wiśniewska

Wisia Wiśniewska

• PipPipPipPip
  • 522 postów

Napisano 17 czerwiec 2019 - 19:46:46

Nie wiem jak jest przy innych chorobach, ale wiem na pewno, że przy cukrzycy nie obowiązują żadne limity.

Więc wiesz to czego nie wiesz.  Dwa opakowania pasków x 50 sztuk na receptę. Potrzebował  nawet cztery.  Igły dużo mniej bolesne  bez recepty to wydatek ponad możliwości.  

Opakowanie pasków bez recepty blisko 40 złotych. Igły 100 złotych. Buteleczka oliwki na kojenie ran na nogach to ponad 20 złotych.  Bandaże elastyczne do wyrzucenia po jednorazowym zawinięciu to łącznie z jałowymi gazikami około 30 złotych dziennie.

Więc wiesz dużo więcej ode mnie. 

#13 Wisia Wiśniewska

Wisia Wiśniewska

• PipPipPipPip
  • 522 postów

Napisano 17 czerwiec 2019 - 20:34:37

W co się bawić...?

"W co się bawić? W co się bawić?

Narasta problem, który jątrzy i przeraża,
Sekretarz grać już przestał w dziewiątego wała,
Dziewiąty wał już się nie bawi w sekretarza.
Niedobrze jest, gdy nuda czyha,
Gdy takie serso już cię mierzi i odpycha,
A kiedy nawet już nie będą miały wzięcia
Szare komórki do wynajęcia
W co się bawić? W co się bawić?
Daleka pora na pytanie to, czy bliska,
Lecz w końcu przecież trzeba będzie je postawić,
Bo chleba dosyć,
Lecz rośnie popyt na igrzyska"

#14 ~znawca~

~znawca~
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2019 - 21:04:05

Więc wiesz to czego nie wiesz.  Dwa opakowania pasków x 50 sztuk na receptę. Potrzebował  nawet cztery.  Igły dużo mniej bolesne  bez recepty to wydatek ponad możliwości.  

Opakowanie pasków bez recepty blisko 40 złotych. Igły 100 złotych. Buteleczka oliwki na kojenie ran na nogach to ponad 20 złotych.  Bandaże elastyczne do wyrzucenia po jednorazowym zawinięciu to łącznie z jałowymi gazikami około 30 złotych dziennie.

Więc wiesz dużo więcej ode mnie. 

Piszesz o cenach w aptekach, a ja piszę o nielimitowanej (potrzebnej) ilości lekarstw na cukrzycę na receptę od lekarza.

#15 Wisia Wiśniewska

Wisia Wiśniewska

• PipPipPipPip
  • 522 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 02:40:49

Piszesz o cenach w aptekach, a ja piszę o nielimitowanej (potrzebnej) ilości lekarstw na cukrzycę na receptę od lekarza.

Więc piszemy o tym samym. Statystycznie czyli wszyscy jesteśmy średnio zdrowi, średnio szczęśliwi, średnio bogaci, średnio uczciwi i średnio mądrzy. Więc średnio nie jest wcale aż tak źle.  Wszyscy mieścimy się w statystyce.  Statystycznie i Ty masz rację i ja. 

Na tym polega porozumienie zakończone kompromisem.   :)

#16 Wisia Wiśniewska

Wisia Wiśniewska

• PipPipPipPip
  • 522 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 03:03:13

Chciałabym powiedzieć jeszcze o statystyce: Na wiejskim weselu wszyscy dobrze się bawili.  Ci którzy tańczyli i ci którzy bili się sztachetami.  Jeden nawet miał widły w plecach. Ale  statystycznie w sumie zabawa była udana.   :unsure:

#17 Wisia Wiśniewska

Wisia Wiśniewska

• PipPipPipPip
  • 522 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 06:58:30

NFZ nie narzuca żadnych limitów.  Są natomiast przepisy którym podlegają lekarze.  

Lekarz według swojej wiedzy przypisuje ilość pasków. 2 opakowania na miesiąc czyli 100 sztuk. 

Przy zaawansowanej cukrzycy  (drastycznie skaczącej) chory musi mierzyć poziom co 2 godziny i wstrzykiwać insulinę. 

Ale lekarza obowiązują przepisy. Lekarz kieruje się swoją wiedzą medyczną. 

Gdy kupowałam w aptece paski, pani w okienku poradziła mi abym zmieniła lekarza, bo swojej mamie chorej na cukrzycę też musiała dokupować. 

Jeśli chory miałby wystarczającą ilość pasków na receptę nie musiałby ich dokupować. 

Cukrzykowi któremu choroba odebrała nogi a nawet słuch bardzo trudno jest wytłumaczyć lekarzowi że potrzebuje więcej pasków.  Zresztą z lekarzem dyskusji nie ma. 

Dlatego wysyłaliśmy Przyjacielowi paski, igły bandaże oraz jałowe gaziki. Pozostałe leki wyłącznie są na receptę i dokupić ich nie można.

Już nie wysyłamy. Choroba odebrała życie. 

Wysłaliśmy na nagrobek. 

#18 Wisia Wiśniewska

Wisia Wiśniewska

• PipPipPipPip
  • 522 postów

Napisano 18 czerwiec 2019 - 07:28:02

Naszemu Przyjacielowi...

#19 ~Z upoważnieniem pantery~

~Z upoważnieniem pantery~
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2019 - 20:18:25

ponawiam

W zwiazku z kolejnym rekordowym zwyciestwem PiSu nachodzi mnie taka refleksja...co bedzie gdy....

...bo na to czekaja niektorzy, to oczywista oczywistosc niestety...to ich jedyna szansa zeby pokonac PiS.
Dopoki Jaroslaw zyje i jest sprawny intelektualnie, to nie oszukujmy sie...ale zadne kundelki jak np. Schetyna / Biedron / Korwin / Braun / Liroy i im podobni nie maja szans z PiSem... :) 
Prawda taka jest. To nie jest ta liga. Jaroslaw Kaczynski to wytrawny gracz, to polityczna waga ciezka...ale nie o tym chcialem, bo moglbym tak chwalic prezesa ze ho ho ho ...dlugo.  :D 
Donald wiadomo...czeka...az to nastapi (to hiena - on wyraznie czeka) ...bo sam jest mlodszy od Pana Jaroslawa Kaczynskiego...a prezes PiSu 18tego czerwca skonczyl okragle 70 lat...to juz dosc sporo...chociaz wielu aktywnych znanych polskich politykow ma nawet wiecej...np. Korwin (ale co to za polityk).
Oczywiscie zycze Panu Jaroslawowi sto lat w zdrowiu i szczesciu...ale co bedzie gdyby...gdyby z jakis powodow nie mogl dalej pedzic swojej obecnej funkcji...
Rozszarpia hieny / sepy to wszystko co juz dalo sie wypracowac, roztrwonia, rozedra Polske na kawalki...
...dlatego wierze w to, ze prezes Jaroslaw w swojej przezornosci ma juz kogos "namaszczonego" gdyby zaistniala taka sytuacja...ale ciekawe kogo,
bo osobiscie trudno mi jest sobie kogos takiego wyobrazic, kogos kto godnie moglby zastapic w razie czego Jaroslawa...
...niby nie ma ludzi niezastapionych, a jednak sa tacy ludzie ktorych trudno jest zastapic.
Nie chce tutaj przesadzac i porownywac Jana Pawla II do prezesa... :D ...bo to troche nie na miejscu...ale chodzi mi o to, ze po smierci naszego papieza mialem pustke w sercu...jak zapewne wielu Polakow...podobnie tez czulem sie po smierci Michaela Jacksona  :D ...wiem ze to totalnie nie na miejscu porownanie, ale tez wtedy mialem tak jakby dziure w sercu...bo kto moglby zastapic krola POPu...nie ma takiej osoby i nie bedzie.
Obawiam sie ze tak samo bedzie kiedy odejdzie Jaroslaw...ale niech zyje nam 100 lat oczywiscie.
...no ale kto moglby w razie co zastapic Jaroslawa...bo trzeba na ten aspekt spojrzec chlodnym okiem, bez zadnych emocji, na zimno...
...no kto...moze Jaki ? ....nieeee, no chyba jednak nie....moze Morawiecki ? ...nieee, gosc jest za miekki, nie ma tego czegos....a moze Beata Szydlo ? ...tez nie bardzo...to kurka wodna kto ?!?!
...i tutaj zachodze w glowe i dochodze do wniosku ze nie ma takiej osoby ktora moglaby zastapic prezesa. Prezes jest jedyny w swoim rodzaju...jak Jan Pawel II w swojej kategorii...albo jak Michael Jackson w swojej...sa niestety ludzie ktorych nie da sie zastapic...
...ale wierze w przezornosc Jaroslawa...i ze ta sprawe tez ma obcykanom. :) 
Dobranoc Kochani...cieszmy sie ze Polska idzie w dobrym kierunku, mimo tego ze elektorat PiSu jest wciaz obrazany...nic to ! 
Pan Bog jest z nami !  :) 

----
----

P.S.
Wicher wieje, wicher slabe drzewa lamie hej...
Wicher wieje, wicher silne drzewa glaszcze hej ! 

(Breakout)

#20 Wisia Wiśniewska

Wisia Wiśniewska

• PipPipPipPip
  • 522 postów

Napisano 20 czerwiec 2019 - 08:37:14

ponawiam

"Pan Bog jest z nami !    :) " 

Aby dyskusja miała jakikolwiek sens chciałabym dowiedzieć się przeciw komu występuje Pan Bóg

Czy jest w koalicji czy w opozycji? Wiedza w tym zakresie będzie miała decydujący wpływ na kogo mam oddać głos w wyborach.  A nie chciałabym głosować w ciemno. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych