Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

Świeży dorsz

dorsz kutry

42 odpowiedzi w tym temacie

#21 Nocny Kowboj

Nocny Kowboj

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 1214 postów

Napisano 04 grudzień 2013 - 21:12:19

Słowińska Grupa Rybacka i słynny reportaż TVNu o dmuchanych zabawkach i 600 tyś, złotych na remont domu, a człowiek zatrudniający ludzi i produkujący sieci nie dostał ani złotówki... 

tu masz cały ten program:

http://uwaga.tvn.pl/...i,reportaz.html

#22 Yktorn

Yktorn

Swojak

• Moderatorzy społeczni
  • PipPipPipPip
  • 2293 postów

Napisano 04 grudzień 2013 - 21:15:32

Słowińska Grupa Rybacka i słynny reportaż TVNu o dmuchanych zabawkach i 600 tyś, złotych na remont domu, a człowiek zatrudniający ludzi i produkujący sieci nie dostał ani złotówki... 

tu masz cały ten program:

http://uwaga.tvn.pl/...i,reportaz.html

Uciekam, Dobranoc.

#23 ~Nocny Kowboj~

~Nocny Kowboj~
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2013 - 21:15:40

1. Nocny Kowboj ma zawsze rację

2. W razie jakichkolwiek wątpliwości patrz punkt 1

PS: Gońcie się na szczaw trolle , ja tu jestem najmądrzejszy.

#24 Nocny Kowboj

Nocny Kowboj

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1214 postów

Napisano 04 grudzień 2013 - 21:38:56

Przynajmniej jedną rzecz zdefiniowałeś poprawnie, siebie jako trolla!

#25 Smerda jajeczny

Smerda jajeczny

Bywalec

• PipPipPip
  • 66 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 16:04:45

Nocny kowboj coś tam słyszał, coś tam widział?Ale nie widział tych szwedzkich odkurzaczy co chodzą po Bałtyku a w ich sieci wpada wszystko od kryla poczynając po łososie kończąc. Czy myślisz że dorsz karmi się trawą? to nie krowa i musi czasem jakąś szprotę zeżreć. A gdzie jest ta szprota która żywi się krylem? I jedno i drugie wylądowało w ładowni szwedzkiego trałowca mutanta. Jak niema co jeść to trzeba zdechnąć ot i cała filozofia. Oczywiście połowy rabunkowe to też plaga ale w mniejszym stopniu niż zakłócenie łańcucha pokarmowego bo to prowadzi w prostej linii do wyginięcia gatunku.

#26 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2013 - 16:34:31

Nocny kowboj coś tam słyszał, coś tam widział?Ale nie widział tych szwedzkich odkurzaczy co chodzą po Bałtyku a w ich sieci wpada wszystko od kryla poczynając po łososie kończąc. Czy myślisz że dorsz karmi się trawą? to nie krowa i musi czasem jakąś szprotę zeżreć. A gdzie jest ta szprota która żywi się krylem? I jedno i drugie wylądowało w ładowni szwedzkiego trałowca mutanta. Jak niema co jeść to trzeba zdechnąć ot i cała filozofia. Oczywiście połowy rabunkowe to też plaga ale w mniejszym stopniu niż zakłócenie łańcucha pokarmowego bo to prowadzi w prostej linii do wyginięcia gatunku.

Smerda jajeczny, mimo, że to co napisałeś jest prawdą, to i tak marny Twój trud. ;)

#27 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2013 - 17:30:49

Podejrzewam,że jednak z łodzi,bo żaden z szyprów dużego kutra nie będzie się "bawił" w detal.

Owszem na łodziowych możesz liczyć,ale umów się najlepiej,bo pogoda im ostatnio nie dopisuje,nie wychodzą,nie lowią,bo wieje co chwilę.

Chodziło mi pewnie o łódź, nie o kuter, nie wiem :)

Szczerze mówiąc obojętnie mi od kogo mogłabym kupić rybę.

Dzięki za odpowiedź :)

A gdzie te kutry cumują, po wpłynięciu do kanału? po wschodniej stronie? czy nie ma reguły?

I może ktoś się orientuje w jakich godzinach najczęściej wracają z połowu?

#28 Nocny Kowboj

Nocny Kowboj

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1214 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 18:00:54

Z drugiej strony, chyba nie ma już sezonu ochronnego na dorsza? Można sobie legalnie w grudniu kupić świeżego dorsza, bez kombinowania na lewo, nie?

#29 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2013 - 18:52:38

Z drugiej strony, chyba nie ma już sezonu ochronnego na dorsza? Można sobie legalnie w grudniu kupić świeżego dorsza, bez kombinowania na lewo, nie?

Nie, nie można :P

Jak nie umiesz odpowiedzieć na moje pytanie, zadane w pierwszym poście to po co się udzielasz ? Każdy, przeciętnie inteligentny człowiek wie kiedy jest sezon ochronny, więc Twoje wykłady na ten temat są zbędne.

#30 Nocny Kowboj

Nocny Kowboj

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1214 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 18:57:07

To kiedy niby jest sezon ochronny na dorsza? Czyżby nie od 1 lipca do 31 sierpnia?

Użytkownik Nocny Kowboj edytował ten post 06 grudzień 2013 - 18:57:50

#31 Smerda jajeczny

Smerda jajeczny

Bywalec

• PipPipPip
  • 66 postów

Napisano 07 grudzień 2013 - 09:31:53

Rybę radzę kupić w całości tzn. z głową bez wnętrzności a fileciki zrobić samemu. Pozostałe części nie wyrzucać lecz zrobić z nich zupę rybną lub bulion (jeśli ktoś lubi) i oczywiście pulpeciki rybne w tym bulionie. Taką rybę bardzo łatwo kupić bezpośrednio u armatora choć nie chcą się oni bawić w taką sprzedaż. Najłatwiej w sklepie po zachodniej stronie portu. Sezon ochronny na dorsza rozpoczyna się 15 Czerwca a kończy 15 Września. Wszystkie jednostki mogą łowić dorsz w sezonie ochronnym pod warunkiem posiadania limitu połowowego w odległości 12 mil od lądu na ławicy Słupskiej. Ryba ta jest nędznej jakości więc większość armatorów daje sobie spokój i woli ten czas wykorzystać na naprawy i remonty. Najlepsza ryba na fileciki to dorszyk kl.5 i 4 pozostałe to na mączkę się nadają. 

#32 ~Nemo~

~Nemo~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2013 - 10:04:15

( ....................................................................... )

Jeżeli chodzi o kwestię przełowionego wschodniego Bałtyku, to na pewno swój duży wkład mają polscy rybacy łowiąc więcej niż mają przyznaną kwotę połowową na poszczególnych jednostkach. Kontrole ten proceder ograniczyły, ale go nie zlikwidowały, bo są to nadal kontrole wyrywkowe. Żeby to zanikło w 100%, to kontrolowana musiałaby być każda jednostka wchodząca do portu, a 'kaper' (pływająca jednostka straży na otwartych wodach) musiałaby trzepać każdą jedną jednostkępo każdorazowym podniesieniu trału, lub netów. A tak nie jest.

Swoje zrobiły jednostki z okręgu kaliningradzkiego - rosyjskie - nie podlegające dyrektywom unijnym i przez to nie podlegające okresom ochronnym dorsza, potrzebnym do odrodzenia się stada. Łowią ile i kiedy chcą

Ale Bałtyk tak naprawdę przetrzebiły 'paszowce' ( wielkie jednostki trałujące szprotę i śledzia w kolosalnych ilościach). Systematycznie czyściły Bałtyk wschodni z naturalnego pożywienia dorsza. Dorsza jest mało, bo nie ma po prostu co jeść i zdycha, a sztuki które złowisz to tylko 'bolki' i inne cherlaki.

Nie ma dorodnych sztuk.

Na koniec już zupełnie w temacie: spokojnie kupisz sobie kilka ogonów prosto z kutra, zwłaszcza na kei 'węglowej'. Popytaj mniejsze łódki: łupiny, dwunastometrowe i siedemnastki - tych jest najwięcej. Z 'ruf' (tych największych usteckich jednostek) raczej nie sprzedadzą ci - raz, że to paszowce i dorsz jest tam przyłowem a nie połowem, a dwa, że jeżeli już, to im się nie chce bawić w detal.

W ostateczności kupisz prawie świeżą rybę u Padewskiego w chłodni na kei 'węglowej'. Ale to nie to samo co ryba z nocnego połowu.

Smacznej rybki życzę.

Użytkownik Yktorn edytował ten post 07 grudzień 2013 - 15:39:31
Nie obrażaj

#33 ~Nemo~

~Nemo~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2013 - 10:06:29

Widzę, że w tym temacie tylko 'smerda jajeczny' wie o czym pisze. Reszta to bajkopisarze.

Pozdrawiam 'smerdę jajecznego'.

#34 ~Nemo~

~Nemo~
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2013 - 10:16:18

Rybę radzę kupić w całości tzn. z głową bez wnętrzności a fileciki zrobić samemu. Pozostałe części nie wyrzucać lecz zrobić z nich zupę rybną lub bulion (jeśli ktoś lubi) i oczywiście pulpeciki rybne w tym bulionie. Taką rybę bardzo łatwo kupić bezpośrednio u armatora choć nie chcą się oni bawić w taką sprzedaż. Najłatwiej w sklepie po zachodniej stronie portu. Sezon ochronny na dorsza rozpoczyna się 15 Czerwca a kończy 15 Września. Wszystkie jednostki mogą łowić dorsz w sezonie ochronnym pod warunkiem posiadania limitu połowowego w odległości 12 mil od lądu na ławicy Słupskiej. Ryba ta jest nędznej jakości więc większość armatorów daje sobie spokój i woli ten czas wykorzystać na naprawy i remonty. Najlepsza ryba na fileciki to dorszyk kl.5 i 4 pozostałe to na mączkę się nadają. 

Prawdę rzeczesz. Taka nieodgłowiona rybka to tzw. tuszka. Najlepsze są te trochę większe niż wymiar ochronny - młode, jędrne sztuki.

Ucha (zupa rybna) z takiej ryby to marzenie - polecam dodatek grzanek z czosnkiem do tego.

I na wszystkie świętości! Nie zamrażajcie dorsza! Odmrożony, smażony dorsz to hańba na stole.

W okresie ochronnym dorsz jest 'słaby' jakościowo chociażby przez to, że woda jest stosunkowo ciepła, a dorsz lubi zimno.

#35 Smerda jajeczny

Smerda jajeczny

Bywalec

• PipPipPip
  • 66 postów

Napisano 07 grudzień 2013 - 11:24:50

Witaj Nemo.Właśnie o to chodzi. W tym roku jeszcze mój teść pływał na Łotwie pod Polską banderą (jakaś spóła) ale musieli łowić na wodach międzynarodowych i okazało się że niema ryby. Po trzech dobach wracał z 6-oma tonami do portu.Skórka za wyprawke jeśli chodzi o opłacalność.

Ps.Ta zupa rybna będzie mi się w nocy śniła . Dawno nie jadłem.

#36 ~lewatywa~

~lewatywa~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2013 - 12:41:56

W zasadzie nie powinienem tego pisać, ale jeszcze w sierpniu jak byłem u rodziców na weekend to ojciec grillował dorsza prosto z kutra. Kary są, ale przy każdym kutrze nie stoi urzędnik i sprawdza każdy kuter i każdego szypra to raz, a dwa, że Ustka to biedne miasto i tutaj każdy dorabia i kombinuje jak może. W Ustce przekręty są na każdym kroku, od sprzedawania ryby na lewo przez szyprów, do przekrętów na wyższym poziomie na SGR kończąc. Nie wiem czy promil, według mnie to dużo więcej po kilkadziesiąt % szacuje z tego, co się słyszy i co z ludźmi rozmawia, nie robiłem dokładnych badań, ale wiem, że taki proceder ma miejsce i to nie są jednostkowe przypadki. Patrząc po tym jak bardzo jest Bałtyk przetrzebiony i z roku na rok coraz bardziej przetrzebiony, to dochodzę do jedynego sensownego wniosku i stwierdzam, że ten proceder nie znika tylko przybiera na sile. Dla was mieszkających daleko od morza, może to wyglądać inaczej, a inaczej to wygląda dla miejscowych. Yktron skoro pracowałeś w Ustce i znasz ludzi tutaj to przyjedź w wakacje i kup dorsza prosto z kutra w sezonie ochronnym, wątpię czy będziesz miał jakikolwiek problem.

No patrzcie patrzcie Nocnika stary paserką się zajmuje.Musi uważac by ośc z kłusowanego dorsza w gardle mu nie stanęła.

#37 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2013 - 12:50:55

No patrzcie patrzcie Nocnika stary paserką się zajmuje.Musi uważac by ośc z kłusowanego dorsza w gardle mu nie stanęła.

przestań lewatywa zasrywać wszystkie tematy swoimi bólami do NK. udowodnił, że jesteś pajacem i bufonem i teraz nie możesz tego przeżyć. najpierw piszesz bzdury z lewatywy wyssane, a potem masz pretensje, że ktoś udowodni ci że twoja bzdura to bzdura. a w ogóle to z NK pewnie już się przez sen bijesz, co? papudraku internetowy

#38 ~lewatywa~

~lewatywa~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2013 - 14:07:23

W zasadzie nie powinienem tego pisać, ale jeszcze w sierpniu jak byłem u rodziców na weekend to ojciec grillował dorsza prosto z kutra. Kary są, ale przy każdym kutrze nie stoi urzędnik i sprawdza każdy kuter i każdego szypra to raz, a dwa, że Ustka to biedne miasto i tutaj każdy dorabia i kombinuje jak może. W Ustce przekręty są na każdym kroku, od sprzedawania ryby na lewo przez szyprów, do przekrętów na wyższym poziomie na SGR kończąc. Nie wiem czy promil, według mnie to dużo więcej po kilkadziesiąt % szacuje z tego, co się słyszy i co z ludźmi rozmawia, nie robiłem dokładnych badań, ale wiem, że taki proceder ma miejsce i to nie są jednostkowe przypadki. Patrząc po tym jak bardzo jest Bałtyk przetrzebiony i z roku na rok coraz bardziej przetrzebiony, to dochodzę do jedynego sensownego wniosku i stwierdzam, że ten proceder nie znika tylko przybiera na sile. Dla was mieszkających daleko od morza, może to wyglądać inaczej, a inaczej to wygląda dla miejscowych. Yktron skoro pracowałeś w Ustce i znasz ludzi tutaj to przyjedź w wakacje i kup dorsza prosto z kutra w sezonie ochronnym, wątpię czy będziesz miał jakikolwiek problem.

przestań lewatywa zasrywać wszystkie tematy swoimi bólami do NK. udowodnił, że jesteś pajacem i bufonem i teraz nie możesz tego przeżyć. najpierw piszesz bzdury z lewatywy wyssane, a potem masz pretensje, że ktoś udowodni ci że twoja bzdura to bzdura. a w ogóle to z NK pewnie już się przez sen bijesz, co? papudraku internetowy

W zasadzie dobrze że ujawniłeś pasera.Paser ujawni kłusowników i będzie komplet .Wszyscy bekną.A teraz idę i zgłoszę na policję ,że jest taki ,który ma poufne informacje na ten temat.Oni już sobie poradzą ,szybciutko odnajdą ,Sam wiesz!!!

#39 Nocny Kowboj

Nocny Kowboj

Swojak

• PipPipPipPip
  • 1214 postów

Napisano 19 grudzień 2013 - 14:37:32

Najpierw musiałbyś znać definicje słowa paser, bo znowu wypisujesz bzdury. Idź na policję :D chętnie się pośmieje jak po raz kolejny zrobisz z siebie idiotę. Stary to jesteś ty i nie obrażaj nikogo z mojej rodziny, Standardowe pytanie w przypadku postów lewatywy, co te bzdury mają do tematu dyskusji?

Użytkownik Nocny Kowboj edytował ten post 19 grudzień 2013 - 14:42:37

#40 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2013 - 20:39:35

W zasadzie dobrze że ujawniłeś pasera.Paser ujawni kłusowników i będzie komplet .Wszyscy bekną.A teraz idę i zgłoszę na policję ,że jest taki ,który ma poufne informacje na ten temat.Oni już sobie poradzą ,szybciutko odnajdą ,Sam wiesz!!!

Jeśli będzie, to policja w Ustce, to Oni już na pewno będą wiedzieli co z tym zrobić.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dorsz, kutry

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych