Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Ustka: letnisko dla bogatych :: zobacz komentowany artykuł

65 odpowiedzi w tym temacie

#41 ~tytus~

~tytus~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2010 - 11:25:40

Chyba nie do konca przyjacielu wiesz io czym piszesz . Juz teraz coraz mniej Polakow chce spedzac wczasy w kraju własnie przez takie i inne zdzierstwa a to ma wpływ na wszystko . Jezeli coraz wiecej pieniedzy zostawiamy u innych a do nas przyjezdza coraz mniej turystów trudno mowic o rozwoju regionu i Polski Gdy juz raz pojdzie fama ze tu czy tam jest b. drogo to latra moga minac aby to sie zmieniło Pozdrawiam

A jak przyjedzie mniej ludzi to i będzie moze lepiej- znizą ceny ( i o czym będa "dyskutować" wtedy internauci? :) ), więcej miejsca na plaży.. Cacy ;)
A tak na poważnie to i tak większosć osób nad Bałtyk przyjedzie, nie oszukujmy się. Dużo wody musi upłynąć zanim stosunek ludzi spędzajacych wczasy nad Bałtykiem do tych wyjeżdżających za granicę się diametralnie zmieni.
Z resztą w tej chwili coraz więcej ludzi woli jeździć do spokojnych miejscowości, np Smołdzino- daleko może i do morza, ale plaza 130 metrów szerokosci i mało ludzi. Dla mnie bajka.

#42 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2010 - 11:40:41

dajcie spokoj z USTKĄ totalna kaszana. polecam orzechowo i jarosławiec. spokoj i kultura. szok

ALE SA TACY co zawsze marudza i zamiast wypoczywac wachaja usteckie spaliny i przepalony olej po odmrazanych rybkach
JEST TYLE PIEKNYCH PLAZ W POBLIZU

#43 ~emigrant~

~emigrant~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2010 - 12:10:03

Panie Leonie wystarczy samochód zaparkowac dalej od plaży i tylko dojść a gofry kupic 5 min. drogi spacerkiem od plazy naprawde wychodzi taniej mamy wolny rynek tak wszedzie jest w Europie w takich miejscach. poazdro.

#44 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2010 - 12:38:28

Te słynne miejscowości Ustka Łeba, Mielno, Międzyzdroje itd faktycznie są bardzo drogie. Ja jeżdżę na wczsy nad morze do mniej uczeszczanej miejscowości i ceny tam są takie jak w głębi lądu- nie ma trzystaprocentowych i większych narzutów. Powodem tego jest to iż jest to bardzo mała miejscowość, nie wszyscy mieszkańcy posiadają apartamenty czy też domy wczasowe dlatego też dwa sklepy ogólnospożywcze które tam istnieją serwują towar po przyzwoitych cenach i dla starszej rencistki która tam mieszka stale i dla turysty. Zapewniam Was że właściciel sklepu nie narzeka, zarabia na obrocie a obrót ma ogromny - widać po kolejce i po tym jak towar szybko znika z półek.

#45 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2010 - 12:43:19

Te słynne miejscowości Ustka Łeba, Mielno, Międzyzdroje itd faktycznie są bardzo drogie. Ja jeżdżę na wczsy nad morze do mniej uczeszczanej miejscowości i ceny tam są takie jak w głębi lądu- nie ma trzystaprocentowych i większych narzutów. Powodem tego jest to iż jest to bardzo mała miejscowość, nie wszyscy mieszkańcy posiadają apartamenty czy też domy wczasowe dlatego też dwa sklepy ogólnospożywcze które tam istnieją serwują towar po przyzwoitych cenach i dla starszej rencistki która tam mieszka stale i dla turysty. Zapewniam Was że właściciel sklepu nie narzeka, zarabia na obrocie a obrót ma ogromny - widać po kolejce i po tym jak towar szybko znika z półek.

Dokładnie, współczuć można ludziom którzy mieszkają stale w tych miejscowościach i nie zarabiają na turystach - sąsiedzi ich "golą" że aż strach. Nie każdego stać, nie każdemu zdrowie pozwala czy też czas żeby podstawowe zakupy zrobić poza turystycznym eldorado.

#46 ~~maxx~~

~~maxx~~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2010 - 12:52:07

Leon to typowy sknera. Najlepiej bylo by go zawiesc na miejsce za free i do tego zasponsorowac mu caly pobyt w Ustce. Wtedy gosc bylby naprawde happy a tak musial sam otworzyc skarpete i wtedy go zabolalo.

#47 ~~mieszkanka~~

~~mieszkanka~~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2010 - 13:13:47

Masakra!!! dziś byłam na zakupach na rynku i płakać się chce , truskawki po 8 zł gdzie w Słupsku po 5.5 , owoce , warzywa wszytko droższe o kilka złotych , człowiek na ten czas wakacji to powinien chyba zapasy robić , bo wczasowicz to przyjedzie na tydzień i może poszaleć a tu człowiek przez bite 2 miesiace robi codziennie zakupy i płaci za wszystko jak za zboże. Zawsze można niby iść do biedronki ale tam kolejki po godzinie do ostania a w związku z brakiem klimy i małą ilością miejsca nie polecam. Ja myślę że dziennikarze powinni nas z W-wą porównać pewnie ceny mamy na podobnym poziomie tylko rozwój i możliwości miast są na różnych.

#48 ~alexx55~

~alexx55~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2010 - 13:19:47

Mnie na wczasy w Ustce nie stać!Dlatego byliśmy z rodzina w Egipcie.

#49 ~~mieszkanka~~

~~mieszkanka~~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2010 - 13:34:09

ludzie nie wiecie co mówicie !!!! wszędzie jest drożnej i nikt kto przyjechał nad morze nie będzie szedł do centrum i szukał tańszych gofrów bo jak chce zjeść w mieście to sobie w Słupsku kupi. Brak słów na waszą bezmyślność i głupoty jakie wypisujecie. Ja rozumiem płacenie za parking ale 12 zł ???? przecież to jakiś "Czeski film" a wiecie jak fajnie maja mieszkańcy którzy jada na zakupy i nie maja gdzie zaparkować, albo podchodzi taki żyd i woła 12 zł . Zastanówcie się i pomieszkajcie w Ustce zapraszam!!!! Człowiek tu mieszka nie koniecznie dla uroku kurortu tylko dlatego że rodzice przyjechali za chlebem i nie koniecznie chce bulić za wszystko 3 razy więcej.

Każdy chce zarobić, ale gofra nie trzeba kupować na promenadzie. troszkę dalej odniej to ceny są tańsze, a jak sie będzie się w ogóle oddalało od plaży to jesz

A ceny muszą być droższe, bo przecież po zasezonem, to większość lokali albo jest zamkniętych, albo świeci pustkami.... A jak się już wogóle wybierać, na plaże, i kupować przy plaży to lepiej omijać Ustkę i jechać np. do Poddobią, czy Orzechowa tam ceny już są troszeczkę tańsze niż w Ustce, a odległość też mała.

#50 ~~mieszkanka~~

~~mieszkanka~~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2010 - 13:35:17

Srasz też za wczasu ????

Skoro turyści (frajerzy) płacą tyle za gofry, czy za parking to ceny nigdy nie będą niższe. Typowa polska mentalność; zapłacić/przepłacić a potem oburzać się, że drogo. Gdyby ludzie byli bardziej zjednoczeni i zaczęli bojkotować drogie miejsca to ceny były by niższe. Sam często jeżdżę do Ustki. Samochód zostawiam za darmo na obrzeżach. Picie i jedzenie kupuję w Słupsku. Dzień nad morzem kosztuje mnie ok 25 zł za dwie osoby.

#51 ~ustczanka~

~ustczanka~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2010 - 13:38:20

No jasne po goferku lub po lodzie z 1 galką i do domu . Zajebiste rozwiązanie.

Skoro turyści (frajerzy) płacą tyle za gofry, czy za parking to ceny nigdy nie będą niższe. Typowa polska mentalność; zapłacić/przepłacić a potem oburzać się, że drogo. Gdyby ludzie byli bardziej zjednoczeni i zaczęli bojkotować drogie miejsca to ceny były by niższe. Sam często jeżdżę do Ustki. Samochód zostawiam za darmo na obrzeżach. Picie i jedzenie kupuję w Słupsku. Dzień nad morzem kosztuje mnie ok 25 zł za dwie osoby.

#52 ~~ustczanin~~

~~ustczanin~~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2010 - 13:50:28

Gofra nie trzeba było żreć. Kaloryczne są. Samochód można postawić w innym miejscu, niekoniecznie na samej plaży. Ale skoro się pieszo chodzić nie chce to wolny wybór. I proponuję zrobić coś z samochodem panie Leonie, bardzo dużo pali.

Ale bidulek wydal na żarcie pieniadze! Trzeba było siedzieć w domu albo jechac rowerami do lasu było by przyjemniej a jagody i komary za darmo!

#53 ~brr~

~brr~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2010 - 14:16:37

Wiekszosc usteckich 'biznesmanow' to ludzie, ktorzy za zlotowke gotowi sie dac pocwiartowac. zadnych hamulcow dla zlotowki.
chciwosc i pazernosc do oporu. typowe dla parweniuszy. obywatele z choroba postkomunistyczna.

#54 ~sanse30~

~sanse30~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2010 - 14:54:38

W kazdym kurorcie na calym swiecie na promenadach jest dosc drogo,niby dlaczego Ustka ma byc tania? W Alicante,przy samej plazy-piwo 0,33 3 euro,whisky z cola 6.5 euro,obiad,zwykly okolo 20 euro.W sumie znosnie,choc chyba troche drozej niz w Ustce....A,akurat moja stopa nie postanie w zadnych Tunezjach czy Egiptach....

#55 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2010 - 15:00:53

Ja kupuję browar w Biedronce ( Warka 2,29) i lody po zecie + coś na Głoda i mam ustke za 20 pln dziennie z całą rodziną. Parkuję na Leśnej B)

#56 ~ryss~

~ryss~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2010 - 15:05:48

dajcie spokoj z USTKĄ totalna kaszana. polecam orzechowo i jarosławiec. spokoj i kultura. szok

SZOK - ale w znaczeniu pozytywnym to przezyjesz ,,kaszubie,, przyjezdzajac do czolpina -PUSTKA na lewo/rowy/ na prawo/leba/
a na srodku szerokiej,czystej plazy troche ludzi - ale z roku na rok coraz wiecej i parking tylko 5zl /bez limitu czasu nIE CAPI
SPALINAMI i spalonym olejem po mrozonej rybce
Niestety leniwy na plaze autem nie wjedzie

#57 ~Neo-1~

~Neo-1~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2010 - 15:12:55

W kazdym kurorcie na calym swiecie na promenadach jest dosc drogo,niby dlaczego Ustka ma byc tania? W Alicante,przy samej plazy-piwo 0,33 3 euro,whisky z cola 6.5 euro,obiad,zwykly okolo 20 euro.

Ale wspaniałe porównanie. To tak samo, jak gdybyś porównywał wieżę Eifla z tarasem widokowym w byle pipiduwie.

#58 ~kwiatek~

~kwiatek~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2010 - 16:06:59

Niestety leniwy na plaze autem nie wjedzie

to odpada dla wiekszosci wielkich turystów ze Słupska :D

#59 ~5E5C26~

~5E5C26~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2010 - 16:11:55

Ale wspaniałe porównanie. To tak samo, jak gdybyś porównywał wieżę Eifla z tarasem widokowym w byle pipiduwie.

Ciekawe, czy byś sie tak emocjonował w watku o byle pipidówie.

Jakoś lokalizacje tej "pipidowy" potrafi okreslic wiekszosc Polaków. Moim zdaniem o czyms to swiadczy.

#60 ~hoho~

~hoho~
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2010 - 16:36:59

Od 25 lat nie kupiłem w Ustce nawet wody mineralnej. Jestem tam bardzo rzadko z uwagi na zzzzzzłodziejskie ceny !
Słupszczanie niech rozważą, czy kupować żywność 5-cio krotnie droższą, piwo (6 zł 0,3 l.) czy wziąć z sobą.
Jak dajecie sie okradać - to wasza sprawa. Słodycze, ciastka, gofry, napoje można kupić w Słupsku i zabrać z sobą ! Nie musicie tam paść jak świnie sie pasie - "handlarzy" sezonowych. Oni pracuja 60 dni w roku i stać ich na Bermudy dwa razy w roku, wy tyracie cały rok, by odkładać i pojechac na urlop na dwa tygodnie do zasranej Ustki za 5- 8 tyś! z dwójką dzieci !
A "łupaszka-handlarz" śmieje sie i kasiorę nocą przy świecach zwija w rulony.
Mój urlop zeszłego roku kosztował mnie w Chorwacji na trzy osoby z dojazdem i wyżywieniem 15 dni 3.900 zł. Prosze mi wierzyć, jedzenia do "bólu" Bardzo smaczne i zdrowe, świeżutkie, przyrządzane na oczach wczasowiczów. Piwo na polskie wychodziło niecałe 4 zł 0,5 l. Przepyszne wina, taniej jak w sklepach u nas, napoje jak w Biedronce.
Tam trzeba jeździć gdzie nas szanują i nie okradają. Parkingi darmowe dla wszystkich, którzy przyjechali autem. Nawet jak ktoś potrzebował mechanika, to facet przyjechał i naprawił na miejscu ( kobiecie poszedł wahacz przedni) - zapłaciła 20 dolarów z częścią !
Ot i różnica ! Przynajmniej pogoda pewna, obsługa sympatyczna, ciepła woda, piękne widoki, piękne małe knajpki, było co zwiedzać, nie ma zgiełku i chamstwa.
Teraz porównajcie sobie z "kurortem zwanym ustka"

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych