Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Uwaga na apteki-dbam o zdrowie

203 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~Drac~

~Drac~
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2012 - 19:23:37

wciskają mydła i szampony bo są z tego rozliczani.
farmaceuta jak nie sprzeda pacjentom iluś tam produktów przykasowych idzie na dywanik a jak sie nie poprawi to wylatuje.
więc albo kupujcie te rzeczy, albo omijajcie te apteki i nie miejcie na sumieniu aptekarzy :) :)

a ceny - wysokie i już. nie ma się co nad tym rozpływać.
a różne karty - ściema. ściema. ściema.
wystarczy porównać z inną pierszwą lepszą apteką.
pozdrawiam!

#42 gomes26

gomes26

Nowy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 17 wrzesień 2012 - 09:50:16

Czy chcesz kupować przez Internet taniej (5 – 20 %) niż w sklepach?
Czy chcesz, aby towary dostarczono Ci BEZPŁATNIE do domu?
Czy chcesz, aby codzienne zakupy przynosiły Ci… DOCHÓD?
To wszystko będzie możliwe już od 1 września br.
Zobacz prezentację projektu: http://cb7.pl/pliki/...o/familo_v2.pdf
A potem skorzystaj z linku referencyjnego i zapisz się:
http://www.familo.com/r/gomes26
Jeśli masz jakieś pytania – chętnie odpowiem:

e-mail-familo84@o2.pl

#43 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2012 - 21:57:48

Szok! Doz-owskie apteki spoźniaja sie z wypłatami nawet pół roku !!! Współczucia aptekarzom tej sieci. Niedosc, ze aptekarz musi wcisnąć ludziom niepotrzebne leki to jeszcze kasy na czas nie dostanie. Szok! Gdzie jest prasa ?

#44 ~Anonimowa farmaceutka~

~Anonimowa farmaceutka~
  • Goście

Napisano 07 listopad 2012 - 22:16:10

Wypowiem się jako pracownica apteki DOZ. To co wyprawiają z ludźmi przechodzi ludzkie pojęcie. Każą nam proponować każdemu pacjentowi promocje przykasowe, czyli: szampony, odżywki, żele pod prysznic, antyperspiranty, bo dla firmy liczy się zysk, a farmaceutę z tego rozliczają przesyłając "rankingi" sprzedaży. I tak jak ktoś już napisał, jeśli idzie ci źle to musisz się tłumaczyć, albo straszą cię zwolnieniem z pracy, a że na rynku farmaceutycznym po wejściu nowej ustawy ciężko z pracą, to każdy chcąc się utrzymać stara się wykonywać obowiązki, bez względu na to czy są zgodne z jego sumieniem.
Teraz jeszcze nakazują wciskać pacjentom do zakupionych leków z recepty leki tzw, komplementarne, czyli np. osłona do antybiotyku, ale podpisali umowę z jakąś firmą i do "rankingów" liczy nam się jeden konkretny, jeśli sprzedamy pacjentowi inny, to się nie wlicza i d...pa.
W kwestii kart 60+ i POF, to też nas rozliczają :/ Ten sam schemat co przy promocjach przykasowych. Dlaczego tak mało założonych, dlaczego tak mało "nabitych" kart punktowych itd.
W kwestii cen, nadal bardzo sieć pozostaje w tyle. O ile ceny leków refundowanych muszą być wszędzie takie same, to jak wiadomo 100%-ki mogą się różnić, zdarza się często, że mamy coś taniej, ale bywa i drożej, nawet zamawiając przez internet portalem doz.pl.
Do "kolegi", który pisał, że kupił ciśnieniomierz i cieszy się, że kupił w bardzo dobrej cenie - niestety MYLISZ się, albo słabo szukałeś, bo ja kupiłam w jednej z aptek internetowych razem z przesyłką w sumie 60 zł taniej niż na doz.pl :P
Jedynym plusem wracając do kart jest karta "Dbam o siebie", bo jeśli chodzi o kosmetyki, to niektóre można dostać w naprawdę fajnych cenach. Oczywiście w katalogu są też suplementy, aczkolwiek tu szału nie ma.
Podsumowując... jeśli pacjent chce uzyskać fachową poradę farmaceutyczną, kupić coś naprawdę "dobrego" to powinien omijać apteki dbam o zdrowie szerokim łukiem!
Obecnie jestem w trakcie poszukiwania innej apteki, w której mogłabym spełniać się jako farmaceutka i z czystym sumieniem udzielać porad, bo to co dzieje się w doz-ie, to.... ach... szkoda słów

#45 ~aaavv~

~aaavv~
  • Goście

Napisano 28 listopad 2012 - 22:59:47

Bez przesady...takie złe opinie... kupujac w Doz przez internet jest bardzo tanio, majac kartę 60+ lub Dbam o siebie tez zawsze będzie taniej niz w innych aptekach.ale jesli ktoś jest mega sknerą niech stoi godzinę w aptece na drugim końcu miasta żeby zaoszczędzić 50gr. W końcu czas to pieniądz. Praca w większości aptek to porażka.LEKI Z KAZDYM MIESIACEM DROŻEJĄ.Winą może są REKLAMY w TV .

#46 ~MarC~

~MarC~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2012 - 17:39:38

Chciałem ostrzec przed apteką VITAE, która mieści się w Kauflandzie. W przeciwieństwie do marketu, który ma raczej niższe ceny, ta apteka ma dość wysokie. Ostatnio kupując u nich w pustej od klientów aptece za Acard zapłaciłem 9.95 zł. Zdziwiło mnie to, ponieważ wydawało mi się, ze płaciłem mniej. Poszedłem do innej apteki i zapłaciłem za to samo opakowanie 6.99 zł. Kwota w zasadzie niewielka, ale jeśli policzy się, że jest to przeszło 42 % więcej, a to już coś znaczy.
Nie mogłem sobie odmówić, aby im tego nie "wygarnąć" przy klientach. Niestety jak wróciłem, też nie było klientów. Przypuszczam, że inni klienci już zorientowali się i też jak ja będą omijać tę aptekę o nazwie VITAE dużym łukiem.

#47 ~Monia~

~Monia~
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2013 - 13:38:58

Pani Wańczyk zwalnia i obniża pensje w DOZ . Zatrudnia swoich np w REAL Dąbrowie G zatrudniła znajomego za 2500zł

#48 ~farmaceuta~

~farmaceuta~
  • Goście

Napisano 19 marzec 2013 - 15:20:13

Witam, również jestem pracownikiem apteki doz, i cóż mogę powiedzieć owszem polecamy produkty przykasowe ale prawda jest taka że sa faktycznie w bardzo dobrej ,konkurencyjnej cenie. Co do wypłat , jeszcze nigdy nikt z pensją mi się nie spóźnił a już tam pracuję ładne pare lat. i nie zgadzam się z opinią iż" jeśli ktoś chce uzyskać fachową poradę to powiniem omijać tę sieć szerokim łukiem ", z całym szacunkiem ale ja nie mam kompleksów względem swojej wiedzy !!!
Uważam ,że gorzej jest w małych, prywtnych aptekach, gdzie szef zatrudnia Cię na najniższą krajową ( oczywiście na rękę dostajesz dużo więcej ) i stawia takie wymagania , którym jest trudno sprostać w pojedynkę . Pozdrawiam wszystkich farmaceutów :)

#49 ~zendek~

~zendek~
  • Goście

Napisano 17 maj 2013 - 09:38:25

Jedyna dobra apteka jaką znam jest pod linkiem. Leki tanie, a dostawy szybkie. Robimy tam zapasy wszystkich leków, których potrzebujemy.

#50 ~farmaceuta~

~farmaceuta~
  • Goście

Napisano 13 czerwiec 2013 - 13:02:17

Witam, również jestem pracownikiem apteki doz, i cóż mogę powiedzieć owszem polecamy produkty przykasowe ale prawda jest taka że sa faktycznie w bardzo dobrej ,konkurencyjnej cenie. Co do wypłat , jeszcze nigdy nikt z pensją mi się nie spóźnił a już tam pracuję ładne pare lat. i nie zgadzam się z opinią iż" jeśli ktoś chce uzyskać fachową poradę to powiniem omijać tę sieć szerokim łukiem ", z całym szacunkiem ale ja nie mam kompleksów względem swojej wiedzy !!!
Uważam ,że gorzej jest w małych, prywtnych aptekach, gdzie szef zatrudnia Cię na najniższą krajową ( oczywiście na rękę dostajesz dużo więcej ) i stawia takie wymagania , którym jest trudno sprostać w pojedynkę . Pozdrawiam wszystkich farmaceutów :)

Witam, ja też pracuję w sieci doz i muszę "wciskać" różny chłam, badziew i szajs.Co z tego, że w konkurencyjnej cenie gdy jest wart 50% pełnowartościowego, droższego produktu.Pozdrawiam włazodupa zarządu.

#51 ~uczciwy pracownik~

~uczciwy pracownik~
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2013 - 12:01:21

Prauje w DOZ juz kilka lat i nie czuje sie wykorzystany czy  niedoceniony . Dostaje co miesiac swoją pensje na konto, do sprzedazy przy kasowej mozna przywyknac, nie czuje sie gorzej z faktem ze mam klinetowi/ klientce zaproponowac jakis produkt w dobrej cenie. Wszytsko zalezy od podejscia do pracy. Ja ciesze ze ja mam, wsrod moich znajomych framceutów wielu nie ma pracy, bo na ich miejsce zatrudniaja techników:/ Zatem nie narzekam na swoja prace i godze sie na wymagania mojego szefostwa.

#52 ~stazystka~

~stazystka~
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2013 - 14:20:32

A ja chce sie starac o prace w DOZ. Jestem mloda stazystka i szukam stabilnej pracy,. Wydaje mi sie ze zatrudnienie w tak duzej sieciówce da mi takowa stabilnosc.Jako technik bylam na praktykach w prywatnej aptece i juz wiem ze praca u tzw. "prywaciarza" to nie dla mnie.Lipne umowy, pieniadze do reki, na papierze najnizsza krajowa. Oczywiscie nie generalizuje ze jets tak wszedzie, ale mnie zraziło.

#53 ~aaaaaaaa~

~aaaaaaaa~
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2013 - 12:48:42

Powiem wam tylko jedno, że we wszystkich aptekach dbam o zdrowie jest bardzo drogo, bezwzględu gdzie kto mieszka. Ja mieszkam w Skierniewicach gdzie jest 5 aptek dbam o zdrowie. Potrzebowałam kupić dla mamy Symbikort dla astmatyka, w aptece doz powiedzieli mi cenę 30 złoty a w aptece pod blokiem na jagiellońskiej zapłaciłam 5 złoty! Czyli 25 złotych różnicy na jednej sztuce a potrzebowałam dwie sztuki, czyli 5 dych poszło by w las.

Lalunia,

to jest lek refundowany -  wszędzie są takie same ceny. Chyba, że na Jagiellońskiej nie zauważyli, że rp była na 100%

#54 ~iwona~

~iwona~
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2013 - 06:32:36

Witam wszystkich.

Nie mogłam się powstrzymać, żeby tego nie napisać. Mianowicie chodzi o ten program dla osób starszych (chyba się nazywa ten program senior), Otóż moja mama wczoraj postanowiła się wybrać autobusem do jednej z aptek DOZ w sąsiedniej miejscowości, bo ma u nich kartę na zniżkę w tym programie. Dodam, że obok nas jest apteka osiedlowa i nie trzeba pół dnia jechać po kilka leków. Proszę sobie wyobrazić jakie musiało być rozczarowanie gdy zobaczyła na paragonie, że przy zakupach za ponad 150zł otrzymała 0,49 GROSZY !!! rabatu. Poczuła się oszukana i już na pewno nigdy w DOZie zakupów nie zrobi. Jechała w ponad 35 stopniowym upale tylko po to by stracić czas, pieniądze i nerwy. Jakby tego było mało okazało się, że w sąsiedniej aptece zapłaciłaby o 9zł mniej za te same leki. Jest bardzo przykre, że w Polsce istnieją takie apteki, które oszukują starszych, schorowanych ludzi. Może najwyższy czas coś z tym zrobić. Zainteresujcie się gdzie wykupują recepty Wasi rodzice i dziadkowie, aby takich sytuacji było jak najmniej.

Pozdrawiam.

#55 ~el,zbieta~

~el,zbieta~
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2013 - 06:52:20

zgadzam sie z większością apteki doz są drogiee

#56 ~graza~

~graza~
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2013 - 10:34:52

iwona rozumiem twoje rozgoryczenie, ale jeśli chodzi o ofertę zniżek dla seniorów w DOZ-ie to trzeba pamiętać ze rabaty dotyczą określonych leków, poza tym co do leków refundowanych nie ma szans żeby uzyskać jakikolwiek rabat. Ta karta zniżkowa dawała inne rabaty przed nowelizacja ustawy refundacyjnej, teraz jest ogólny zakaz na promocyjne ceny leków, wiec i znizki moga byc mniejsze. Poza tym to nie wina ani pracownika ani firmy, po prostu przepisy odgorne regulują te kwestie.

#57 ~Drac~

~Drac~
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2013 - 16:33:35

produkty przykasowe ale prawda jest taka że sa faktycznie w bardzo dobrej ,konkurencyjnej cenie. 
Uważam ,że gorzej jest w małych, prywtnych aptekach, gdzie szef zatrudnia Cię na najniższą krajową ( oczywiście na rękę dostajesz dużo więcej ) i stawia takie wymagania , którym jest trudno sprostać w pojedynkę . 

1. porównaj ceny przykasowych w doz z cenami np w rossmanie.

Ceny do objętości. ZDECYDOWANIE korzystniej wychodzi rossman.....

2. od prawie roku jestem u 'prywaciarza' i za nic nie wrócę do dozu. świetnie sobie radzę, nawet w pojedynkę :)

#58 ~Drac~

~Drac~
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2013 - 16:35:45

Prauje w DOZ juz kilka lat i nie czuje sie wykorzystany czy  niedoceniony . Dostaje co miesiac swoją pensje na konto, do sprzedazy przy kasowej mozna przywyknac, nie czuje sie gorzej z faktem ze mam klinetowi/ klientce zaproponowac jakis produkt w dobrej cenie. Wszytsko zalezy od podejscia do pracy. Ja ciesze ze ja mam, wsrod moich znajomych framceutów wielu nie ma pracy, bo na ich miejsce zatrudniaja techników:/ Zatem nie narzekam na swoja prace i godze sie na wymagania mojego szefostwa.

NIe każdy potrafi tak głęboko w dooopie schować swoją godność.

#59 ~uczciwy pracownik~

~uczciwy pracownik~
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2013 - 10:14:00

To nie chowanie swojej godnosci tylko poszanowanie miejsca pracy. Ty sie czules zle i nie pracujesz u nich, ja nadal tam pracuje czyli nie mam wielkich zastrzeżeń.

#60 ~inga~

~inga~
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2013 - 13:05:01

Jakie poszanowanie pracy? Jak ja mogę szanować tę pracę, jeśli sama nie mam szacunku do siebie po tym do czego jestem zmuszana pracując w DOZie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych