Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

UŻYWANE KSIĄŻKI

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~~25~~

~~25~~

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 1460 postów

Napisano 12 luty 2013 - 17:45:23

Witam, czy ktoś z Forumowiczów mógłby mi polecic miejsce, w którym można kupic używane książki (nie chodzi o podręczniki szkolne)? Wiem, że jest takie miejsce na dworcu PKP - czy mamy w mieście jeszcze jeden taki punkt?
Z góry dziękuję za konkretne informacje.

#2 Emka

Emka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 3491 postów

Napisano 12 luty 2013 - 18:13:56

Hej :)
Nie wiem w jakim celu szukasz antykwariatu, sprzedaż czy kupno ;) ale jesli chodzi o kupno to ja wszystkie swoje ulubine książki, które od lat nie były wydawane znalazłam na allegro ;) az byłam zaskoczona

#3 ~~25~~

~~25~~

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1460 postów

Napisano 13 luty 2013 - 10:38:00

Witam :) Chodzi mi o kupno. Wiem, że na allegro można znaleźc cuda ale nie poszukuję jakiejś konkretnej pozycji a szperanie wśród półek z książkami jest bezcenne :)

#4 Emka

Emka

Swojak

• PipPipPipPip
  • 3491 postów

Napisano 13 luty 2013 - 14:29:00

Witam :) Chodzi mi o kupno. Wiem, że na allegro można znaleźc cuda ale nie poszukuję jakiejś konkretnej pozycji a szperanie wśród półek z książkami jest bezcenne :)

To prawda :)

#5 proszę o kulturę

proszę o kulturę

Swojak

• PipPipPipPip
  • 8154 postów

Napisano 15 luty 2013 - 18:01:23

Myślałam,że poszukujesz czegoś konkretnego.Dzisiaj szłąm przez dworzec PKS i tam zauważyłam książki na wystawie,ale to jest lombard.

Wystawione są jakieś poradniki kulinarne,encyklopedie,to wpadło mi w oko.Przy okazji można zajrzeć,może mają więcej pozycji.

#6 proszę o kulturę

proszę o kulturę

Swojak

• PipPipPipPip
  • 8154 postów

Napisano 18 luty 2013 - 08:31:50

Witaj,od dzisiaj biblioteka miejska prowadzi wyprzedaż książek,masz okazję poszperać.Milego szperania :)

#7 ~ROMANESCA~

~ROMANESCA~
  • Goście

Napisano 16 luty 2020 - 10:27:49

Czy w okolicy jest jakiś sklep w którym możnak kupić albo sprzedać swoje używane ksiązki ? 

#8 prr

prr

Bywalec

• PipPipPip
  • 63 postów

Napisano 17 luty 2020 - 13:54:31

Nie ma. Jeśli chcialabyś sprzedać książki stacjonarnie, to pozostaje Ci olx albo facebook. Z tego co jednak wiem to bardzo ciężko jest tam cokolwiek sprzedać (portale są lepsze jeśli chcesz oddać książki za darmo, ktos się na pewno w takim przypadku znajdzie).

Polecam bardziej albo allegro albo skupszop https://skupszop.pl/

. Chociaż lepsze warunki cenowe ma moim zdaniem ten drugi portal. Na portalu jest możliwoiśc kupienia jak równięż i sprzedazy nowych oraz używanych ksiażek. Tak więc warto sobie zajrzeć. 

Użytkownik prr edytował ten post 28 luty 2020 - 10:54:32

#9 ~Januszu i Grażyno~

~Januszu i Grażyno~
  • Goście

Napisano 17 luty 2020 - 18:22:40

Polska to jednak kraj zacofany, jak to się mówi popularnie, 100 lat za murzynami.
Na zachodzie Europy w krajach cywilizowanych zazwyczaj używanych książek się nie kupuje ani nie sprzedaje. 
Są specjalne szafy z półkami, gdzie przynosi się swoje stare niepotrzebne już i przeczytane książki i się je stawia na półce, żeby ktoś inny mógł sobie wziąć taką książkę o ile go takowa zaciekawi.
Tak to właśnie wygląda. Ostatnio zaniosłem właśnie 11 swoich starych książek w takie miejsce (Ikea w Niemczech), a wziąłem sobie dwie. 
Tak to działa od lat i zawsze jest tam kilka szaf pełnych różnego rodzaju książek. 
W Polsce jak widać jest inaczej. Już widzę oczami wyobraźni polskiego "Janusza lub Grażynę" jak zobaczywszy takowe miejsce ładują do toreb wszystkie te książki i już myślą gdzie je opchnąć za kasę. 
Zaznaczam że w takich miejscach wolno&stojących są książki w różnych językach. W Niemczech najwięcej jest oczywiście w języku niemieckim, ale są też w innych językach, polskie też są.
Wracając jednak do tematu...wstyd jak się czyta niektóre posty w tym temacie...jak Janusze kombinują gdzie tu dorobić parę złotych do zasiłku, bo np. znaleźli parę książek na śmietniku.
Takie zachowanie jak na tym forum wynika nie tylko jednak z biedy i chciwości, ale także z głupoty i zacofania.
Weź jeden z drugim oddaj swoje książki jak już je niepotrzebujesz tym osobom które byłyby nimi zainteresowane, a nie na siłę chcesz sobie znaleźć alternatywne żródło dochodu.
Wstyd ! 

#10 Rumelski

Rumelski

Swojak

• PipPipPipPip
  • 117 postów

Napisano 27 maj 2020 - 09:48:01

Witam, czy ktoś z Forumowiczów mógłby mi polecic miejsce, w którym można kupic używane książki (nie chodzi o podręczniki szkolne)? Wiem, że jest takie miejsce na dworcu PKP - czy mamy w mieście jeszcze jeden taki punkt?
Z góry dziękuję za konkretne informacje.

takie rzeczy tylko na Pchlich targach. Może do Miastka się szanowni państwo wybiorą ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych