Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~michal~

~michal~
  • Goście

Napisano 11 luty 2009 - 09:16:22

ja o tym cmentarzu już dawno wiedziałem, mam nawet zdjęcia. michalpalowko@interia.pl

#2 ~ewa~

~ewa~
  • Goście

Napisano 11 luty 2009 - 09:27:02

niszczenie grobów to kryminał trzeba prokuratora zawiadomić

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 11 luty 2009 - 10:00:55

Co za obłuda!! Jak przez DZIESIĄTKI lat nikt się cmentarzem nie interesował i nawet pies z kulawą nogą się tam nie pojawiał, to było wszystko w porządku. Kiedy ruszyła budowa obwodnicy, to nagle wszyscy mocno przejęci, haha. O jakiej pamięci o pochowanych mówią ci mieszkańcy? Niech nie będą bezczelni, bo chyba są ostatnimi, którzy mają prawo coś mówić nt. tych zapomnianych grobów, które mają pod własnym nosem i nie zrobili przez tyle czasu zupełnie nic, aby cmentarz przywrócić do użyteczności publicznej. Także drodzy pieniacze, tego cmentarza juz tam nie ma. Rozumiecie? Nikt o nim nie pamięta, nikt nie ma tam swoich bliskich i nikomu nie zależy aby modyfikować plany budowy obwodnicy. Ten rozdział jest juz zamknięty. Zrozumiano?!

#4 ~pracownik~

~pracownik~
  • Goście

Napisano 11 luty 2009 - 10:21:41

NIech się wypowie Klemiato -On taki wiejski mądrala i polityk (alko...lik), przydupas wójta -Jakie on ma zdanie?

#5 ~Adi~

~Adi~
  • Goście

Napisano 11 luty 2009 - 10:33:21

Takich zapomnianych, zdawastowanych cmentarzy jest dużo więcej. Mogę wskazać przynajmniej 2 kolejne. Może trzeba zająć się tematem całościowo - zinwentaryzować je, uporządkować, ogrodzić. A tam, gdzie koliduje to z zabudową, przeprowadzić ekshumację w inne, właściwsze miejsce...

#6 ~~Jaro~~

~~Jaro~~
  • Goście

Napisano 11 luty 2009 - 11:32:53

Informację o tym cmentarz i cmentarzu w Płaszewku, koło którego również będzie przebiegała nowa droga znajdziemy na stronie: www.cmentarze_slupsk.republika.pl

#7 ~~Marek~~

~~Marek~~
  • Goście

Napisano 11 luty 2009 - 12:13:48

Zapomniany cmentarz; no właśnie. Uważam, że wszystkim cmentarzom należy się szacunek i chociażby minimalna troska o normalny wygląd. Nie mogą samochody jeździć po grobach. Ale, co do tej pory zrobili mieszkańcy okoliczni a zwłaszcza pani sołtys by ten cmentarz był widoczny. Czy pani sołtys musi mieć specjalne pozwolenie na kontakt z gminą? Nie chcę nikogo obrażać, ale to nie Górale, ani Ślązacy doprowadzili ten cmentarz do takiego stanu. Po nagłośnieniu problemu przez media, okoliczni mieszkańcy powinni pokryć się ogromnymi rumieńcami wstydu.

#8 ~pamietam~

~pamietam~
  • Goście

Napisano 11 luty 2009 - 12:50:23

Taki sam cmentarz jest też niedaleko Zimowisk, (trasa Ustka-Słupsk). W lesie zaraz obok ogródków działkowych jest takie stare zapomniane miejsce. Niestety dużo już z niego nie zostało:/ nikt nie pomyślał, żeby to miejsce zabezpieczyć i wszystkie metalowe krzyże czy tablice są już dawno na złomowisku. Została tylko jedna kamienna tablica z danymi zmarłej,(niestety nie pamiętam dokładnie jaki był rok pochówku). Co najśmieszniejsze, władze przyczyniają się do rozbiórki tego miejsca, bo duży krzyż stojący przed Kościołem Najświętszego Zbawiciela w Ustce jest zabrany właśnie stąd. Mamy więc dowód na to co kogo obchodzą takie miejsca. Umiemy się tylko wykłócać, gdy ktoś w innym kraju dewastuje nasze stare cmentarze.

#9 ~neo-1~

~neo-1~
  • Goście

Napisano 11 luty 2009 - 16:03:22

Gdyby tak dokładnie sprawdzić, to by się okazało, że na przestrzeni wieków prawie w każdym miejscu był kiedyś jakiś grób. Więc chyba nie ma o co walczyć, tym bardziej, że przez wiele lat NIKT nie zadbał o ten cmentarz.

#10 ~grzeiek~

~grzeiek~
  • Goście

Napisano 11 luty 2009 - 16:11:02

moze zrobic osobny dział "obwodnica"?

#11 ~grzesiek~

~grzesiek~
  • Goście

Napisano 11 luty 2009 - 18:34:12

dla artykułów i forum. co ty na to webmaster z GP?

#12 ~ktoś~

~ktoś~
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 14:07:21

normalnie rozśmieszył mnie ten artykuł nagle wszyscy zaczeli sie interesować starym cmentarzem na którym wszystkie nagrobki są już dawno rozkopane a ludzie chodzą tam nie żeby zapalać świeczki tylko po konwalie które tam rosną wcześniej za komuny było tam wysypisko śmieci i nikomu to nie przeszkadzało a tu nagle taka sensacja

#13 ~donkichotmazlancy~

~donkichotmazlancy~
  • Goście

Napisano 25 luty 2009 - 14:06:03

niszczenie grobów to kryminał trzeba prokuratora zawiadomić

Tak,tak oczywiście, a nie zapomnij dodać, że KK zniszczył niejeden cmentarz i jakoś nikogo nie powiadamiałaś.
Kali ukraś, dobrze zrobić, Kalemu ukraść, to już jest grzech i bardzo nieładnie. Taka to już jest mentalność polskich katolików.

#14 ~Rrr~

~Rrr~
  • Goście

Napisano 14 luty 2018 - 11:33:32

W lasku polnocnym tez jest taki cmentarz

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych