Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Trzej Muszkieterowie

• Zamknięty Temat jest zamknięty
93 odpowiedzi w tym temacie

#81 Obecny1

Obecny1

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 04 maj 2018 - 21:36:20

Pułapka. Dziś nie ma cenzury. Jest ustawa. Zgodnie z prawem.   :)

Cenzury (może) nie ma, ale ulica Mysia w Warszawie pozostała.  :ph34r:

#82 ~Pszczółka~

~Pszczółka~
  • Goście

Napisano 05 maj 2018 - 08:05:37

Cenzury (może) nie ma, ale ulica Mysia w Warszawie pozostała.  :ph34r:

W Warszawie jest też ulica Kacza na gruntach należących wcześniej do zakonu brygidek. Jednak to zupełny zbieg okoliczności.   :)

#83 Aramis

Aramis

Bywalec

• PipPipPip
  • 56 postów

Napisano 05 maj 2018 - 20:28:32

Proszę Pana a ile trzeba mieć lat aby zostać Muszkieterem?  Ja chodzę do trzeciej klasy.  Pani psycholog powiedziała cioci Heli że rozwijam się dużo szybciej od moich rówieśników.  Nawet Zuzia to zauważyła.  

Trudne zadajesz pytania. Posiadasz umiejętność stawiania w sytuacji bez wyjścia. Odpowiem Tobie w ten sposób:  Jeśli Zuzia zauważyła,  to jesteś już Muszkieterem. 

#84 K.A.K.

K.A.K.

Swojak

• PipPipPipPip
  • 351 postów

Napisano 05 maj 2018 - 20:50:15

A Krzyżacy?

Też byli rycerzami i zakonnikami.

Zakon krzyżacki, zakon niemiecki – jeden z trzech największych, obok joannitów i templariuszy, chrześcijańskich zakonów rycerskich, które powstały na fali krucjat w XI i XII wieku. Sprowadzony w 1228 na Mazowsze przez Konrada Mazowieckiego, by zapewnić obronę posiadłości piastowskich przed Prusami, dokonał ich podboju i chrystianizacji, opanował militarnie obszary późniejszych Prus Wschodnich  oraz dzisiejszej Łotwy i Estonii tworząc z tych ziem własne państwo. Zakon podbił także niektóre tereny Polski i Litwy

Obecny wielki mistrz zakonu – Bruno Platter  

Pełna nazwa zakonu w polskim tłumaczeniu brzmi: Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie (łac. Ordo fratrum domus hospitalis Sanctae Mariae Theutonicorum in Jerusalem, Ordo Theutonicus, OT,  niem. Orden der Brüder vom Deutschen Haus Sankt Mariens in Jerusalem, Deutscher Orden, DO).

Użytkownik K.A.K. edytował ten post 05 maj 2018 - 20:50:56

#85 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 05 maj 2018 - 21:09:51

W Warszawie jest też ulica Kacza na gruntach należących wcześniej do zakonu brygidek. Jednak to zupełny zbieg okoliczności.   :)

Pszczółko, nazwy tej ulicy jeszcze nie zmieniono?  :o

Pytam, bom ciekaw.  :wacko:

Proszę Pana a ile trzeba mieć lat aby zostać Muszkieterem?  Ja chodzę do trzeciej klasy.  Pani psycholog powiedziała cioci Heli że rozwijam się dużo szybciej od moich rówieśników.  Nawet Zuzia to zauważyła.

Marsjanku, Dziewczyny, oprócz świetnego słuchu, smaku i węchu, mają bardzo dobry wzrok.  :rolleyes:

One widzą wszystko.  :)

Trudne zadajesz pytania. Posiadasz umiejętność stawiania w sytuacji bez wyjścia. Odpowiem Tobie w ten sposób:  Jeśli Zuzia zauważyła,  to jesteś już Muszkieterem. 

Aramisie, Zuzia mogła to zauważyć albo...reszta jest milczeniem.  :P   :D 

#86 ~Pszczółka~

~Pszczółka~
  • Goście

Napisano 05 maj 2018 - 21:15:42

Zakon krzyżacki, zakon niemiecki – jeden z trzech największych, obok joannitów i templariuszy, chrześcijańskich zakonów rycerskich, które powstały na fali krucjat w XI i XII wieku. Sprowadzony w 1228 na Mazowsze przez Konrada Mazowieckiego, by zapewnić obronę posiadłości piastowskich przed Prusami, dokonał ich podboju i chrystianizacji, opanował militarnie obszary późniejszych Prus Wschodnich  oraz dzisiejszej Łotwy i Estonii tworząc z tych ziem własne państwo. Zakon podbił także niektóre tereny Polski i Litwy

Obecny wielki mistrz zakonu – Bruno Platter  

Pełna nazwa zakonu w polskim tłumaczeniu brzmi: Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie (łac. Ordo fratrum domus hospitalis Sanctae Mariae Theutonicorum in Jerusalem, Ordo Theutonicus, OT,  niem. Orden der Brüder vom Deutschen Haus Sankt Mariens in Jerusalem, Deutscher Orden, DO).

Stanowi do dziś największą siłę militarną na świecie. Posiada tylko symboliczną gwardię halabardzistów. Ale może kupić sobie każdą armię.  Ba, każde państwo a nawet kontynent. To była łupież  świata krzyżem i mieczem  To niesamowity majątek świata który pozostaje w najmniejszym państwie na świecie. 

Wszyscy najwięksi dygnitarze świata polegli w niesławie.  Ta największa siła przetrwała ponad dwa tysiące lat i jest nie do pokonania.  Nikt nie odważył się jej przeciwstawić.  I nikt nie odważa się na to.  

#87 K.A.K.

K.A.K.

Swojak

• PipPipPipPip
  • 351 postów

Napisano 05 maj 2018 - 21:26:48

No tak, bo trzeba znać swoje miejsce w szeregu !

#88 ~Uleńka~

~Uleńka~
  • Goście

Napisano 05 maj 2018 - 21:44:24

Pszczółko, nazwy tej ulicy jeszcze nie zmieniono?  :o

Pytam, bom ciekaw.  :wacko:

Marsjanku, Dziewczyny, oprócz świetnego słuchu, smaku i węchu, mają bardzo dobry wzrok.  :rolleyes:

One widzą wszystko.  :)

Aramisie, Zuzia mogła to zauważyć albo...reszta jest milczeniem.  :P   :D 

Obecny1... rany koguta? :o

... nasz Marsjanek w tym roku co dopiero skończy 9 lat ... więc jak to? :D

#89 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 05 maj 2018 - 22:46:28

Stanowi do dziś największą siłę militarną na świecie. Posiada tylko symboliczną gwardię halabardzistów. Ale może kupić sobie każdą armię.  Ba, każde państwo a nawet kontynent. To była łupież  świata krzyżem i mieczem  To niesamowity majątek świata który pozostaje w najmniejszym państwie na świecie. 

Wszyscy najwięksi dygnitarze świata polegli w niesławie.  Ta największa siła przetrwała ponad dwa tysiące lat i jest nie do pokonania.  Nikt nie odważył się jej przeciwstawić.  I nikt nie odważa się na to.  

Pszczółko, o wielkości państwa nie zawsze decyduje jego obszar (przykładem niech będzie Szwajcaria).  :o   :D

No tak, bo trzeba znać swoje miejsce w szeregu !

Mój wzrost sprawiał, że zawsze byłem w pierwszej czwórce.  :rolleyes:

Uleńko, za moją odpowiedź niech posłuży komentarz Marsjanka: "Pani psycholog powiedziała cioci Heli że rozwijam się dużo szybciej od moich rówieśników."  :P   :D

#90 ~Śmieszka~

~Śmieszka~
  • Goście

Napisano 07 maj 2018 - 22:52:16

No i popatrz jak ten czas szybko leci. Pamiętam jak Heniu trzymał Marsjanka do chrztu. Miałam łzy w oczach ze wzruszenia.   :P

#91 Obecny1

Obecny1

Swojak

• PipPipPipPip
  • 25851 postów

Napisano 08 maj 2018 - 00:45:57

No i popatrz jak ten czas szybko leci. Pamiętam jak Heniu trzymał Marsjanka do chrztu. Miałam łzy w oczach ze wzruszenia.   :P

Śmieszko, łzy wzruszenia zawsze mi się kojarzą (nie wiem dlaczego :o) z tym oto obrazkiem:

rok-2067-wladze-miasta-i-kierownictwo-od

#92 ~Helka~

~Helka~
  • Goście

Napisano 10 maj 2018 - 18:50:02

Ja widzę że prawie wszyscy Muszkieterowie polegli.  :(  :(  :(  :(  :(  

#93 Tamarka

Tamarka

Bywalec

• PipPipPip
  • 52 postów

Napisano 11 maj 2018 - 20:36:00

Ja widzę że prawie wszyscy Muszkieterowie polegli.  :(  :(  :(  :(  :(  

Ciociu Helu. Marsjanek nie poległ. Wystrzelił się w Kosmos i razem z Zuzią polecieli na Marsa.  :(

#94 Dziewanna

Dziewanna

Rodem z piekła

• PipPipPipPip
  • 164 postów

Napisano 14 maj 2018 - 07:09:30

Tematy Trzej Muszkieterowie tak jak Marzenia się spełniają zakończyły swój żywot. Większość występujących została zbanowana. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych