Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Szatan coraz częściej straszy Polaków

• Zamknięty Temat jest zamknięty
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 ~BógUrojony~

~BógUrojony~
  • Goście

Napisano 12 luty 2010 - 16:43:16

Polecam: http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html

Krótki artykuł, trzy krótkie filmy... Zaskakujące jest to, że taka szarlataneria jest legalna...

Warto pomyśleć też o tym: Jeżeli sami księża opowiadają o tym, że rozróżnienie jest pomiędzy chorego psychicznie, a opętanego, a szatan to przecież tylko biegunowy przeciwnik "boga", ale z tej samej klasy zjawisk, to do której z tych dwóch grup zalicza się wierzący w to opętanie i wierzący w ogóle? ;)

Średniowiecze umysłowe...

#2 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2010 - 20:13:29

Krótki artykuł, trzy krótkie filmy... Zaskakujące jest to, że taka szarlataneria jest legalna...

Warto pomyśleć też o tym: Jeżeli sami księża opowiadają o tym, że rozróżnienie jest pomiędzy chorego psychicznie, a opętanego, a szatan to przecież tylko biegunowy przeciwnik "boga", ale z tej samej klasy zjawisk, to do której z tych dwóch grup zalicza się wierzący w to opętanie i wierzący w ogóle? ;)

Coś taki zdziwiony ???
Kapitał zbity na strachu najlepiej procentuje w 3 pokoleniu i oni o tym bardzo dobrze wiedzą.
Mówisz o średniowieczu umysłowym, ja jednak myślę o epoce kamienia łupanego.

#3 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 13 luty 2010 - 21:35:05

Masz chyba faciu jakąś obsesje na punkcie wiary. Gdybym wierzył w istnienie diabła, byłbym bliski stwierdzeniu że właśnie on tobą steruje.

#4 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 14 luty 2010 - 10:08:56

Masz chyba faciu jakąś obsesje na punkcie wiary. Gdybym wierzył w istnienie diabła, byłbym bliski stwierdzeniu że właśnie on tobą steruje.

Jednak chyba wierzysz, bo inaczej byś się nie odzywał w ten sposób.
Ciemnogród w Rzeczpospolitej Parafialnej [RP] ma się nad wyraz dobrze.

#5 ~BógUrojony~

~BógUrojony~
  • Goście

Napisano 15 luty 2010 - 20:20:59

Coś taki zdziwiony ???
Kapitał zbity na strachu najlepiej procentuje w 3 pokoleniu i oni o tym bardzo dobrze wiedzą.
Mówisz o średniowieczu umysłowym, ja jednak myślę o epoce kamienia łupanego.

Tu się nie zgodzę. W epoce kamienia łupanego nie brakowało pytań, a odpowiedzi tak. Natomiast w średniowieczu praktycznie już wszystko było wiadomo - od wtedy nic się nie zmieniło. No, może dużo wcześniej, niż w średniowieczu ;)

Ile trzeba napisać wątków, abyś zrozumiał, że nie na punkcie wiary, a na punkcie bezczelnej indoktrynacji i zarażania chorymi wręcz ideami, koncepcjami? Na punkcie utrwalania w całych społeczeństwach i kulturach cech hamujących nasz potencjał i umiejętność postrzegania rzeczywistości, jakże często prowadzące do rozwijania nienawiści, będącej najczęściej w prostej linii ogniskiem zapalnym wojen i katastroficznych konfliktów...

Jeżeli nie wierzysz w istnienie diabła, to dlaczego wierzysz szarlatanom w istnienie innych nadprzyrodzonych stworzeń?

#6 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2010 - 11:25:19

Tu się nie zgodzę. W epoce kamienia łupanego nie brakowało pytań, a odpowiedzi tak. Natomiast w średniowieczu praktycznie już wszystko było wiadomo - od wtedy nic się nie zmieniło. No, może dużo wcześniej, niż w średniowieczu ;)

Ile trzeba napisać wątków, abyś zrozumiał, że nie na punkcie wiary, a na punkcie bezczelnej indoktrynacji i zarażania chorymi wręcz ideami, koncepcjami? Na punkcie utrwalania w całych społeczeństwach i kulturach cech hamujących nasz potencjał i umiejętność postrzegania rzeczywistości, jakże często prowadzące do rozwijania nienawiści, będącej najczęściej w prostej linii ogniskiem zapalnym wojen i katastroficznych konfliktów...

Jeżeli nie wierzysz w istnienie diabła, to dlaczego wierzysz szarlatanom w istnienie innych nadprzyrodzonych stworzeń?

Tak się składa koleś, że nie wierzę w istnienie zarówno diabła, ani sił nadprzyrodzonych, ale staram się tego nie demonstrować. Wierzę natomiast w istnienie ludzi i ty jesteś żywym tego przykładem, którzy swoją paplaniną starają się dodać sobie splendoru. Masz założonych około 40 wątków ,ale adwersarzy zbyt wielu nie masz, daruj więc sobie zaśmiecanie forum. Każdy ma prawo mieć własne zdanie i wyrobiony pogląd na temat religii , wiary i kościoła, a ty swoja paplaniną nikogo na siłę nie próbuj uszczęśliwiać. Jeżeli dysponujesz nadmiarem energii, to podobnie jak ja wsiądź na rower i przejedź codziennie 80 kilometrów, a zapewniam cię że wyjdzie ci to na zdrowie, także psychiczne.

#7 ~BógUrojony~

~BógUrojony~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2010 - 17:55:13

Tak się składa koleś, że nie wierzę w istnienie zarówno diabła, ani sił nadprzyrodzonych, ale staram się tego nie demonstrować. Wierzę natomiast w istnienie ludzi i ty jesteś żywym tego przykładem, którzy swoją paplaniną starają się dodać sobie splendoru. Masz założonych około 40 wątków ,ale adwersarzy zbyt wielu nie masz, daruj więc sobie zaśmiecanie forum. Każdy ma prawo mieć własne zdanie i wyrobiony pogląd na temat religii , wiary i kościoła, a ty swoja paplaniną nikogo na siłę nie próbuj uszczęśliwiać. Jeżeli dysponujesz nadmiarem energii, to podobnie jak ja wsiądź na rower i przejedź codziennie 80 kilometrów, a zapewniam cię że wyjdzie ci to na zdrowie, także psychiczne.

Zabrakło Ci konsekwencji. Jeżeli każdy ma prawo mieć pogląd, to i ja je mam. Mam też prawo wypowiadać się na tym forum. Zatem kompletnie nie rozumiem jaki Twój interes naruszam swoją aktywnością tutaj i co daje Ci prawo czy też przeświadczenie, że jestem zainteresowany Twoją oceną stanu spraw.

A za radę z rowerem dziękuję - zdecydowanie mądra i dobra. Może kiedyś uda mi się ją wdrożyć.

#8 ~~je2bny~~

~~je2bny~~
  • Goście

Napisano 08 marzec 2010 - 18:58:45

Sam sobie przeczysz.
Przeczytaj poniższy tekst i odpowiedz sam sobie - czy w czym kolwiek pomyliłem się w stosunku do Twojej osoby ???

Widząc bardzo często na forum nieudane próby pokazania ludziom uzależnionym od religii
faktów przeczących dogmatom wiary , czy też prowokujące logiczną część ludzkiego umysłu do
wysiłku apeluję - nie tędy droga.
Nasz system wartości , sposób widzenia świata - to wszystko kształtuje się w dzieciństwie. Hierarchowie
religijni doskonale zdają sobie z tego sprawę. Indroktynowany od wczesnego dzieciństwa człowiek nie
potrafi wyobrazić sobie świata w sposób inny niż ten jakim karmiono go od tylu lat. Każde wasze
prowokujące pytanie mające wykazać religijny falsz uruchamia obronę umysłu uzależnionego. Jego obroną
jest negacja faktów a następnie agresja. On nie potrafi już żyć bez schematów myślowych wpajanych
mu długie lata. Czy moralnie dopuszczalnym jest aby uzależniać człowieka od religii a nstępnie
czerpać z tego korzyści? Moim zdaniem ( a zapewne i sporej części społeczeństwa) nie.
Myślę , że uzależnionym od religii nie powinniśmy nisczyć fundamentów ich postrzegania świata. To
może mieć fatalne skutki - przecież to często zabranie im jedynego celu życia. Ich świat może runąć -
dlatego często religianci na fakty reagują agresją - po prostu bronią się tak jak potrafią - nie można
ich za to winić.
Powiem co można. Można od najmłodszych lat uczyć dzieci logicznego myślenia, przekazywać wiedzę i
upowszechniać dostęp do wiedzy. Wiedza i intelekt to najwięksi wrogowie religii. Dbajamy o wykształcenie
naszych dzieci a religijny narkotyk nie znajdzie dla siebie pożywki. W dzieciach nadzieja - a my jesteśmy
za to odpowiedzialni.

Życzę owocnych rozmyślań.

#9 ~Grzesznik okrótny~

~Grzesznik okrótny~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2010 - 21:56:54

Trzeba podtrzymywać temat, który zamiera.
Mam pytanie do BogaUrojonego.
Czy Ty BoguUrojony jesteś V kolumną /nomen omen/ V Departamentu ?
Zorientowani, w tym Je2bny wiedzą o co chodzi z tym V Departamentem.
Może wyjaśnisz "maluczkim", którzy wierzą w Boga, czym ten V Departament się zajmował ?
Piotrowski, Pękala i ten trzeci, którego nazwiska nie pomnę coś Ci mówią ???

#10 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2010 - 23:31:20

Może wyjaśnisz "maluczkim", którzy wierzą w Boga, czym ten V Departament się zajmował ?

Prawda o wydarzeniu do jakiego nawiązujesz okrutny grzeszniku, zostanie ujawniona nie wcześniej jak za lat 100.

#11 ~83.2.24.3~

~83.2.24.3~
  • Goście

Napisano 22 marzec 2010 - 23:48:57

Zostaw palancie je2bnego w spokoju. Poza tym, to trzymaj się tematu.

#12 ~BógUrojony~

~BógUrojony~
  • Goście

Napisano 23 marzec 2010 - 06:05:47

Niesamowita jest zdolność człowieka do takiej interpretacji i naginania rzeczywistości, która odpowiada tezie wcześniej uznanej arbitralnie za prawdziwą. Nie chcesz po prostu nawet rozważyć takiej możliwości, że moja antyreligijność może wynikać z głębokiej refleksji nad przyszłością naszej cywilizacji, z rozważań i alarmu ludzi nauki. Dla swojej wygody możesz mnie wrzucić do dowolnej szufladki, ale to nie oznacza, że do niej należę, a jedynie jak dalece zwichrowana jest Twoja percepcja tego, co Cię otacza.

#13 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 23 marzec 2010 - 13:30:20

Trzech stetryczałych dziadków się zebrało i ględzą bez sensu na tematy religijne. Zajmijcie się dziadulki wnukami, ewentualnie napiętnowujcie właścicieli psów, którzy nie sprzątają po nich. Jeśli promil tych brudasów zacznie sprzątać po Waszym pisaniu, to spełnicie się w tym temacie. Ale może Wy też należycie do tych ludzi trzeciej kategorii, którym "syf" i brud nie przeszkadza. Zamiast sterczeć całymi dniami przed ekranem monitora, wyjdźcie na spacer, zaczerpnijcie w swoje starawe płuca powietrza wiosennego, posłuchajcie śpiewu ptaków. Uważajcie tylko na psie kupy, aby nie ufajdać sobie buciorków.
Dużo zdrowia leśne dziadki z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

#14 ~BógUrojony~

~BógUrojony~
  • Goście

Napisano 24 marzec 2010 - 16:55:10

Trzech stetryczałych dziadków się zebrało i ględzą bez sensu na tematy religijne. Zajmijcie się dziadulki wnukami, ewentualnie napiętnowujcie właścicieli psów, którzy nie sprzątają po nich. Jeśli promil tych brudasów zacznie sprzątać po Waszym pisaniu, to spełnicie się w tym temacie. Ale może Wy też należycie do tych ludzi trzeciej kategorii, którym "syf" i brud nie przeszkadza. Zamiast sterczeć całymi dniami przed ekranem monitora, wyjdźcie na spacer, zaczerpnijcie w swoje starawe płuca powietrza wiosennego, posłuchajcie śpiewu ptaków. Uważajcie tylko na psie kupy, aby nie ufajdać sobie buciorków.
Dużo zdrowia leśne dziadki z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

Dziadków? Pomyliłeś się przynajmniej w 33% ;)
Ja z okazji zbliżających się świąt życzę dzieciakom, aby uchroniły się od religijnej indoktrynacji, a już w szczególności od spotkania ze specjalistami od molestowania - chociaż biorąc pod uwagę doniesienia medialne, nie wszystkim się to uda, niestety...

#15 ~blve~

~blve~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2010 - 10:37:09

Po pierwsze, Boga nie widać, bo jest niewidzialny. Gdyby było inaczej, nie byłoby wiary, tylko pewność, że istnieje. Po drugie, spodziewać się, że Kościół katolicki czy jakiś inny będzie idealny, skoro tworzą go dalecy od ideały ludzie to tak głęboka NAIWNOŚĆ, ze chyba nadaje się do leczenia. Po trzecie, dziwne, że zawsze najbardziej obrywa się Kościołowi katolickiemu, a nie prawosławnemu czy protestanckiemu albo buddystom czy muzułmanom. To diabłu najbardziej widocznie on przeszkadza i ma satysfakcję (bo radości nie jest w stanie odczuwać), że złapał paru głupców na swoje kłamstwa. Po czwarte, przypisywanie wybryków jednostek całemu ogromnemu w swej liczbie członków Kościołowi katolickiemu jest krzyczącą niesprawiedliwością. Po piąte, o ateiści wszyscy razem wzięci i każdy z osobna, pokażcie mi idealnego ateistę. Nie pokażecie, bo nie istnieje.

#16 ~BógUrojony~

~BógUrojony~
  • Goście

Napisano 26 marzec 2010 - 19:16:57

Po pierwsze, Boga nie widać, bo jest niewidzialny. Gdyby było inaczej, nie byłoby wiary, tylko pewność, że istnieje.

Niewidzialny? Tzn, że jest, tylko go nie widać? ;) Hahaha. A może ma magiczny pierścień Arabeli i znika, kiedy chce?

Po drugie, spodziewać się, że Kościół katolicki czy jakiś inny będzie idealny, skoro tworzą go dalecy od ideały ludzie to tak głęboka NAIWNOŚĆ, ze chyba nadaje się do leczenia.

Tak, tak, naiwność katolicka faktycznie jest niezmierzona...

Po trzecie, dziwne, że zawsze najbardziej obrywa się Kościołowi katolickiemu, a nie prawosławnemu czy protestanckiemu albo buddystom czy muzułmanom. To diabłu najbardziej widocznie on przeszkadza i ma satysfakcję (bo radości nie jest w stanie odczuwać), że złapał paru głupców na swoje kłamstwa.

Hehe, szukasz sobie kozła ofiarnego? Nie mamy w okolicy muzułmanów. Żaden prawosławny nie próbuje indoktrynować naszych dzieci.

Po czwarte, przypisywanie wybryków jednostek całemu ogromnemu w swej liczbie członków Kościołowi katolickiemu jest krzyczącą niesprawiedliwością.

To zależy od skali zjawiska oraz detali. Jeżeli odnosisz się do pedofilii, to broniłbym Twojego stanowiska i tak zawsze robiłem, dopóki nie wyszło na jaw, że kościół KONSEKWENTNIE TUSZOWAŁ I UKRYWAŁ te przypadki. Sorry, ale ja w takiej sytuacji liczba członków kleru uwikłanych w te zbrodnie rośnie geometrycznie, a to każe zrewidować odpowiedzi na pytania o faktyczny cel istnienia tej instytucji... No bo chyba nie mówisz o egzorcystach, którzy są całkowicie i otwarcie akceptowani? XXI wiek...

Po piąte, o ateiści wszyscy razem wzięci i każdy z osobna, pokażcie mi idealnego ateistę. Nie pokażecie, bo nie istnieje.

Tylko na co miałby to być dowód, skoro nie jesteś zwolennikiem oceniania grup przez pryzmat jednostki?

#17 ~Grzesznik okrótny~

~Grzesznik okrótny~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2010 - 09:52:30

Zostaw palancie je2bnego w spokoju. Poza tym, to trzymaj się tematu.

A Ty co ???...jego sobowtór, że mu tak w tyłek wchodzisz bez środka myjącego. Jesteś na dobrej drodze, aby mu dorównać w wulgarności wpisów.
A może to Ty jesteś Jedwabny, który kamufluje się pod innym nickiem ?. Ostatnio na forum dużo przebierańców.
Wszystkiego dobrego z okazji Świąt Wielkanocnych, niech Ci niebo złagodzi agresywność, tak częstą u naszych rodaków.

#18 ~83.2.24.3~

~83.2.24.3~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2010 - 10:13:42

A Ty co ???...jego sobowtór, że mu tak w tyłek wchodzisz bez środka myjącego. Jesteś na dobrej drodze, aby mu dorównać w wulgarności wpisów.
A może to Ty jesteś Jedwabny, który kamufluje się pod innym nickiem ?. Ostatnio na forum dużo przebierańców.
Wszystkiego dobrego z okazji Świąt Wielkanocnych, niech Ci niebo złagodzi agresywność, tak częstą u naszych rodaków.

Zgadnij baranku boży.

#19 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2010 - 10:24:09

Zgadnij baranku boży.

Banalnie proste IDIOTA!

#20 ~83.2.24.3~

~83.2.24.3~
  • Goście

Napisano 27 marzec 2010 - 22:38:26

Banalnie proste IDIOTA!

Faktycznie, jest banalnie proste.
Tylko po co jeszcze się pod tym podpisałeś.
Podejrzenie było, żeś idiota, a teraz już jest pewność.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych