Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

SZLACHETNA PACZKA W BYTOWIE!

szlachetna paczka wiosna wolontariat Bytów pomoc

1 odpowiedź w tym temacie

#1 ~SZLACHETNA PACZKA~

~SZLACHETNA PACZKA~
  • Goście

Napisano 27 sierpień 2013 - 16:25:24

Po raz trzynasty w Polsce, a po raz pierwszy w Bytowie zrealizowany zostanie projekt stowarzyszenia Wiosna - SZLACHETNA PACZKA. Jego celem jest pomoc rodzinom żyjącym w trudnej sytuacji materialnej. Co roku angażuje w pomoc setki tysięcy ludzi: wolontariuszy, darczyńców, a także osoby wspierające projekt finansowo. W każdym rejonie wolontariusze odwiedzają najbardziej potrzebujących w swoim otoczeniu, rozmawiają, poznają sytuację rodziny, jej potrzeby i przyczyny trudnego położenia, następnie podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Dzięki tym działaniom darczyńcy mogą przygotować pomoc materialną dopasowaną do potrzeb konkretnej rodziny. W dniach 7-8.12.2013r. odbędzie się ogólnopolski finał, podczas którego wolontariusze dostarczą paczki do potrzebujacych rodzin.

Każdy człowiek zaangażowany w projekt ma możliwość rozwoju swojego potencjału, poczucia wpływu na otoczenie i przekonania, że warto współpracować z innymi ludźmi.

Wszystkich, którzy jako wolontariusze chcą tworzyć pierwszą w historii, bytowską edycję Szlachetnej Paczki zachęcamy do zgłoszenia się.

 

Jak się zgłosić?

1.Wejdź na stronę: www.superw.pl

2. Znajdź na mapie rejon Bytów i okolice.

3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i czekaj na zaproszenie do udziału w rekrutacji.

 

 #2 Donatella Versacze

Donatella Versacze

    Nowy

  • Użytkownicy zarejestrowani
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 listopad 2013 - 23:28:59

Mieszkańcy Bytowa i okolic mają niebywałą okazję, aby udowodnić swoją szczodrość i ofiarność. W bardzo szlachetny sposób mogą pomóc tym, którzy najbardziej na to zasługują. Zostań darczyńcą i razem z wolontariuszami Szlachetnej Paczki zmieniaj świat na lepsze !

Szlachetna Paczka jest to projekt Stowarzyszenia Wiosna, którego głównym założycielem jest ks. Jacek Stryczek. Projekt adresowany jest do rodzin, które zmagają się z trudną sytuacją losową. Akcja realizowana jest nieprzerwalnie od 2001 roku, a po dwunastu latach  dotarła do Bytowa. Mechanizm Szlachetnej Paczki zakłada udzielnie konkretnej pomocy konkretnym rodzinom. System Paczki opiera się na czterech podstawowych i ściśle współpracujących ze sobą elementach: wolontariusz, rodzina, darczyńca oraz dobroczyńca.  

Wolontariusze z Bytowa i okolic przez wiele tygodni szukali rodzin w potrzebie, odwiedzali ich domy oraz  przeprowadzali wywiady.  Wszystko po to, aby upewnić się, że pomoc trafi do właściwych osób. Już 16 listopada na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona zostanie baza z rodzinami w potrzebie. Każda rodzina posiada swój własny opis, dzięki czemu darczyńca pozna jej członków, problemy oraz potrzeby.

Każdy z nas może wybrać rodzinę, której chce pomóc. Darczyńcą może zostać każdy, kto zechce podzielić się tym, co ma. Może być to grupa znajomych, przyjaciół, rodzina, osoba prywatna a nawet szkoła. Im więcej darczyńców zdecyduje się przygotować jedną paczkę, tym lepiej. Wszystkim zależy na tym, żeby zaspokoić jak najwięcej potrzeb rodziny. Spełnienie wszystkich potrzeb nie jest konieczne. Już sam fakt, że ktoś zdecydował się ofiarować pomoc rodzinie, jest niezwykle ważny.

„Zachęcamy wszystkich mieszkańców Bytowa do włączenia się w projekt . Nikt z nas nie wie, co czeka go w przyszłości. Dzisiaj to ja pomagam innym, ale kto wie, może w przyszłości to ja sama będę potrzebowała pomocy.  Los bywa bardzo przewrotny, dlatego nigdy nie należy zapominać o innych” – Klaudia Zblewska, wolontariuszka Szlachetnej Paczki.

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szlachetna paczka, wiosna, wolontariat, Bytów, pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych