Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Ustka przystępuje do akcji poparcia kandydata na Prezydenta, Pawła Kukiza

Prezydent Paweł Kukiz Podpisy

238 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 01 maj 2015 - 22:16:26

Ustka przystępuje do akcji poparcia kandydata na Prezydenta, Pawła Kukiza


Nie Ustka tylko garstka frustratów z Ustki. Drobna, aczkolwiek bardzo istotna różnica.#22 Misja - Obywatel

Misja - Obywatel

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 230 postów

Napisano 02 maj 2015 - 00:36:37

 garstka frustratów z Ustki.

 

Młodzi postawili krzyżyk na Kukiza

Znamy wyniki Prawyborów Prezydenckich „Młodzi Głosują” 2015, które odbyły się w Zespole Szkół Nr 2 w Mrągowie. Prawie 50 % uczniów wzięło w nich udział, a jak się okazało ich faworytem do prezydenckiego urzędu jest Paweł Kukiz.

http://mragowo.wm.pl...l#axzz3YsK2k3E5#23 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 02 maj 2015 - 09:09:44

Skoro Kukiza popiera Kuba Wojewódzki i dziennikarze TVN24 to już wszystko jasne ,

wiemy po czyjej stronie jest Kukiz.

 

Okazał się człowiekiem systemu i WSI.

poczytajcie

    Cytat

 

    Komorowski „antystemowym” Kukizem powtarza manewr Tuska z Palikotem
     MatkaKurka

    Powtarzalność metodologii ogłupiania mas jest z jednej strony nudna, z drugiej imponująca, ponieważ nieustannie działa. Przyglądając się temu jak ludzie reagują na polityczne otępianie można zrozumieć wiele innych mechanizmów, na przykład dlaczego pomimo ostrzeżeń babcie nadal oddają ostatnie pieniądze „koledze” wnuczka albo jakim cudem akwizytorzy sprzedają za 3 tysiące patelnię, która na bazarze kosztuje 50 złotych. Rytualna „antysystemowość” to polityczna metoda na wnuczka i nie jest to polski wynalazek, ani też specyfika demokracji na dorobku, to znana technika odkąd pewien cesarz wprowadził do senatu konia. W RP III mieliśmy już kilku antysystemowych zbawicieli narodu, chronologicznie byli to: Stan Tymiński, Andrzej Lepper, Janusz Palikot, Janusz Korwin-Mikke (rotacyjny) i najnowszy nabytek Paweł Kukiz. Każdy z nich był teoretycznie inny, ponieważ siła kandydata antysystemowego polega na swobodnym zagospodarowaniu społecznych nastrojów i przerobieniu konkretnej grupy społecznej na sterowalnych buntowników.

    Tymiński przygarnął zszokowanych utratą socjalnego bezpieczeństwa, które dawał PRL, uwiarygodniało go pochodzenie i obyczaje zachodnie, no po prostu wiedział jak się na świecie żyje i wszystkie recepty miał w czarnej teczce. Lepper gonił złodziei z Balcerowiczem na czele, gromadząc wokół siebie niemal cały elektorat chłopski sam będąc oszukanym przez banki chłopem. Palikot pozbierał wszystkich nowoczesnych, europejskich i świeckich przedsiębiorczych, aby zamienić kościoły na hurtownie, jako biznesmen nawrócony na ateizm. Janusz Korwin-Mikke ciągnie za sobą miłośników gier komputerowych, palenia zioła i utopi liberalnej, która jest mieszanką społecznego darwinizmu i pseudo intelektualnego ekscentryzmu. Przekonuje swoim stylem życia młodzież licealną i studencką, w końcu większość młodych ludzi chciałaby zostać królem Internetu i dobywać podziw grupy rówieśników poprzez wygłaszanie mądrości zmieniających świat.

    Najnowszy „antysystemowiec” pozornie wydaje się dziwolągiem o charakterystyce konserwatywnego rockmana, który zmieni ustrój poprzez JOW, ale i on ma swoją wiarygodność. Kto lepiej nadaje się na kontestatora niż facet, który ze sceny i na płytach „olewał system”, popijał wódę przez większość swojego życia? Wystarczy mu dodać trochę powagi, jak na wersję konserwatywnego kontestatora przystało, z tym, że powaga musi zawierać cechy produktu uniwersalnego. Piłsudski biegający po lampach hipsterskiego radia plus fajny przebój i JOW, bo tak jest w Ameryce, w zupełności załatwia sprawę – konserwatywny kandydat antysystemowy kompletny. Bez żadnej gruntownej politycznej wiedzy można stwierdzić ponad wszelką wątpliwość, że powyższy zestaw "polityków" stanowi tak zwany koloryt polityczny, innymi słowy to polityczni jajcarze. W żadnym poważnym kraju na świecie nigdy podobni kandydaci nie przejęli i nie przejmą władzy, jednocześnie w każdym kraju występują, dokładnie w takiej samej roli, jak w Polsce.

    Ich zadanie jest proste, mają zapobiegać wychodzeniu na ulicę, mają kanalizować bunt i tworzyć reprezentację polityczną dla wybranej części elektoratu, o nikłej wiedzy i świadomości politycznej. Co ciekawe uczestnicy tej jałowej gry po obu stronach nie maja złudzeń, przecież wyborca, na przykład Korwina-Mikke, doskonale wie, że baśń o „liberalizmie” skończy się jak zwykle i nie będzie żadnego obalenia reżimu, co najwyżej wielka radość z przekroczenia 5% progu wyborczego. Gdzieś w głębi umysłu zwolennicy politycznych akwizytorów zauważają, że to tanie patelnie z bazaru, ale widzą też całą oprawę, jak się pięknie smaży, jaki to świetny spektakl i w końcu biorą tandetę na raty. Dla wyborczego efektu mało istotne jest też to, który polityczny jajcarz występuje w roli sterowanego teczką, a który bezwiednie robi za pożytecznego idiotę. Naturalnie pierwszych łatwiej sterować, ale drugim wystarczy odciąć prąd, wyciszyć eter i jest po nich, stąd też na ekrany trafiają tylko pożyteczni, nie krzywdzący systemu „antysytemowcy”.

    Odnosząc się z do bieżących wydarzeń, w kontekście odwiecznej gry pozorów, naiwność polityczna nowicjuszy nie może dziwić, ale gdy patrzę na reakcję ludzi, którzy w polityce siedzą od lat, robi się naprawdę dramatycznie. Doszukiwanie się pocieszeń w postaci ideologicznego „wsparcia” ze strony konkurencji i drugiego dna w jakichś wydumanych niuansach, gdy gołym okiem widać o co chodzi jest dla mnie nie pojęte. Przelećmy szybko i tylko ciężkim kalibrem po kreacjach z ostatnich dni odwracając role i bohaterów, żeby nabrać odpowiedniego dystansu. Oto do stacji Radia Maryja przychodzi „Anna Grodzka” i rozmawia sobie swobodnie z redaktorem redemptorystą. Ciężko na starcie z wyobraźnią? Dalej jest jeszcze ciekawiej, w pewnym monecie „Anna Grodzka” mówi do redaktora, że jest absolutnie przeciwna wyrzucaniu z pracy doktora Chazana i w ogóle ma poważne wątpliwości, co do eksperymentów z ludzkimi embrionami, ponieważ sama doskonale wie, jaki to ból urodzić się kimś innym, niż się czuje.

    Na koniec audycji wzruszony ojciec redemptorysta całuję „Ankę” w rękę i udziela poparcia w nadchodzących wyborach, bo kandydat Duda ma zmienne poglądy na in vitro i jest taki sam, jak Komorowski. W nagrodę ojciec dyrektor Tadeusz Rydzyk czyni redaktora gwiazdą Radia Maryja i wypłaca mu premię, zaś słuchacze gremialnie głosują na „Ankę”. Ktoś uwierzy w taką historię? No to teraz wróćmy do Pawła Kukiza, który poszedł w gości do skrajnego lewaka „Kuby” Wojewódzkiego, od lat występującego w ostatniej fazie wyborów w roli dopychającego głosy. To u niego w 2007 roku, tuż przed wyborami, gościli: Donald Tusk i jego dzieci (oddzielnie), w 2010 studio wypełnili srający na Smoleńsk „dowcipnisie”, on sam śpiewał „piosenki o trupach”. Przed wyborami w 2011 Wojewódzki wraz z całym sztabem celebrytów udzielił poparcia Palikotowi, a na okładce „Wprost” krzyczał, że boi się PiS-u i odsyłał głosujących na PiS do lekarza.

    Stacja TVN, która żyje z władzy i dzięki władzy, w programie o wielomilionowej oglądalności, na 10 dni przed wyborami, pozwala dyżurnemu naganiaczowi pociągnąć za sobą zbuntowane masy i poprzeć politycznego ekscentryka, aby Komorowskiemu odebrać głosy? Jeśli ktoś to kupił, to powinien sobie nastawić Radio Maryja i czekać, aż Rydzyk poprze „Annę Grodzką”, a moherowe babcie głosują na „transika”. Kto przy zdrowych zmysłach i nie otępiony pokazem smażenia na kosmicznej patelni będzie wchodził w jakieś bzdurne detale, gdy od generaliów smród się ciągnie na kilometry. Swoi ludzie na swoim terenie pociągnęli za sobą swoich fanów w takim kierunku, który był bezpieczny dla swojego Komorowskiego, a nie w takim, który otwiera drogę do zwycięstwa największemu wrogowi. Teraz wystarczy poukładać pozostałe klocki, które są wciskane na siłę nie w te miejsca, gdzie pasują. Pierwszy klocek usiłuje się wcisnąć Kaczyńskiemu, jednocześnie robiąc idiotów ze „spiskowców”. NAWET Kaczyński powiedział, że Kukiz jest fajny, no to czemu ci durni sekciarze znów węszą? A co miał powiedzieć polityk, wiedząc, że jest do zagospodarowania 10% elektoratu, który podkrada najpoważniejsza konkurencja?

    Kaczyński miał na konferencji ku radości TVN-u i Komorowskiego powiedzieć to, co może bez konsekwencji napisać Matka Kurka? Kaczyńskiemu z Dudą nic innego nie pozostaje, jak udawać, że wszystko jest w porządku i utwierdzać elektorat w przekonaniu, że to Komorowskiemu Kukiz z Wojewódzkim odbierają głosy. Niestety z rzeczywistym przepływem elektoratu jest dokładnie odwrotnie, czego nie potrafią lub nie chcą zrozumieć nawet wytrawni analitycy i to do nich należy wyjaśnianie, co się dzieje, to oni mają grać na drugim fortepianie, ale bojąc się metki oszołoma wchodzą w bezpieczne polityczne i medialne role. Podział jest jasny i nieprzypadkowy: Polska racjonalna i Polska radykalna. W Polsce racjonalnej nie ma żadnej konkurencji, jest jeden jedyny Komorowski. W Polsce radykalnej tkwi cała reszta, której liderem przez długi czas był Andrzej Duda i jeszcze lideruje. Co wystarczy zrobić, aby się umocniła Polska racjonalna?

    Zmienić lidera w Polsce radykalnej lub przynajmniej wywołać wrażenie zmiany, tym samym wprowadzić bezhołowie. Jeśli sztabowcom Komorowskiego uda się sprzedać Polakom, że Kukiz, Korwin-Mikke, Kowalski, Ogórek i Andrzej Duda to ta sama II liga, pan Bronek będzie robił za Ligę Mistrzów. Według wszelkich znaków na niebie i ziemi Komorowskiemu brakuje jakieś 6%, niestety nie znam badań wewnętrznych PiS, ale skoro Kaczyński wychodzi na konferencję i przestrzega przed rozstrzygnięciem w I turze, to wesoło być nie może. Andrzej Duda przez długi czas był absolutnym liderem i jedynym poważnym kontrkandydatem nie tylko dla Komorowskiego, ale dla „systemu”. Odrabiał straty i z poziomu 15% wskoczył na poziom 30%, kosztem swojego najsilniejszego konkurenta, który startował z 60% poparciem. Co to oznacza? Bardzo prosty rachunek, Duda ma około 15% „ruchomego elektoratu” odbitego głównie Komorowskiemu i w ostatniej fazie wyborów traci seksapil na rzecz Pawła Kukiza. Sztab Komorowskiego nic nie ryzykuje idąc na całość w I turze. Dzieląc te 15% choćby po połowie między Komorowskiego i Dudę albo Komorowski wygra na oskrzydlającym manewrze albo spokojnie wejdzie do II tury.

    Wszyscy domorośli statystycy, którzy twierdzą, że 100%, czy 80% elektrolotu jednego kandydata przeniesie swoje głosy na innego kandydata to analfabeci lub wyrobnicy sztabów. Niemal każde badanie pokazuje, że jakieś 25% glosujących na PiS nieźle ocenia rządy PO, a jeszcze więcej ma zaufanie do Komorowskiego. Tak funkcjonuje elektorat, to żywa tkanka, nie kawałek betonu, który można przenieść z miejsca na miejsce. JKM w 2010 teoretycznie poparł Jarosława Kaczyńskiego. efekt? Według różnych źródeł od 50% do 60% zagłosowało na Komorowskiego. Sztabowcy Bronka nie są idiotami, mają dziesiątki badań i doświadczenie z poprzednich lat i przede wszystkim mogą sobie pozwolić na ostry zwrot, by powalczyć o I turę, ponieważ nie ma takiej możliwości, aby obecny prezydent do II tury nie wszedł. Andrzej Duda ryzykuje wszystko i musi stawiać ostrożne kroki, żeby w pierwszej połowie nie odpaść. Strategia dla sztabu Komorowskiego jest jedna, niech radykałowie mają kilku zwalczających się liderów, dzięki czemu Komorowski jako racjonalny i poważny kandydat bierze wszystkich niezdecydowanych i pogubionych.

    Nie wiem też komu przychodzi do głowy, że elektorat „antysystemowy” zagłosowałby na Komorowskiego, gdyby nie Kukiz i JKM? To wierutna bzdura z samej definicji i istoty rzeczy. Taki elektorat zostaje w domu albo na złość mógłby pokazać wała władzy, głosując na "pisiora", pod warunkiem, że nie miałby innego wyboru. Tak by się działo, gdyby zabawa z Kukizem i JKM miała po 3% uczestników. Gdy impreza rozkręca się do 10% to już można się pokusić o „sensację”. Zresztą po co zgadywać i dywagować! W 2011 roku Tusk zastosował identyczny manewr z Palikotem plus wycofanie JKM. PO nie straciła, tylko zyskała z 30 do 40%, „czarny koń” Palikot dostał 10%, w efekcie spadło PiS i SLD i to poniżej zdolności koalicyjnej. Komorowski ma rozpisaną finałową rozgrywkę i ma wszystkie narzędzia: dane z poważnych badań, media i bezpiekę do dyspozycji plus ostatnie dni kampanii, który najpewniej nie będzie opierał się na hakach, aby nie przysłonić efektu wielkiego męża stanu. 4 maja pogrzeb fałszywego autorytetu Bartoszewskiego, co z pewnością zmusi konkurencję do milczenia, 8 maja Komorowski pokaże się z Hollande, Orbanem i innymi prezydentami na Westerplatte i znów ma przewagę.

    Na koniec przypomnę, że Komorowski ze swoim ludźmi rozegrał Tuska i jeśli tylko nadal za nim stoją właściwe siły, takiego Kukiza wciągną nosem i on się nawet nie zorientuje w czym wziął udział. Naturalną rolą opozycji jest gromadzenie głosów niezadowolonych z władzy. Realna szansa na zmianę władzy jest jedna, to poważny kandydat opozycji, który miałby szanse wygrać wybory w każdym szanującym się kraju, a nie 5 trefnisiów sprzedających polityczne utopie, aby władza spała spokojnie. Poważny kandydat nie ma wyjścia, musi dbać o uniwersalny przekaz docierający do 51% narodu i swoją powagę nie dostarczy atrakcji 10% poszukującym „funu”. Z tej prostej przyczyny będzie się mącić w głowach buntowników i niezdecydowanych do ostatniego dnia wyborów poprzez rozpraszanie, ośmieszanie i tworzenie miraży w obozie Polski radykalnej, czym Polska racjonalna wygra bez większego wysiłku, jak nie w I to w II turze. Chyba, że Polska radykalna w końcu nauczy się tej prostej gry propagandowej i rozpisze nuty na fortepiany. Terlikowski niech poprze Ogórek, „niepokorni” niech się zajmą subtelnym łączeniem Kukiza z Komorowskim i mainstreamem, a Duda z Kaczyńskim sobie poradzą.

 #24 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 02 maj 2015 - 10:40:13

Nie Ustka tylko garstka frustratów z Ustki. Drobna, aczkolwiek bardzo istotna różnica.

?!#25 Smerf Maruda Ustka

Smerf Maruda Ustka

  Facebook

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3083 postów

Napisano 02 maj 2015 - 10:54:22

Oni popierają Kukiza , czy ty również popierasz Kubę wojewódzkiego i dziennikarzy TVN ?

 

05a4d5db4c2cd88eb5c0dfa6b9b48a547e130bc3

 

CDvdnVOWYAASnT-.jpg#26 Misja - Obywatel

Misja - Obywatel

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 230 postów

Napisano 02 maj 2015 - 22:02:59

Skoro Kukiza popiera Kuba Wojewódzki i dziennikarze TVN24 to już wszystko jasne ,

wiemy po czyjej stronie jest Kukiz.

 

Okazał się człowiekiem systemu i WSI.

 

Skoro popierają Kukiza dziennikarze mainstreamowych mediów to znaczy tylko tyle, że niektórzy się ocknęli. Lepiej póżno niż wcale. Dopisywanie gęby systemowej Kukizowi to dopiero wyszukany propagandowy chłam !

 

Oni popierają Kukiza , czy ty również popierasz Kubę wojewódzkiego i dziennikarzy TVN ?

 

05a4d5db4c2cd88eb5c0dfa6b9b48a547e130bc3

 

CDvdnVOWYAASnT-.jpg

 

Smerf, sam jesteś wyczulony na zadawanie pytań sugerujących gotową odpowiedż. Pytanie z gruntu fałszywe. To, że Kuba Wojewódzki popiera Kukiza wcale nie znaczy, że postępowanie Wojewódzkiego z symbolem państwowym jest godne naśladowania. Zanim ocenimy jednak Wojewódzkiego przyrównajmy go do Ministra Spraw Wewnętrznych, B. Sienkiewicza i jego słów

- "Państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje". Wydawałoby się, że w braku okazywania szacunku obu panów można postawić znak równości. Kiedy przyjrzymy się tymczasem dogłębnie gestom Wójewódzkiego dostrzec będzie można troskę i manifestację wymierzoną przeciwko agonii państwa czego mowie szefa MSW, Sienkiewicza nie można przypisać.


 #27 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 03 maj 2015 - 13:05:06

Skoro popierają Kukiza dziennikarze mainstreamowych mediów to znaczy tylko tyle, że niektórzy się ocknęli. Lepiej póżno niż wcale. Dopisywanie gęby systemowej Kukizowi to dopiero wyszukany propagandowy chłam !

 

Wcale nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało, że Kukiza poprą największe mendy dziennikarskie ( potocznie nazywane ścierwomediami ). Nawet ślepak by zauważył, gdzie leży siła ( po stronie społeczeństwa obywatelskiego popierającego Kukiza ) więc ścierwa i prostytutki medialne wiedzą, gdzie się ustawić.

 

Pisząc o ścierwach dziennikarskich nie mam na uwadze wszystkich dziennikarzy, nie wszyscy się sprzedali.#28 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 03 maj 2015 - 19:47:35

Że niby pis i piswoiec ma wygrać? a nie jak Madzia Ogórek?#29 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 04 maj 2015 - 08:13:31

To są wybory Prezydenta Polski - trochę powagi.#30 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 04 maj 2015 - 09:35:04

To są wybory Prezydenta Polski - trochę powagi.

!!!!!!!#31 Smerf Maruda Ustka

Smerf Maruda Ustka

  Facebook

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3083 postów

Napisano 04 maj 2015 - 18:42:34

10835261_1120472917979763_10302246751987#32 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 05 maj 2015 - 12:10:09

Smerf skończ już z zakładaniem nowych kont i udawaniu innych osób, to już się robi nudne.#33 Smerf Maruda Ustka

Smerf Maruda Ustka

  Facebook

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3083 postów

Napisano 05 maj 2015 - 14:12:38

Dlaczego ankieta wyborcza została skasowana przez właścicieli polskojęzycznej niemieckiej gazety dla Polaków Głos Pomorza ?

 

Przechwytywanie%2Bw%2Btrybie%2Bpe%C5%82n#34 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 05 maj 2015 - 14:18:57

michnik nakazał#35 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 05 maj 2015 - 14:42:28


 

Dlaczego ankieta wyborcza została skasowana przez właścicieli polskojęzycznej niemieckiej gazety dla Polaków Głos Pomorza ?

 

 

 

 

Zapewne profilaktycznie, mądrzy moderatorzy nie chcieli dopuścić do tego w co by się ta "niewinna" ankieta przerodziła. Nie raz pokazywałeś do jakiego trollowania jesteś zdolny. W twoim przypadku, żeby nie robić bagna na forum, wszystkie kontrowersyjne posty trzeba od razu usuwać, popieram moderatorów wyciągnęli wnioski z poprzednich kontrowersyjnych tematów smerfa... szkoda że tak późno. #36 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 05 maj 2015 - 15:00:41

Poradzcie na kogo zagłosować w drugiej rundzie na Kukiza , czy Dudę ?

 #37 ~dr Zosia~

~dr Zosia~
 • Goście

Napisano 05 maj 2015 - 16:02:14

Wszyscy tutaj musicie zmienić psychiatrę bo aktualny Was oszukuje !

 

Stuknijcie się w czółko, że Kukiz wygra ;-)#38 ~pic~

~pic~
 • Goście

Napisano 05 maj 2015 - 16:43:32

Wszyscy tutaj musicie zmienić psychiatrę bo aktualny Was oszukuje !

 

Stuknijcie się w czółko, że Kukiz wygra ;-)

Konwiński też dziękował i.... :P

Będzie kolejna niespodzianka!!!

Gajowy szukaj roboty :D#39 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 05 maj 2015 - 17:15:03

Kukiz to typowa zagrywka wyborcza: jestem taki ogólnie anty, ludzie na to polecą, wiem, że nie mam szans, a kiedy przegram to swój głos oddam na Dudę, choć część moich wyborców zagłosuje na niego...

 

Toż to było ustawione z pisiorami od początku !

 

Ojj gupie te ludzie, i naiwne...#40 Misja - Obywatel

Misja - Obywatel

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 230 postów

Napisano 05 maj 2015 - 23:49:49

Wychodzę z założenia, iż usunięcie mojego wpisu stanowiło oczywistą omyłkę a nie miało na celu zamierzonego ukrywania przed społeczeństwem nacjonalizmu Niemiec, o którym otwarcie mówi Max Kolonko. Media Regionalne wchłonięte przez Polskapresse, polską spółkę niemieckiego Verlagsgruppe Passau wydają m. in. Głos Pomorza i Dziennik Bałtycki.

 

http://wpolityce.pl/...-pieciu-tytulow

 

Wiemy na pewno jedno, współczesne Niemcy nie chcą w Polsce silnego Prezydenta.

Wybór pozostaje zatem prosty - tylko kandydat antysystemowy !

 

 


Użytkownik Misja - Obywatel edytował ten post 05 maj 2015 - 23:54:03
Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Prezydent, Paweł Kukiz, Podpisy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych