Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

91 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~Knot~

~Knot~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 06:36:43

Eh, będąc w ZHP musiałem myć gary samym piaskiem i wodą z jeziora i nikomu się nie skarżyłem. Jeżeli ta nowoczesna pseudointelektualna młodzież nie potrafi umyć podłogi, śmierdzi im w kuchni i brzydzą się obieraka, to życzę im powodzenia w prawdziwym życiu i szukaniu pracy. Pracodawcy uwielbiają takich roszczeniowych oszołomów, którym jeszcze gil z pod nosa wystaje, a już szukają dziury w całym. Podejrzewam, że teraz odniosą krótkoterminowe zwycięstwo... Bo jak sanepid zawiesi im praktyki, to być może chwilowo na tym skorzystają. Niestety braki wyjdą później i znów wyjdzie na to, że królowa angielska będzie musiała przyjąć pod swe skrzydła kolejną rzeszę niedorobów z Polski ;)  A u pana Ahmeda na kebabie skarżyć się nie będzie komu, bo ciapaty funtów nie da i nie będzie na czynsz.

#2 ~owsiakowy~

~owsiakowy~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 07:11:02

no rosnie pokolenie kapusow i nierobow i robta co nie chceta bu ha ha

#3 ~GalAnonim~

~GalAnonim~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 07:32:07

ojej trzeba po sobie posprzątać ohh jak cieżko ohh jakie to uwłaczajace umyć mopem podłogę ohh złamał mi się paznokieć XD

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 07:34:43

Łatwo rzucić winę tylko na uczniów i oszczędności...  pani Agato... A co pani uczyniła w tym kroku??? Sprzątała pani też...???

Swoją drogą w sondach Głosu Pomorza na najlepszego pączka, kebaba, pizzę itp itd to jak pani uczestniczyła lub pracownicy CKP to było w czasie pracy czy po? Odpowie mi ktoś???

#5 ~Knot~

~Knot~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 07:43:00

Łatwo rzucić winę tylko na uczniów i oszczędności...  pani Agato... A co pani uczyniła w tym kroku??? Sprzątała pani też...???

Oho, sądząc po ubogiej składni, to obrażony uczeń. Sprzątanie po sobie należy do tego kto nasyfił, a nawet jeżeli nasyfil pedagog, to po to ma kowal szczypce... Ej dzieci wychowane na telewizji - nawet w master szefie po sobie sprzątają.

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 07:45:35

no rosnie pokolenie kapusow i nierobow i robta co nie chceta bu ha ha

Zgadzam się. Pamiętam jak 1997r. zarobiłam pierwsze pieniądze, było to ok. 43zł na praktykach. Co do obowiązków ucznia należało: sprzątanie podstawa i nie było mopów, szmata, miotła i do roboty. Jak było się starszym to robili to młodsi, którzy przychodzili i nikt nie narzekał. Pracować trzeba było, mama sama wychowywała i nie wydawało się pieniędzy na pierdoły tylko np. na bilet. Człowiek po kolei się kształcił i nie narzekał. Poźniej życie to doceni. Dopóki sami nie poczują tego na własnej skórze to nie nauczą się niczego. Tak naprawdę to wynosi się wiele z domu i rośnie nam pokolenie leni. Zabierzmy im komputery i odłączmy internet na tydzień czasu, myślę że byłaby to największa tragedia dla nich :)

#7 ~Ludź~

~Ludź~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 08:01:07

Przecież są to warsztaty szkole, na których między innymi uczniowie powinni nauczyć się dbania o swoje stanowisko pracy!

Czyli, jeżeli w pracowni jest syf, to oznacza, że:

a) uczniowie mają w 4-ch literach zasady higieny

B) grupy są zbyt liczne i nie sposób wydzielić każdemu zakresu odpowiedzialności za obszar

c) nauczyciele boją się wyegzekwować porządek.

Jednym zdaniem. Uczniów kierunków gastronomicznych po CKP-ie nie zatrudniłbym w swoim zakładzie, ze względu na ich szacunek do miejsca pracy.

Poza tym co to za tryb załatwiania spraw? Najpierw do gazety, a potem do dyrekcji? Nie ma samorządu klasowego? Wychowawcy? ... Kolejny argument, żeby CKP-u nie zatrudniać.

#8 ~X~

~X~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 08:27:22

"Łatwo rzucić winę tylko na uczniów i oszczędności...  pani Agato... A co pani uczyniła w tym kroku??? Sprzątała pani też...???"

CKP  powinno zatrudnić specjalistów od sprzątania,  aby młodzi pretendenci  na "miszuw kuchennych"  mieli czas na mieszanie przypalonej zupy,  a nie  bawili się przy zlewozmywaku. 

Drodze kuchcikowie,  zapewne kariery kucharskiej wielkiej nie zrobicie z tym "socjalistycznym podejściem do pracy",  trenujcie więc więcej na zlewozmywakach, a po takim treningu będziecie mieli zapewnioną pracę na Wyspach.  A bezstresowe wychowanie, zachowajcie sobie do gnębienia swoich "starych".  W tym jesteście najlepsi.  (Dopóki, któryś mądrzejszy wam do tyłków nie nakopie).

#9 ~ludzik~

~ludzik~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 08:31:45

Zgadzam się. Pamiętam jak 1997r. zarobiłam pierwsze pieniądze, było to ok. 43zł na praktykach. Co do obowiązków ucznia należało: sprzątanie podstawa i nie było mopów, szmata, miotła i do roboty. Jak było się starszym to robili to młodsi, którzy przychodzili i nikt nie narzekał. Pracować trzeba było, mama sama wychowywała i nie wydawało się pieniędzy na pierdoły tylko np. na bilet. Człowiek po kolei się kształcił i nie narzekał. Poźniej życie to doceni. Dopóki sami nie poczują tego na własnej skórze to nie nauczą się niczego. Tak naprawdę to wynosi się wiele z domu i rośnie nam pokolenie leni. Zabierzmy im komputery i odłączmy internet na tydzień czasu, myślę że byłaby to największa tragedia dla nich :)

To było prawie 17 lat temu i co pani gada mamy rok 2014 

#10 ~nie sprzątam~

~nie sprzątam~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 08:37:51

Do skarżących - zrób wirtualnie na tablecie,na pewno będzie czysto i przyjemnie pachnieć,

a ty nierobie zadowolony.Czy w domu również takie problemy ze sprzątaniem?

#11 ~lodiki~

~lodiki~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 08:42:15

I teraz CKP ,zaczyna się bronic pisząc taki komentarzami .....żałosne 

#12 ~inny~

~inny~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 08:56:26

Mialam tam praktyki i wcale nie ma syfu bardzo duzo sie nauczylam zwlaszcza od pani dyrektor bo z nia mialam praktyki :) a to ze jest teraz syf to tylko dlatego ze sie pracuje nie tak jak powinno przez dzieciaki kto ich teraz nauczy porzadku jak wszystko robia za nich rodzice heheheh prodia ;D 

#13 proszę o kulturę

proszę o kulturę

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 8154 postów

Napisano 10 marzec 2014 - 08:58:33

Swoją drogą w sondach Głosu Pomorza na najlepszego pączka, kebaba, pizzę itp itd to jak pani uczestniczyła lub pracownicy CKP to było w czasie pracy czy po? Odpowie mi ktoś???

W domu mamusia tyłek wyciera,prawda? W szkole nie ma nianki,tobie glucie pozostaje ściera i łopata. Pilnuj tego sprzętu,bo jak tak dalej będzie,to musi ci on starczyć do końca twojej kariery zawodowej.

Szcuzn pyta nauczyciela,ludzie do czego doszło :o

#14 proszę o kulturę

proszę o kulturę

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 8154 postów

Napisano 10 marzec 2014 - 09:01:20

To było prawie 17 lat temu i co pani gada mamy rok 2014 

I deb***ną,leniwą młodzież

#15 ~lodziki~

~lodziki~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 09:10:38

I deb***ną,leniwą młodzież

to idz pracowac tam daje ci 4 dni i zobaczymy co potem powiesz 

#16 ~ewa~

~ewa~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 09:11:18

bałagan na kuchni to rzecz normalna  w czasie wykonywania  prac.  natomiast  po ukonczeniu swoich prac   obowiazek   utrzymania czystosci  spoczywa na uczniu/ czy wam sie to podoba czy nie   tak jest! druga prawa to   stan w jakim jest podloga   na umieszczonym zdjeciu  WSTYD!!!!!!  ZenaDa. takie zacieki w osrodku ktory ubiega sie  o  szkolenie  personelu kuchennego???  czego uczycie  oszczednosci na srodkach  czystosci i   co na  to Sanepid???   bo jesli   to przeszlo przy kontroli  to ja nie mam wiecej  pytan......tylko tyle ze   nie ma  sprawiedliwosci. a mlodziez niech sie uczy  obowiazkow jakie spoczywaja   na ludziach  wykonujacych  ten zawod. pozdrawiam/

#17 ~Rodzic~

~Rodzic~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 09:11:21

Drodzy Rodzice! Przypomnijcie sobie jak wyglądały wasze praktyki. Na początku i na końcu zajęć praktycznych była jazda na szmacie! Nie ważne było,czy to restauracja,bar czy szkolna stołówka. Niestety taka była prawda-najpierw porządek,potem cebula i ziemniaki do obrania o marchewce już nie wspomnę!! Niestety jest takie powiedzenie " Jak dbacie-tak macie". Więc teraz nie wypisujcie,że wasze dzieci są biedne,że szkoła nie dba itp.,itd..Niech się uczą porządku,bo w dzisiejszych czasach się im w głowach od dobrobytu przewraca! Z rodziców zrobili sobie sługusów,chwalą się i cieszą,że "starzy" zrobią,podadzą,kupią,posprzątają.Może mechanicy też powinni ponarzekać,że smary i oleje śmierdzą,że podłogi w warsztatach brudne? Sami zobaczcie w sklepach z odzieżą. Cóż z tego,że na półkach towar poukładany,a w przymieżalniach na podłodze syf! Kurze latają,że strach się rozebrać i stanąć w samych skartetkach,żeby spodnie ubrać!A młodzi sprzedawcy przewracają ciuchy z miejsca na miejsce i wkurzają ludzi swoimi formułkami " W czym mogę pomóc?". Krew mnie zalewa jak to słyszę. Jestem zdrowym człowiekiem i nie trzeba mi pomagać-co najwyżej doradzić!!!Więc niech nie narzekają,tylko się też porządku uczą!!!

#18 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 09:18:18

Oho, sądząc po ubogiej składni, to obrażony uczeń. Sprzątanie po sobie należy do tego kto nasyfił, a nawet jeżeli nasyfil pedagog, to po to ma kowal szczypce... Ej dzieci wychowane na telewizji - nawet w master szefie po sobie sprzątają.

Wcale, nie obrażony uczeń...

Miałem zajęcia w CKP ale na Koszalińskiej przez 5 lat,  kilka lat temu... Sprzątaliśmy po pracy na maszynach, dodatkowo na każdym dziale był uczeń w roli dyżurnego (którego obowiązkiem było dbanie o porządek na dziale)

Uważam, że uczniowie powinni sprzątać po sobie, ale dyrekcja szkoły nie powinna mimo wszystko zwalać wszystko na uczniów, że są tacy i tacy...

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 09:27:48

A Może GP napisze o cenzurze na forum GP... nie można od dłuższego czasu  komentować grę Czarnych Słupsk, teraz widzę, że nie można mówić (pisać)  o planach budowy dróg do 2020... 

Sondaże, PO spadają dlatego cenzura? Czy inny jest powód

Precz z cenzurą na forum Głosu Pomorza!!! 

#20 ~Katrin~

~Katrin~
  • Goście

Napisano 10 marzec 2014 - 09:28:48

Miałam tam praktyki i było ok, też musiałam sprzątać na koniec dnia. Kucharz musi umieć utrzymać porządek swojego stanowiska, a jak ma się lenia w d...ie to ma się syf na stanowisku pracy. Jak ktoś się opiernicza i ma wszystko gdzieś, aby tylko odbębnić, to później dostaje opiernicz o kadry uczącej.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: gastronomia, nauka, sprzatanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych