Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


23 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~sami swoi~

~sami swoi~
 • Goście

Napisano 03 luty 2014 - 19:32:57

ten temat to żart. tam należy wpuścić buldożery, a nie te ruiny dewastowane przez meneli restaurować.#2 ~jojojo~

~jojojo~
 • Goście

Napisano 03 luty 2014 - 19:35:26

Wielka szkoda, że takie piękne ulice jak np. Długa czy Niemcewicza (i jeszcze kilka innych) są w takim a nie innym stanie... To jedne z najładniejszych ulic w tym mieście! Do tego wspaniałe, przestronne mieszkania a nie klitki na Bplu...#3 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 03 luty 2014 - 19:37:41

ten temat to żart. tam należy wpuścić buldożery, a nie te ruiny dewastowane przez meneli restaurować.

 

ty ignorancie bez szkoły... nie wiesz co ma prawdziwą wartość.#4 ~Gentelmen~

~Gentelmen~
 • Goście

Napisano 03 luty 2014 - 19:55:29

zaorać te ulicę biedy, mieszańców z tego bidula wykopać na kamczatkę by zmniejszyć bezrobocie i korzyystanie z mopsu  99% to alkoholicy utrzymujący się z (pracy) w mopr od 100 do 520zł/mc.

i od 5.30 bełt za beltem a w święta ruski spiryt.#5 ~Znawca tematu~

~Znawca tematu~
 • Goście

Napisano 03 luty 2014 - 20:20:20

Co można zrobić za 1.300.000 na dziesięciu budynkach?! Pomalować od frontu, ale nie rewitalizację.#6 ~gość~

~gość~
 • Goście

Napisano 03 luty 2014 - 23:44:22

Nareszcie ktoś zaczął myśleć w tym mieście. Mam nadzieję, że projekt (i realizacja) będzie obejmował zarówno przestrzeń (zagospodarowanie ciągów pieszych i jezdnych, podwórek, miejsc parkingowych, placów zabaw, elewacji budynków)

jak i detal wewnętrzny (stan techniczny budynków, funkcjonalność lokali mieszkalnych i użytkowych dostosowaną do wymogów XXI wieku, energooszczędne technologie grzewcze).

Z uporządkowaniem podziału nieruchomości też jest wiele do zrobienia.

Mam również nadzieję, że projekt będzie bardzo dokładnie przygotowany i konsekwentnie realizowany (z pilnowaniem każdej wydanej złotówki).

- nie tak jak obecnie na Niemcewicza - od końca i po omacku.#7 ~antulka~

~antulka~
 • Goście

Napisano 04 luty 2014 - 00:36:24

ty gentelmen ciekawe czy tam gdzie mieszkasz nie piją spirytusu od święta a do mopsu niechodzą tylko z długiej.Na każdej ulicy ktoś stoi

i chleje.

 #8 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 04 luty 2014 - 00:37:59

ten temat to żart. tam należy wpuścić buldożery, a nie te ruiny dewastowane przez meneli restaurować.

Na długiej niemieszkaja tylko menele pożądni ludzie też mieszkaja co pracuja i płaca za mieszkania#9 ~gosc~

~gosc~
 • Goście

Napisano 04 luty 2014 - 10:22:38

I jak tu glosowac na PIS skoro taki frajer psuje to na co ludzie czekaja od lat.#10 ~Ojciec dyrektor~

~Ojciec dyrektor~
 • Goście

Napisano 04 luty 2014 - 10:43:43

I jak tu glosowac na PIS skoro taki frajer psuje to na co ludzie czekaja od lat.

Kaczor już 8 lat temu kwakał, że zbuduje Wam 3.000.000 mieszkań, to po co Wam Długa...będzie Świetlista.#11 ~Filutek~

~Filutek~
 • Goście

Napisano 04 luty 2014 - 11:36:07

Nasi radni wolą poczekać.   Może w międzyczasie kilka kamienic się samodzielnie  przewróci  i mniejszy będzie kłopot z "rewitalizacją".   Myślenie (też naszych radnych)   ma kolosalną przyszłość.#12 ~adzio~

~adzio~
 • Goście

Napisano 04 luty 2014 - 13:21:08

ten temat to żart. tam należy wpuścić buldożery, a nie te ruiny dewastowane przez meneli restaurować.

chyba robisz w jakies firmie drogowej ,albo juz ci po łbie buldożery przejchały , miernota #13 ~york~

~york~
 • Goście

Napisano 04 luty 2014 - 13:24:13

Z pewnościa wielu będzie niezadowolonych. Prawda jest taka, że przy wykresleniu stosuje sie wybór między dżuma a cholerą.

Jeśli chodzi o ul. Długą i odnowę 10 kamienic na Długiej za kwotę 1,3 mln zł to chyba lepiej by zadbać o prawdziwą rewitalizację tej zaniedbanej ulicy, a nie jej stryropianizację tuż przed wyborami.

Szczegóły poniżej

 

 

http://gryf24.pl/201...go-wyremontuja/

 #14 ~Prognostyk~

~Prognostyk~
 • Goście

Napisano 04 luty 2014 - 18:36:53

W listopadzie wybory...kandydaci na Prezydenta obiecają Wam wszystko, co tylko chcecie.#15 ~Ojciec dyrektor~

~Ojciec dyrektor~
 • Goście

Napisano 04 luty 2014 - 18:39:06

W listopadzie wybory...kandydaci na Prezydenta obiecają Wam wszystko, co tylko chcecie.

Jarosław (Polskę zbaw) może Ci więcej obiecać, niż Ty jesteś w stanie sobie wyobrazić.#16 ~lokator~

~lokator~
 • Goście

Napisano 05 luty 2014 - 09:09:03

Witam serdecznie. Ciekawy jestem jak ma wyglądać ta rewitalizacja czy ma to wyglądać tak że pomalować elewacje od ulicy a w środku kamienic mają pieczarki rosnąć? W kamienicach są popękane kominy ludzie sie trują spalinami podłogi się ruszają itp. W naszym mieście potrzeba gospodarza a nie polityka. Przekalkulować by trzeba koszty pseudo remontów przez jakiś czas i wyszło by że lepiej wpuścić buldożery i pobudować nowoczesne budownictwo z zielenią i parkingami. A tak wszędzie beton i smrut. Pozdrawiam radnych. #17 Urzędnik

Urzędnik

  Swojak

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 379 postów

Napisano 05 luty 2014 - 09:51:52

Witam serdecznie. Ciekawy jestem jak ma wyglądać ta rewitalizacja czy ma to wyglądać tak że pomalować elewacje od ulicy a w środku kamienic mają pieczarki rosnąć? W kamienicach są popękane kominy ludzie sie trują spalinami podłogi się ruszają itp. W naszym mieście potrzeba gospodarza a nie polityka. Przekalkulować by trzeba koszty pseudo remontów przez jakiś czas i wyszło by że lepiej wpuścić buldożery i pobudować nowoczesne budownictwo z zielenią i parkingami. A tak wszędzie beton i smrut. Pozdrawiam radnych. 

Pewnie że lepiej, ale co zrobić z ludźmi? Przecież ponad 50% ludzi tam zamieszkujących nie stać będzie na czynsz a większość ludzi zdewastuje budynki w których zamieszkają w czasie krótszym od dwóch lat.

Także nie są problemem obiekty mieszkalne, problemem są ludzie. Gdyby Słupsk posiadał kontenery mieszkalne na obrzeżach miasta, to można było tam wysiedlać całe rodziny lub nawet całe kamienice. Budynki można byłoby wyburzać, teren sprzedać pod zabudowę developerską.

Problem mieszkaniowy zniknąłby w ciągu paru lat i jednocześnie znacznie zmalałby dług miasta.#18 ~Zenek~

~Zenek~
 • Goście

Napisano 03 czerwiec 2014 - 18:48:56

zaorać te ulicę biedy, mieszańców z tego bidula wykopać na kamczatkę by zmniejszyć bezrobocie i korzyystanie z mopsu  99% to alkoholicy utrzymujący się z (pracy) w mopr od 100 do 520zł/mc.

i od 5.30 bełt za beltem a w święta ruski spiryt.

ty świnio zaje*** nie wiesz co piszesz i nie wiesz jacy tu ludzie mieszkają  porządni . Przynajmniej piją a nie kradną że się dorobiłeś naszym kosztem i mieszkasz w luksusach .#19 ~iwa~

~iwa~
 • Goście

Napisano 11 maj 2015 - 19:51:38

centrum miasta ul dluga przy ratuszu a ludzie wc na klatce bloki burzyc nowe stawiac anie szroty remontowac a pis jak zwykle co dobre dla dlugiej to sie nie zgadza  #20 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 08 luty 2017 - 22:06:27

Ulica Długa jest jedną z najpiękniejszych ulic w Słupsku. Tam się wychowałam i nie mam sobie nic do zarzucenia. Opinię o tej ulicy psują redaktorzy z GP, którzy piszą tylko źle o tej ulicy. Długa nie jest tą ulicą nazwaną w książce "Ulica" przez autora  Daniela Odiję w którtej recenzji poslużył się nazwą ulicy Długiej oczerniając i obrażając jej mieszkańców swoją wyobraźnią, którą przelał na papier.

Byłam kiedyś w redakcji GP i nie doczekałam się wyjaśnień na łamach prasy - czyli ważne, by autor piął się wysoko i coraz wyżej bez względu na opinię i uczucia czytających tą nieszczęsną książkę. Przyniosłam fotografie, pamiątki z dzieciństwa-udowadniałam, że na ulicy Długiej działał Komitet Osiedlowy, któremu przewodniczył Pan Zamaro. Stworzono dla dzieci i młodzieży Ogródek Jordanowski, który przez wiele lat funkcjonował i służył mieszkańcom. Działała świetlica osiedlowa, w której pod okiem Pani Jolanty Arteniuk dzieci i młodzież realizowała swoje marzenia w kierunku plastycznym, artystycznym , wokalnym.....była mozliwość odrabiania lekcji - spędzano tam czas z pożytkiem dla wszystkich. Mieliśmy lodowisko w szkole nr 3 przy Deotymy a na podwórkach piaskownice i trzepaki (teraz dzieci mają tylko parkingi)

Na ulicy Długiej mieszkały różne grupy społeczne- budowlańcy, taksówkarze, kolejarze, nauczyciele, pielęgniarki, milicjanci, lekarze.......czyli wszyscy Ci, którzy otrzymali przydział na mieszkanie . Stan techniczny kamienic zawsze wymagał remontów, ale to PGM-y nie wywiązywały się ze swoich obowiązków, bo kamienice nigdy nie były remontowane. To nie ludzi wina, że toalety były i są na półpiętrach, bo to poniemieckie kamienice.Ludzie dbają o swoje mieszkania jak tylko potrafią i jak tylko ich na to stać. Dzieci, które się tam wychowały znają smak prawdziwego życia i jako dorośli są normalnymi ludźmi! Nie wolno traktować tej ulicy jak margines społeczny! Nie wstydzę się wychowania na tej ulicy, bo nie mam czego - niech wstydzą się Ci, którzy powtarzają tylko to co inni mówią lub przeczytają w książce lub gazecie. Nie chciałabym ubarwiać, bo zdarzali się też inni ludzie, ale gdzie ich nie ma? - na każdej ulicy naszego miasta!, więc dlaczego na samo hasło "ulica Długa" ludzie dziwnie reagują? Mój mąż mieszkał na ul.Poznańskiej (blisko autora książki "Ulica" ) i omijał łukiem moją szkołę nr 10 i moją ulicę Długą,bo słyszał legendę o ludziach tam mieszkających a los sprawił, że ma za żonę od 38 lat i ze szkoły 10 i z ulicy Długiej a do tego nie zamieni jej na żadną inną. 

My, dawni mieszkańcy tej ulicy widzimy się na ulicach naszego miasta, kłaniamy się sobie, uśmiechamy, pozdrawiamy, rozmawiamy, okazujemy szacunek na facebook....czujemy się jak jedna wielka rodzina i nikt nie ma prawa niszczyć swoimi opiniami naszych czasów, które mile wspominamy.

Kamienice na ulicy Długiej to przepiękne "perełki" jakie pozostały w Słupsku i dlatego należy je chronić przed wyburzeniem. Martwi mnie tylko fakt, że znowu nie ma jednego frontu co do rewitalizacji tej ulicy. Popieram wypowiedź radnych, że należy dobudować budynki w formie stylizowanych kamieniczek, aby nie szpeciły tej ulicy swoją nowoczesnością. I tutaj znowu zaczną się przepychanki, bo oczywiście poprzez urzędników wtrąci się marszałek Gdańska, który nie korzysta ze słupskich architektów tylko swoich z ulubionego Szczecina narzucając swoje "interesy".Słupski magistrat zachęcał na otwarte spotkanie 16 stycznia 2017  w trakcie którego miała być omawiana koncepcja przebudowy ulicy Długiej, Ogrodowej, Płowieckiej, Polnej, Sygietyńskiego, Światopełka. I mieszkańcy mają wierzyć,że ich głos będzie wysłuchany? Niech posłuchają chociaż tych radnych, którzy już czują co w trawie piszczy, bo tam gdzie marszałkowska polityka  - tam spory i walka o uczciwość. A gdzie wola  mieszkańców i ogółu społeczeństwa? Będzie jak zawsze- ktoś zrobi swój interes bez względu na wszystko.

 

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: słupsk, długa, menelstwo, łobuzerka, element przestepczy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych