Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Usteckie bagienko...

272 odpowiedzi w tym temacie

#61 ~REASON~

~REASON~
  • Goście

Napisano 29 listopad 2012 - 22:39:21

Najgorsze jest to ,że SGR myśli iż społeczeństwo to głupki .Nie mają pojęcia nie czytają i niczym się nie interesują.Jestem pewny że to ot tak się nie skończy.Za daleko to poszło.A przy okazji wyjdzie jeszcze wiele innych spraw.

#62 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2012 - 00:01:58

Najgorsze jest to ,że SGR myśli iż społeczeństwo to głupki .Nie mają pojęcia nie czytają i niczym się nie interesują.Jestem pewny że to ot tak się nie skończy.Za daleko to poszło.A przy okazji wyjdzie jeszcze wiele innych spraw.

ja takiej pewności nie mam, nie przy tym tchórzliwym burmistrzu!

ogólnie to szokujące są same kwoty tych dofinansowań! z urzędu pracy dostaniesz, startując od zera, jakieś 20 tysięcy

tutaj ludzie na remonty domów dostali po setki tysięcy!!!!!

gdzie jest CBA CBŚ czy jak tam się oni nazywają!

przecięz ten kraj i to miasto zżera gangrena!

#63 ~gosc~

~gosc~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2012 - 12:48:16

Tyszkiewicze na remont 400 tys. złotych, no ładnie się belfrom w pUstce powodzi...
A właścicel poldana nic nie dostał, niech mi ktoś wytłumaczy co takiego innowacyjnego jest w remoncie własnej chałupy?, dodatkowo zrobionej po to, żeby trzepać kasę do własnej kieszeni?, jaką korzyść mają z tego inni Ustczanie, że ktoś wyremontuje sobie chałupę pod wynajem dla wczasowiczów? te ponad 400 tyś. zł., zwrócą się tak szybko z opłaty klimatycznej i budżet miasta dzięki temu się powiększy... nie wydaje mi się.

W zasadzie wydaje mi się, że my mieszkańcy powinniśmy podnieść rumor, bo to dotyczy nas wszystkich. Pieniądze powinni dostawać ludzie na przedsięwzięcia, które są innowacyje i przede wszystkim, będą służyć mieszkańcom o raz turystą!!!!!!!!!!!!!, a nie pomnażaniem prywatnych dochodów kilku ososób!!!!! Widzę, że komuna ma się w naszym miasteczku dobrze, nakraść się nachapać, olać wspólne dobro i rozwój miasta, byle by parę osób, które są w towarzystwie rozdzielającym pieniądze, mogło sobie kupić nowe jachty, samochody i wyremontować domy. Od biedy mogę jakoś zrozumieć te dmuchane zamki, niby mogę też służyć mieszkańcom, ale remont prywatnej chałupy jak ma się przysłużyć mieszkańcom?

Dlaczego pieniądze nie pójdą np: na punkt szybkiego ładowania samochodów elektrycznych? albo punkt tankowania cng? takie coś przyniesie więcej korzyści niż remont prywatnej chałupy pieniądze zarówno jak na remont się nie zwrócą ale przynajmniej będziemy mieć promocję za darmo, moglibyśmy się szczycić, że jesteśmy pro-eko, jako jedyny kurort na bałtyku mamy takie coś i tak prawie nikt by z tego nie korzystał, ale np: zrobiło by to więcej dla miasta niż wyremontowanie pod wczasowiczów czyjegoś domu, czy jacht do kursów wędkarskich...

Co roku jest organizowana konferencja na temat wykorzystania gazu ziemnego w motoryzacji, szeroko relacjonowana przez media, gdybyśmy mieli taką stację tankowania cng plus punkt szybkiego ładowania samochodów elektrycznych, taki zlot i konferencja mogła by być zorganizowana w pięknej nadmorskiej ustce, reklama niemal za darmo, dużo mediów motoryzacyjnych by o tym pisało i np: test nowych samochodów elektrycznych to można by zaprosić dziennikarzy do Ustki, testujcie tutaj u nas jest punkt ładowania jesteśmy pro-eko takie duperele, a zdziałały by więcej dla promocji naszego miasta niż cały URZĄD PROMOCJI MIASTA!, za 400 tyś zł można zbudować zarówno punkt szybkiego ładowania samochodów elektrycznych jak i stacje z cng z 2 - 3 sprężarkami do tankowania!

#64 ~bodek~

~bodek~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2012 - 13:47:45

Po zapoznaniu się z listą wnioskow na ktore przyznano dotacje ze środkow Śłowińskiej Grupy Rybackiej a pośrednio chyba Unii Europejskiej, najwyzsza pora aby glos na temat zasadności takiego rozdzialu srodkow zabraly czynniki oficjalne. Na burmistrza nie liczę bo on się wykreci jakimkolwiek pretekstem aby nie zając stanowiska, ale może znajdzie się jakiś odważny radny na sesji, może ktoś oficjalnie z osob funkcyjnych w Ustce zloży zawiadomienie do organow kontrolnych powolanych do tropienia i tępienia takich praktyk. Poczekam i zorientuję się jak mocno ma się kolesiostwo w Ustce, i gdzie są granice bezczelności i bezkarności niektorych ludzi w Ustce.

#65 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 12745 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 16:36:51

Jakubiak też nie lepszy,
450 000 zł na budowę nowego pensjonatu :huh:
150 000 na zakup nowej łodzi

Dołączona grafika

A czy zna ktoś wyniki z I naboru z 2011 ???

Użytkownik Smerf Maruda edytował ten post 30 listopad 2012 - 16:37:16

#66 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12745 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 16:41:21

Tyszkiewicze na remont 400 tys. złotych, no ładnie się belfrom w pUstce powodzi...
A właścicel poldana nic nie dostał, niech mi ktoś wytłumaczy co takiego innowacyjnego jest w remoncie własnej chałupy?, dodatkowo zrobionej po to, żeby trzepać kasę do własnej kieszeni?, jaką korzyść mają z tego inni Ustczanie, że ktoś wyremontuje sobie chałupę pod wynajem dla wczasowiczów? te ponad 400 tyś. zł., zwrócą się tak szybko z opłaty klimatycznej i budżet miasta dzięki temu się powiększy... nie wydaje mi się.

Nie 400 000,
a 450 000 plus dodatkowo 182 000 na adaptacją,

Razem 632 000 zł rekordziści :blink:

no chyba ,że to inny Tyszkiewiczowie :P .

PS: Nie liczę pierwszego rozdania z 2011r.

Użytkownik Smerf Maruda edytował ten post 30 listopad 2012 - 16:42:04

#67 ~gościu~

~gościu~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2012 - 18:39:18

Wiecie co, najlepsze w tym wszystkim jest, że dowiedziałem się o takim projekcie dopiero jak te przekręty pojawiły się w telewizji... Dam sobie rękę uciąć, że większość ludzi o tym nie wiedziała, a "kolesiom" było na rękę, żeby większość Ustczan o tym projekcie pojęcia nie miała... dzięki temu łatwiej im było między siebie rozdzielać środki..., ale w swojej pazerności przesadzili z przekrętem więc informacja wyciekła do mediów i ludzie zaczęli zadawać pytania...

Razem 632 000 zł na remont chałupy, uważam, że odpowiednie służby powinny się tym zainteresować!!!!!

#68 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12745 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 21:47:45

Wiecie co, najlepsze w tym wszystkim jest, że dowiedziałem się o takim projekcie dopiero jak te przekręty pojawiły się w telewizji... Dam sobie rękę uciąć, że większość ludzi o tym nie wiedziała, a "kolesiom" było na rękę, żeby większość Ustczan o tym projekcie pojęcia nie miała..

Niestety, ale winni są również zwykli mieszkańcy , sam wielokrotnie pisałem o poczynaniach Grupy Rybackiej ,
wstawiałem relacje,
zanim jeszcze powstała, ale fora nie mają dużego zasięgu,
ponadto pisała prasa.

Jeśli lemingi wszystko olewają , to sami sobie winni ?
Swego czasu założyłem niezależne usteckie forum,
później dwie strony internetowe,

www.ustka-mojamalaojczyzna.pl
www.pomorzebezcenzury.pl

ale nikt , oprócz słownych deklaracji,
w praktyce nie przyłączył się do moich działań obudzenia w Ustce , stworzenia społeczeństwa obywatelskiego.

Użytkownik Smerf Maruda edytował ten post 30 listopad 2012 - 21:49:42

#69 ~REASON~

~REASON~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2012 - 22:01:35

Wiecie co, najlepsze w tym wszystkim jest, że dowiedziałem się o takim projekcie dopiero jak te przekręty pojawiły się w telewizji... Dam sobie rękę uciąć, że większość ludzi o tym nie wiedziała, a "kolesiom" było na rękę, żeby większość Ustczan o tym projekcie pojęcia nie miała... dzięki temu łatwiej im było między siebie rozdzielać środki..., ale w swojej pazerności przesadzili z przekrętem więc informacja wyciekła do mediów i ludzie zaczęli zadawać pytania...

Razem 632 000 zł na remont chałupy, uważam, że odpowiednie służby powinny się tym zainteresować!!!!!

Nigdy od razu nie dochodzi do takich przekrętów.Jest to proces narastający.Pewnie i w przeszłości robiono podobnie,tyle że na mniejszą skalę.

#70 Smerf Maruda

Smerf Maruda

Swojak

• PipPipPipPip
  • 12745 postów

Napisano 30 listopad 2012 - 22:46:43

Dla starych usteckich SLD-oców takie praktyki to standard.
Popatrzcie na listy wyborcze z poprzednich lat.

http://pkw.gov.pl/pk..._id=66&layout=1

2010
http://www.ustka-moj...morzadowe-2010/

PS: A wódeczkę z Millerem na swojej jednostce popijał :D

Użytkownik Smerf Maruda edytował ten post 30 listopad 2012 - 22:49:27

#71 ~gościu~

~gościu~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2012 - 23:29:55

Smerf jeżeli posługujesz się już słowami Ziemkiewicza o lemingach, swoją drogą polecam wszystkich książkę "Myśli nowoczesnego Endeka", to powinieneś znać jego słowa o Polakach. Jesteśmy takim narodem, że póki nam dobrze nic nie robimy, a kiedy wjedzie nam ktoś czołgiem do salonu, to rzucamy się na niego choćby z z widelcem w ręku...

Może właśnie taka afera była potrzebna, żeby ruszyć masy, wielkie wydarzenia i afery od razu poruszają Polaków... co do lemingów no cóż większość siedzi po pracy przed telewizorami i nic ich więcej nie interesuje, a jak już pokażą takie przekręty to ludzie wstają i choćby z widelcami ruszają spontanicznie wyraźić sprzeciw..

Ziemkiewicz opisał 4 h w tygodniu dla ojczyzny, przed II wojną było pełno różnych przedsięwzięć lokalnych pokroju kółko gospodarzy wiejskich, klub książki, skauci, ludzie zbierali się w grupach działali lokalnie wspólnie... obecnie zaczyna się coś dziać, jest akcja z krzyżami, wychodzą na jaw przekręty, patrząc co się w pUstce dzieje od lat, to wystarczy iskra do beczki prochu, mam nadzieje, że ta afera będzie taką iskrą, a osoby z takimi przekrętami będą odpowiednio potraktowane :)

#72 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 30 listopad 2012 - 23:59:08

Smerf jeżeli posługujesz się już słowami Ziemkiewicza o lemingach, swoją drogą polecam wszystkich książkę "Myśli nowoczesnego Endeka", to powinieneś znać jego słowa o Polakach. Jesteśmy takim narodem, że póki nam dobrze nic nie robimy, a kiedy wjedzie nam ktoś czołgiem do salonu, to rzucamy się na niego choćby z z widelcem w ręku...

Może właśnie taka afera była potrzebna, żeby ruszyć masy, wielkie wydarzenia i afery od razu poruszają Polaków... co do lemingów no cóż większość siedzi po pracy przed telewizorami i nic ich więcej nie interesuje, a jak już pokażą takie przekręty to ludzie wstają i choćby z widelcami ruszają spontanicznie wyraźić sprzeciw..

Ziemkiewicz opisał 4 h w tygodniu dla ojczyzny, przed II wojną było pełno różnych przedsięwzięć lokalnych pokroju kółko gospodarzy wiejskich, klub książki, skauci, ludzie zbierali się w grupach działali lokalnie wspólnie... obecnie zaczyna się coś dziać, jest akcja z krzyżami, wychodzą na jaw przekręty, patrząc co się w pUstce dzieje od lat, to wystarczy iskra do beczki prochu, mam nadzieje, że ta afera będzie taką iskrą, a osoby z takimi przekrętami będą odpowiednio potraktowane :)

gdzie ty żyjesz?
to jest umierające miasto emerytów, pod ich rządami,,,

kto może rzuca się na łatwą kasę, bo władzy w tym mieście nie ma, dryfujemy niestety bez "Żagla" na pełne morze!

Jeśli nie znajdzie się w Ustce zarówno Burmistrz ale też przy okazji facet "z jajami" to to miasto czeka zagłada!
i to dzięki niejakiemu emerytowi Olechowi, ale on raczej krzywdy raczej nie zazna! ;)

#73 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2012 - 02:42:15

To może najlepiej nie płacić podatków, skoro zamiast na NFZ i wojsko kasiora idzie na nielegalne in vitro i finansowanie zachcianek członków i kolesi SGR?! Nic nie sugeruję.

Czy ktoś złożył wniosek do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa? Dlaczego Zbyszek Marecki i Bogusia Raczkowska się tym nie zajęli? ;(

#74 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2012 - 08:55:31

Bogusia Rzeczkowska straciła tzw.pazura. Szkoda

#75 ~STACHU~

~STACHU~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2012 - 10:38:27

To może najlepiej nie płacić podatków, skoro zamiast na NFZ i wojsko kasiora idzie na nielegalne in vitro i finansowanie zachcianek członków i kolesi SGR?! Nic nie sugeruję.

Czy ktoś złożył wniosek do prokuratury w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa? Dlaczego Zbyszek Marecki i Bogusia Raczkowska się tym nie zajęli? ;(

Bo się wypalili i wszystko mają w du***.

#76 ~bodek~

~bodek~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2012 - 12:10:58

A na oficjalnym usteckim urzedowym forum gdzie zabierają co jakiś czas glos także radni a moze i oficjele ratusza w temacie poczynań Karasia i jego kolegów ze SGR jakoś cicho. Glowy w piasek i przeczekać aż temat z czasem ucichnie. Skuteczna metoda na krytykę. I po co te wszystkie Olecha spotkania, konsultacje i tym podobne pozorowane dzialania skoro szary obywatel nie ma prawa mieć odrębnego zdania i racji. Jeżeli nie należysz do republiki kolesiów to nic nie znaczysz.
Raczka rączkę myje.

#77 ~aaaaaaaaaaaaaaaa~

~aaaaaaaaaaaaaaaa~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2012 - 14:44:10

SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!

#78 ~stefan~

~stefan~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2012 - 16:17:43

SKANDAL!!!!!!!!!!!!!!!!

Faktycznie jest to niesamowity skandal.

#79 Monika Wysokińska

Monika Wysokińska

Swojak

• PipPipPipPip
  • 787 postów

Napisano 01 grudzień 2012 - 22:47:09

Przenoszę wpisy z tematu: Na Placu Wolności postawili choinkę.

Sprawa SGR musi być poddana czynnościom śledczym oraz legalnościowym ( zbadania zgodności z prawem ).
Skierowanie jej jednak do Słupskiej Prokuratury nie daje najmniejszych szans na sprawne i rzetelne zbadanie afery.
Weżcie to pod rozwagę ........

Tu akurat się nie zgadzam MONIKO.Żeby tylko takie problemiki [malutkie błędy ]trafiały się naszym władzom to jest ok.Jednak potworna niegospodarnośc oraz niewypełnianie obietnic wyborczych to nie jest bagatelna sprawa.Proszę spojrzec na wyczyny SGR ,to się ani w głowie ani w żadnych normach nie mieści.Zdewastowany i okradziony KOŚCIÓŁ NAJŚWIĘTSZEGO ZBAWICIELA wiele innych niesamowitych [pechów],które nas jakoś nie ominęły.IIII TO NIE JEST SPECJALNOŚC OBECNYCH WŁADZ.To całe zło ma miejsce od dawien dawna ,i czas już z tym skończyc.Kiedyś ktoś napisał;są jąkieś nadprzyrodzone siły ,które niszczą USTKĘ.A no chyba są.

Dziękuję za tę wypowiedż. Jest bardzo ciekawa.
Powiem więcej, siły nadprzyrodzone, o których napisałes i które niszczą Ustkę, niszczą wszystko na swojej drodze nie tylko w naszym kraju. Wpływają na ludzi, demoralizują a przede wszystkim sterują ich umysłami. Ludzie przestają kompletnie myśleć i zaczynają odzwierciedlać cechy tych właśnie sił nadprzyrodzonych.

Również zgadzam się z Tobą, że sprawa remontu świetlicy gminnnego urzędu to pikuś w porównaniu z przekrętami Słowińskiej Grupy Rybackiej.

Chciałam pokazać jednak jakie władze mają priorytety. Naprawienie potwornych krzywd, które ludziom zadano winno być priorytetem, prawda i ......... wtedy również przyszłaby odpowiednia pora na remonty.
Wiesz, dlaczego mają problem z naprawieniem szkód ?
Bo przez tyle lat urzędnicy gminni ukrywali dowody własnych przestępstw i co ciekawe, dalej próbują to robić reagując tylko na te fakty, które w danym momencie ujawniam. Dopóki czegoś nie ujawnię dopóty siedzą cicho, cichuteńko a ja .......... obserwuję ich PERFIDNĄ grę.
Nawet ta gra sama w sobie jest przestępstwem.

Widziałam też działania słupskich prokuratorów. Prokurator, Marcin Natkaniec ze słupskiej rejonówki w toku czynności uzyskał bardzo ważny dowód przeciwko Gminie Ustka, wskazujący na odpowiedzialność tego urzędu za doprowadzenie do zalewania kilkudziesięciu hektarów gruntów rolnych.
Zbagatelizował go kompletnie licząc na to, że nikt tego nie zauważy.
Mało tego, był w posiadaniu dowodu zanim ja do niego dotarłam, choć zupełnie inną drogą.

Dlaczego o tym piszę ....... ?
Bo sprawa SGR, jeśli trafi do słupskiej prokuratury zostanie ubrana w grubą teczkę i ........ schowana do szafy.
Absolutnie nie może być rozpatrywana przez słupską prokuraturę !

#80 ~krystyna~

~krystyna~
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2012 - 23:10:17

Dlaczego tak mało kobiet (dziewczyn) bierze udział w FORUM ?
Widzę tutaj tylko Panów, którzy swoimi wypowiedziami trafnie określają stan faktyczny naszej beznadziejnej rzeczywistości.
Czyżby nie miały nic do powiedzenia?
Przecież też żyją w tym MIEŚCIE czy okolicy i widzą co się dzieje.....
Macie Panowie rację to SKANDAL!!!!!!!!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych