Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~chrobry~

~chrobry~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2010 - 15:29:05

nasza wspólna historia, co??? tylko obawiam się, że wspólną historię to Niemcy mają z np Francją (czy innymi spadkobiercami Karola Wielkiego - mimo wieków rzezi i nienawiści) a Polska to dla nich była, jest i będzie dzicz do ujarzmienia a nie partner czy nawet równorzędny rywal

#2 ~Dymna~

~Dymna~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2010 - 16:22:42

Wzruszył mnię ten film , ale i zasmucił . Pomyślałam o 1945r ,o tym co spotkało te niewinne dzieci? ???

#3 ~mercury~

~mercury~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2010 - 19:07:05

Wzruszył mnię ten film , ale i zasmucił . Pomyślałam o 1945r ,o tym co spotkało te niewinne dzieci? ???

Co Ty wypisujesz ???
Jakie niewinne dzieci ??? Myślisz że w czasie wojny niemieckim dzieciom coś groziło ??? To polskie dzieci były wyśmiewane i opluwane przez niemieckie dzieciaki.
A skoro film był w rękach Niemca to na 100 % bohaterami filmu są Niemcy.

#4 ~www.powiatslupsk.info~

~www.powiatslupsk.info~
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2010 - 22:37:00

Niestety nie widzę związku filmu ze Słupskiem. Przedstawiona na filmie rodzina spędziła urlop w Ustce i to wszystko. Słupsk na filmie nie występuje. Film ma dużą rozpiętość Berlin - Ustka. Na filmie widać tabliczkę Eichendorffstr. (Joseph von Eichendorff - wybitny przedstawiciel niemieckiego romantyzmu), a takiej ulicy u nas nie było. Wielce prawdopodobne jest że większość filmu jest nakręcona na terenie dzisiejszych Niemiec gdzie ta rodzina mieszkała. Ulica Eichendorffa występowała przeważnie w dużych miastach, a to zapewne są przedmieścia sporego miasta - wystarczy spojrzeć na torowisko i szkołę.

#5 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2010 - 18:36:12

Ciekawe czy należał do Hitlerjugend?

#6 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 22 październik 2012 - 13:08:57

Ten filmik amatorski obejżany prze zemnie kilka razy nie nadaje się nie stety do określenia miesc gdzie został nakręcony może poza Ustką która jest ewidentnie zaznaczona w tym materiale. jeśli zaś chodzi o wypowiedzi przedmówców no cuż , musimy pamiętać że to były tereny niemieckie i w tym czasie "POMMERLAND" nic o wojnie nie wiedział ,chyba że przeczytał o tym w gazetach.Wojna obronna w polsce sie zakończyła jeszcze przed powstaniem tego filmu.Wojna z rosją jeszcze sie nie zaczeła a wojne z Francją właśnie Niemcy wygrywały.Powodu do zmartwień jeszcze nie Było. Dopiero w Styczniu 1945r.mieszkańcy tych terenów mogli i bali się bardzo nadchodzących rosyjskich żołdaków. propaganda nazistowska jeszcze bardziej podsycała obawy a sława wsi Nemersdorf przeszła do legendy. Niemcy zrozumieli że muszą zebrać plon z nienawiści którą sami rozsiali pocałej europie.Oskarżają nas o wypędzenia z ich Vaterlandu ale często zapominają o tym że to jest skutek polityki ich wodza którego wielbili jak Boga.Ponad to Polska nie miała wpływu na podział terytoriów gdyż żaden z naszych przedstawicieli nie uczestniczył w konferencji Poczdamskiej. mogą mieć żal do Stalina tak jak my za stratę kresów wschodnich ale czy to coś zmieni?

#7 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 30 październik 2012 - 10:25:17

Ciekawe czy należał do Hitlerjugend?

Oczywiście że że nie należał -był za mały Do Hitlerjugend mogli należeć chłopcy w wieku od 13 lat.

#8 ~Marek~

~Marek~
  • Goście

Napisano 30 październik 2012 - 11:02:28

Wzruszył mnię ten film , ale i zasmucił . Pomyślałam o 1945r ,o tym co spotkało te niewinne dzieci? ???

Umnie takich reakcji nie wywołał ale bardziej zaciekawienie. Masz racje to przez co przeszły te dzieci w 45 r. to było piekło na ziemi.Należy im współczuć z tego powodu bo w karzdej wojnie najbardziej cierpią cywile bez względu na narodowość.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych