Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

23 odpowiedzi w tym temacie

#21 pantadeusz2015

pantadeusz2015

Swojak

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • PipPipPipPip
  • 2286 postów

Napisano 09 luty 2017 - 00:26:53

Ulica Długa jest jedną z najpiękniejszych ulic w Słupsku. Tam się wychowałam i nie mam sobie nic do zarzucenia. Opinię o tej ulicy psują redaktorzy z GP, którzy piszą tylko źle o tej ulicy. Długa nie jest tą ulicą nazwaną w książce "Ulica" przez autora  Daniela Odiję w którtej recenzji poslużył się nazwą ulicy Długiej oczerniając i obrażając jej mieszkańców swoją wyobraźnią, którą przelał na papier.

Byłam kiedyś w redakcji GP i nie doczekałam się wyjaśnień na łamach prasy - czyli ważne, by autor piął się wysoko i coraz wyżej bez względu na opinię i uczucia czytających tą nieszczęsną książkę. Przyniosłam fotografie, pamiątki z dzieciństwa-udowadniałam, że na ulicy Długiej działał Komitet Osiedlowy, któremu przewodniczył Pan Zamaro. Stworzono dla dzieci i młodzieży Ogródek Jordanowski, który przez wiele lat funkcjonował i służył mieszkańcom. Działała świetlica osiedlowa, w której pod okiem Pani Jolanty Arteniuk dzieci i młodzież realizowała swoje marzenia w kierunku plastycznym, artystycznym , wokalnym.....była mozliwość odrabiania lekcji - spędzano tam czas z pożytkiem dla wszystkich. Mieliśmy lodowisko w szkole nr 3 przy Deotymy a na podwórkach piaskownice i trzepaki (teraz dzieci mają tylko parkingi)

Na ulicy Długiej mieszkały różne grupy społeczne- budowlańcy, taksówkarze, kolejarze, nauczyciele, pielęgniarki, milicjanci, lekarze.......czyli wszyscy Ci, którzy otrzymali przydział na mieszkanie . Stan techniczny kamienic zawsze wymagał remontów, ale to PGM-y nie wywiązywały się ze swoich obowiązków, bo kamienice nigdy nie były remontowane. To nie ludzi wina, że toalety były i są na półpiętrach, bo to poniemieckie kamienice.Ludzie dbają o swoje mieszkania jak tylko potrafią i jak tylko ich na to stać. Dzieci, które się tam wychowały znają smak prawdziwego życia i jako dorośli są normalnymi ludźmi! Nie wolno traktować tej ulicy jak margines społeczny! Nie wstydzę się wychowania na tej ulicy, bo nie mam czego - niech wstydzą się Ci, którzy powtarzają tylko to co inni mówią lub przeczytają w książce lub gazecie. Nie chciałabym ubarwiać, bo zdarzali się też inni ludzie, ale gdzie ich nie ma? - na każdej ulicy naszego miasta!, więc dlaczego na samo hasło "ulica Długa" ludzie dziwnie reagują? Mój mąż mieszkał na ul.Poznańskiej (blisko autora książki "Ulica" ) i omijał łukiem moją szkołę nr 10 i moją ulicę Długą,bo słyszał legendę o ludziach tam mieszkających a los sprawił, że ma za żonę od 38 lat i ze szkoły 10 i z ulicy Długiej a do tego nie zamieni jej na żadną inną. 

My, dawni mieszkańcy tej ulicy widzimy się na ulicach naszego miasta, kłaniamy się sobie, uśmiechamy, pozdrawiamy, rozmawiamy, okazujemy szacunek na facebook....czujemy się jak jedna wielka rodzina i nikt nie ma prawa niszczyć swoimi opiniami naszych czasów, które mile wspominamy.

Kamienice na ulicy Długiej to przepiękne "perełki" jakie pozostały w Słupsku i dlatego należy je chronić przed wyburzeniem. Martwi mnie tylko fakt, że znowu nie ma jednego frontu co do rewitalizacji tej ulicy. Popieram wypowiedź radnych, że należy dobudować budynki w formie stylizowanych kamieniczek, aby nie szpeciły tej ulicy swoją nowoczesnością. I tutaj znowu zaczną się przepychanki, bo oczywiście poprzez urzędników wtrąci się marszałek Gdańska, który nie korzysta ze słupskich architektów tylko swoich z ulubionego Szczecina narzucając swoje "interesy".Słupski magistrat zachęcał na otwarte spotkanie 16 stycznia 2017  w trakcie którego miała być omawiana koncepcja przebudowy ulicy Długiej, Ogrodowej, Płowieckiej, Polnej, Sygietyńskiego, Światopełka. I mieszkańcy mają wierzyć,że ich głos będzie wysłuchany? Niech posłuchają chociaż tych radnych, którzy już czują co w trawie piszczy, bo tam gdzie marszałkowska polityka  - tam spory i walka o uczciwość. A gdzie wola  mieszkańców i ogółu społeczeństwa? Będzie jak zawsze- ktoś zrobi swój interes bez względu na wszystko.

Nic dodać - nic ująć - był ten "ogródek" pierwszy z karuzelą kołową pomiędzy numerem 15, a 17. - do tej pory jeszcze jest po niej ślad.

Poza tym - ulica Długa była zapleczem socjalnym Fabryki Maszyn Rolniczych - Wentzki i spółka.

Ktoś, kto tam nie mieszkał, to nie wie nic o życiu miasta. - pierwotna nazwa ulicy - Zaułek.

Do tych idiotów - którym nawet własna matka przeszkadza = ogarnijcie się i nie róbcie z siebie kretynów

.Lepiej było milczeć i udawać durnia, niż się odezwać i udowodnić, że jest się nim rzeczywiście.

#22 pantadeusz2015

pantadeusz2015

Swojak

• Oczekujący na zatwierdzenie
  • PipPipPipPip
  • 2286 postów

Napisano 09 luty 2017 - 00:48:19

Może się ktoś pokusi i opisze dawną ulicę Deotymy - Ogrodową - Polną - Sygietyńskiego - Świętopełka- Płowiecka.

Ciekawostki z tymi ulicami związane.

Co była tam kiedyś, a jest obecnie.

#23 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 luty 2017 - 22:49:42

ten temat to żart. tam należy wpuścić buldożery, a nie te ruiny dewastowane przez meneli restaurować.

sam jesteś menelem

#24 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2019 - 12:56:40

ten temat to żart. tam należy wpuścić buldożery, a nie te ruiny dewastowane przez meneli restaurować.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: słupsk, długa, menelstwo, łobuzerka, element przestepczy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych