Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

39 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 maj 2015 - 16:41:49

Po ośmiu latach dziwnych czasów, wreszcie są realizowane ciekawe inwestycje. 

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 maj 2015 - 17:00:44

I kolejne miejsce płatne nawet dla mieszkańców :/

#3 ~Anita~

~Anita~
  • Goście

Napisano 18 maj 2015 - 17:28:35

Pomysł genialny. Ustka nie ma nigdzie w centrum parkingu. Skończyłoby się parkowanie aut gdzie popadnie. I wczasowicze w sezonie też skorzystają.

#4 slavecki

slavecki

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 298 postów

Napisano 18 maj 2015 - 17:42:35

Zamiana garaży na parking wielostanowiskowy? Z pewnością tym, którzy mają tam garaże to się nie spodoba. Bo gdzie później będą trzymać opony na zmianę i inne rzeczy? 

Co innego, gdyby tam połowa miejsc (np 2 kondygnacje) byłaby garażami a druga połowa miejscami parkingowymi. Wtedy pewnie i wszystkie garaże byłyby zajęte przez cały rok, a tak pewnie ci co mają tam garaże będą woleli auta trzymać pod chmurką - no, chyba, że będą mniej płacić za miejsce parkingowe niż za dotychczasowy garaż.

#5 ~praca dla monterów~

~praca dla monterów~
  • Goście

Napisano 18 maj 2015 - 17:58:02

Pilnie zatrudnimy monterów rusztowań . Praca w szwecji .

Praca od zaraz !! 8-10 tys msc. wymagany podstawowy angielski.

wyślij cv oddzwonimy do ciebie ! praca.sweden@wp.pl

pewny przedsiębiorca pomorskie !

#6 ~Tatoo~

~Tatoo~
  • Goście

Napisano 18 maj 2015 - 18:51:17

Pomysł wart uwagi, ale najbardziej szpetnym i kłującym w oczy zakątkiem ( ?? ) Ustki jest bez wątpienia cała ulica Wczasowa.Tłumaczenia w stylu , że finansowanie nie należy do miasta , a do Starostwa jest pokrętne i trochę śmieszne.Co to obchodzi turystów, kuracjuszy, gości , dostawców. To Ustka się kompromituje. Jest to największy wrzód na ... Ustki.

#7 ~dooer~

~dooer~
  • Goście

Napisano 18 maj 2015 - 19:33:46

Dobry pomysł. Byłem na południu Stanów. Tam garaże mają po 15 pięter, a fasady są często ładniejsze od budynków mieszkalnych.

#8 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 18 maj 2015 - 20:10:24

Gdzie dokładnie? Byłem w Dallas, Houston i przejeżdżałem przez Louisiane, obie Georgie, North Carolina, West Virginie i nigdzie 15 piętrowych parkingów nie widziałem. Widziałem za to szerokie bulwary, gdzie po obu stronach można parkować

#9 Marek Janczewski

Marek Janczewski

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1148 postów

Napisano 18 maj 2015 - 20:44:13

Wcale to nie jest żaden nowatorski projekt. Problem ten zgłaszałem przy okazji remontu czy jak kto woli przebudowy ulicy 9 marca.

Dokładnie przewidziałem w tym miejscu wyburzenie starych okropnych garaży, a w to miejsce pobudowanie piętrowego parking-garażu.

Zbiegło się to w czasie dokładnie wtedy, kiedy podczas podłączania na lewo prądu do garażu znanego osobnika, spowodowano potężną awarię, tak że USTKA pogrążyła się w ciemnościach na długie godziny.

Na ile jestem zorientowany w temacie, pragnę zwrócic uwagę, iż większośc tych garaży jak i gruntów na których stoją, jest    Własnością prywatną.

Obawiam się, że nastąpi niesamowity opór właścicieli, którzy za wszelką cenę nie wyrażą zgody na wyburzenie tych bud jak i pozbycie się gruntów,.

Jako ciekawostkę podam, że jeden z garaży tam stojących jest własnością JANA OLECHA.

#10 ~gość~

~gość~
  • Goście

Napisano 18 maj 2015 - 20:50:40

Tak, a co z odszkodowaniami za zlikwidowanie garaży?

#11 Marek Janczewski

Marek Janczewski

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1148 postów

Napisano 18 maj 2015 - 20:59:52

Tak, a co z odszkodowaniami za zlikwidowanie garaży?

Niestety. trzeba będzie w zgodzie z właścicielami, prawem i sumieniem dojśc do porozumienia.

Obawiam się, że będzie to niezwykle trudne a nawet prawie niewykonalne.

Obym się mylił.

#12 ~Jacek G.~

~Jacek G.~
  • Goście

Napisano 18 maj 2015 - 21:03:37

Jeżeli założymy, ze koszt budowy jednego garażu podziemnego/kubaturowego to min. 25000 zl, niektórzy śpiewają sobie nawet ponad 30.000 za garaż w tym miejscu, to możemy przeprowadzić przybliżoną kalkulacje tej inwestycji

Mamy 87 garaży (76 szt. prywatnych właścicieli) = 87 x 25000 = 2.175.000

Oczywiście, jeśli wszyscy właściciele zgodzą się na to, aby swoja własność sprzedać lub zrobić z nią cos innego co pozwoliłoby na ta budowę.

Ale jeśli nie to wówczas co ?

Czy prywatny inwestor będzie musiał odkupić lub w inny sposób dogadać się z obecnymi właścicielami ?

Miejscowy plan zakłada max 3 kondygnacje

1-sza dla obecnych właścicieli + działki miasta Ustki

2-wie następne do wynajęcia – koszt 2 x 2175.000 = 4350000 zl.

Czyli inwestycja może kosztować minimum 6.500.000 zl.

No i oczywiście ma się zwrócić a potem zarabiać na siebie.

#13 ~Andy~

~Andy~
  • Goście

Napisano 18 maj 2015 - 21:15:38

Sprzedam garaż za 30 tys. zł. Ten przy ulicy Krótkiej. Zainteresowani?

#14 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 18 maj 2015 - 21:37:02

Ludzie,brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Nikt nie zamierza wyrzucać obecnych właścicieli garaży. Przecież mają mieć dalej tam swoje garaże na najniższej kondygnacji.

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 maj 2015 - 05:14:52

Ludzie,brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Nikt nie zamierza wyrzucać obecnych właścicieli garaży. Przecież mają mieć dalej tam swoje garaże na najniższej kondygnacji.

tere fere kuku - kto ci  wybuduje obiekt na terenie ktory nalezy do wlascicieli garazy - trzeba wykupic teren wraz z blaszakiem dotychczasowi wlasciciele  moga stac sie jedynie dzierzawcami

nowych miejsc postojowych - czyli placic wg dyktanda wlasciciela obiektu . A swoja droga na wczasowej jest ruina i teren dla turystow to atrakcyjne miejsce na parking przy plazy mozna tam

tez wygospodarowac miejsca na parkingi lesne - pare zdychajachcy sosenek wycinajac

#16 ~xiw~

~xiw~
  • Goście

Napisano 19 maj 2015 - 06:21:14

Gdzie dokładnie? Byłem w Dallas, Houston i przejeżdżałem przez Louisiane, obie Georgie, North Carolina, West Virginie i nigdzie 15 piętrowych parkingów nie widziałem. Widziałem za to szerokie bulwary, gdzie po obu stronach można parkować

Trzeba może dokładniej patrzeć i chodzić spacerkiem. Mam fotki z centrów tych miast i innych.

#17 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 19 maj 2015 - 08:03:35

Pomysł genialny. Ustka nie ma nigdzie w centrum parkingu. Skończyłoby się parkowanie aut gdzie popadnie. I wczasowicze w sezonie też skorzystają.

Bo nie masz tam garażu, to dla Ciebie to jest pomysł genialny!

#18 ~GOŚĆ~

~GOŚĆ~
  • Goście

Napisano 19 maj 2015 - 08:06:26

Niestety. trzeba będzie w zgodzie z właścicielami, prawem i sumieniem dojśc do porozumienia.

Obawiam się, że będzie to niezwykle trudne a nawet prawie niewykonalne.

Obym się mylił.

NIE MYLISZ SIĘ! Żeby właściciele dowiadywali się o fakcie z GP24! SKANDAL!!!

#19 ~Waldek~

~Waldek~
  • Goście

Napisano 19 maj 2015 - 08:59:26

Pomysł uważam za dobry, ale jak wcześniej zostało to już powiedziane, oparty na bardzo kruchym założeniu, ze prywatni właściciele (wszyscy) zgodzą się na to.

Nie wiem, czy nie należałoby by rozważyć innej opcji. Opcji, o której obecny Burmistrz wspominał w swojej kampanii, a mianowicie przeniesienie kotłowni.

Dlaczego ?

Stawiając samochód w w garażu, który sąsiaduje z miałem zgromadzonym na hałdzie ma swoje konsekwencje. Zwłaszcza, ze mamy zachodnie wiatry, a wiec cały tuman, suchego, elegancko czarnego pyłu codziennie będzie osadzał się na błyszczących karoseriach samochodów w garażu + wilgoć z powietrza. Nie bez przyczyny wszystkie obecne garaże są zamknięte. Trzymałem jakiś czas samochód na parkingu przy ulicy Bakuły. Wiem jak wyglądał po tygodniu parkowania. Nie życzę tego nikomu. O mieszkańcach bloku, którzy wdychają ciągle ten pyl nie chce nawet wspominać. Mogliby zrobić sobie badania na drogi oddechowe i wystąpić do kotłowni o odszkodowanie za zdrowie. Lub do miasta, które przeniosło ich tam.

Niemniej jednak, jeśli udałoby się przenieść kotłownie, jak obiecał Burmistrz, wówczas na tym terenie można by zbudować garaże, ponieważ po tylu latach teren jest i tak mocno skażony wiec mieszkać tam nie polecałbym nikomu. Poza tym pod ziemia znajduje się duża ilość używanych rur ciepłowniczych nie wspomnę o fundamentach. Tak wiec sprawny projektant byłby w stanie zagospodarować ten teren na garaże, oddać na własność tyle garaży ile potrzeba obecnym właścicielom, a na omawianym terenie (obecne garaże) wybudować mieszkania z garażami (na terenie kotłowni). Pozostałe miejsca postojowe można albo sprzedać okolicznym mieszkańcom lub mieć na wynajem. Nie za bardzo chce mi się wierzyć, ze ludzie przyjeżdżając na wczasy do Ustki będą chcieli jeszcze dopłacać za parkowanie. Jak znam życie, każdy tnie koszty i parkuje tam, gdzie darmo. Stad mamy ten lekki bałagan latem.

Tak wiec Panie Bur – Mistrzu czas na wypełnienie przedwyborczych obietnic. Głosowałem na Pan, mam nadzieje ze się nie zawiodę. 

#20 ~Waldek~

~Waldek~
  • Goście

Napisano 19 maj 2015 - 09:00:23

Pomysł uważam za dobry, ale jak wcześniej zostało to już powiedziane, oparty na bardzo kruchym założeniu, ze prywatni właściciele (wszyscy) zgodzą się na to.

Nie wiem, czy nie należałoby by rozważyć innej opcji. Opcji, o której obecny Burmistrz wspominał w swojej kampanii, a mianowicie przeniesienie kotłowni.

Dlaczego ?

Stawiając samochód w w garażu, który sąsiaduje z miałem zgromadzonym na hałdzie ma swoje konsekwencje. Zwłaszcza, ze mamy zachodnie wiatry, a wiec cały tuman, suchego, elegancko czarnego pyłu codziennie będzie osadzał się na błyszczących karoseriach samochodów w garażu + wilgoć z powietrza. Nie bez przyczyny wszystkie obecne garaże są zamknięte. Trzymałem jakiś czas samochód na parkingu przy ulicy Bakuły. Wiem jak wyglądał po tygodniu parkowania. Nie życzę tego nikomu. O mieszkańcach bloku, którzy wdychają ciągle ten pyl nie chce nawet wspominać. Mogliby zrobić sobie badania na drogi oddechowe i wystąpić do kotłowni o odszkodowanie za zdrowie. Lub do miasta, które przeniosło ich tam.

Niemniej jednak, jeśli udałoby się przenieść kotłownie, jak obiecał Burmistrz, wówczas na tym terenie można by zbudować garaże, ponieważ po tylu latach teren jest i tak mocno skażony wiec mieszkać tam nie polecałbym nikomu. Poza tym pod ziemia znajduje się duża ilość używanych rur ciepłowniczych nie wspomnę o fundamentach. Tak wiec sprawny projektant byłby w stanie zagospodarować ten teren na garaże, oddać na własność tyle garaży ile potrzeba obecnym właścicielom, a na omawianym terenie (obecne garaże) wybudować mieszkania z garażami (na terenie kotłowni). Pozostałe miejsca postojowe można albo sprzedać okolicznym mieszkańcom lub mieć na wynajem. Nie za bardzo chce mi się wierzyć, ze ludzie przyjeżdżając na wczasy do Ustki będą chcieli jeszcze dopłacać za parkowanie. Jak znam życie, każdy tnie koszty i parkuje tam, gdzie darmo. Stad mamy ten lekki bałagan latem.

Tak wiec Panie Bur – Mistrzu czas na wypełnienie przedwyborczych obietnic. Głosowałem na Pan, mam nadzieje ze się nie zawiodę. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: rozwój

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych