Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

ubery?

uber mytaxi

14 odpowiedzi w tym temacie

#1 nitka

nitka

bez igly

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 02 sierpień 2016 - 21:03:09

Czy mamy w Słupsku Ubery lub Mytaxi?

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2016 - 21:11:54

a co to jest?

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2016 - 22:02:08

Uber? amerykańskie przedsiebiorstwo z Siedzibą w San Francisko. Uber służy do zamawiania usług transportu samochodowego. Inaczej rejestracja kierowców którzy korzystają z firmy i przewożą ludzi, jak taksówki. Bardzo bezpieczne przewożenie.

Cała trasa jest rejestrowana w necie lub komórce. Zamawiasz jazdę na kartę kredytową, kierowcy nie płacąc nic i bezpiecznie jedziesz.

W Warszawie bardzo duża ilość pasażerów korzysta z tej formy przewożenia. Jest super.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 05:35:46

Uber? amerykańskie przedsiebiorstwo z Siedzibą w San Francisko. Uber służy do zamawiania usług transportu samochodowego. Inaczej rejestracja kierowców którzy korzystają z firmy i przewożą ludzi, jak taksówki. Bardzo bezpieczne przewożenie.

Cała trasa jest rejestrowana w necie lub komórce. Zamawiasz jazdę na kartę kredytową, kierowcy nie płacąc nic i bezpiecznie jedziesz.

W Warszawie bardzo duża ilość pasażerów korzysta z tej formy przewożenia. Jest super.

Paragony wystawiają ? 

#5 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 16:06:52

Korzystając z Uber'a nie dostaniesz faktury na usługę transportową. Elektroniczne potwierdzenie platności Uber nie zastąpi faktury.

Wejdź na Dziennik INternautów Biznes i Prawo, tam masz wszystko napisane na ten temat. Nie mogę niestety wkleić linka :)

di com pl kierowcy uber moga byc zobowiazani do wystawiania faktur tlumaczy ministerstwo finansow 52514

do pl wstaw kropki, potem  / po kierowcy zamiast spacji "-" może wejdzie link :)

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 18:37:12

Korzystając z Uber'a nie dostaniesz faktury na usługę transportową. Elektroniczne potwierdzenie platności Uber nie zastąpi faktury.

Wejdź na Dziennik INternautów Biznes i Prawo, tam masz wszystko napisane na ten temat. Nie mogę niestety wkleić linka :)

di com pl kierowcy uber moga byc zobowiazani do wystawiania faktur tlumaczy ministerstwo finansow 52514

do pl wstaw kropki, potem  / po kierowcy zamiast spacji "-" może wejdzie link :)

Każdy kto świadczy usługi musi płacić podatki wyjątków niema. 

#7 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 20:57:47

Proponuję poczytać na podanej stronie. Nie zarejestrowany linka wkleić nie może.

Wrzucę 2 wypowiedzi:

- "Hmm, czyli jeśli kupuję bilet na autobus to powinienem żądać faktury lub paragonu od kierowcy autobusu bo to on świadczy usługę - zgadza się?"

- "Nie, nie zgadza się. W autobusie kupiłeś bilet - paragon masz z kiosku lub innego punktu sprzedaży. Uber "nie jest przewoźnikiem" jak twierdzi - więc f-ry na przewóz nie otrzymasz. Tak samo w prywatnym autobusie - musisz dostać paragon - inaczej kierowca oszukuje właściciela firmy i/lub Urząd Skarbowy."

#8 nitka

nitka

bez igly

• PipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 03 sierpień 2016 - 23:03:30

to mamy czy nie mamy?

#9 Hana

Hana

Znajomy

• PipPip
  • 33 postów

Napisano 03 sierpień 2016 - 23:10:25

Tez chciałabym się dowiedzieć, ale skoro rozmówcy nie wiedzą, więc pewnie ich nie ma :/

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 23:18:05

to mamy czy nie mamy?

Nitko nie ma. Korzystam tylko już teraz z Ubera i moi bliscy też. Ze względu na bezpieczeństywo. Kiedy na początku wsiadałam do samochodu z Ubera, syn kontrolował na komórce w którym już jestem miejscu. Jechałam kilka razy, ale nie przyszło mi do głowy spytać kierowcę o to. Postaram się jutro zatelefonować do Ubera i po prostu spytam. Jak nie zapomnę :)

#11 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2016 - 23:20:37

to mamy czy nie mamy?

Tobie chodzi czy macie w Słupsku, a ja odpisałam, czy dają faktury czy paragon. Nie tak odebrałam Twoje pytanie. Sorry :)

#12 nitka

nitka

bez igly

• PipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 04 sierpień 2016 - 09:10:34

bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi

Generalnie szkoda, że nie ma u nas :(

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2016 - 17:02:48

Nitko, sprawdziłam dokładniej. Jeżeli chcesz pojechać służbowo Uberem i będziesz potrzebować fakturę, zamawiając samochód musisz zaznaczyć, że chcesz faktur i bez problemu tę fakturę otrzymasz.

Aby pojechać Uberem należy zamówić ją przez aplikację którą ściągasz z internetu, możesz tylko skorzystać z karty kredytowej. Kierowca nie bierze należności, ani nigdzie takowej nie przesyłasz. Firma Uber sama pobiera z Twojej karty kredytowej należność za usługę.

Sprawdź dokładnie, czy jej nie ma w Słupsku, bo firma działa już na całym świecie i bodajże we wszystkich miastach w Polsce :) To tyle.

Dodam, że ja już nie korzystam z innych korporacji taksówkowych, tylko z Ubera, bo jest bezpieczny przejazd, tani i szybki. Bardzo mili i sympatyczni kierowcy jeżdżą w Warszawie.

#14 nitka

nitka

bez igly

• PipPipPipPip
  • 305 postów

Napisano 05 sierpień 2016 - 13:14:21

dziękuję za wszelkie info. Co prawda były mi one już znane ale z pewnością nie wszystkie:)

Właśnie sprawdzam czy działają one w Słupsku. Być może powinnam jakoś inaczej sprawdzać ale właśnie nie bardzo wiem jak i stąd to pytanie na tym forum.

Generalnie mam samochód i poruszanie się nie sprawia problemu ale jak wiadomo nie można jeździć w każdym momencie.Zwłaszcza wieczoru:) I to sobotnio-niedzielnego.

Stąd moje zainteresowanie. W Trójmieście nie ma z tym problemu. "Badam" możliwości tutejsze:)

#15 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2016 - 18:22:17

Nitko, spróbuj zatelefonować do Ubera (numer weź z internetu) powiedz, skąd jesteś, że masz samochód, może będą poinformowani, czy Uber działa w Twoim mieście. Powiedz, że masz czas i co oni Ci poroponują :) Kto pyta, nie błądzi. Po prostu spróbuj. Oczywiście, jeśli masz zamiar i ochotę pojeździć w Uberze :) Nic nie tracisz.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: uber, mytaxi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych