Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

Szachy w Słupsku

szachy sport dla dzieci edukacja turnieje szachowe

28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ilona K.

Ilona K.

Znajomy

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 12 styczeń 2013 - 20:49:39

Dziś byłam na turnieju szachowym organizowanym przez pana Michała Narkuna i oceniam organizację na 5 z plusem! Dzieci grały jak zaczarowane. Czy ktoś z was wysyła swoje dzieci na turnieje szachowe? Co sądzicie o tej formie sportu/rekreacji?

#2 ~Krawiec~

~Krawiec~
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2013 - 21:03:33

Ilona, tu w większości, to same małolaty przesiadują, co nie wystawiają nosa poza ekran monitora, a tym bardziej nie interesuje ich nic poza marnowaniem swojego czasu. Rozmowy na temat szachów tu nie rozkręcisz. Nie ta półka intelektualna.

#3 Ilona K.

Ilona K.

Znajomy

• PipPip
  • 23 postów

Napisano 15 styczeń 2013 - 12:18:07

Szkoda, bo myślałam, że temat będzie ciekawy. Obecnie mało jest w naszym mieście podobnych inicjatyw, które dają młodzieży i dzieciom okazję do wartościowego spędzenia czasu.

#4 ~Maciek~

~Maciek~
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2013 - 12:29:33

Temat jest bardzo ciekawy. Myślę, że od czasu do czasu zaglądają tu jednak ludzie, których temat interesuje. Jak skontaktować się z osobą, która to organizuje?

#5 Ilona K.

Ilona K.

Znajomy

• PipPip
  • 23 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 20:55:05

Wystarczy użyć wyszukiwarki. :D www.chessnet.pl

#6 ~Maciek~

~Maciek~
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2013 - 12:24:32

Rzeczywiście, google nie boli. Dużo turniejów dla dzieci, jednak nie dla dorosłych. Czy ten Pan organizuje również coś dla osób w okolicach pięćdziesiątki? Na stronie takich informacji nie ma. Nie mam dzieci, to nie wyślę na konkurs, ale osobiście bym pograł. Na stronie jest informacja, że w czasie ferii zimowych będą turnieje i mogą w nich wziąć udział osoby dorosłe, ale... w przypadku osób dorosłych wymagana jest akceptacja udziału przez organizatora, do którego należy ostateczna decyzja o przyjęciu lub odrzuceniu kandydatury uczestnika. No i tego za bardzo nie rozumiem. Poza tym w tym czasie pracuję. :(

#7 Progres

Progres

Nowy

• Pip
  • 12 postów

Napisano 21 styczeń 2013 - 14:33:17

Przypadkowo trafiłem na temat dotyczący prowadzonej przeze mnie działalności. Pozwolę sobie na odpowiedź na powyższy post.

Większość organizowanych przeze mnie turniejów jest skierowana do dzieci i młodzieży. Wynika to z tego, że najbardziej zależy mi na tym, aby to właśnie ta grupa wiekowa grała w szachy. Dorośli mogą jeździć na turnieje poza miasto. Rzeczywiście w Słupsku dorośli nie mają gdzie grać. Ja organizuję jedynie 2-3 turnieje w roku, które są dostępne dla każdej grupy wiekowej. Pozostałe przeznaczone są dla osób w wieku szkolnym. Wystarczy śledzić komunikaty u mnie na stronie lub w prasie. Najbliższy turniej dla dorosłych powinien się odbyć podczas targów w Strzelinie.

w przypadku osób dorosłych wymagana jest akceptacja udziału przez organizatora, do którego należy ostateczna decyzja o przyjęciu lub odrzuceniu kandydatury uczestnika. No i tego za bardzo nie rozumiem.

Już wyjaśniam. W turnieju mogą wziąć udział osoby dorosłe, które potrafią się należycie zachować w partiach z dziećmi. Kilka osób ma u mnie szlaban na grę w turniejach z młodzieżą, stąd ten zapis w regulaminie.

Dołączona grafika

Skorzystam z okazji i zaproszę na treningi oraz turnieje. Edukacja jest najlepszą inwestycją!
Pozdrawiam.

Użytkownik Progres edytował ten post 21 styczeń 2013 - 14:37:59

#8 Ilona K.

Ilona K.

Znajomy

• PipPip
  • 23 postów

Napisano 23 styczeń 2013 - 12:06:44

Witam Panie Michale na forum. Na pana stronie czytam, że odbędzie się kolejna edycja ligi dla dzieci. Czy coś wiadomo już o terminie pierwszych zawodów?

#9 Progres

Progres

Nowy

• Pip
  • 12 postów

Napisano 23 styczeń 2013 - 18:01:02

Najprawdopodobniej ruszę na początku marca. Wszystkie komunikaty są i będą publikowane u mnie na stronie.
Pozdrawiam.

Użytkownik Progres edytował ten post 23 styczeń 2013 - 20:00:04

#10 Ilona K.

Ilona K.

Znajomy

• PipPip
  • 23 postów

Napisano 24 styczeń 2013 - 12:43:06

Wiem, wiem. :) Na stronę zaglądam regularnie. Słyszałam, że planuje pan rozszerzyć działalność o kolejne szkoły. Czy w SP5 będzie pan prowadził zajęcia?

#11 Progres

Progres

Nowy

• Pip
  • 12 postów

Napisano 25 styczeń 2013 - 22:49:45

Nic mi o tym nie wiadomo.

#12 Ilona K.

Ilona K.

Znajomy

• PipPip
  • 23 postów

Napisano 30 styczeń 2013 - 11:59:31

Na stronie jest regulamin ligi szkolnej. Czy w zawodach mogą uczestniczyć jedynie dzieci wydelegowane ze szkoły, czy mogą przyjść wszyscy chętni? Bardzo trudno w mojej szkole o drużynę szachową.

#13 Progres

Progres

Nowy

• Pip
  • 12 postów

Napisano 01 luty 2013 - 14:38:38

Jest to turniej, w którym mogą wziąć udział wszyscy, nawet gdy szkoła ich nie wydeleguje. Niestety w Słupsku jedynie niektóre szkoły interesują się tym, że dzieci grają w szachy. W lidze będę nagradzał najlepsze szkoły oraz poszczególnych uczestników. Śmiało można przyjść i nawet nie podawać nazwy szkoły. :)

#14 ~Trandal~

~Trandal~
  • Goście

Napisano 02 luty 2013 - 18:00:23

Witam. Widziałem kiedyś zawody podczas targów w Strzelinie. Czy to Pan je organizował? Bardzo fajnie to wyglądało.

#15 ~Osiek~

~Osiek~
  • Goście

Napisano 04 luty 2013 - 00:47:41

To ta sama osoba.

#16 Progres

Progres

Nowy

• Pip
  • 12 postów

Napisano 08 luty 2013 - 23:46:12

Skorzystam z okazji, że ktoś mi założył tu watek o szachach i będę informował o organizowanych turniejach.

II Edycja Szkolnej Ligi Szachowej: komunikat I turnieju ligowego dla dzieci. Pierwszy turniej zaplanowałem na 02.03.2013. Rozgrywki odbędą się w SP1.

PS. Komunikat zawodów w ferie zimowe: click!

Zapraszam.

Użytkownik Progres edytował ten post 08 luty 2013 - 23:49:04

#17 ~saw obteel~

~saw obteel~
  • Goście

Napisano 13 luty 2013 - 12:08:27

Czy jakiś turniej na kategorie szachowe Pan przewiduje w najbliższym czasie?

#18 Progres

Progres

Nowy

• Pip
  • 12 postów

Napisano 21 luty 2013 - 23:10:07

Spóźniłem się z komunikatem. Taki turniej zakończył się dziś: http://mistrz.w.szac...e-2013-turniej. :) Komunikaty turniejowe proszę szukać u mnie na stronie, gdyż ja nie jestem w stanie umieszczać inf. na wszystkich słupskich portalach. Adres strony mam w profilu. Pozdrawiam.

Użytkownik Progres edytował ten post 21 luty 2013 - 23:11:23

#19 Yktorn

Yktorn

Swojak

• Moderatorzy społeczni
  • PipPipPipPip
  • 2291 postów

Napisano 22 luty 2013 - 16:34:43

Jest taka strona internetowa z grami. Wśród różnych gier, są też i szachy.
http://www.kurnik.pl/szachy/

Użytkownik Yktorn edytował ten post 22 luty 2013 - 16:35:50

#20 ~Ktoś~

~Ktoś~
  • Goście

Napisano 23 luty 2013 - 18:54:52

A ja się zastanawiam, po co do tematów, które są o "A", ktoś wkleja posta z linkiem do strony, która jest znana chyba wszystkim internautom. Do tego moderator. Po co robić offtopic? Pomoże to w czymś? Poziom GP...

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szachy, sport, dla dzieci, edukacja, turnieje szachowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych