Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »


1244 odpowiedzi w tym temacie

#21 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 marzec 2015 - 21:58:33

niedziela od 11 do 15 to ile godzin ?

sobota od 10 do 14 to ile godzin ? ja naliczyłem 2 dni 8 godzin

#22 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 marzec 2015 - 22:00:03

niedziela od 11 do 15 to ile godzin ?

Teoretycznie 4, ale przecież nikt nie skończyłby zawodów na minutę przed planowanym uroczystym zakończeniem, więc myślę, że w niedzielę maksymanie 3,5 godziny. Dodaj do tego w sobotę teoretycznie 3, ale nikt prosto z wody nie poszedłby bez przebrania się na grilla więc w praktyce pewnie 2,5 godziny. Więc wychodzi, że zawody trwały w dwa dni maksymalnie 6 godzin. Prosta matma.#23 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 marzec 2015 - 22:04:42

Teoretycznie 4, ale przecież nikt nie skończyłby zawodów na minutę przed planowanym uroczystym zakończeniem, więc myślę, że w niedzielę maksymanie 3,5 godziny. Dodaj do tego w sobotę teoretycznie 3, ale nikt prosto z wody nie poszedłby bez przebrania się na grilla więc w praktyce pewnie 2,5 godziny. Więc wychodzi, że zawody trwały w dwa dni maksymalnie 6 godzin. Prosta matma.

praktyczne rozumowanie

#24 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 marzec 2015 - 22:09:01

Nurtuje mnie cały czas jedna myśl, jak to możliwe ze UKS OPTY który zaczął osiągać z roku na rok coraz większe sukcesy w żeglarstwie regatowym w jednej chwili odwrócił sie od żeglarstwa? Czy faktycznie nie jest tak ze w momencie gdy syn komandora kończy przygodę z optimistem , klub oczywiście za zgodą zarządu zaczyna lansować nową sekcje sportową. Chodzi tu o sekcje nauki pływania pana Jarka Domałążka.Gdzie oczywiście członkiem jest syn komandora.Rodzicom młodych żeglarzy uniemożliwiono wstąpienie do klubu, pozbawiając ich wpływu na politykę zarządu.Usuwając komisje rewizyją złożoną z rodziców żeglarzy .Zarząd powołuje nową komisje składającą sie z trenera sekcji nauki pływania na basenie , nowej księgowej Opty . Komisja ta na ostatnim walnym,niemając żadnej wiedzy merytorycznej na temat wydatków klubu udziela absolutorium. Na to niema zgody.

#25 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 16 marzec 2015 - 22:14:47

Tak sekcja plywacka niech istnieje w klubie aqua i niech idzie tam komandor ze swoim synem i bandą niech zostawią uks opty dla żeglarzy, dla naszych dzieci, na dziś trzeba zrobić wiele aby trenować dzieci, od lipca zarząd zniszczył wszystko co można było zniszczyć w zeglarstwie, nikt na dzień dzisiejszy nie będzie trenował dzieci z opty dopóki kasperek rządzi z brygada, no oczywiście trenować może skarbnik bez uprawnień za wielki pieniądze

#26 ~zibi~

~zibi~
 • Goście

Napisano 16 marzec 2015 - 23:12:15

Ten cały klub "żeglarski" to jeden wielki pic.Ludzie dajcie sobie lepiej spokój z tym dziadostwem.#27 Smerf Maruda Ustka

Smerf Maruda Ustka

  Facebook

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3083 postów

Napisano 17 marzec 2015 - 04:19:40

Komentarze z usteckiego forum:

 

Szczerze mówiąc jestem zdegustowany tym artykułem.

 

To jest artykuł chroniący wszystkich - od włodarzy po redaktorów GP. Może jak temat się jednoznacznie wyklaruje GP odważy się na bardziej zdecydowane stanowisko.
Swoją drogą długo "zbierali się na odwagę" z napisaniem tego dzieła. icon_rolleyes.gif

 

 

 

maj napisał(a):
To jest artykuł chroniący wszystkich - od włodarzy po redaktorów GP.

- Właśnie stąd moje zdegustowanie.

 #28 Smerf Maruda Ustka

Smerf Maruda Ustka

  Facebook

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3083 postów

Napisano 17 marzec 2015 - 04:22:37

 

Czy Opty ma BIP?

 

Całość na:  http://ochrona.jawne...prawiaja-bip-y/

ngo-podzial-2.png

Organizacje pozarządowe mają możliwość pozyskania środków publicznych z różnych źródeł, lecz przede wszystkim są to dotacje związane z realizacją zadań publicznych (w ramach wsparcia lub powierzenia) oraz tytułem odliczeń 1% podatku dla organizacji pożytku publicznego. Wówczas są zobowiązane do udostępniania informacji publicznej, w tym prowadzenia Biuletynu Informacji Publicznej.

 

 

 

Zaś nadzór nad działalnością stowarzyszeń należy do (art. 8 ust. 5 pkt. 1 i 2 uPOS):

 • wojewody właściwego ze względu na siedzibę stowarzyszenia – w zakresie nadzoru nad działalnością stowarzyszeń jednostek samorządu terytorialnego,
 • starosty właściwego ze względu na siedzibę stowarzyszenia – w zakresie nadzoru nad pozostałymi stowarzyszeniami.

W tym celu przysługuje organowi nadzoru (odpowiednio staroście lub wojewodzie) prawo do:

 • żądania dostarczenia przez zarząd stowarzyszenia, w wyznaczonym terminie, odpisów
  uchwał walnego zebrania członków (zebrania delegatów), – art. 25 pkt 1 uPOS;
 • żądania od władz stowarzyszenia niezbędnych wyjaśnień – art. 25 pkt 3 uPOS;
 • wystąpienia o usunięcie w określonym terminie naruszenia prawa, naruszenia statutu w sprawach, o których mowa w art. 10 ust. 1 i 2 uPOS, udzielenia ostrzeżenia władzom stowarzyszenia lub wystąpienia do sądu o zastosowanie środka określonego  w art. 29 uPOS – art. 28 uPOS.

Skargi w tym zakresie rozpatruje rada powiatu (art. 229 pkt. 4), jednak jest to instytucja raczej mało skuteczna jako obciążona bagażem politycznym.

 

----------------------------------------------------

Wyczuwam także, że sprzyjać temu może wola wypromowania SSDIP udostępnionego w marcu. Z wykorzystaniem SSDIP organizacje pozarządowe z całej Polski mogą bezpłatnie założyć BIP, chociaż procedura jeszcze nie jest doskonała i są w niej zgrzyty, ale działa (zob. pozycja 18 w wykazie stron SSDIP). Poza tym w województwie pomorskim imałopolskim można wykorzystać bezpłatne aplikacje od marszałków województw. W wyniku wcześniej sygnalizowanych działań starosty oświęcimskiego u marszałka województwa małopolskiego  organizacje pozarządowe zakładają BIP-y.

---------------------------------------------------------------------------------

Wiele organizacji ma własny serwer i strony internetowe, więc może bez dodatkowych kosztów wykorzystać SmodBIP. Z tego względu nie widzę żadnych powodów, aby organizacje pozarządowe miały być z tego obowiązku zwolnione.

 

-------------------------------------------------------------------------------------

 

Nie chce mi się , ale "poproszę " usteckie stowarzyszenia o założenie BIP-ów#29 Smerf Maruda Ustka

Smerf Maruda Ustka

  Facebook

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3083 postów

Napisano 17 marzec 2015 - 04:25:22

 

Gość, dnia 13 Marz 2015 - 5:15 PM, napisał:snapback.png

 

Zapłacono grubo trenerowi który niema nic wspólnego z żeglarstwem

 

 

Nie kłam , to wybitny fachowiec od żeglarstwa  

Pozycja 19

 

RIE/18/2014 03.06.2014 Jarosław Domałążek Nadzór części sportowej imprezy pn. III Bursztynowe Regaty

 

realizowanych w ramach projektu "Baltic Amber Coast. Development of crossborder area through building up and modernization of tourism infrastructure".

 

4 840 zł 

 

Zobaczcie więcej w wywalczonym , przeze mnie w 2014 jawnym  rejestrze umów

 

http://www.pomorze-s...jestr-umow-2015


Użytkownik Smerf Maruda Ustka edytował ten post 17 marzec 2015 - 04:26:05


#30 Smerf Maruda Ustka

Smerf Maruda Ustka

  Facebook

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 3083 postów

Napisano 17 marzec 2015 - 04:28:24

Napisano 14 marzec 2015 - 09:29:27

Niżej jeszcze lepsze lody ukręcone   :lol: Skąd on tyle Optymistów wziął  ?

 

RIE/23/2014 09.06.2014 Jarosław Domałążek -

 

Usługa transportu i najmu (czarter) 32 łódek typu Optimist wraz z wyposażeniem podczas III Bursztynowych Regat

 

realizowanych w ramach projektu "Baltic Amber Coast. Development of crossborder area through building up and modernization of tourism infrastructure".

 

nie więcej niż

9 600,00 zł

 

Resztę poczytajcie sobie sami, pieniądze niczyje , czyli Unii Europejskiej wydaje się letką ręką . Cała ta Unia  to jest PRL BIS ,

komunizm w innej wersji.

 

Lenin zadowolony w grobie, że jego idea planów 6-letnich weszła do całej Europy bez wojny.(następne rozdanie kasy do przerąbania w okresie  2014-2020)#31 ~Życzliwy :)~

~Życzliwy :)~
 • Goście

Napisano 17 marzec 2015 - 04:58:11

Art. 304 (…) § 2. Instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.

– Art. 304 § 2 KPK

Niewypełnienie tego obowiązku może powodować odpowiedzialność karną na podstawie art. 231 KK, tj. taką, jak za działanie na szkodę interesu publicznego lub prywatnego w wyniku niedopełnienia obowiązku

 #32 JANUSZ0

JANUSZ0

  Nie kopie się leżącego, Czy konie mnie słyszą !

 • Użytkownicy zarejestrowani
 • PipPipPipPip
 • 364 postów

Napisano 17 marzec 2015 - 06:01:27

Winnych nadużyć przeciągnąć pod kilem "Kutra Pirackiego' w "Porcie Widmo" /nawet dzieci wygonili/, lub rozwiesić na wyremontowanym dzięki P. Kurkowskiemu "Żurawiku", ku uciesze gawiedzi.
I to jest dobra co tygodniowa propozycja na sezon letni, skazańców nie zabraknie P. Cegła /wystarczy wstrzymać dotacje dla "Opty" i sprawdzić jak były wydawane dotychczasowe/. I nie czekajcie z tym jak P. Kurkowski, aż Bałtyk zamarznie. :D


Użytkownik JANUSZ0 edytował ten post 17 marzec 2015 - 06:30:41


#33 ~Zaniepokojony~

~Zaniepokojony~
 • Goście

Napisano 17 marzec 2015 - 07:11:29

Widzę pompowanie kosmicznej kasy dla sekcji pływackiej z pieniędzy przeznaczonej na żeglarstwo .Miastu zależy na rozwoju żeglarstwa to powinno pilnować żeby dotacje szły tam gdzie zostały przeznaczone .To wszystko na pewno nie jest przypadkowe działanie, tylko dlaczego kosztem młodych żeglarzy?

#34 ~Bodek~

~Bodek~
 • Goście

Napisano 17 marzec 2015 - 07:17:28

Za czasów gdy burmistrzem był Jan Olech, regułą było rozmywanie odpowiedzialności poszczególnych urzędników ratusza za wpadki, w wyniku których my mieszkańcy ponosiliśmy określone szkody a miasto wymierne straty w budżecie. Dla przypomnienia m.in: utracona dotacja na remont Marynarki Polskiej, stracone szansa na uzyskanie dotacji na marinę, zaprzepaszczona szansa na remont ul. Darłowskiej, sprawa odszkodowania za wadliwie sprzedaną Malkowi działkę na Wczasowej. Zazwyczaj burmistrz nie potrafił wskazać urzędnika bezpośrednio winnego (nie ważne czy wina była umyślna czy nie, czy wynikała z braku kompetencji, niedopełnienia obowiązków, niedbalstwa czy innych powodów), nie mówiąc już o wyciagnięciu wobec winnego konsekwencji. Po prostu popełniono błąd, stało się i tyle. Obowiązujący model burmistrzowania zakładał promocję sukcesów Olecha, a sprawy niewygodne ujawniające wpadki ratuszaków były skwapliwie zamiatane pod dywan, przemilczane. I to nieważne, że o tych sprawach społeczeństwo Ustki i tak wiedziało, rozmawiało o nich, a na forach gp24 i oficjalnym usteckim wpisów było dziesiątki.
Teraz mamy burmistrza Jacka Graczyka. W ciągu kilku miesięcy jego urzędowania wyszło na światło dzienne kilka kolejnych „baboli” które zaistniały za Olecha wskutek takich a nie innych działań jego urzędników ale które do czasu wyborów udało się im skutecznie skrywać. Nastał Graczyk i sprawy wyszły na jaw. Mam na myśli m.in. opóźnienie w budowie basenu w porcie (aneks do umowy uzależniający terminu zakończenia inwestycji od terminu przekazania wykonawcy palcu budowy), dotacja na remont żurawika w porcie, w sytuacji gdy nie wiadomo czyja to własność, operacja budowy podwodnych raf wzdłuż plaży która ponoć miała zakończyć się do maja 2015r,wątpliwości wokół finansów klubu OPTY, i kilka innych drobniejszych. Ludzie o tych sprawach rozmawiają, dyskutują, piszą też na forach. Burmistrz Graczyk w kampanii deklarował działania przy otwartej kurtynie, transparentność podejmowanych decyzji, poprawę komunikacji społecznej. Nawet po wprowadzeniu się do ratusza powiesił w korytarzu baner mówiący o tym kto jest dla kogo w relacji urząd- obywatel. I owszem burmistrz zamieszcza wpisy na fb mówiące o jego pracy, Cegła trochę uaktywnił urzędową stronę ratusza. Ale Panowie to działania pozorne, mydlenie oczu, wpisy owszem ciekawe ale nie na najważniejsze tematy. Brakuje mi czegoś co rzeczywiście uwiarygodniało by przedwyborcze deklaracje kandydata Graczyka. Jeżeli mieszkańcy o czymś mówią, „mleko się wylało”, choćby była to tylko część prawdy, to w imię wiarygodności burmistrza i uczciwości wobec swoich wyborców należałoby zająć konkretne oficjalne stanowisko. Należałoby potwierdzić albo oficjalne zaprzeczyć i uciąć wszelkie spekulacje, fakt istnienia danego problemu, błąd i winę konkretnej osoby, zamieścić informację o podjętych działaniach eliminujących bądź zmniejszających skutki błędów danego urzędnika, fakt wyciągnięcia konsekwencji. Takie chowanie głowy w piasek, milczenie, niedopowiedzenia, przeczekanie rodzi niepotrzebne spekulacje, podgrzewa atmosferę, niepotrzebnie prowadzi do nowych konfliktów i nieuzasadnionych podejrzeń.
Na dzień dzisiejszy po tych kilku miesiącach urzędowania nowego burmistrza z przykrością stwierdzam, że burmistrz Graczyk tylko wskoczył w buty byłego burmistrza Olecha, a po stylu sprawowania urzędu, zarządzania i kierowania w Usteckim ratuszu nastąpiła tylko zmiana nazwiska z Olech na Graczyk.

#35 ~Smerf maruda~

~Smerf maruda~
 • Goście

Napisano 17 marzec 2015 - 07:24:28

Na dzień dzisiejszy po tych kilku miesiącach urzędowania nowego burmistrza z przykrością stwierdzam, że burmistrz Graczyk tylko wskoczył w buty byłego burmistrza Olecha, a po stylu sprawowania urzędu, zarządzania i kierowania w Usteckim ratuszu nastąpiła tylko zmiana nazwiska z Olech na Graczyk.
Niestety masz rację , głosowałem na Graczyka ,
ba, popierałem go na forach , ale referendum można zrobić dopiero 9 miesięcy po wyborach.

Może do tego czasu wyrzuci z urzędu miernoty , hochsztaplerów , picusiów dekowników ,
o niektórych sprawach piszę na urzędowym forum, ale informacje , widać nie docierają doi burmistrza , widocznie Naczelnik Wydziału Bezpromocji, specjalista od komunikacji społecznej przekazuje władzy tylko dobre wieści

#36 ~Zaniepokojony~

~Zaniepokojony~
 • Goście

Napisano 17 marzec 2015 - 07:29:27

Dlaczego nikt nie próbuje podjąć się mediacji miedzy rodzicami a zarządem klubu ?

#37 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 17 marzec 2015 - 07:34:04

Dlaczego nikt nie próbuje podjąć się mediacji miedzy rodzicami a zarządem klubu ?
Przy tej skali nadużyć, to zarząd klubu,
może negocjować owszem, ale z prokuraturą najniższy wymiar kary .

Sprawa zaczęła się z 4 miesiące temu, wtedy był na to czas , a kamandir Klubu Kasperowicz wysłał oficjalny donos na policję ,
na zbyt ciekawskich rodziców ,
sorry , przy takiej postawie tego pana porozumienie jest mało prawdopodobne.

#38 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 17 marzec 2015 - 07:37:26

A cała ta aferka afera zaczęła się od prośby komisji rewizyjnej o udostępnienie dokumentów finansowych klubu. Dzisiaj już niema tej komisji ani z kontrolowanych dokumentów .Ale za to jest nowa komisja która czerpie całymi garściami z konta klubu, jak np. pan Domałążek trener nauki pływania na basenie, za dwa dni regat, na których opalał się na kajaczku we wrześniu 2014 kasuje 2450.Tak tak to nie są żarty .

#39 ~Gość~

~Gość~
 • Goście

Napisano 17 marzec 2015 - 07:41:42

Gość, dnia 15 Marz 2015 - 7:15 PM, napisał:
A trenerom żeglarskim obecnym na regatach odmówił zapłaty , powód synek nie wygrał regat.
kurczę a jak by sie dobrze rozwijał klub gdyby synek dostał sie na mistrzostwa Świata lub Europy , żeglarstwo by sie rozwijało, byłby trening za treningiem , artykuły we wszystkich gazetach, było by o nas naprawdę głośno Szkoda ze cel tylu lat treningu nie został osiągnięty,bo napewno by nie umarło żeglarstwo .

#40 ~Sternik avatar~

~Sternik avatar~
 • Goście

Napisano 17 marzec 2015 - 07:53:07

wystawiono rachunek na kwotę 2450zł za naukę pływania.ciekawe jak wczasie regat żeglarskich facet prowadził naukę pływania w pław? byłem tam i nic takiego nie widziałem . Czyżby doszło do oszustwa?

Organ administracji publicznej zlecający zadania ma obowiązek dokonać kontroli merytorycznej i oceny realizacji zadania. Kontrola polega na sprawdzeniu stanu realizacji zadania, efektywności, rzetelności i jakości wykonania zadania.

Ponadto ze strony finansowej należało skontrolować prawidłowość wykorzystania środków otrzymanych przez Uczniowski Klub Sportowy OPTY Ustka na realizację zadania.

Prawidłowośc wykorzystania środków własnych oraz prowadzenia dokumentacji określonej w przepisach prawa i postanowieniach umowy leży po stronie organu wewnętrznego kontroli stowarzyszenia. Dlatego niewygodną komisję rewizyjną (wykonującą rzetelnie swoje obowiązki zgodnie z prawem i Statutem klubu) usunięto, a w jej miejsce z premedytacją powołano niekompetentną komisję rewizyjną w skład której weszła księgowa i trener pływaków ,którzy w zamian za nieucziciwą moim zdaniem kontrolę, wygląda że osiągneli korzyść finansową.

STATUT CSW OPTY Ustka
§ 21 ust 1 Komisja Rewizyjna jest organem kontrolującym całokształt działalności Klubu
ust 4. Do czynności Komisji Rewizyjnej należy:
1) prowadzenie okresowych kontroli działalności statutowej i finansowej Klubu;
2) wydawanie zaleceń pokontrolnych w przypadku stwierdzenia uchybień działalności, określanie terminów ich usunięcia;
3) składanie sprawozdań z całokształtu swojej działalności na Walnym Zebraniu Klubu oraz stawianie wniosku o udzielenie lub odmowę udzielenia absolutorium poszczególnym członkom Zarządu;
4) składanie zastrzeżeń w stosunku do projektowanych uchwał, postanowień i przedsi ęwzięć Zarządu w przypadku, gdy działania te wykraczają poza działalność statutową Klubu i mogą wpłynąć na powstanie nieprawidłowości;
5) występowanie z żądaniem zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Klubu w wypadku stwierdzenia działań Zarządu, które są niezgodne zobowiązującym prawem lub Statutem Klubu.Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: opty, ustka, csw, skuter

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych