Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


1244 odpowiedzi w tym temacie

#101 ~Rysio~

~Rysio~
 • Goście

Napisano 18 marzec 2015 - 22:33:55

Skoro twierdzicie, że limit podczas naborów jest nie adekwatny do liczby chętnych, to powinniście raczej założyć drugie stowarzyszenie, tak aby wszystkie chętne dzieci mogły korzystać ze szkoleń żeglarskich? Nie mam racji?
Ważniejsze jest dobro dzieci, czy kłótnie? Oczywiście sprawę trzeba wyjaśnić, ale ile ona będzie trwała? Nie wiadomo, czy w następnych sezonach wszyscy chętni będą mogli korzystać ze szkoleń, dlatego warto utworzyć coś podobnego z żeglarskim duchem czasu i nie oglądać się na jakieś dziwne zachowania. Wszystko dla dobra dzieci.

naprawdę tym wpisem nie musisz manipulować rzeczywistością wystarczy jeden klub żeglarski ale zarządzany transparentnie .Dzieci chętne jeśli takie bedą spokojnie pomieszczą sie w jednym klubie.Meritum tego sporu to nie jest klub ten czy inny tylko nie dopuszczenie do kontroli finansów klubu.

#102 JANUSZ0

JANUSZ0

  Nie kopie się leżącego, Czy konie mnie słyszą !

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 364 postów

Napisano 18 marzec 2015 - 22:52:00

PANIE BURMISTRZU GRACZYK DLACZEGO POPEŁNIA PAN GRZECH ZANIEDBANIA ? DLACZEGO PAN CHRONI CWANIAKÓW I MANIPULANTÓW ?

 

Panie burmistrzu, czy tak trudno o audyt,.obejrzałem ostatnio na "You Tube' Pana wypowiedzi /marnie to wyszło, ale rozumiem że się Pan starał/ ze "Zjazdu Prezydentów Progresywnych w Słupsku", czy nie wyciągnął Pan z tego  "Zjazdu" żadnych wniosków, nawet Biedroń na następny dzień wyszedł na ulice Słupska /w ramach skruchy/.

A Pan nie potrafi zareagować na krzywdę naszych dzieci /nie moich, ale naszych usteckich, przyszłych wyborców/.


Użytkownik JANUSZ0 edytował ten post 18 marzec 2015 - 22:54:34


#103 Żeglarz

Żeglarz

  Nowy

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • Pip
 • 15 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 01:21:33

Kogo my tu mamy

czyli

jak nowa Komisja Rewizyjna Stowarzyszenie CSW "OPTY" skontrolowała.

 

Jutro nowe wybory Zarządu, sprawozdanie z działalności finansowej CSW "OPTY" za 2014 r. [ ciekawe, gdzie podziało się sprawozdanie finansowe za rok 2013 - przyp. red. Żeglarza ].

 

 

Red. Żeglarz na forum zapytał i zaraz na drugi dzień pojawiło się sprawozdanie finansowe za rok 2013. Dopisane długopisem.

 

Nowej Komisji Rewizyjnej [ powołanej na miejsce poprzedniej, usuniętej przez zarząd ] w bardzo poważnym składzie:

Przewodnicząca - Izabela Zarzycka

Członek - Jarosław Domałążek

Członek - Hanna Pela

nie chciało się z rana [ przed Walnym Zebraniem w lutym 2015 r. - przyp. red. Żeglarza ] wydrukować nowej wersji sprawozdania, gdzie poprawiony i uzupełniony [ o rok 2013 ] tekst brzmiałby bardziej wiarygodnie - ZA ROK 2014 i 2013.

OPTY0003.jpg

OPTY0004.jpg

Na drugiej stronie też dopisano rok 2013 długopisem.

 

Red. Żeglarz pyta:

-  Czy odpowiedzi na pytanie red. Żeglarza, zadane na forum przed Walnym Zgromadzeniem [ poprzez dopisanie roku 2013 w sprawozdaniu ] udzielili członkowie Komisji Rewizyjnej czy członkowie Zarządu ?

 

Innymi słowy,

-  Kto w Stowarzyszeniu sfałszował sprawozdanie dopisując rok 2013, którego nie skontrolowano ?


Użytkownik Żeglarz edytował ten post 19 marzec 2015 - 10:03:44


#104 ~Racjonalnie myślący~

~Racjonalnie myślący~
 • Goście

Napisano 19 marzec 2015 - 08:33:28

Dlaczego nie pozwoliście rodzicom zeglarzy skontrolować dokumentów finansowych klubu? A tak szybko daliście ludźmi którzy niemieli pojęcia i przygotowania merytorycznego do takiej kontroli Czego sie pan panie Kasperowicz obawiał

#105 ~duszę się tu :(~

~duszę się tu :(~
 • Goście

Napisano 19 marzec 2015 - 08:49:08

chyba złość mi mija na to wszystko, nerwy , teraz mam obrzydzenie, nienawiść , opad sił do walki . ktos powiedział nowy klub...tak można..ale uks opty był od ponad 20 lat. przez Janka założony i powinien byc godnie reprezentowany. miasto nie pomoże prywatnemu przedsiębiorcy w dzierżawie miejsca pod bazę, od zawsze było tam gdzie jest .żygać mi sie chce na te władze , na te ruchy , na te media, na ten kraj, jak ludzie coś widzą i chcą uratować to blokują, ale jak widzą a nie działają to jeszcze pudłem straszą. rozwkłam tą sprawę , rozwikłam z ciekawości dla siebie, bo o  uratowaniu dzieci nie ma mowy. upadnie to wszystko i nic się nie zadzieje. sprawa trwa rok , mamy nowy sezon za pasem i jesteśmy w czarnej du*** . i tak będzie leciał rok za rokiem. nawet zajęć dla dzieci nie ma. treningów brak. trener uciekł do innych dzieci bo ustka nie płaci. to komedia jest ale już w wydaniu dramatycznym. co dla dobra dzieci można zrobić ..już nic . bo nikt dzieci do innych miast na inne treningi nie bedzie dowoził .chociaż to może i byłoby dobre. wstyd dla miasta. Dziecko X reprezentuje uks chojnice czy człuchów czy mielno, czy inny klub, będąc z ustki.heh....no  może to i pomysł.  to jest męka dla dzieci. szczególnie jak jest szkoła . i nabór ..ja pierd.....sztuczny nabór. jak każdy pytał dlaczego tak mało dzieci . to mówił komandir że nie trzeba więcej że nie chcą , a teraz nagle plakaty z naborem ? żart....zamydlają gębę zatykając nam kneblem ,pokazując ze niby coś robią...tak jak trzeba będzie wpyrowadzę się z tej prowincji zwanej ustką bo to nie żyje się dobrze , syf i korupcja wszędzie ....może i tak jest wszędzie ale nie zgodzę się ....są miasta gdzie ludzie sobie pomagają, w urzędach , w klinikach , w szkołach ..wspierają się w sporcie a tu? zniemczone geny , podłych ludzi na około ....wróg uśmiecha się do wroga . #106 ~WOJOWNIK d.s KLAWIATURY~

~WOJOWNIK d.s KLAWIATURY~
 • Goście

Napisano 19 marzec 2015 - 09:10:41

cyt."

Jakub Klimek :Internetowi narzekacze powinni przyjść i pomóc, wszak podkreślają, że szlachetni oni...

Leszek Kasperowicz :wojownicy klawiatury

Eliza Mordal :Historyczne chwile! Brawo dla tych co cieżko pracowali!"

to już jest przesada !!!! Panie Klimek...internetowi narzekacze??????????????

 

 niech pomagają ci co się działkują. i pływaków silnych zbudowanych też nie brakuje. a jak Komandir odda kase z celów na które nie powinien wydac to i pieniądze się znajdą. za plac nie płaci . jak społecznie to społecznie. a trzeci raz Panie K, to myslę że juz pan nie bedzie budowal bo kurator nie pozwoli, a jak pozwoli to przekonam sie jakie mamy władze ....

 

a tak na marginesie fakturka za zdjęcia te co pan wystawia na fake buku wystawiona za tysiące złoty? ...pieniązki na cele sportowe....dobre....#107 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 marzec 2015 - 09:28:34

Kolego który sie dusisz masz ogromnego pecha ze twoje dziecko nie pływało w klubie z synem prezesa w poprzednich latach. Klub ten naprawdę dobrze sie rozwijał były treningi wyjazdy na regaty jakieś osiągnięcia .Ale wspomnienia pozostaną.

#108 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 marzec 2015 - 09:36:35

agrożenia dla klubu.
Klub robi znaczne osiągnięcia w swoim rozwoju, rozszerza ofertę dla dzieci i młodzieży w zakresie sportów wodnych od żeglarstwa po ratownictwo wodne. Staje się naturalną konkurencją (przez niektórych rozumianą jako zagrożenie dla ich działalności) dla ofert innych stowarzyszeń sportowych.
Pojawiła się również grupa ludzi prowadząca działania destabilizacyjne klubu. Odnosimy wrażenie, że jest to grupa pragnąca zachować tylko jeden wymiar działania klubu tj. sekcję żeglarską. W naszej ocenie formuła UKS-ów jest już formułą przestarzałą (była wprowadzona na czas aktywizacji żeglarstwa po przemianach ustrojowych). Jesteśmy przekonani, że tylko szerokie pole działania, różne sekcje związane ze sportami wodnymi, współpraca z Urzędem Miasta oraz Zarządem Portu i konstruktywne współdziałanie wewnątrz Klubu, pozwolą mu przetrwać wobec działań komercjalizacyjnych w porcie Ustka. Tworzenie się opozycji wewnętrznej jest zjawiskiem naturalnym i stymulującym racjonalne funkcjonowanie klubu, jednak w naszym przypadku mamy do czynienia z działaniami nieformalnymi. Niewykorzystywana jest ścieżka formalna przewidziana statutem, a wykorzystuje się formy tj. anonimy, donosy, manipulacje faktami, co zmusza Zarząd do podejmowania działań nie związanych bezpośrednio z rozwojem CSW Opty. W listopadzie 2014r. na podstawie art. 304§1 KPK zawiadomiliśmy organy ścigania o popełnieniu przestępstwa w tej materii.

#109 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 marzec 2015 - 10:02:58

Cytat (Niewykorzystywana jest ścieżka formalna przewidziana statutem, a wykorzystuje się formy tj. anonimy, donosy, manipulacje faktami, co zmusza Zarząd do podejmowania działań nie związanych bezpośrednio z rozwojem CSW Opty. W listopadzie 2014r. na podstawie art. 304§1 KPK zawiadomiliśmy organy ścigania o popełnieniu przestępstwa w tej materii.) Koniec cytatu. Jakie wyniki śledztwa? Czy to była nie udana próba zastraszenia rodziców ?

#110 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 marzec 2015 - 10:56:38

Czy zarząd jest dla klubu czy klub dla zarządu? to jest fundamentalne pytanie w tym sporze.#111 ~X~

~X~
 • Goście

Napisano 19 marzec 2015 - 11:18:41

Zarząd podjął decyzje o połączeniu sie z inną sekcją nie pytając nikogo w klubie o opinie czy zgodę. Teraz tych co nie zgadzają sie na pompowanie kasy w inne sekcje nazywają grupą wywrotowa . Tak to chyba za komuny sie działo.

#112 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 marzec 2015 - 12:08:04

Jeźeli nielegalny zarząd opty uważa, że UKS to przestarzała forma to zostawcie klub żeglarzom i otworzcie sobie firmę komercyjną - działlność gospodarczą. Bedziecie wtedy płacić sobie nawzajem z działalności gospodarczej a nie z dotacji ze środków publicznych przeznaczonych na rozwój żeglarstwa.

#113 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 marzec 2015 - 12:18:38

Cytat (Niewykorzystywana jest ścieżka formalna przewidziana statutem, a wykorzystuje się formy tj. anonimy, donosy, manipulacje faktami, co zmusza Zarząd do podejmowania działań nie związanych bezpośrednio z rozwojem CSW Opty. W listopadzie 2014r. na podstawie art. 304§1 KPK zawiadomiliśmy organy ścigania o popełnieniu przestępstwa w tej materii.) Koniec cytatu. Jakie wyniki śledztwa? Czy to była nie udana próba zastraszenia rodziców ?


Zapomnieliście komandorze i skarbniku doniść na samych siebie, o podejrzeniu popełnienuu przestępstwa i zastraszaniu, grożeniu, a nawet pisaniu skarg do Starosty zarzucając bezsasadnie
stronniczość organu nadzorującego w czasie postępowania na podstawie ustawy Prawo o stowarzyszeniach.

#114 ~Urzejmie donoszę na kolegę~

~Urzejmie donoszę na kolegę~
 • Goście

Napisano 19 marzec 2015 - 14:19:04

Nie wiedziałam , że Kasperowicz może zachowywać się jak najpodlejsza  świnia  :angry: ?

 

Kabluje na policje kolegów żeglarzy, kabluje do starostwa na ich pracownice,

że niekompetentnie ich kontroluje (czyli za dokładnie i uczciwie)

 

Do czego ten człowiek, jest w stanie się jeszcze  posunąć   :o

 

Co robił za PRL-u ?

Kto pamięta, w pracy też na donosił na współpracowników ?#115 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 marzec 2015 - 15:59:19

 Niewykorzystywana jest ścieżka formalna przewidziana statutem, a wykorzystuje się formy tj. anonimy, donosy, manipulacje faktami, co zmusza Zarząd do podejmowania działań nie związanych bezpośrednio z rozwojem CSW Opty. W listopadzie 2014r. na podstawie art. 304§1 KPK zawiadomiliśmy organy ścigania o popełnieniu przestępstwa w tej materii.

Panie LESZKU KASPEROWICZ I HUBERCIE  BIERDGARSKI

jak dzisiaj wygłada wasze doniesienie o przestępstwie  na podstawie art. 304§1 KPK w którym to  zawiadomiliście organy ścigania o popełnieniu przestępstwa przez rodziców młodych zeglarzy z opty ? czy w tej sprawie jest już akt oskarżenia ?#116 ~Sherlock Holmes~

~Sherlock Holmes~
 • Goście

Napisano 19 marzec 2015 - 16:21:54

Wczoraj w czasie spotkania forum obywatelskiego jeden pan powiedział ze to nie my a oni 2012 podjęli decyzję o zwolnieniu sie z opłacania składek  poniżej uchwała podjęta 2014 przez obecny zarząd.  Czy to nie jest dowód na kłamstwo i manipulacje faktami ? a przypomne że za nie płacenie składek zarząd ten pozbył sie niewygodnej komisji. rewizyjnej.                                      

UCHWAŁA NR 3
ZARZĄDU Jacht Klubu „Opty” Ustka
z dnia 11.03.2014

dotyczy: wysokości składek na rok 2014
Zarząd JK „Opty” Ustka uchwala co następuje:

& 1

W roku 2014 członkowie zwyczajni Klubu zobowiązani są do płacenia składek miesięcznych w wysokości 25 zł/ miesiąc, płatnych w czterech ratach, po 75 zł każda.
Wpisowe: 50 zł płatne jednorazowo
& 2
Opłacenie składek opisanych w § 1 jest warunkiem koniecznym dopuszczenia do zajęć.
& 3
Zarząd Klubu, ze względu na wykonywaną na rzecz Klubu pracę społeczną, jest zwolniony z opłacania składek.
& 4
Traci moc Uchwała nr 2/2012, z dnia 17 kwietnia 2012r.          JAK MOŻNA TAK PUBLICZNIE KŁAMAĆ ?

 #117 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 marzec 2015 - 16:25:22

Panie LESZKU KASPEROWICZ I HUBERCIE  BIERDGARSKI

jak dzisiaj wygłada wasze doniesienie o przestępstwie  na podstawie art. 304§1 KPK w którym to  zawiadomiliście organy ścigania o popełnieniu przestępstwa przez rodziców młodych zeglarzy z opty ? czy w tej sprawie jest już akt oskarżenia ?

uznano doniesienie za bezpodstawne i sprawę umorzoną.#118 ~czytelnik głosu~

~czytelnik głosu~
 • Goście

Napisano 19 marzec 2015 - 17:27:07

coś z facetem jest nie tak przecież w artykule Głosu Pomorza mówi cytat- Ale taki zapis uchwalił poprzedni zarząd - tłumaczy Leszek Kasperowicz, prezes Opty. koniec cytatu   czy naprawdę aż można mijać sie z prawdą . Czy Kasperowicz ma nas wszystkich za idiotów ?

 #119 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 marzec 2015 - 18:35:04

Oczywiście że ma wszystkich za idiotów ma kolesi w UM z Graczykiem włącznie i jest pewien że włos z głowy mu nie spadnie, w radzie powiatu też ma zioma -Olecha więc uważa że można mu skoczyć. Jest jak za komuny - na układy nie ma rady - więc kręć lody dalej  pan -panie komandorze -tylko co z pana sumieniem - z sumieniem dygnitarzy, jesteście poukładani z bandziorami którzy okradają dzieci - gardzę wami -wstydu nie macie  #120 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 19 marzec 2015 - 18:48:03

Najśmieszniejszy w tym jest Graczyk odpisuje rodzicom małych żeglarzy powołując się na pismo które straciło swoją ważność, doskonale wiedząc o kolejnych pismach mówiących o rażących nieprawidłowościach w opty, później wysyła swojego pracownika Piotra W., aby w starostwie załatwił zamiecenie pod dywan sprawy, w tym samym czasie komandor składa skargę do starosty na pracownicę starostwa że śmie go kontrolować i wytykać mu nieprawidłowości- jego wielkiego społecznika. Prawdopodobnie więcej osób stoi za wyciszeniem sprawy powiązanych z tymi wałkami

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: opty, ustka, csw, skuter

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych