Skocz do zawartości

Zaloguj przez Facebook Rejestracja

Najnowsze tematy

Wyświetl nową zawartość »

sukcesy i porażki Burmistrza

38 odpowiedzi w tym temacie

#21 komuna

komuna

Swojak

• Użytkownicy zarejestrowani
  • PipPipPipPip
  • 785 postów

Napisano 30 maj 2013 - 18:39:50

Od taty Pana Krzysztofa Siwka? :)

#22 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 31 maj 2013 - 20:44:13

Jak masz taki czuły węch to wyniuchaj jak wygrać wybory i ty będziesz włodarzem. Dla mnie zawiść i tyle w tej całej twojej wypowiedzi. Znam takich zawistników co na szczęście źle skończyli, słynne 4 kąty padły, Lecho taki jest, sam niewiele osiągnął jak to pijaczynka śmierdząca na 10 km idąc twoim rozumowaniem, żeby wygrać do sejmu to trzeba mieć sporo fanów i tego ci żal. Pokaż klasę za rok wybory, zaoferuj konkretny program i wygraj, sam na ciebie zagłosuję ale ogólnie wolę to co znam niż nowe gorsze zło :D

Panie Gościu, tego niedoszłego formalnie a mentalnie sekretarza PZPR poczucie rzeczywistosci opusciło wraz z upadkiem komuny. I jemu podobni, sieroty po komunie i niebozczce PZPR promowali go, w tym do sejmu by im przydał choc kes polskiego tortu. Jego fenomen jest tym bardziej do podziwiania gdy wezmie sie pod uwage, ze zawsze nosił, jako znak rozpoznawczy, smierdzącą potem na 3 km marynarkę.

Z tą marynarką to koleś przegiął ale co do sposobu myślenia Tow. Witolda ma zupełną rację. Tow. Witold do tej pory nie potrafi przestawić się z myślenia kolektywnego na indywidualne. Coraz więcej Polaków zaczyna myśleć samodzielnie więc i w Lęborku zapewne ten trend będzie się utrzymywał więc najbardziej prawdopodobne, że kariera Tow. Witolda raczej będzie się zwijać niż rozwijać. I bardzo dobrze, że tak jest, ponieważ jak ktoś kiedyś powiedział "gdzie wszyscy myślą tak samo tam tak naprawdę myślenia nie ma zbyt wiele".

#23 ~olewij~

~olewij~
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2013 - 19:28:30

Do OlaS. Nie tylko Ty masz informacje. I nie tylko z reki. Zobacz, mogą byc  i z nosa. W piątek w miescinie smierdziało jak w rurze kanalizacyjnej. I co ? I nic. Bo jak smierdzi z frytek to burmistrz i nadety z sanepidu milczą. Wiec masz juz jeden przyczynek, ze tenze jest burmitrzem. Kase to Holendrzy mają.  Nam smierdzi, a jego zona za ten smród i angielskiego sie  uczyła..  I nie pozwolą by Wenta został burmistrzem, bo ten kartofalrzy nie toleruje. Tu kasa rzadzi , a z drugiej strony czarni .

#24 ~za sąłby~

~za sąłby~
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2013 - 19:34:56

Ty, Olewij, oskarzasz , pewnie słusznie burmistrza, ze na pasku frytek łazi, a czy wiesz ilu krewnych, znajomych, kochanek, kochanków i pociotków pracowników senepidu pracowało i pracuje we frytkachi dla frytek? Dziesiątki. I tego nikt nie ruszył i nie ruszy. Wiec siedz cicho i nie narzekaj bo i np policji paliwa zabraknie, a tam kasa zawsze otwarta a i wtedy i do ciebie dojadą bo paliwo bedą mieli akurat........

#25 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2013 - 17:02:37

Jak masz taki czuły węch to wyniuchaj jak wygrać wybory i ty będziesz włodarzem. Dla mnie zawiść i tyle w tej całej twojej wypowiedzi. Znam takich zawistników co na szczęście źle skończyli, słynne 4 kąty padły, Lecho taki jest, sam niewiele osiągnął jak to pijaczynka śmierdząca na 10 km idąc twoim rozumowaniem, żeby wygrać do sejmu to trzeba mieć sporo fanów i tego ci żal. Pokaż klasę za rok wybory, zaoferuj konkretny program i wygraj, sam na ciebie zagłosuję ale ogólnie wolę to co znam niż nowe gorsze zło :D

A Ty poczytaj ordynację wyborczą!

#26 ~edek~

~edek~
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2014 - 18:13:06

witam. Ten pseudo burmistrz to kawał świni. Czekałem na liście na mieszkanie 4 lata i dzisiaj dowiedziałem się że jego nie dostanę.miał nam tylko dać większe mieszkanie , zeby dorastające córki miały swój kąt. czy to wiele Daje mieszkania ludziom którzy mają duże metraże i nie są na liście . Powodem tego jest to ,ze ich stare lokale poprzegradza i powsadza parę rodzin. to co się dzieje w lęborku to przekracza wszelkie pojęcia . burmistrz traktuje ludzi jak bydło. tak robiono zaraz po wojnie .ja nie wiem w jakiej epoce żyjemy . jak można mieszkać z dwóką dzieci na pokoju 17 m2 czy ktoś moze mi pomóc?

#27 ~Zniesmaczony~

~Zniesmaczony~
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2014 - 06:48:38

Prawda jest taka, że wyłączną kompetencją rady jest podnoszenie wynagrodzenia - sam sobie tego zrobić nie może. Doszły mnie słuchy, że po obniżce diet, teraz kolej na wynagrodzenie.

Co do podatków? No cóż, na pewno nie jest to miłe, ale prawda jest taka, że od lat nikt tego nie robił , a roszczenia ludzi rosną. Bo z czego zaspakajać rosnące wymagania mieszkańców? Miasto zrobi dla mieszkańców wszystko, albo prawie wszystko, tylko oni muszą się na to złożyć i zapłacić.

Wracamy do pierwszej tezy - oburza podnoszenie podatków, ale już brak dopłat do przedszkoli nie. Będą większe wpływy do kasy miasta to i będą dopłaty do przedszkoli, będą budowane mieszkania komunalne itd. itp.

Tak w ogóle, to założenie przedszkola to świetny biznes - nie dość, że miasto dopłaca/dopłacało tyle samo co do własnych przedszkoli to jeszcze można doliczać sobie górkę według własnego uznania. Sprytne - pewny pieniądz.

Ja jeżdżę trasą Aleja Wolności => Krzywoustego kilka razy dziennie - 5-10 minut to rzeczywiście istny paraliż komunikacyjny.

Wydaję mi się, że to rondo zostało zaprojektowane na potrzeby miasta powiatowego o zaludnieniu w granicach 40 tysięcy, droga wojewódzka, centrum miasta - musiało być zbadane natężenie ruchu itd. Problem polega myślę na tym, że jak było projektowane, to nikt nie przewidywał, że polski rynek zaleją tanie auta sprowadzane z Europy Zachodniej. Druga sprawa jest taka, że duża część kierowców nie umie po prostu po rondach jeździć - oni moim zdaniem odgrywają istotną rolę w spowalnianiu ruchu.

Nie wiem, czy posiada umiejętności omamiania ludzi. 3 raz w powszechnych wyborach został wybrany na burmistrza, zawsze w pierwszej turze - nie wiem czy to dzięki omamianiu.

Oceniając władze należy patrzeć szeroko, brać pod uwagę cały obraz sytuacji, różnego rodzaju zależności. Dopiero biorąc pod uwagę wszystkie czynniki kształtujące decyzje czy to rady czy burmistrza można wystawiać oceny.

Ja rozumiem podnoszenie podatków, rozumiem odebranie czy zmniejszenie dotacji do przedszkoli prywatnych.

Mimo, że rozumiem dlaczego rondo powoduje zatory / słowo korki bym zarezerwował do zatorów w ruchu powyżej pół- może całej godziny / jest mnóstwo powodów - to jednak oczekuje zmian, gdyż takie są możliwe. Na pewno łatwiej wprowadzić jakieś zmiany w organizacji ruchu aut/pieszych niż uczyć kierowców poprawnej jazdy po rondach, czy przenosić ośrodki handlowe /lidl, kaufland/ w inne miejsce miasta.

Męczy mnie narzekanie, bez okazania chociaż odrobiny zrozumienia. Ale zrobił się ze mnie adwokat.

Pozdrawiam i życzę nam wszystkim cierpliwości - zmiany będą, bo muszą, następować - oby tylko na lepsze.

Wysłuchałem rozmowy tow. Witolda z dziennikarką lokalnej telewizji. Z rozmowy tej wynika, że pana burmistrza opuściło poczucie rzeczywistości. Ujawnił, że obce jest mu poczucie wstydu. Totalna kompromitacja. Fuj!

Jak długo osławiona W. Konieczna będzie pełnić funkcje dyrektora PUP. Ta leciwa dama od 6 lat jest emerytem. Czy doczekam się chwili gdy ta pani stworzy wreszcie jedno (swoje) miejsce pracy dla młodej bezrobotnej i wykształconej osoby? Kto i dlaczego trzyma tą babcię na stołku?

#28 ~Iwan~

~Iwan~
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2014 - 06:58:45

Obecnie silna ekipa włodarzy miasta i powiatu pojechała do świętych miejsc na południu Europy za pieniadzę podatników. To juz standard w tym miasteczku zabitym dechami. Jak rzyc panie burmistrzu? jak rzyć?

W czerwcu bieżącego  roku miłościwie nam panujący udał się służbowym samochodem z kierowcą na Białoruś. Kto płaciła za ten wojaż? Jakie korzyści odniosło miasto z tej wizyty? 

#29 ~Jaś nie doczekał?~

~Jaś nie doczekał?~
  • Goście

Napisano 31 październik 2014 - 15:17:08

Nowy gospodarz- nowe porządki? Zastanawiam się czy mieszkańcy nie popełnili gafy wybierając Pana Namyślaka na Burmistrza Lęborka. Czy uczciwym jest podnoszenie własnych poborów, jednocześnie podnosząc podatki mieszkańcom? Zastanawiam się również nad pomysłem wstrzymania dotacji dla prywatnych przedszkoli. Rozumiem intencję, bo niby dlaczego miasto ma dotować prywatne firmy. Może dlatego, że samo nie potrafi zapewnić miejsc w publicznych placówkach. Nie mam wyboru i muszę opłacać abonament w prywatnej placówce, który i tak nie jest mały w porównaniu z publicznymi przedszkolami, a tymczasem szykują się jeszcze zmiany na gorsze. Najbardzie jednak chciałbym podziękować Panu Burmistrzowi za rondo Solidarności, które w rewelacyjny sposób sparaliżowało próby poruszania się po mieście. Mimo wszystko gratuluję Panu umiejętności omamiania ludzi. Został Pan wybrany po raz drugi na włodarza. To cud, może na miarę świętego...

Kochajmy i wybierzmy po raz kolejny Witolda N. On tak bardzo chce jeszcze porządzić, że nie szczędzi środków na wielkie plansze i banery ze swoim, mocno opatrzonym, kudłatym wizerunkiem. Symbolem dotychczasowych rządów  jest symbioza Rady Miasta z władzą. Jawi  się ona na ulicy Aleja Wolności (od ulicy Kossaka do Armii Krajowej). Tutaj na każdym słupie elektrycznym wisi bł. Stenka - pod Namyślakiem. Równie wielkie plakaty jak w/w zafundowali sobie panowie Klassa oraz Głombiewski. (ciekawe za czyje pieniądze?). Wiszą również konterfekty ludzi śmiesznych, znanych tylko najbliższej rodzinie. To można uznać za wyborczy folklor. Najgorzej wypadaja panie. Dwie z pośród wiszących wyglądają kiepsko.Jedna z nich, niegdyś szefowa garkuchni, wygląda wyjątkowo szpetnie. Autor plakatów najwidoczniej nie potrafi obsługiwać programu photoshop. Jeżeli jednak potrafi, to rozmyślnie wyrządził zacnej kobiecie  niedźwiedzią przysługę. Dotychczas zadziwiająco cicho siedzą towarzysze. To cisza przed burzą. Słychać, ze przebierają nogami ale nic nie widać. Pewnie zaatakują gwałtownie dopiero w końcówce, tuż przed wyborami. Oj będzie się dziaało!

#30 karola667

karola667

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 03 listopad 2014 - 12:30:10

Każde wybory to dyskusje kto źle/dobrze rządził. Z reguły większośc głosów jest na "źle" - kiedy to się zmieni? kiedy będziemy, może nie wszyscy, ale większosc, zadowoleni z naszych rządzących którym sami dajemy pracę głosując na nich?

#31 ~wyborca~

~wyborca~
  • Goście

Napisano 06 listopad 2014 - 16:48:54

Kochajmy i wybierzmy po raz kolejny Witolda N. On tak bardzo chce jeszcze porządzić, że nie szczędzi środków na wielkie plansze i banery ze swoim, mocno opatrzonym, kudłatym wizerunkiem. Symbolem dotychczasowych rządów  jest symbioza Rady Miasta z władzą. Jawi  się ona na ulicy Aleja Wolności (od ulicy Kossaka do Armii Krajowej). Tutaj na każdym słupie elektrycznym wisi bł. Stenka - pod Namyślakiem. Równie wielkie plakaty jak w/w zafundowali sobie panowie Klassa oraz Głombiewski. (ciekawe za czyje pieniądze?). Wiszą również konterfekty ludzi śmiesznych, znanych tylko najbliższej rodzinie. To można uznać za wyborczy folklor. Najgorzej wypadaja panie. Dwie z pośród wiszących wyglądają kiepsko.Jedna z nich, niegdyś szefowa garkuchni, wygląda wyjątkowo szpetnie. Autor plakatów najwidoczniej nie potrafi obsługiwać programu photoshop. Jeżeli jednak potrafi, to rozmyślnie wyrządził zacnej kobiecie  niedźwiedzią przysługę. Dotychczas zadziwiająco cicho siedzą towarzysze. To cisza przed burzą. Słychać, ze przebierają nogami ale nic nie widać. Pewnie zaatakują gwałtownie dopiero w końcówce, tuż przed wyborami. Oj będzie się dziaało!

Staram się być obiektywny a ty nie - największe i najdroższe wielkie banery czy jak to nazwać ma duet Szara-Szreder, to dopiero musi kosztować i to cię nie drażni? Fotoshop tej pani jest okropny, dzierlatkę udaje a 60 na karku :lol:  :lol:

#32 karola667

karola667

Nowy

• Pip
  • 7 postów

Napisano 12 listopad 2014 - 12:00:23

A wybory już za parę dni... :)

#33 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 25 listopad 2014 - 14:07:41

Staram się być obiektywny a ty nie - największe i najdroższe wielkie banery czy jak to nazwać ma duet Szara-Szreder, to dopiero musi kosztować i to cię nie drażni? Fotoshop tej pani jest okropny, dzierlatkę udaje a 60 na karku :lol:  :lol:

Bo to stare próchno jest. Z tyłu liceum a z przodu muzeum. I to w dodatku zezowate.  Z taką to nawet po pijaku do wyra wstyd pójść. Jeszcze by się coś przyp[lątało?

#34 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 27 listopad 2014 - 08:56:34

Wiadomo z historii, że każdy wielki przywódca miał swojego ulubionego wierzchowca. Aleksander Macedoński - Bucefała, Kaligula - Incitatusa, Piłsudski - Kasztankę.

#35 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2015 - 15:34:05

Jak długo osławiona W. Konieczna będzie pełnić funkcje dyrektora PUP. Ta leciwa dama od 6 lat jest emerytem. Czy doczekam się chwili gdy ta pani stworzy wreszcie jedno (swoje) miejsce pracy dla młodej bezrobotnej i wykształconej osoby? Kto i dlaczego trzyma tą babcię na stołku?

właśnie, ponawiam pytanie. Kto tę babę jeszcze trzyma. Ona jak lenin wiecznie żywa i nie do zdarcia, mimo przekroczonej 70-tki. Nie ważne, że skompromitowana aferami,  ma haka na niektórych i jest nie do ruszenia. Smutna rzeczywistość.

#36 ~Gość~

~Gość~
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2015 - 12:42:47

właśnie, ponawiam pytanie. Kto tę babę jeszcze trzyma. Ona jak lenin wiecznie żywa i nie do zdarcia, mimo przekroczonej 70-tki. Nie ważne, że skompromitowana aferami,  ma haka na niektórych i jest nie do ruszenia. Smutna rzeczywistość.

Teresa Ossowska -Szara, razem z Elżbietą Goderis i Waldemarem Walkuszem. O ni sami starsi dobrze się w takim towarzystwie czują.

#37 ~Kasik~

~Kasik~
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2018 - 13:36:12

Sukcesy i porażki burmistrza? Sukcesy to wygrane wybory, kadencje to porażki

#38 ~Kasik~

~Kasik~
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2018 - 13:37:45

Hasło znowu aktualne. Wybory za parę dni.

A wybory już za parę dni... :)

#39 ~Taco~

~Taco~
  • Goście

Napisano 23 październik 2018 - 23:41:35

Sukcesy i porażki burmistrza? Sukcesy to wygrane wybory, kadencje to porażki

Racja Kasik. I długi będziemy po nim spłacać, bo miasto już prawie zbankrutowało przez tego buca.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych