Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

42 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~tralala~

~tralala~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2010 - 09:09:59

W Chorwacji na nasze kieszenie hotele z epoki GIerka. We Włoszech jeszcze gorzej. W Turcji , czy Egipcie hotel na poziomie to co najmiej 4 gwiazdki, a wtedy cena nie jest niska. Niższy standard to masakra. Kwaterodawcy w Ustce starają się , a ceny nie są wygórowane. Przemawia przez Ciebie złość na tych, ktorzy wynajmują.

Jaka zlosc . Czlowieku ja bym nigdy nie pojechal nad polskie morze . Powod jest prosty : za zimna woda . Poza tym nie mam ochoty wcinac starej smierdzacej , mrozonej ryby za 60 zl . W Chorwacji za 15 Euro to dostane taki obiad ,ze ta twoja smierdzaca ryba przy tym wysiada

#22 ~max~

~max~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2010 - 09:14:34

Jak zwykle Polak na wszystko patrzy przez pryzmat ceny. Czy kupuje samochód, piwo, czy wynajmuje pokój na wakacje. Oczywiście wiem, że przez telefon, czy z marnych zdjęć na stronie internetowej ciężko zorientować się o standardzie danego obiektu. Ale zapewniam, że i w takich Rowach znajdziecie pensjonat na poziomie i za rozsądne pieniądze.
Tak jak ktoś wspomniał, za zarobek z sezonu trzeba utrzymać się przez cały rok, trzeba inwestować w nieruchomość, co rusz coś naprawiać, wymieniać. A sezon jest krótki - od końca czerwca do 20 sierpnia (wysoki od 15 lipca do 10 sierpnia).
Znam paru właścicieli pensjonatów i szczerze powiem, że wolę robić to co robię za podobne pieniądze niż prowadzić wynajem pokoi.

Niby to tylko 2 miesiące, ale jest to taka intensywna harówa, ciągle na wysokich obrotach, spanie po kilka godzin na dobę (bo w nocy trzeba turystów pilnować, żeby nie zrobili sobie kuku), że nie mam sumienia odwiedzać znajomych i siedzieć im na głowie w sezonie.

ps. nikt chyba nie pisał, ale fajna droga będzie do Rowów. Odcinek Gąbino - Objazda już jest właściwie gotowy, teraz robią Dębina -Rowy. Będzie gdzie stawiać radary.

ps2. co się dzieje ze sprawą wypadku między Dębiną a Bałamątkiem (zginęły 3 dorosłe osoby i dzieciaczek - serce się kraja jak przejeżdżam obok krzyży).

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2010 - 09:33:08

w polsce to chamstwo i ubostwo, brak dojazdu godnego i serwisu, wszyscy chca zarabic a w okol plaze i lasy zasmiecone to jest "Made in Polska"

#24 ~BC~

~BC~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2010 - 09:49:31

w polsce to chamstwo i ubostwo, brak dojazdu godnego i serwisu, wszyscy chca zarabic a w okol plaze i lasy zasmiecone to jest "Made in Polska"

Wzór miłości "biało czerwonej" z domieszką żółci i czerni. Po prostu tłuczek do ziemniaków a nie Gość.

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2010 - 09:53:42

Do tego wszystkiego należy dodać pazerstwo strażników gminnych z tymi swoimi lotnymi radarami. Jak ktoś raz zapłaci to mu się odechciewa w przyszłości przyjeżdżać w to zagłębie buraczane. Takiego cyrku nie ma w całwej Polsce jak jest tu w okolicy Słupska.

I TU MASZ RACJE - sołtysowe spece specjalnie ograniczaja do 40 by nabijac kase - az na wymioty zrywa widzac spacych straznikow
pilnuyjacych dziur w nowym asfalcie oczywiscie parkujacych na nowym chodniku.
ustka,rowy - toz tam latem samochod na samochodzie trzeba ustawiac,smrod spalin miesza sie ze smrodem przepalonego oleju

#26 ~ON~

~ON~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2010 - 09:54:43

Pogoda sloneczna!!!!to glowny czynnik czy chcesz tu przyjechac czy nie!!!jest pieknie slonecznie zaplacisz za wszystko i wyjedziesz szczesliwy,jesli jej nei ma kazdy placze to chyba juz normalka.Nie ma eleganckiej pogody lepiej pojechac tam gdzie ona jest i napewno jesli chodzi o jedzienie tez wyjdzie taniej,u nas nei oszukujmy sie jest drozyzna!!!!Dlatego ja zrezygnowalem juz z wczasow w Ustce i od 4 lat latam do HISZPANI JEST BABA,NIE DO Turcji ,Tunezji tak Araby i mi sie wcale nie podoba.

#27 ~genek~

~genek~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2010 - 10:16:23

Nie martwcie się. W Boże Ciało może być zatrzęsienie żołnierzy Jarusia czyli moherów. Zamiast piwa i frytek przygotujcie im klęczniki i różańce. Dojeżdżając od strony Słupska do Reala w Kobylnicy jego morda zagląda wprost do auta.

#28 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2010 - 11:47:51

dziwia sie? pogoda jak na loterii, brud, syf i smrod, do tego dodac wysokie ceny, kiepskie jedzenie, brak imprez, animacji, ze o chamstwie juz nie wspomne...

jak to ktos napisal "egipt jest dla biedoty"... wole nalezec do biedoty, przynajmniej jak wyjade do egiptu to mam: slonce, czyste plaze, cieple morze, rafe koralowa, zabytki, atrackje turystyczne, animacje, imprezy, lokale, zaplecze rekreacyjno-sportowe itd a co oferuja nasze "kurorty"? z roku na rok jest coraz gorzej i ludzie zaczynaja to dotrzegac, dlatego wlasnie kieruja sie na poludnie. no ale lokalne wladze i biznes nadal nie widzi problemu :)

#29 ~Genek~

~Genek~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2010 - 11:50:41

Szanowni właściciele pensjonatów, hotelików i punktów gastronomicznych - może w końcu zastanowicie się - co możecie dać w zamian za tak wysokie ceny noclegów i jedzenia - nie macie co zaoferować /pogody i ciepłej wody w morzu - brak/ - ceny odbiegaja od rzeczywistości.

#30 ~trooper~

~trooper~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2010 - 13:23:06

Ale zapewniam, że i w takich Rowach znajdziecie pensjonat na poziomie i za rozsądne pieniądze.

Oczywiście. Dwa razy do roku jeżdzę do Rowów do pensjonatu, w którym zawsze jestem miło zaskoczony czystością. Jak oni to robią, że kabina prysznicowa zawsze lśni - żadnego brudu, żadnego kamienia? Nie mam pojęcia. Sympatyczni i pracowici ludzie, a poza sezonem płacę niewiele. Na literę "K", cztery litery, polecam :)

spanie po kilka godzin na dobę

Ej, po kilka godzin na dobę wystarczy :) Sam tyle sypiam na co dzień.

nikt chyba nie pisał, ale fajna droga będzie do Rowów. Odcinek Gąbino - Objazda już jest właściwie gotowy, teraz robią Dębina -Rowy.

No co Ty? Jechałem tamtędy około 10. maja - tragedia! Od Gąbina do zakrętu na wjeździe do Rowów ilość dziur była masakryczna. Jechałem w deszczu i po ciemku, 3-4 razy zaliczyłem zdrowie pier***nięcie kołem. Najgorzej w samej Dębinie. Od tego czasu na pewno nic nie zrobili poza najprostszym zalaniem dziur, co wystarczy max. do następnej zimy.

ps2. co się dzieje ze sprawą wypadku między Dębiną a Bałamątkiem

Też jestem ciekaw. Czytałem o tym wypadku i zapamiętałem. Wyjątkowo tragiczne zdarzenie. Śmierć w minutę po wyjechaniu z domu... Czy tą raszplę z Peugeota cabrio w końcu uznali za winną i skazali prawomocnym wyrokiem?

M.

#31 ~olek~

~olek~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2010 - 13:26:02

Żal, że słońca nie ma, ale nie żal mi tych zaciekłych dorobkiewiczów u których piwo kosztuje 6 złotych, a nawet drożej i to jeszcze chrzczone - o obiedzie nie wspomnę. Bardzo drogo jest na dziurawej ulicy Wczasowej. Syf tam panuje a drogo jak na Riwierze.

#32 ~niki-82~

~niki-82~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2010 - 14:43:44

Pazerne te ludzie tutaj jak nigdzie indziej. Szukają ludzi do wynajmu mieszkania w ciągu roku, a przychodzi sezon to kopa w d... Ze szczerego serca życzę wszystkim dorobkiewiczom 8-stopniowego upału w lipcu i sierpniu.

#33 ~sanse30~

~sanse30~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2010 - 17:32:54

Tak jak ktoś wspomniał, za zarobek z sezonu trzeba utrzymać się przez cały rok, trzeba inwestować w nieruchomość, co rusz coś naprawiać, wymieniać. A sezon jest krótki - od końca czerwca do 20 sierpnia (wysoki od 15 lipca do 10 sierpnia).
Znam paru właścicieli pensjonatów i szczerze powiem, że wolę robić to co robię za podobne pieniądze niż prowadzić wynajem pokoi.

Niby to tylko 2 miesiące, ale jest to taka intensywna harówa, ciągle na wysokich obrotach, spanie po kilka godzin na dobę (bo w nocy trzeba turystów pilnować, żeby nie zrobili sobie kuku), że nie mam sumienia odwiedzać znajomych i siedzieć im na głowie w sezonie.

Jak juz pisano wczesniej nigdzie nie jest powiedziane ze dwa miesiace lata maja starczyc na utrzymanie przez caly rok. Zreszta mysle ze rynek sam wykosi zbyt pazernych. Nie mam nic przeciw wysokim cenom jesli ida w parze z jakoscia.Czyli dobre miejsce,idealny stan obiektu,uprzejma,fachowa obsluga. Odpada wyjaca muzyka.Gastronomicznie-materia prima do potraw pierwszej jakosci i swiezosci,podane we wlasciwym czasie i kolejnosci ,bez dziwacznych upiekszen,WE WLASCIWEJ TEMPERATURZE.Wlasciwy dobor sztuccow,zastawy,szkla,napojow,et,etc,....

#34 ~oloratuj~

~oloratuj~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2010 - 17:39:55

Ustka, Rowy, Jarosławiec, Dębina, Pdddabie, Rowy i inne miejscowości - TO trzepalnie kasy dla dorobkiewiczów ! DZIWIĘ SIĘ, ŻE LUDZIE JADĄ JEŻDŻĄ DO TAKICH SLAMSÓW ! Ceny z kosmosu, brud, syf, smród, tandetna muzyka w każdej budzie na promenadzie (techno-doda) i temu podobne "atrakcje" - TAM NIE MA NIC ! NIC! Władze tych pseudo "kurortów" nastawione sa tylko na zysk, tak jak właściciele bud z frytkami i innymi smiecio podobnym zarciem. CENY ! - ludzie, przecież to HORROR ! Dorsz we wrocławiu jest tanszy jak w ustce po sezonie ! SPRAWDŹCIE, podzwoncie po znajomych w Polsce.
Nie ma zadnych atrakcji dla normalnych ludzi, nie wspomnę o dzieciach. Jak już coś jest, to właściciel gumowej zjeżdżali czy samochodziku zdziera taka kasę że głowa boli.
Czas najwyższy by omijać takie miejsca z daleka. taniej i przyjemniej jest na wczasach agroturysrycznych, cisz, spokój, piekne lasy, rzeki i jeziora. JEDZENIE SWOJSKIE !!!!!!! PALCE LIZAĆ !!!!!!!!!!!! I TANIO !!!!!!!!!!!!!!!
Od dwudziestu lat nie kupiłem w ustce nawet oranżady, jadę tam tylko jak muszę służbowo. I to z wielką niechęcią !
BRÓD, SMRÓD, DZICZ, TECHO-DODY I POJEBA.. NE LODY !!!!!!!!!!!!

#35 ~Maggie Small~

~Maggie Small~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2010 - 22:16:18

Jak zwykle Polak na wszystko patrzy przez pryzmat ceny. Czy kupuje samochód, piwo, czy wynajmuje pokój na wakacje. Oczywiście wiem, że przez telefon, czy z marnych zdjęć na stronie internetowej ciężko zorientować się o standardzie danego obiektu. Ale zapewniam, że i w takich Rowach znajdziecie pensjonat na poziomie i za rozsądne pieniądze.

ps. nikt chyba nie pisał, ale fajna droga będzie do Rowów. Odcinek Gąbino - Objazda już jest właściwie gotowy, teraz robią Dębina -Rowy. Będzie gdzie stawiać radary.

ps2. co się dzieje ze sprawą wypadku między Dębiną a Bałamątkiem (zginęły 3 dorosłe osoby i dzieciaczek - serce się kraja jak przejeżdżam obok krzyży).

Jeżeli właściciel, który robi dla siebie, ma tak przechlapane, to jak ma jego pracownik? Uważacie, że zarobki sezonowe są adekwatne do wypracowanych godzin czy zbyt małe?

#36 ~wiwi~

~wiwi~
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2010 - 23:13:16

Jestem co roku w Ustce i okolicach ( agroturystyka ) i musze przyznac ze z roku na rok coraz gorzej ,drorzej nie mowiac o obsludze turystycznej.
Polskie morze (piekne) ale nie za kazda cena , ale masa robi swoje, tylko jak dlugo

#37 ~Maciey~

~Maciey~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 13:34:55

Polecam Szklarską Porębę - fajny klimat, nie tak strasznie daleko i ceny normalne! Oraz blisko granicy.

#38 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 23:29:06

Jak juz pisano wczesniej nigdzie nie jest powiedziane ze dwa miesiace lata maja starczyc na utrzymanie przez caly rok.

U niektórych musi starczyć.

Jeżeli właściciel, który robi dla siebie, ma tak przechlapane, to jak ma jego pracownik? Uważacie, że zarobki sezonowe są adekwatne do wypracowanych godzin czy zbyt małe?

2 kzl na miesiąc za sprzątanie (zlecenie). Imo nie ma tragedii dla obu stron.

#39 ~Anka~

~Anka~
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2010 - 16:24:40

ja tutaj fajnie wypoczęłam - domki letniskowe nad morzem to podstawa... żaden pensjonat..

#40 ~Tomasz~

~Tomasz~
  • Goście

Napisano 17 luty 2011 - 22:09:58

NIGDY WIĘCEJ polskiego morza.

SYF i dziadostwo, a ceny jak w St Tropez.

Od 3 lat jeżdże nad morze czarne w okolice Odessy - POLECAM !!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych