Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Zdjęcie

System CHILD ALERT


 • Zamknięty Temat jest zamknięty
27 odpowiedzi w tym temacie

#1 serce-czytelnik

serce-czytelnik

  Swojak

 • Moderatorzy społeczni
 • PipPipPipPip
 • 14292 postów

Napisano 20 listopad 2013 - 16:26:05

Otwieram wątek poświęcony wprowadzeniu systemu ratunkowego CHILD ALERT w Polsce.

Motto:

Child Alert to także wyraźny sygnał dla przestępców, że przestępstwa popełniane na szkodę dzieci nie będą tolerowane, a organy ścigania, nadawcy i poszczególne osoby współpracujące razem, mają wystarczającą siłę, by ująć przestępcę i zapewnić powrót uprowadzonego dziecka do domu.
 
Witamy na naszej stronie poświęconej systemowi wsparcia poszukiwań zaginionego dziecka pod nazwą Child Alert.
 
Zapraszamy do zapoznania się z tą znaną już w wielu krajach inicjatywą, która - jak pokazują doświadczenia innych państw - dzięki większemu zaangażowaniu społeczeństwa, mediów oraz organizacji pozarządowych - powoduje wzrost efektywności poszukiwań zaginionych dzieci oraz większe solidaryzowanie się społeczeństwa w niesieniu sobie wzajemnej pomocy. W samych Stanach Zjednoczonych od początku wdrożenia systemu uratowano już 672* dzieci.
 
Child Alert to także wyraźny sygnał dla przestępców, że przestępstwa popełniane na szkodę dzieci nie będą tolerowane, a organy ścigania, nadawcy i poszczególne osoby współpracujące razem, mają wystarczającą siłę, by ująć przestępcę i zapewnić powrót uprowadzonego dziecka do domu.
 
Gorąco zachęcamy Państwa do lektury jak również zapraszamy do współpracy z Policją w tym szczytnym celu, jakim jest ratowanie życia i zdrowia naszych dzieci.
 
Oddając do Państwa użytkowania stronę www.childalert.pl jednocześnie informujemy, że dzięki staraniom polskiej Policji we współpracy z naszymi partnerami oraz wsparciu finansowemu z funduszy unijnych, w dniu 20 listopada 2013 r. nastąpi oficjalne ogłoszenie gotowości operacyjnej systemu Child Alert w Polsce.
 
Przekazując powyższą informację, jednocześnie życzymy Państwu oraz sobie, aby system Child Alert był uruchamiany w naszym kraju jak najrzadziej…
 
Zespół Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych
Komendy Głównej Policji Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych KGP.
 
http://www.childalert.pl/

roajt9x8gkly.jpeg


Użytkownik serce-czytelnik edytował ten post 03 grudzień 2013 - 14:37:45


#2 serce-czytelnik

serce-czytelnik

  Swojak

 • Moderatorzy społeczni
 • PipPipPipPip
 • 14292 postów

Napisano 20 listopad 2013 - 16:27:48

W dniach 20-21 listopada br. w Warszawie odbywa się III edycja konferencji Fundacji ITAKA „Poszukiwanie osób zaginionych w Polsce i Europie”, zorganizowana we współpracy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Komendą Główną Policji. Wydarzenie otworzyła m.in. pani Magłorzata Tusk, małżonka Premiera RP. Najważniejszym tematem było włączenie „Child Alert” w Polsce, ogólnoeuropejskiego systemu poszukiwania dzieci w nagłych przypadkach, a także nowe metody i narzędzia pomagające skutecznie poszukiwać zaginione osoby.

 

20 listopada 2013 roku, pierwszego dnia konferencji, został włączony system "Child Alert Polska". Tym samym Polska dołączyła do koalicji innych Państw europejskich, które w razie wyjątkowej sytuacji zagrożenia życia będą natychmiastowo mobilizować wszystkie służby, instytucje oraz media do ogólnokrajowych i między granicznych poszukiwań zaginionego dziecka. Celem włączenia alertu jest ratowanie życia gdy dziecko zaginie, zostanie porwane lub jest ofiarą handlu ludźmi - przez natychmiastową aktywizację społeczeństwa przy wykorzystaniu wszelkich dostępnych środków przekazu. System opiera się na połączeniu sił ekspertów organów ścigania ds. osób zaginionych i specjalistów IT, którzy od wielu lat wprowadzają innowacje do systemów powiadomień o dzieciach zaginionych. Fundacja ITAKA była inicjatorem przystąpienia Polski do tego projektu. Za wdrożenie i przygotowanie systemu, a także za włączanie alertu w razie nagłych przypadków, odpowiada Komenda Główna Policji.

W drugim dniu konferencji m.in. zostanie przedstawione działanie aplikacji mobilnej oraz internetowej, przygotowanych przez firmy zewnętrzne w ramach współpracy pro bono, zaprojektowanych specjalnie na potrzeby poszukiwań przeprowadzanych przez Fundację ITAKA. Aplikacja mobilna na smartfony to natychmiastowy kanał przekazania informacji o zaginionych osobach z zaawansowanym systemem powiadomień, oparty o zdefiniowane preferencje użytkownika. Daje mu możliwość natychmiastowego dotarcia do szczegółowych danych o poszukiwanej osobie oraz szybkiego skontaktowania się z Fundacją poprzez formularz kontaktowy. Jedną z opcji jest też możliwość dokładnego określenia miejsca, w którym widziano osobę dzięki wykorzystaniu odbiornika GPS.

Z kolei aplikacja internetowa to interaktywna mapa zaginionych uruchomiona na profilu Fundacji ITAKA na portalu Facebook. Służy do błyskawicznego rozprzestrzeniania się wizerunku poszukiwanej osoby - w poszukiwania mogą czynnie zaangażować się osoby z najbliższej okolicy zaginionego. Aplikacja zawiera mapę Europy, na której oznaczono miejsca zaginięć wraz z informacjami o poszukiwanych osobach. Poprzez kliknięcie zamieszczonej na mapie miniaturki ze zdjęciem zaginionego, otwieramy okno z jego danymi oraz mamy możliwość udostępnienia informacji o zaginięciu na Facebooku, a także np. wydrukowania plakatu do zawieszenia w naszej okolicy. Jest to pierwsza tego typu aplikacja w Polsce wykorzystywana do poszukiwań, która współdziała z bazą danych osób zaginionych prowadzonych przez Fundację ITAKA.

Kolejnym tematem z zakresu nowych technologii, który zostanie przedstawiony przez Wydział Poszukiwań Komendy Głównej Policji, będzie Mobilne Centrum Wsparcia Poszukiwań i wykorzystanie systemów BSL, czyli bezzałogowych statków latających w poszukiwaniu osób zaginionych. Mają one wszechstronne możliwości zastosowania, bez zbędnego narażania na niebezpieczeństwo operatora i osób trzecich. Drony mają możliwość planowania zdalnego lotu w oparciu o dostępne dane takiej jak pozycjonowania GPS, zdjęcia satelitarne, czy ukształtowanie terenu na podstawie aktualizacji Map Google. Mogą obserwować teren i obiekty przy wykorzystaniu kamery termowizyjnej FLIR, podczerwieni pasywnej lub światła widzialnego w jakości HD.

Zakres zagadnień poruszonych na konferencji pokazuje, że wykorzystując nowoczesne technologie, Fundacja ITAKA oraz odpowiednie organy państwowe zyskują obecnie coraz lepsze narzędzia, pomagające jeszcze skuteczniej i coraz szybciej odnajdywać zaginione dzieci oraz osoby dorosłe.

http://nasygnale.pl/...,wiadomosc.html


Użytkownik serce-czytelnik edytował ten post 20 listopad 2013 - 16:28:31


#3 serce-czytelnik

serce-czytelnik

  Swojak

 • Moderatorzy społeczni
 • PipPipPipPip
 • 14292 postów

Napisano 20 listopad 2013 - 20:36:51

Kiedy ginie dziecko, alert w całej Polsce

Od dzisiaj w kraju działa system Child Alert, który pozwoli skuteczniej niż dotąd poszukiwać zaginione dzieci. Błyskawicznie rozpowszechni zdjęcie dziecka i okoliczności w jakich zniknęło.

System po kilku miesiącach przygotowań uruchomiła policja, a jego obsługą będzie zajmować się Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej. Ma ono także odpowiadać za nadzór i obsługę specjalnego numeru alarmowego Child Alert - 995.

Każdego roku w kraju ginie 150-200 dzieci i nastolatków, z których zdecydowana większość (ok. 95 proc.) odnajduje się w ciągu tygodnia. Jednak są przypadki, kiedy np. ginie małe dziecko, które wymaga opieki lub mogło paść ofiarą przestępstwa. Wtedy ważna jest każda godzina. Błyskawiczny komunikat o zaginięciu, który dotrze do milionów osób, może przesądzić o jego uratowaniu.

- W ramach systemu, po ogłoszeniu alertu o zaginięciu dziecka, automatycznie będzie też uruchamiana bezpłatna linia telefoniczna 995, na którą będzie można zgłaszać informacje dotyczące poszukiwanych dzieci, aby policja na bieżąco mogła je weryfikować – mówił nadisnp. Marek Działoszyński, komendant główny policji na konferencji zorganizowanej w związku z uruchomieniem nowego systemu.

Child Alert będzie uruchamiany tylko w ściśle określonych przypadkach: zaginiony nie ukończył 18 lat, istnieje uzasadnione podejrzenie, że padł ofiarą przestępstwa związanego z pozbawieniem wolności, lub jego życie i zdrowie są zagrożone.

Policjanci ocenią, czy w konkretnym przypadku, taka sytuacja ma miejsce. Najpierw zgłoszenie oceni komenda policji do której ono trafi, później takiej weryfikacji dokonają policjanci z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych. Jeżeli uznają, że są podstawy, to Child Alert, zacznie działać.

Komunikat o zaginionym dziecku automatycznie trafi do mediów, ukaże się w wielu innych miejscach, m.in. na lotniskach i dworcach, przystankach, gdzie są duże skupiska ludzi. Odbiorcy zobaczą zdjęcie dziecka, wiek i okoliczności w jakich zaginęło. Informacja ukazywałby się co najmniej dwa razy w ciągu godziny.

- Cieszę się, że Polska dołączyła do grona krajów, w których bezpieczeństwo i życie dziecka jest najważniejsze - powiedziała Małgorzata Tusk, żona premiera uczestnicząca w konferencji organizowanej przez MSW i KGP.

Gorącym zwolennikiem uruchomienia Child Alert w Polsce była Fundacja Itaka, która – niezależnie od policji – także zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych. W ubiegłym roku zgłoszono do niej 10 przypadków zaginięcia dziecki do lat 11, z których siedmioro odnaleziono. Z kolei zaginięć nastolatków (od 12 do 17 lat) wpłynęło do Itaki 166, z czego 150 udało się odnaleźć.

Nowym zjawiskiem są tzw. porwania rodzicielskie, kiedy jeden z rodziców bez wiedzy i zgody drugiego zabiera dziecko i uniemożliwia z nim kontakt. Takich porwań w zeszłym roku do Itaki zgłoszono 69, z czego ok. dwie trzecie dzieci udało się odnaleźć.
 
http://www.rp.pl/art...lej-Polsce.html
 
Karina Surmacz zaginęła w 2002 roku w Warszawie. Do dziś jej los jest nieznany.

p0v71n4jdyqm.png


Użytkownik serce-czytelnik edytował ten post 20 listopad 2013 - 21:01:23


#4 serce-czytelnik

serce-czytelnik

  Swojak

 • Moderatorzy społeczni
 • PipPipPipPip
 • 14292 postów

Napisano 20 listopad 2013 - 21:34:59

Policja w całym kraju poszukuje kilku zaginionych dzieci. Zobacz ich zdjęcia. Może ty potrafisz pomóc policji?
1. MATEUSZ DOMARADZKI - ostatnie miejsce zameldowania - Rybnik, rok urodzenia 1997.
2. PATRYK KOPANIA - ostatnie miejsce zameldowania - Wola, urodzony w 2002 roku.
3. GRACJAN SZULCZEWSKI - ostatnie miejsce zameldowania - Stargard Szczeciński, urodzony w 2002 roku
4. MONIKA OTREMBNIK, ostatnie miejsce zameldowania - Piekary Śląskie, urodzona 1997 roku.
5. ROKSANA PAŚKO, ostatnie miejsce zameldowania -Pieszyce, urodzona 1998 roku
6. CHANEL KOLAKOWSKI, ostatnie miejsce zameldowania - Lesznowola, urodzona 2007 roku.
7. PAMELA NADBRZESKA, ostatnie miejsce zameldowania - Siechnice, urodzona 1997 roku.

http://www.pomorska....SWIAT/120519871#5 serce-czytelnik

serce-czytelnik

  Swojak

 • Moderatorzy społeczni
 • PipPipPipPip
 • 14292 postów

Napisano 27 listopad 2013 - 19:02:09#6 serce-czytelnik

serce-czytelnik

  Swojak

 • Moderatorzy społeczni
 • PipPipPipPip
 • 14292 postów

Napisano 27 listopad 2013 - 19:03:25#7 serce-czytelnik

serce-czytelnik

  Swojak

 • Moderatorzy społeczni
 • PipPipPipPip
 • 14292 postów

Napisano 29 listopad 2013 - 18:19:38

Zaginęła: Ewa Wołyńska

Ewa Wołyńska
(sprawa nr 02-0205)

Aktualny wiek: lat 22
Data zaginięcia:2002/04/05
Wiek w dniu zaginięcia: lat 10
Wzrost:138 cm
Kolor oczu:niebieskie
Znaki szczególne:przekłute uszy na kolczyki
Ostatnie miejsce pobytu:KarlinoWojewództwo:zachodniopomorskie

4ck3ij51zbht.jpg

http://www.posukiwan...=53032323030323

Zaginęła: Anna Kiełbasińska

Anna Kiełbasińska
(sprawa nr 02-0594)

Aktualny wiek: lat 24
Data zaginięcia:2002/08/08
Wiek w dniu zaginięcia: lat 13
Wzrost:168 cm
Kolor oczu:niebieskie
Znaki szczególne:znamię pod lewym okiem
Ostatnie miejsce pobytu:Szyrokaja Bałka (Rosja)Kraj:Rosja

 

htgt1a54xzjx.jpg

http://www.posukiwan...=43935323030323

Zaginęła: Iwona Wąsik

Iwona Wąsik
(sprawa nr 02-0531)

Aktualny wiek: lat 24
Data zaginięcia:2002/10/03
Wiek w dniu zaginięcia: lat 13
Wzrost:165 cm
Kolor oczu:niebieskie
Znaki szczególne:
Ostatnie miejsce pobytu:Tarnowskie GóryWojewództwo:śląskie

 

o6r4lnfh7pd7.jpg

http://www.posukiwan...=13335323030323

Zaginęła: Karina Anna Surmacz

Karina Anna Surmacz
(sprawa nr 03-0105)

Aktualny wiek: lat 18
Data zaginięcia:2002/12/27
Wiek w dniu zaginięcia: lat 7
Wzrost:140 cm
Kolor oczu:brązowe
Znaki szczególne:
Ostatnie miejsce pobytu:WarszawaWojewództwo:mazowieckie

 

14ybqvv4s3ab.jpg

http://www.posukiwan...=53031333030323


 


Użytkownik serce-czytelnik edytował ten post 03 grudzień 2013 - 14:19:25


#8 serce-czytelnik

serce-czytelnik

  Swojak

 • Moderatorzy społeczni
 • PipPipPipPip
 • 14292 postów

Napisano 29 listopad 2013 - 18:28:54

Zaginęła: Olga Łuczycka
 
Olga Łuczyńska
(sprawa nr 00-0149)
 
Aktualny wiek: lat 30
 Data zaginięcia:1999/09/10
Wiek w dniu zaginięcia: lat 16
 Wzrost:175 cm
Kolor oczu:piwne
Znaki szczególne:blizna na lewym ramieniu po szczepionce
Ostatnie miejsce pobytu:WarszawaWojewództwo:mazowieckie

 

nx4j84gf0joc.jpg
 
http://www.posukiwan...=93431303030323
 
Zaginął: Andrzej Paweł Ziemniak
 
Andrzej Paweł Ziemniak
(sprawa nr 00-0017)
 
Aktualny wiek: lat 29
 Data zaginięcia:1999/03/31
Wiek w dniu zaginięcia: lat 14
 Wzrost:170 cm
Kolor oczu:brązowe
Znaki szczególne:blizny na brzuchu
Ostatnie miejsce pobytu:Śliwin (Rewal)Województwo:zachodniopomorski

 

08stsdw08cc4.jpg
 
http://www.posukiwan..._o=731303030323
 
Zaginęła: Karolina Siwek
 
Karolina Siwek
(sprawa nr 00-0018)
 
Aktualny wiek: lat 28
 Data zaginięcia:1999/06/04
Wiek w dniu zaginięcia: lat 14
 Wzrost:153 cm
Kolor oczu:piwne
Znaki szczególne:pieprzyk z przodu szyi
Ostatnie miejsce pobytu:PołaniecWojewództwo:świętokrzyskie

 

eu5nkuo8eh08.jpg
 
http://www.posukiwan..._o=831303030323
 
Zaginęła: Sylwia Iszczyłowicz
 
Sylwia Iszczyłowicz
(sprawa nr 00-0127)
 
Aktualny wiek: lat 23
 Data zaginięcia:1999/11/26
Wiek w dniu zaginięcia: lat 9
 Wzrost:156 cm
Kolor oczu:piwne
Znaki szczególne:
Ostatnie miejsce pobytu:ZabrzeWojewództwo:śląskie

 

pu23c5vp71x2.jpg
 
http://www.posukiwan...=73231303030323
 
Zaginęła: Andżelika Rutkowska
 
Andżelika Rutkowska
(sprawa nr 00-0055)
 
Aktualny wiek: lat 26
Data zaginięcia:1997/01/31
Wiek w dniu zaginięcia: lat 9
 Wzrost:150 cm
Kolor oczu:szare
Znaki szczególne:
Ostatnie miejsce pobytu:KołoWojewództwo:wielkopolskie

 

gbadbzxrvhho.jpg
 
http://www.posukiwan..._o=535303030323


Użytkownik serce-czytelnik edytował ten post 03 grudzień 2013 - 14:14:25


#9 serce-czytelnik

serce-czytelnik

  Swojak

 • Moderatorzy społeczni
 • PipPipPipPip
 • 14292 postów

Napisano 29 listopad 2013 - 18:36:47

Zaginęła: Barbara Majchrzak

Barbara Majchrzak
(sprawa nr 01-0023)

Aktualny wiek: lat 25
Data zaginięcia:2000/02/22
Wiek w dniu zaginięcia: lat 11
Wzrost:136 cm
Kolor oczu:niebieskie
Znaki szczególne:rozszczep podniebienia miękkiego i częściowo twardego-lekka wada wymowy
Ostatnie miejsce pobytu:Jastrzębie Zdrój

 

locqdqcvegnc.jpg

http://www.posukiwan..._o=332313030323


Zaginęła: Magdalena Gruszecka

Magdalena Gruszecka
(sprawa nr 01-0005)

Aktualny wiek: lat 37
Data zaginięcia:1992/08/12
Wiek w dniu zaginięcia: lat 15
Wzrost:168 cm
Kolor oczu:brązowe
Znaki szczególne:blizna ok.2 cm na wys. porostu włosów
Ostatnie miejsce pobytu:HelWojewództwo:pomorskie

 

sd6z557lwtzi.jpg

http://www.posukiwan...id_o=5313030323

Zaginęła: Daria Młynarczyk

Daria Młynarczyk
(sprawa nr 00-0293)

Aktualny wiek: lat 32
Data zaginięcia:1995/11/09
Wiek w dniu zaginięcia: lat 14
Wzrost:165 cm
Kolor oczu:piwne
Znaki szczególne:pieprzyk na lewym policzku
Ostatnie miejsce pobytu:PiłaWojewództwo:wielkopolskie

 

qw5xdxxr8grh.jpg

http://www.posukiwan...=33932303030323

Zaginął:Miszewski Szczepan

Szczepan Miszewski
(sprawa nr 01-0033)

Aktualny wiek: lat 48
Data zaginięcia:1980/11/24
Wiek w dniu zaginięcia: lat 15
Wzrost:180 cm
Kolor oczu:zielone
Znaki szczególne:
Ostatnie miejsce pobytu:UstkaWojewództwo:pomorskie

 

smgffgq8ffjv.jpg

http://www.posukiwan..._o=333313030323


Użytkownik serce-czytelnik edytował ten post 03 grudzień 2013 - 14:17:38


#10 serce-czytelnik

serce-czytelnik

  Swojak

 • Moderatorzy społeczni
 • PipPipPipPip
 • 14292 postów

Napisano 29 listopad 2013 - 18:46:23

Zaginął: Andrzej Kurczyński

Andrzej Kurczyński
(sprawa nr 01-0018)

Aktualny wiek: lat 28
Data zaginięcia:1997/05/12
Wiek w dniu zaginięcia: lat 12
Wzrost:165 cm
Kolor oczu:piwneZnaki szczególne:brakOstatnie miejsce pobytu:Wilno (Litwa)Kraj:Litwa

 

50rosqf4wego.jpg

http://www.posukiwan..._o=831313030323

Zaginęła: Agnieszka Gromelska

Agnieszka Gromelska
(sprawa nr 01-0324)

Aktualny wiek: lat 36
Data zaginięcia:1991/10/21
Wiek w dniu zaginięcia: lat 14
Wzrost:173 cm
Kolor oczu:niebieskie
Znaki szczególne:znamię na plecach
Ostatnie miejsce pobytu:ŻurominWojewództwo:mazowieckie

 

8fb2jikrq2e5.jpg

http://www.posukiwan...=43233313030323
Zaginęła: Anna Jałowiczor

Anna Jałowiczor
(sprawa nr 01-0522)

Aktualny wiek: lat 29
Data zaginięcia:1995/01/24
Wiek w dniu zaginięcia: lat 10
Wzrost:140 cm
Kolor oczu:brązowe
Znaki szczególne:
Ostatnie miejsce pobytu:SimoradzWojewództwo:śląskie

 

uknojpcr8pul.jpg

http://www.posukiwan...=23235313030323

Zaginął: Andrzej Łowczykowski

Andrzej Łowczykowski
(sprawa nr 02-0342)

Aktualny wiek: lat 34
Data zaginięcia:1994/04/30
Wiek w dniu zaginięcia: lat 15
Wzrost:160 cm
Kolor oczu:brązowe
Znaki szczególne:Ostatnie miejsce pobytu:
GrajewoWojewództwo:podlaskie

 

o0abkifzn485.jpg

http://www.posukiwan...=23433323030323


 


Użytkownik serce-czytelnik edytował ten post 03 grudzień 2013 - 14:23:55


#11 serce-czytelnik

serce-czytelnik

  Swojak

 • Moderatorzy społeczni
 • PipPipPipPip
 • 14292 postów

Napisano 29 listopad 2013 - 18:50:28

Zaginęła: Małgorzata Danuta Bogdańska

Małgorzata Danuta Bogdańska
(sprawa nr 03-0706)

Aktualny wiek: lat 26
Data zaginięcia:2003/04/09
Wiek w dniu zaginięcia: lat 15
Wzrost:174 cm
Kolor oczu:szare
Znaki szczególne:
Ostatnie miejsce pobytu:Starowa Góra (Rzgów)Województwo:łódzkie

 

ew4w4wm0ha6l.jpg

http://www.posukiwan...=63037333030323

Zaginął: Jakub Jan Bogdański

Jakub Jan Bogdański
(sprawa nr 03-0707)

Aktualny wiek: lat 22
Data zaginięcia:2003/04/09
Wiek w dniu zaginięcia: lat 11
Wzrost:140 cm
Kolor oczu:szare
Znaki szczególne:
Ostatnie miejsce pobytu:Starowa Góra (Rzgów)Województwo:łódzkie

 

jepotfc0pow6.jpg

http://www.posukiwan...=73037333030323


Użytkownik serce-czytelnik edytował ten post 03 grudzień 2013 - 14:20:56


#12 serce-czytelnik

serce-czytelnik

  Swojak

 • Moderatorzy społeczni
 • PipPipPipPip
 • 14292 postów

Napisano 30 listopad 2013 - 18:50:34

Zaginął: Rimas Cironka

Rimas Cironka
(sprawa nr 04-0379)

Aktualny wiek: lat 31
Data zaginięcia:1997/05/12
Wiek w dniu zaginięcia: lat 14
Wzrost:172 cm
Kolor oczu:szare
Znaki szczególne:blizna na głowie
Ostatnie miejsce pobytu:Wilno (Litwa)Kraj:Litwa
 
d1o4h89zuc8l.jpg

http://www.posukiwan...=93733343030323

Zaginął: Paweł Dąbrowski

Paweł Dąbrowski
(sprawa nr 04-0723)

Aktualny wiek: lat 25
Data zaginięcia:2004/11/06
Wiek w dniu zaginięcia: lat 16
Wzrost:180 cm
Kolor oczu:zielone
Znaki szczególne:
Brak
Ostatnie miejsce pobytu:Grzegorze (Orzysz)Województwo:warmińsko-mazurskie
 
oqdbapa3lchd.jpg

http://www.posukiwan...=33237343030323

Zaginęła: Marija Byczyszyn

Marija Byczyszyn
(sprawa nr 04-0486)

Aktualny wiek: lat 19
Data zaginięcia:2003/05/31
Wiek w dniu zaginięcia: lat 9
Wzrost:140 cm
Kolor oczu:niebieskie
Znaki szczególne:
Ostatnie miejsce pobytu:Drohobycz (Ukraina)Kraj:Ukraina
 
4t1c2ip2amaj.jpg

http://www.posukiwan...=63834343030323


Zaginął: Łukasz Dariusz Sas

Łukasz Dariusz Sas
(sprawa nr 05-0817)

Aktualny wiek: lat 30
Data zaginięcia:1999/03/30
Wiek w dniu zaginięcia: lat 15
Wzrost:160 cm
Kolor oczu:niebieskie
Znaki szczególne:
Ostatnie miejsce pobytu:Śliwin (Rewal)Województwo:zachodniopomorskie
 
ywp8njyybz8v.jpg

http://www.posukiwan...=73138353030323


Użytkownik serce-czytelnik edytował ten post 03 grudzień 2013 - 14:21:49


#13 serce-czytelnik

serce-czytelnik

  Swojak

 • Moderatorzy społeczni
 • PipPipPipPip
 • 14292 postów

Napisano 01 grudzień 2013 - 20:02:20

Zaginęła: Agnieszka Bugno

Agnieszka Bugno
(sprawa nr 06-0529)

Aktualny wiek: lat 29
Data zaginięcia:1989/03/27
Wiek w dniu zaginięcia: lat 4
Wzrost:0 cm
Kolor oczu:brązowe
Znaki szczególne:na prawej ręce poniżej małego palca - blizna po ranie szytej
Ostatnie miejsce pobytu:Sosnowiec (Sosnowiec-Bór)Województwo:śląskie

 

42qamioghbun.jpg

http://www.posukiwan...=93235363030323

Zaginął: Robert Iwaniuk

Robert Iwaniuk
(sprawa nr 07-0419)

Aktualny wiek: lat 38
Data zaginięcia:1989/02/24
Wiek w dniu zaginięcia: lat 13
Wzrost:152 cm
Kolor oczu:niebieskie
Znaki szczególne:brak
Ostatnie miejsce pobytu:WrocławWojewództwo:dolnośląskie

 

5qaeamzcby00.jpg

http://www.posukiwan...=93134373030323
 

Zaginął: Patryk Jacek Tomczak

Patryk Jacek Tomczak
(sprawa nr 07-0693)

Aktualny wiek: lat 21
Data zaginięcia:2007/01/15
Wiek w dniu zaginięcia: lat 14
Wzrost:167 cm
Kolor oczu:niebieskie
Znaki szczególne
Ostatnie miejsce pobytu:WrocławWojewództwo:dolnośląskie

 

hffjh605mgql.jpg

http://www.posukiwan...=33936373030323

Zaginął: Mateusz Żukowski

Mateusz Żukowski
(sprawa nr 07-0537)

Aktualny wiek: lat 17
Data zaginięcia:2007/05/26
Wiek w dniu zaginięcia: lat 10
Wzrost:132 cm
Kolor oczu:niebieskie
Znaki szczególne:piegi na twarzy
Ostatnie miejsce pobytu:UjazdówWojewództwo:lubelskie

 

6mu6b6wiajx4.jpg

http://www.posukiwan...=73335373030323


Użytkownik serce-czytelnik edytował ten post 03 grudzień 2013 - 14:10:29


#14 serce-czytelnik

serce-czytelnik

  Swojak

 • Moderatorzy społeczni
 • PipPipPipPip
 • 14292 postów

Napisano 01 grudzień 2013 - 20:09:18

Zaginął: Marcin Zioło

Marcin Zioło
(sprawa nr 08-0350)

Aktualny wiek: lat 36
Data zaginięcia:1983/03/18
Wiek w dniu zaginięcia: lat 5
Wzrost:0 cm
Kolor oczu:
Znaki szczególne:
Ostatnie miejsce pobytu:BrzegWojewództwo:opolskie

 

iycjxunybna8.jpg

http://www.posukiwan...=03533383030323

Zaginął: Andrzej Palasik

Andrzej Palasik
(sprawa nr 08-0101)

Aktualny wiek: lat 43
Data zaginięcia:1979/04/29
Wiek w dniu zaginięcia: lat 9
Wzrost:0 cm
Kolor oczu:niebieskie
Znaki szczególne:
Ostatnie miejsce pobytu:Stronie ŚląskieWojewództwo:dolnośląskie

 

zq5u49wh9xkw.jpg

http://www.posukiwan...=13031383030323

Zaginął: Mariusz Palasik

Mariusz Palasik
(sprawa nr 08-0100)

Aktualny wiek: lat 42
Data zaginięcia:1979/04/29
Wiek w dniu zaginięcia: lat 7
Wzrost:0 cm
Kolor oczu:brązowe
Znaki szczególne:
Ostatnie miejsce pobytu:Stronie ŚląskieWojewództwo:dolnośląskie

 

a2rrdhcz7goh.jpg

http://www.posukiwan...=03031383030323

Zaginął: Michel Rafael Kiepas

Michel Rafael Kiepas
(sprawa nr 09-0573)

Aktualny wiek: lat 8
Data zaginięcia:2008/08/05
Wiek w dniu zaginięcia: lat 3
Wzrost:120 cm
Kolor oczu:niebieskie
Znaki szczególne:
Ostatnie miejsce pobytu:Stuttgart/Albstadt (Niemcy)Kraj:Niemcy

 

cai40wicfldd.jpg

http://www.posukiwan...=33735393030323


Użytkownik serce-czytelnik edytował ten post 03 grudzień 2013 - 14:09:25


#15 serce-czytelnik

serce-czytelnik

  Swojak

 • Moderatorzy społeczni
 • PipPipPipPip
 • 14292 postów

Napisano 03 grudzień 2013 - 00:03:42

Zaginęła: Aleksandra Szymańska

Aleksandra Szymańska
(sprawa nr 09-1032)

Aktualny wiek: lat 20
Data zaginięcia:2009/07/17
Wiek w dniu zaginięcia: lat 15
Wzrost:168 cm
Kolor oczu:niebieskie
Znaki szczególne:kolczyk w nosie i języku, tatuaż na lewym nadgarstku - inicjały AB
Ostatnie miejsce pobytu:BolesławiecWojewództwo:dolnośląskie

 

pa535xb0ge6l.jpg

http://www.posukiwan...333031393030323

Zaginął: Mateusz Kozak

Mateusz Kozak
(sprawa nr 10-1111)

Aktualny wiek: lat 17
Data zaginięcia:2010/10/16
Wiek w dniu zaginięcia: lat 13
Wzrost:170 cm
Kolor oczu:zielone
Znaki szczególne:czerwona kropka na prawym policzku,cofnięta górnajedynka
Ostatnie miejsce pobytu:BrwinówWojewództwo:mazowieckie

 

dul7z4bdma6z.jpg

http://www.posukiwan...313131303130323

Zaginęła: Nikola Sieczka

Nikola Sieczka
(sprawa nr 11-0803)

Aktualny wiek: lat 3
Data zaginięcia:2010/10/25
Wiek w dniu zaginięcia: lat 0
Wzrost:74 cm
Kolor oczu:niebieskie
Znaki szczególne:
Ostatnie miejsce pobytu:SiedlceWojewództwo:mazowieckie

 

5xzv6ftdu1c9.jpg

http://www.posukiwan...=33038313130323

 


Użytkownik serce-czytelnik edytował ten post 03 grudzień 2013 - 14:07:51


#16 serce-czytelnik

serce-czytelnik

  Swojak

 • Moderatorzy społeczni
 • PipPipPipPip
 • 14292 postów

Napisano 03 grudzień 2013 - 20:11:56

Zaginął: Krzysztof Pasiut

Krzysztof Pasiut
(sprawa nr 11-1420)

Aktualny wiek: lat 12
Data zaginięcia:2011/10/22
Wiek w dniu zaginięcia: lat 10
Wzrost:155 cm
Kolor oczu:niebieskie
Znaki szczególne:
Ostatnie miejsce pobytu:KrakówWojewództwo:małopolskie

 

4iyqld2vfu5t.jpg

http://www.posukiwan...323431313130323

Zaginął: Julian Władysław Patulski

Julian Władysław Patulski
(sprawa nr 12-0476)

Aktualny wiek: lat 6
Data zaginięcia:2012/04/26
Wiek w dniu zaginięcia: lat 4
Wzrost:110 cm
Kolor oczu:niebieskie
Znaki szczególne:
Ostatnie miejsce pobytu:WarszawaWojewództwo:mazowieckie

 

Zaginął: Dirk Schiller

 

Dirk Schiller
(sprawa nr 12-0243)

Aktualny wiek: lat 38
Data zaginięcia:1979/03/10
Wiek w dniu zaginięcia: lat 3
Wzrost:0 cm
Kolor oczu:niebieskie
Znaki szczególne:
Ostatnie miejsce pobytu:SudharzKraj:Niemcy

 

3walf5fseu0d.jpg

http://www.posukiwan...=33432323130323


Użytkownik serce-czytelnik edytował ten post 03 listopad 2015 - 17:08:54


#17 serce-czytelnik

serce-czytelnik

  Swojak

 • Moderatorzy społeczni
 • PipPipPipPip
 • 14292 postów

Napisano 03 grudzień 2013 - 20:18:42

Zaginął: Georges-Michel Dyba

Georges-Michel Dyba
(sprawa nr 12-1032)

Aktualny wiek: lat 11
Data zaginięcia:2009/09/05
Wiek w dniu zaginięcia: lat 7
Wzrost:140 cm
Kolor oczu:brązowe
Znaki szczególne:niewielka blizna,ok 1cm nad lewym okiem
Ostatnie miejsce pobytu:Połczyn- ZdrójWojewództwo:zachodniopomorskie

 

ugw9ghewzqh3.jpg

http://www.posukiwan...333031323130323

Zaginęła: Monika Kobyłka

Monika Kobyłka
(sprawa nr 12-0825)

Aktualny wiek: lat 16
Data zaginięcia:2012/07/07
Wiek w dniu zaginięcia: lat 14
Wzrost:169 cm
Kolor oczu:niebieskie
Znaki szczególne:
Ostatnie miejsce pobytu:Wola GałeckaWojewództwo:mazowieckie

 

7durc1ito19u.jpg

http://www.posukiwan...=53238323130323

Zaginęła: Monika Sępioł

Monika Sępioł
(sprawa nr 12-0733)

Aktualny wiek: lat 16
Data zaginięcia:2011/09/02
Wiek w dniu zaginięcia: lat 14
Wzrost:153 cm
Kolor oczu:niebieskie
Znaki szczególne:kolczyk na wardze
Ostatnie miejsce pobytu:ŁódźWojewództwo:łódzkie

 

fxr9rg27kcqs.jpg

http://www.posukiwan...=33337323130323

Zaginęła: Linda Selma Belkorichi

Linda Selma Belkorichi
(sprawa nr 12-1354)

Aktualny wiek: lat 5
Data zaginięcia:2011/10/25
Wiek w dniu zaginięcia: lat 3
Wzrost:120 cm
Kolor oczu:brązowe
Znaki szczególne:pieprzyk na twarzy nad górną wargą po prawej stronie
Ostatnie miejsce pobytu:KrakówWojewództwo:małopolskie

 

pxurrd2tgngu.jpg

http://www.posukiwan...353331323130323

Zaginęła: Kamila Dłużny

Kamila Dłużny
(sprawa nr 12-1332)

Aktualny wiek: lat 17
Data zaginięcia:2011/10/13
Wiek w dniu zaginięcia: lat 15
Wzrost:150 cm
Kolor oczu:zielone
Znaki szczególne
Ostatnie miejsce pobytu:WarszawaWojewództwo:mazowieckie

 

4trm6t36zuk2.jpg

http://www.posukiwan...333331323130323#18 serce-czytelnik

serce-czytelnik

  Swojak

 • Moderatorzy społeczni
 • PipPipPipPip
 • 14292 postów

Napisano 04 grudzień 2013 - 17:34:42

Zaginęła: Ewa Maria Szczepanek

Ewa Maria Szczepanek
(sprawa nr 12-1479)

Aktualny wiek: lat 17
Data zaginięcia:2012/05/02
Wiek w dniu zaginięcia: lat 15
Wzrost:162 cm
Kolor oczu:szare
Znaki szczególne:
Ostatnie miejsce pobytu:Dąbrowa GórniczaWojewództwo:śląskie

 

tm1uegshx4b0.jpg

http://www.posukiwan...373431323130323

Zaginęła: Suzanna Skibniewska Inglis

Suzanna Skibniewska Inglis
(sprawa nr 13-0631)

Aktualny wiek: lat 5
Data zaginięcia:2012/04/01
Wiek w dniu zaginięcia: lat 3
Wzrost:128 cm
Kolor oczu:niebieskie
Znaki szczególne:
Ostatnie miejsce pobytu:CieszynWojewództwo:śląskie

 

oxclk0m4mk0i.jpg

http://www.posukiwan...=13336333130323

Zaginęła: Maja Skibniewska Inglis

Maja Skibniewska Inglis
(sprawa nr 13-0630)

Aktualny wiek: lat 3
Data zaginięcia:2012/04/01
Wiek w dniu zaginięcia: lat 1
Wzrost:116 cm
Kolor oczu:niebieskie
Znaki szczególne:
Ostatnie miejsce pobytu:CieszynWojewództwo:śląskie

 

e3vxe1oxz1hl.jpg

http://www.posukiwan...=03336333130323

Zaginął: Adam Krommydas

Adam Krommydas
(sprawa nr 13-1057)

Aktualny wiek: lat 4
Data zaginięcia:2013/07/15
Wiek w dniu zaginięcia: lat 4
Wzrost:110 cm
Kolor oczu:niebieskie
Znaki szczególne:w miejscu połączenia górnej części ucha z twarzą - mała dziurka
Ostatnie miejsce pobytu:GrecjaKraj:Grecja

 

xzbt6w3erqb3.jpg

http://www.posukiwan...353031333130323

Zaginęła: Natalia Chruścicka

Natalia Chruścicka
(sprawa nr 13-1485)

Aktualny wiek: lat 14
Data zaginięcia:2013/09/04
Wiek w dniu zaginięcia: lat 14
Wzrost:155 cm
Kolor oczu:zielone
Znaki szczególne:
Ostatnie miejsce pobytu:WrocławWojewództwo:dolnośląskie

 

9c3bt05mcjj7.jpg

http://www.posukiwan...383431333130323

Zaginęła: Wiktoria Wolniak

Wiktoria Wolniak
(sprawa nr 13-1330)

Aktualny wiek: lat 15
Data zaginięcia:2013/09/03
Wiek w dniu zaginięcia: lat 15
Wzrost:160 cm
Kolor oczu:szare
Znaki szczególne:
Ostatnie miejsce pobytu:Samostrzel ()Województwo:kujawsko-pomorski

 

98yi6lq27aox.jpg

http://www.posukiwan...333331333130323#19 serce-czytelnik

serce-czytelnik

  Swojak

 • Moderatorzy społeczni
 • PipPipPipPip
 • 14292 postów

Napisano 15 kwiecień 2015 - 11:08:52

Szanowni Państwo,

 

W imieniu policji, prosimy o pomoc w poszukiwaniach zaginionej wczoraj 10-letniej dziewczynki.

Poniżej informacje na temat zaginięcia dziecka.

 

Szanowni Państwo

 

Od wczoraj policjanci poszukują zaginionej 10-letniej Mai z Wołczkowa pod Szczeciniem. Dziewczynka nie wróciła ze szkoły do domu. Poszukiwania trwające całą noc nie przyniosły skutku. Od rana dziecka poszukuje również policyjny śmigłowiec. Został już uruchomiony po raz pierwszy w Polsce system Child Alert. Policjanci zwracają się do wszystkich osób, które mogą mieć jakiekolwiek informacje w tej sprawie, z prośbą o kontakt osobisty lub telefoniczny z najbliższą jednostką Policji pod nr tel.: 112 ,997 lub na specjalną infolinię Child Alert: 995.

 

Dziewczynka ma 150 cm wzrostu, szczupłą sylwetkę, długie, ciemne blond włosy, ciemne oczy. W dniu zaginięcia ubrana była w różową kurtkę typu narciarskiego w poprzeczne pasy z kapturem, różowe legginsy, brązowe kozaki z białym futerkiem.

 

W poszukiwania zaangażowane jest Mobilne Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych, bezzałogowy samolot typu dron oraz policyjny śmigłowiec. Polska Policja współpracuje w tej sprawie z policją niemiecką ze względu na bliskość strefy przygranicznej.

 

Policjanci zwracają się do wszystkich osób, które mogą mieć jakiekolwiek informacje w tej sprawie, z prośbą o kontakt osobisty lub telefoniczny z najbliższą jednostką Policji pod nr tel.: 112 ,997 lub na specjalną infolinię 995.  (KGP/mw)

poważaniem,

ITAKA - CENTRUM POSZUKIWAŃ LUDZI ZAGINIONYCH

 

tel.: 22 654 70 70

faks: 22 654 79 73

 

 801 24 70 70 - 24h Linia Wsparcia

 

116 000 - Telefon w sprawie zaginionego dziecka

 

www.zaginieni.pl#20 serce-czytelnik

serce-czytelnik

  Swojak

 • Moderatorzy społeczni
 • PipPipPipPip
 • 14292 postów

Napisano 16 kwiecień 2015 - 00:01:46

Szanowni Państwo,

 

Fundacja Itaka  informuje, że zakończyliśmy poszukiwania Mai Biryło.   Dziękujemy za pomoc w poszukiwaniach.

 

Z poważaniem

 

Zespół Poszukiwań i Identyfikacji

 

ITAKA - CENTRUM POSZUKIWAŃ LUDZI ZAGINIONYCH

 

tel.: 22 654 70 70

faks: 22 654 79 73

 

 801 24 70 70 - 24h Linia Wsparcia

 

116 000 - Telefon w sprawie zaginionego dziecka

 

www.zaginieni.pl


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych