Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

trasy egzaminacyjne w slupsku

32 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~mspider86~

~mspider86~
  • Goście

Napisano 22 październik 2008 - 10:32:12

Witam. Zbliza sie termin mojego egzaminu na prawo jazdy. Chcialbym zapytac was o najczestsze trasy ktorymi jezdza egzaminatorzy oraz w ktorych miejscach najlatwiej oblac. No i oczywiscie wasze wrazenia z egzaminu ;)

#2 ~R@dek85~

~R@dek85~
  • Goście

Napisano 22 październik 2008 - 12:48:41

Jazda w ruchu drogowym
W trakcie egzaminu, podczas prowadzenia pojazdu w ruchu drogowym, egzaminator zwraca uwagę na szereg elementów określających nasze zachowanie na trasie egzaminacyjnej. Wśród wielu definiowalnych zachowań przyszłego kierowcy, można wyróżnić kilkanaście, na które zwracana jest szczególna uwaga osoby egzaminującej.

Jednoznacznie określa je karta przebiegu egzaminu, na której można wyróżnić:

* zachowanie podczas włączania się do ruchu,
* zachowanie na odcinkach dróg między skrzyżowaniami,
* dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze,
* dynamika i kultura jazdy,
* wybór właściwego pasa ruchu (pozycja na drodze),
* utrzymywanie właściwych odstępów od innych pojazdów,
* uwzględnienie zachowania innych kierujących pojazdami reagowanie na dawane przez nich sygnały,
* sygnalizowanie zamierzonych manewrów,
* podejmowanie decyzji i sposób wykonania manewrów wymijania, omijania, wyprzedzania lub zmiany pasa ruchu,
* zachowanie przy przejeżdżaniu przez skrzyżowania - zmiana kierunku jazdy,
* wybór właściwego pasa ruchu,
* sygnalizowanie zamierzonych manewrów,
* prawidłowość toru jazdy,
* przestrzeganie zasad pierwszeństwa przejazdu,
* sposób i miejsce zatrzymania pojazdu,
* uwzględnienie zachowania kierujących innymi pojazdami i reagowanie na dawane przez nie sygnały,
* zachowanie w odniesieniu do znaków drogowych pionowych i poziomych,
* zachowanie w stosunku do sygnałów świetlnych lub poleceń kierujących ruchem,
* zachowanie w rejonach przejść dla pieszych oraz wobec pieszych,
* zachowanie w rejonach przystanków komunikacji publicznej,
* zachowanie w rejonach przejazdów kolejowych lub tramwajowych,
* obserwowanie drogi i umiejętność oceny zagrożeń na drodze,
* skuteczność reagowania w przypadku powstania zagrożenia,
* sposób używania mechanizmów sterowania pojazdem.

Osoba egzaminowana musi mieć świadomość oceny jej umiejętności w aspekcie wymienionych powyżej elementów. Dodatkowo rozporządzenie MTiGM wyraźnie określa jakie umiejętności powinien posiadać uczestnik ruchu drogowego. W myśl tego dokumentu kierowca powinien posiadać wiadomości, umiejętności i zachowania umożliwiające bezpieczne kierowanie pojazdem. Przejawia się to poprzez zachowanie ostrożności i właściwej postawy w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego, zachowania zasad bezpiecznych odległości pomiędzy pojazdami, przy uwzględnieniu jazdy w różnych warunkach atmosferycznych i po różnych nawierzchniach jezdni. Kierujący pojazdem zawsze powinien rozważyć rodzaj dróg i zagrożeń związanych ze stanem ich nawierzchni, uwzględnić zagrożenia związane z niedoświadczeniem innych uczestników ruchu drogowego, w tym najbardziej podatnych na ryzyko, takich jak: dzieci, piesi, rowerzyści lub osoby o ograniczonej swobodzie ruchu.

Wszystkie przedstawione elementy składają się na całokształt umiejętności, które musi opanować kandydat na kierowcę, aby stać się pełnoprawnym i odpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego

#3 ~R@dek85~

~R@dek85~
  • Goście

Napisano 22 październik 2008 - 12:50:39

Jeśli ten egzamin masz w ciągu najbliższego tygodnia to zapewne na Tuwima pojeździsz :) może i lepiej? z pół godziny w korku na rondzie zawrócisz ,na Deotymy z 20 min w korku. na Jana Pawła z 5 min, na remontowanym moście z 10 mini zanim wrócisz do WORD'u z 10 min :) czyli nie będzie źle :)

#4 ~nemezis~

~nemezis~
  • Goście

Napisano 22 październik 2008 - 12:55:27

Hej ,ale sie namęczyłeś. :D Chyba nie o to pytali.Pamietam ,że gdy zdawałam egzamin, jazda po mieście to pikuś w porównaniu z placem manewrowym. Zresztą do dzisiaj mam problem z parkowaniem prostopadle przodem.Parkuję tyłem bo i łatwiej wyjechac...Pozdrawiam :P

#5 ~nemezis~

~nemezis~
  • Goście

Napisano 22 październik 2008 - 13:02:22

Witam. Zbliza sie termin mojego egzaminu na prawo jazdy. Chcialbym zapytac was o najczestsze trasy ktorymi jezdza egzaminatorzy oraz w ktorych miejscach najlatwiej oblac. No i oczywiscie wasze wrazenia z egzaminu ;)

Jezdżą dookoła kina Millenium, Kopernika ,Grunwaldzką,Sienkiewicza.Uważaj koło Cepelii jak będziesz skręcała koło Czaru 2 razy "egzamin" wymusił mi pierwszeństwo.[Chyba do jednej szkółki chodzili] Powodzenia :)

#6 ~R@dek85~

~R@dek85~
  • Goście

Napisano 22 październik 2008 - 13:03:01

wiem,że nie o to;p ale kopiując to mialem cos innego na mysli;p otóż to nie ma "tras" jeden instruktor jedzie w lewo a drugi w prawo. ale kolego możesz być pewien ,że napewno będziesz na kilku rondach ( i w tej chwili prawdopodobne jest ,że bedziesz prawie napewno jeździł w okolicach-grodzka-sienkiewicza-wolności), parkowanie (często widzę na 3-go maja koło Oxfordu L'ki z WORD'u) i tak dalej i tak dalej :) więc kolego nie ma się co teraz wtapiać w domysły. Jak umiesz jeździć to zdasz. a jak trafisz na "zły dzień" egzaminatora to nawet jakbyś jeździł bosko to Cię uwali :) acha. ktoś wie,czy egzaminuje jeszcze Pan Osiński? :D

#7 ~mspider86~

~mspider86~
  • Goście

Napisano 22 październik 2008 - 14:03:43

Z tego co wiem to Osinski nadal egzaminuje niedawno oblal moja znajoma :D A co do moich umiejetnosci to mysle ze z placem sobie poradze ale wole nie zrobic jakiejs gafy na miescie dlatego pytam ;]

#8 ~wodnik24~

~wodnik24~
  • Goście

Napisano 22 październik 2008 - 17:37:21

Witam za mojch czasuów więcej było furmanek konnych niż samochodów naukę jazdy i egzamin zdawałem samochodem marki WARSZAWA w miejscowości w której odbywał się kurs dzisiaj nawet lepiej simigam po mieście samochodem niż moje dzieci !!!!! Pozdrawiam! :D

#9 ~wodnik24~

~wodnik24~
  • Goście

Napisano 22 październik 2008 - 17:38:59

Witam za mojch czasuów więcej było furmanek konnych niż samochodów naukę jazdy i egzamin zdawałem samochodem marki WARSZAWA w miejscowości w której odbywał się kurs dzisiaj nawet lepiej simigam po mieście samochodem niż moje dzieci !!!!! Pozdrawiam! :D

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 październik 2008 - 22:34:53

Spider i jak zdałeś?

#11 ~lewusek~

~lewusek~
  • Goście

Napisano 30 październik 2008 - 07:27:33

Tylko, że w tamtych czasach uczyli JAZDY a nie manewrów i pierdół.

Moja trasa egzaminacyjna wyglądała tak: ośrodek egzaminowania - Grottgera - Szczecińska - Tuwima - pl. Dąbrowskiego (który wtedy był skrzyżowaniem, a nie rondem) - Deotymy - Jaracza - parking przed Urzędem Wojewódzkim. Wcześniej musiałem oczywiście zaliczyć manewry. WSZYSTKIE - czyli prostopadle przodem i tyłem, równolegle, jazda po łuku do przodu i do tyłu, ruszanie z ręcznego, zawracanie "na trzy"... Ale to było w 1993roku, a egzaminy zdawało się "maluchami". Pamiętam, jak po wyjechaniu na Grottgera jechałem dość ostrożnie (jak to egzaminie), a pan egzaminator do mnie z tekstem "i co? będziemy tak piłować na tej trójce?".
Były to jeszcze czasy, kiedy nie było egzaminatorów etatowych, tylko "z doskoku", na zlecenie. I ten "mój" przymknął oko na parę drobnych błędów (np. potrącenie pachołka przy parkowaniu prostopadłym czy wyjechanie za linię przy równoległym, próba wyjazdu bez pasów na miasto - tu na szczęście zorientowalem sięw bramie ośrodka i zapiąłem).

#12 ~francuzz~

~francuzz~
  • Goście

Napisano 11 listopad 2008 - 22:55:13

Pan Osiński jest spoko zdałem u niego i pokrzyczał pokrzyczał teraz mam się z czego śmiać powiedział mi żebym nie rzucał nim jak workiem kartofli przy hamowaniu :) haha i tak już jeżdżę sobie równiutko 6 miesięcy ;) i nie widzę w p. Osińskim nic złego po mieście chodzą ploty w rzeczywistości to spoko facet :)

#13 ~Gosia~

~Gosia~
  • Goście

Napisano 23 luty 2009 - 17:06:20

#14 ~jo-asia~

~jo-asia~
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 09:14:36

Widziałam kilkakrotnie egzaminowane "elki" na Grodzkiej na przeciwko biblioteki przy parkowaniu równoległym(dwie nie zdały). Na Murarskiej też widziałam parkujące "elki" z WORD-u(przy sądzie), jedna nie zdała. Ostatnio widziałam też jak "elka" próbowała wjechać z ronda prz Sienkiewicza-Łajming-Wojska Polskiego w Wojska Polskiego, oczywiście nastąpiło ostre hamowanie i egzamin do poprawki.

Swoją drogą: jak to jest, że egzaminatorzy wydają "błędne" polecenia? Moga tak robić? Np. Proszę wjechać z Sienkiewicza w Wojska Polskiego.

#15 ~tytus~

~tytus~
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 09:44:52

A mnie się w Słupsku kilka ładnych lat temu nie udało, i po trzecim razie stwierdziłem, że troszkę poczekam...# razy egzaminował mnie pan w kapeluszu i z dużym wąsem-za trzecim razem to mnie już pamiętał, i powiedział-ooo, a wie pan że jak dziś pan nie zda to trzeba będzie godzinki wykupic?...A za pierwszym razem to na rondzie sienkiewicza-woj.polskiego niebieskie punto, takie ospojlerowane mi wyskoczyło, i zachamowałem z piskiem, a gościu do mnie że powinno się obejsć bez gwałtownego hamowania itp itd...Zdałem w końcu w Piotrkowie Tryb.-za pierwszym razem, bez żadnego problemu...Żeby było smieszniej to mój egzaminator był pierwszy dzień w pracy i był chyba bardziej zestresowany niż ja...KLiedy staliśmy na przejeździe kolejowym, to zaproponował żebyśmy wysiedli na papierosa...Mysłałem ze to podpucha, ale całe szczeście nie-wysiedliśmy, pogadaliśmy, i fajnie było. :)Teraz śmigam już kilka ladnych latek, zrobiłem ok 150 tys km, i ciągle się uczę czegoś nowego...A swoją droga to egzamin zdany?.

Użytkownik tytus edytował ten post 24 luty 2009 - 09:46:03

#16 ~kobieta za kierownicą~

~kobieta za kierownicą~
  • Goście

Napisano 25 luty 2009 - 23:36:36

Też niedawno zdawałam egzamin w Słupsku i nie było tak źle.Ale zauważyłam,że ludzi "w sile wieku" traktują łagodniej.Młodzi maja najgorzej,bo i niestety są najgorszymi kierowcami,często bez wyobraźni.Nasłuchałam się opowieści z dreszczykiem o różnych numerach egzaminatorów,typu:niedomknięte drzwi,przełączanie przycisków(np.city),albo pytana typu:po ilu kilometrach trzeba wymienić olej? Jak się trafi na takiego czepialskiego,to i tak znajdzie coś,czego nie wiesz i cię uwali,a jak jeszcze ktoś zacznie szpanować,to już po nim. Ja na szczęście trafiłam na normalnego,ale pogadać za bardzo też nie można było.No ale zdałam i jeżdżę.Trzeba tylko powagi,rozwagi i zdecydowania.Tego właśnie wszystkim obecnym i przyszłym kierowcom życzę.

#17 ~VOLVO-Rider-ka~

~VOLVO-Rider-ka~
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2009 - 22:57:50

Na Zielonej zawracanie "na trzy", oczywiście zimą, na śniegu.

Często jeżdżą Dąbrówki-Pobożnego-A. Krajowej.

Użytkownik VOLVO-Rider-ka edytował ten post 04 kwiecień 2009 - 22:58:42

#18 ~R@dek85~

~R@dek85~
  • Goście

Napisano 13 maj 2009 - 16:04:21

Trasy egzaminacyjne? Po tym co wczoraj widziałem w WORD'zie co egzaminatorzy wydziwiali na tym placu to na 30 osób żeby nie skłamać to może z 8 "na miasto" wyjechało.:] Obsługi samochodu nie przeszło pozytywnie z 5 osób a reszta poległa na placu;] Więc co tu mówić o trasach egzaminacyjnych. Jednym słowem masakra co tam sie działo wczorajszym późnym popołudniem.Obsługa samochodu- jedna wielka ściema. Ot pokazać zbiorniczki płynów,światła.. A jeszcze powinni wprowadzić wymianę koła, odpowietrzanie hamulców itp ,tzn coś co może zdarzyć się w każdej chwili na drodze. Więc ta "obsługa samochodu" czy jak to się nazywa fachowo na egzaminie to dla mnie jedna wielka ściema. Tyle.

Pozdrawiam.

#19 ~rowerzysta~

~rowerzysta~
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2009 - 10:29:49

Trasy egzaminacyjne? Po tym co wczoraj widziałem w WORD'zie co egzaminatorzy wydziwiali na tym placu to na 30 osób żeby nie skłamać to może z 8 "na miasto" wyjechało.:] Obsługi samochodu nie przeszło pozytywnie z 5 osób a reszta poległa na placu;] Więc co tu mówić o trasach egzaminacyjnych. Jednym słowem masakra co tam sie działo wczorajszym późnym popołudniem.Obsługa samochodu- jedna wielka ściema. Ot pokazać zbiorniczki płynów,światła.. A jeszcze powinni wprowadzić wymianę koła, odpowietrzanie hamulców itp ,tzn coś co może zdarzyć się w każdej chwili na drodze. Więc ta "obsługa samochodu" czy jak to się nazywa fachowo na egzaminie to dla mnie jedna wielka ściema. Tyle.

Pozdrawiam.

Taaak, wydziwiali,na pewno. A może gamonie, nieuki nie przyłożyły się do tematu i najlepiej zgonić na innych swoje nieuctwo.

#20 ~józek~

~józek~
  • Goście

Napisano 29 październik 2009 - 22:08:35

Widziałam kilkakrotnie egzaminowane "elki" na Grodzkiej na przeciwko biblioteki przy parkowaniu równoległym(dwie nie zdały). Na Murarskiej też widziałam parkujące "elki" z WORD-u(przy sądzie), jedna nie zdała. Ostatnio widziałam też jak "elka" próbowała wjechać z ronda prz Sienkiewicza-Łajming-Wojska Polskiego w Wojska Polskiego, oczywiście nastąpiło ostre hamowanie i egzamin do poprawki.

Swoją drogą: jak to jest, że egzaminatorzy wydają "błędne" polecenia? Moga tak robić? Np. Proszę wjechać z Sienkiewicza w Wojska Polskiego.

Powiem tak egzaminator nie może wprowadzać w błąd. Ale może zastosować wybieg słowny np. proszę skręcić w prawo na najbliższym możliwym skrzyżowaniu. A to że egzaminowani nie patrzą na znaki to już ich wola.... i stąd błędy i lamenty o niezdane egzaminy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych